Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Triumph Speed Triple 1200 RS Garanti işleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Benim yazdıklarımdan farklı bir anlam mı çıkıyor anlayamadım. Yıllardır araç kullanırım radyatör fan nedir ne işe yarar bildiğimi düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu trumplar kronik olarak arıza zaten.

espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu yorumunuzdan dolayi:

Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanın yüksek ısıdan bozulması daha enteresan fan zaten yüksek ısı oluşmasın diye yokmu
    Enteresan degil. Gayet normal ve mumkun.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumunuzdan dolayi:

Enteresan degil. Gayet normal ve mumkun.
    Fanın motor ısısından bozulması normal demek çok enteresan... Benim o yorumum olayın saçmalığına binayen di. Yazarak konuşunca anlaşılmıyor demek ki
    BatuhanK. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanın motor ısısından bozulması normal demek çok enteresan...
    Demek istediğinizi anlıyorum ama konuya açıklık getireyim.
    Ürünlerin/komponentlerin çalışma aralığı vardır. 0 70 derece, -40 85 derece -55 125 derece gibi gibi.
    Komponent buna göre üretilmiş. Mesela radyatör fanı için konuşursak, yüksek sıcaklıkta fanın rulmanı genişleyip içerideki gresi akıtıyor, düşük sıcaklıkta gres donuyor olabilir.

Triumph'ın derdi de budur büyük olasılıkla. Otomotiv sınıfı çalışma aralığına sahip değil de, tüketici sınıfı fan takmışlardır. Radyatör sıcaklığı 90 küsürlere gelince, fan bozulmuştur.
    Alpbatur bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Fanın işi soğutma yapmak diye ısıdan kendisinin bozulması anormal bir şey değil tabii ki.
    Fan bir hareketli parça, eğer radyatör sıvısı veya motor yağı ısıdan bozulmuş olsaydı bu garipsenebilirdi zira bu arkadaşlar kendileri ısınan yüzeyler ile temas ederek soğutma yapıyorlar ama fan çalışan bir parça.

Seneler önce bir fabrikanın sunucu odasında yangın çıkmıştı, alanında Dünya'da pazar liderliğine oynayan bir Türk firması. Olaydan sonra IT'nin başındaki adamla sohbet ediyoruz, "yangın söndürme sistemi yok muydu" diye sordum, ilk o yanmış =) Elektrik kontağından kaynaklandığı için zaten yangın söndürme sisteminin kendisi ilk olarak erimiş gitmiş. Kabaca bunun gibi bişey.

Radyatör sıcaklığının 90 dereceye gelmesiyle bozulduğunu sanmıyorum, öyle olsa bütün Speed Triple'lar patır patır bu sorunu yaşardı. Küçük bir detay vardır bizim erişemeyeceğimiz, belirli koşullar yanyana geldiği zaman bu problem gerçekleşiyordur, ya da belirli koşullar uzun süre devam ettiği zaman fan canını veriyordur.

Motosikleti
    SD 1290R
    Triumph'un radyatör fanı tabii ki radyatörün ürettiği ısıya dayanıklıdır, olmaması mümkün değil. Ama atıyorum, egzos çıkışına 3 santim uzaklıktaki sıcaklığa dayanıklı olmayabilir. İlle de oraya konumlandırılmasi gerekiyorsa da araya ısı kalkanı yerleştirilmesi gerekir. Bu nokta ihmal edilmiş olabilir.
    BatuhanK. bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf1000L
    Herkese tekrar merhabalar, konuyla ilgili son gelişmeler şöyle ilerledi;

Şehrimdeki servis tarafından son aktarılan bilgilere göre sürecin çok uzun süreceğini düşündüğümden avukat arkadaşım aracılığıyla Korlas ile iletişime geçtim, daha ziyade ikame motorsiklet için. 1-2 gün içerisinde radyatör fanı İngiltere'den kargoya verildi.

VIN numarasıyla sorgu yaptığımda herhangi bir recall yoktu, Triumph gerçekten de bazı ülkeleri sallamamış izlenimi uyandırdı zaten bu da bende. Farklı parçalar kullanmıştır belki farklı pazarlar için o yüzden recall yoktur diyeceğim ama şehirdeki toplam Speed sayısı 5i geçmez bence 2 si bu sorundan dolayı servisteydi, ki bu da benim şans eseri gördüğüm
    Motor yağı sıcaklığı sanırım göstermiyor Speed Triple hatırladığım kadarıyla, sadece Coolant mevcut, o da sayısal değil, görsel şekilde.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ürün ellerinde varmış demek ki , servislerde yada satıcılarda çalışanlar herkesi bu işlerden bihaber sanıyor , çok rahat yalan söylüyorlar , farklı bir konuda bir kaç haftadır karşılaştığımız konuyu yazayım , bir kadın arkadaş için 50 cc motorlara bakacağız , yahu gittiğimiz tüm markalarda hep aynı slogan " bunda Honda motoru kullanılıyor" Kuba , Rks , Motolux vs hepsi aynı palavrayı sıkıyor..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ne çabuk üretmişler o fanı öyle.

Müşterinin gözünün içine baka baka yalan söyleyebilen, ve anca avukatın tehdidiyle işini yapmaya başlayan servise nasıl güvenilir? Büyük ayıp.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " bunda Honda motoru kullanılıyor" Kuba , Rks , Motolux vs hepsi aynı palavrayı sıkıyor..
    Replika demek istiyorlardır belki

Motosikleti
    Crf1000L
    Evet gün geçmiyor ki bu konu beni daha da fazla şaşırtmasın. Motoru servise teslim ettikten 2 ay sonra yani dün yetkili servis beni arayıp motorsikletiniz hazır gelip alabilirsiniz dedi. Tamam dedim süper geç oldu ama güç olmadı diye düşünürken ben; servis, radyatör fanı değiştikten sonra motorun tekrar hararet yaptığını, 3 gündür sorunu çözmeye çalıştıklarını, soğutma sıvısının komple değiştiğini, sistemdeki havanın alındığını vb söyledi. Tüm bu işlemler neticesinde motorsikletin hazır hale geldiğini, bu süreçte de yaklaşık 300km motorsikletin kullanıldığını söyledi.
    300km motorsikletin kullanıldığını mı söylüyorsunuz dediğimde de evet test amaçlı 300km kullanıldı denildi. Şaşkınlığım devam ettiği için olacak 150km-200km arası kesin kullanılmıştır diye görüşme sonlandı.
    Kendi kendime şu soruları sormadan edemedim.
    1) Bana ait olan motorsikletle trafikte 300km yol yapılacaksa servisin bunu bana kullanmadan önce söylemesi gerekmez miydi? (2 depo benzin ediyor)
    2) Bu süre zarfında trafik cezası mı yedi, kazaya mı karıştı, birine mi çarptı hiç bir şekilde bilgimin olmaması saçmalığı normal mi yoksa bir tek bana mı tuhaf geliyor?
    3) Hararet sorunu için rölantide 5 dk çalıştırmak zaten sistemde bir sıkıntı varsa hararete yol açacağı için 300km neyin testinin yapıldığı?
    4) Kronik probleminden dolayı bu konuda recall olan bütün Speed Triple 1200 ler benzer şekilde test mi ediliyor?

Keyif almak amaçlı sıfır olarak satın aldığım 2023 model motorsikletim ne yazık ki can sıkıcı bir noktaya doğru evrildi.
    espresso ve fazil bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hocam moralini bozmak istemiyorum ama bu başlıkta ilk mesajımda da yazmıştım , hararet neticesinde silindir kapak contasıda hasar almıştır mutlaka kontrol ettirin diye , conta hasarlı 300 km daha yol yapılmış ve tekrar kimbilir kaç kez daha hararet yapmıştır eyvah ki eyvah , inşallah silindir kapağı piston ve silindirler deforme olmamıştır..
    espresso bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Aman yarabbi bu ne ya? Mahkeme yolu görünmüş bence çoktan. Bence ne yapabiliyorsanız yapın, şu anki ücretinden motorun ücret iadesini alın bu defteride burada kapatın. Tabi bu süreç ne kadar sürer bilemiyorum.

Alıntı metehen__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gün geçmiyor ki bu konu beni daha da fazla şaşırtmasın. Motoru servise teslim ettikten 2 ay sonra yani dün yetkili servis beni arayıp motorsikletiniz hazır gelip alabilirsiniz dedi. Tamam dedim süper geç oldu ama güç olmadı diye düşünürken ben; servis, radyatör fanı değiştikten sonra motorun tekrar hararet yaptığını, 3 gündür sorunu çözmeye çalıştıklarını, soğutma sıvısının komple değiştiğini, sistemdeki havanın alındığını vb söyledi. Tüm bu işlemler neticesinde motorsikletin hazır hale geldiğini, bu süreçte de yaklaşık 300km motorsikletin kullanıldığını söyledi.
    300km motorsikletin kullanıldığını mı söylüyorsunuz dediğimde de evet test amaçlı 300km kullanıldı denildi. Şaşkınlığım devam ettiği için olacak 150km-200km arası kesin kullanılmıştır diye görüşme sonlandı.
    Kendi kendime şu soruları sormadan edemedim.
    1) Bana ait olan motorsikletle trafikte 300km yol yapılacaksa servisin bunu bana kullanmadan önce söylemesi gerekmez miydi? (2 depo benzin ediyor)
    2) Bu süre zarfında trafik cezası mı yedi, kazaya mı karıştı, birine mi çarptı hiç bir şekilde bilgimin olmaması saçmalığı normal mi yoksa bir tek bana mı tuhaf geliyor?
    3) Hararet sorunu için rölantide 5 dk çalıştırmak zaten sistemde bir sıkıntı varsa hararete yol açacağı için 300km neyin testinin yapıldığı?
    4) Kronik probleminden dolayı bu konuda recall olan bütün Speed Triple 1200 ler benzer şekilde test mi ediliyor?

Keyif almak amaçlı sıfır olarak satın aldığım 2023 model motorsikletim ne yazık ki can sıkıcı bir noktaya doğru evrildi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yuh. Saçmalığın daniskası. Motosikletin servis kitapçığında radyatör ile ilgili işlem yapıldığında soğutma sisteminin düzgün çalıştığını test etmek için rölantide bekletip fanların üç kez devreye girip çıkmasını bekleyin yazıyor benimkinde. 300km yol yapmak nesi Allah aşkına?

Benim motosikletin piston, silindir, yağ, antifriz, vs. değişti başına böyle bir şey gelmedi. Triumph merkeze yazıp servisi şikayet ederdim en azından. Yetkili servise bak. Müşterinin malıyla eğlenip, yüzüne dalga geçer gibi yalan söylemekle mi yetkilemiş Triumph bunları? Yuh.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    300km sürülme gibi bir olay ihtimal yok.aklıma gelen usta iyi niyetli bile olsa ben bunla eve gidip geliyim yoldada test ederim şeklinde gerçekleşmiş gibi duruyor.tamamda burası resmi servisi öyle sanayi ustası değil 1 hafta bende kalsın bir kontrol ediyim sorunu varmı diyen tiplerden değil.bence biraz konuşma şeklini değiştirme vakti gelmiş sanayi ağzıyla konuşun derim artık.hukuksal olarakta bir sorun soruşturun inşallah bir yerde ceza vs yemişlerdirde sizin elinize o kağıt bir gelirr offff o zaman otur izleeee
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Usta eve gidip geleyim demiş bile olsa İstanbul'da eve git gel 300km nasıl olur? Baya bi gezmişler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Trimuph İngiltere ile yazış.
    Ne olduğunu söylemiyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)