Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

"MT 07 mi yoksa bu mu?"

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    1-2 belki 3 sefer tarafıma, motosiklet meraklısı cevval genç kardeşlerimiz tarafından yöneltilen bir sorudur konu başlığı.

Belki bilirsiniz belki bilmezsiniz, konusunu açıp sizle de paylaşmıştım, Mayıs başında bi KTM 890 Duke R aldım. Öyle pek piyasa motoru olmadığından insanlar da bilmiyor ve soruyor "kaçlık bu" falan diye. Anlatıyorum, sonra bana herif kalkıp "abi mt 7 mi yoksa bu mu?" diyor, içimden sövesim geliyor.

Böyle 14-15 yaşlarında kızı erkeği gençler soruyor " bu r6 mı yoksa r25 mi"...

Ya arkadaş, tamam; motosiklet kompetanı olmasını beklemiyorum herkesin; ama böyle söver gibi de soru sorulmaz ki!

Ne mt 7'miş, ne r6 ne r25'miş arkadaş? Binmediğim, doğru dürüst bi canlı görmediğim motordan nefret ettirdiler.

Ulan mt 7 nere, 890 nere? R6 r25 mavi, bu turuncu!
    Delirtmeyin insanı.
    tommygun, espresso, DickName ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence bu size sorulan bu sorunun tek bir cevabı olabilir; "Mazoşizm" başka bir deyişle halkımızın dayak yeme merakı.
    espresso, DickName, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Delirtmeyin insanı.
    Ne dertler var.

Allah'ım şu cuma gününde şu ezanların suyu hürmetine dert verip derman aratma. Amin.

Valla çekilecek gibi değil gençler gelip sormuşlar abi bu ne? Hemi de üç kere.

Biri bana gelip bunu sorsa hayata küser dağlara taşlara kendimi vurur, kaderime küser isyankar olurum.
    potasyum, Metehan48, jackknife ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    R6'yı niye kattın bu denkleme yahu

Tuono - Street Triple - 890R
    8S - Hornet

Bu seçenekler varken MT de MT..

ok

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne dertler var.
    Allah'ım şu cuma gününde şu ezanların suyu hürmetine dert verip derman aratma. Amin.
    Valla çekilecek gibi değil gençler gelip sormuşlar abi bu ne? Hemi de üç kere.
    Biri bana gelip bunu sorsa hayata küser dağlara taşlara kendimi vurur, kaderime küser isyankar olurum.
    Şimdi haklısın, ama bunu yaşayan bilir. Avrupa motora binip insanların abuk subuk sorularından yorulmak çok olası bir şey. İstanbul dışında kaç bişi bana "Yamaha di mi" dedi, en son evet diyip geçiyorum napayım :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    890 alip yeterli ilgiyi goremedin demek
    Bence bu anlatiklarinin hicbiri yasanmiyor, belki de tum foruma 890 aldigini tekrar hatirlatmak istedin ? Hehe eveeet.

Motor kac km oldu ?
    Blok hala saglam mi ? Yag falan kacirmiyor mu ?

En kotu ekranin su almistir(yikadiysan).anlat birax hele,canimiz sikiliyo zaten biraz eglenelim

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ama bunu yaşayan bilir. İstanbul dışında kaç bişi bana "Yamaha di mi" dedi, en son evet diyip geçiyorum napayım :D
    Özür dilerim bir an boş bulundum. Sorunlarınızı hafife alırmış gibi oldum.

Empati yapamadım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim bir an boş bulundum. Sorunlarınızı hafife alırmış gibi oldum.

Empati yapamadım.
    Alabilirsin abi sıkıntı yok. Why so serious?
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Oooo adam tam bir joker hayrani..ilk film cikar cikmmaz kendini ifade edebildigi her platformda "why so seriussssaaa yazan ergenler aklima geliyor..ergen dedigime de bakmayin essek kadar adamlar da vardi bu grupta

Film de film olsa,alt tarafi super kahraman filmi lan.. imdb de bir numaraya jadar cikmisti galiba.
    Ne gunlerdi beeee.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu size sorulan bu sorunun tek bir cevabı olabilir; "Mazoşizm" başka bir deyişle halkımızın dayak yeme merakı.
    Cennetmekan.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    890 alip yeterli ilgiyi goremedin demek
    Bence bu anlatiklarinin hicbiri yasanmiyor, belki de tum foruma 890 aldigini tekrar hatirlatmak istedin ? Hehe eveeet.

Motor kac km oldu ?
    Blok hala saglam mi ? Yag falan kacirmiyor mu ?

En kotu ekranin su almistir(yikadiysan).anlat birax hele,canimiz sikiliyo zaten biraz eglenelim
    Çözülmez bi problem var, aldığım ilk günden beridir hatta: arka jant çok sık kirleniyor. Sil sil başa çıkılacak gibi değil.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    CB900F Hornet kullaniyorken de, CB1000R kullaniyorken de, Superduke kullaniyorken de "600cc mi?" sorusuna muhatap oldum. Iltifat bence. Cunku 600cc buyuklugunde litre hacimli motosiklet demek. Daha buyuk iltifat ne olabilir? Ozellikle Superduke kullaniyorken duydugumda acaip hosuma gidiyor. 1303cc motor sonucta... Ama salla bacagini uzerine bas git. Civic rahatliginda Ferrari resmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Mesela suna bak: Bazi 50cc skuterlardan kisa. Ama 1200cc. Ne zevklidir kullanmasi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çözülmez bi problem var, aldığım ilk günden beridir hatta: arka jant çok sık kirleniyor. Sil sil başa çıkılacak gibi değil.
    Kardes, cok guvenme bak bu ktm ye.
    zorlamadan kullan.kilometren daha 1200 falandir muhtemelen.

Bakalim nerden patlak verecek seninki..

ins vermez tabi, ama avusturya motoru iste pek guvenmiyorum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Allah sabir versin. Bereket benim KTM'nin tekerler siyah

Bu arada benim motorla ilgili ciddi bir problem cikti. Garantiden herseyi sifiriyla degistirip, motorla ilgili her aksami ultrason banyosunda temizleyip topladilar. O gun bu gundur sorunsuz kullaniyorum.

Velhasil motorla ilgili sorun bir sekilde hallediliyor ama zevksiz motosikletin caresi yok. Servise goturup "bu motosiklet zevkli degil" desen kiciyla gulerler adama...
    RecepAlışkan ve Guts bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    1-2 belki 3 sefer tarafıma, motosiklet meraklısı cevval genç kardeşlerimiz tarafından yöneltilen bir sorudur konu başlığı.

Belki bilirsiniz belki bilmezsiniz, konusunu açıp sizle de paylaşmıştım, Mayıs başında bi KTM 890 Duke R aldım. Öyle pek piyasa motoru olmadığından insanlar da bilmiyor ve soruyor "kaçlık bu" falan diye. Anlatıyorum, sonra bana herif kalkıp "abi mt 7 mi yoksa bu mu?" diyor, içimden sövesim geliyor.

Böyle 14-15 yaşlarında kızı erkeği gençler soruyor " bu r6 mı yoksa r25 mi"...

Ya arkadaş, tamam; motosiklet kompetanı olmasını beklemiyorum herkesin; ama böyle söver gibi de soru sorulmaz ki!

Ne mt 7'miş, ne r6 ne r25'miş arkadaş? Binmediğim, doğru dürüst bi canlı görmediğim motordan nefret ettirdiler.

Delirtmeyin insanı.
    Tabiki MT07 deli misiniz? diyeceksin
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Bir zamanlar r6 gerçeği vardı. Tüm yarış motorlarını r6 zanneden bir güruh türemişti. Kawasaki 636 ile gezdiğimde de cbr1000 rr ile gezdiğimde de ohaa r6' ya bak derlerdi daha sonra bu familya mt7 ve r25 olarak güncelledi kendini. İşte sizin maruz kaldığınız tipler de bu upgradeli versiyonlar.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende monster 696 varken '' arka tekerlek küçükmüş 250 ler geçer bunu '' demişti benzinci (arka lastik 160 taban ) bir kere de r25 pilotu bir kardeşimiz şansınız zorlamıştı kevgire dönü ışıklarda yanıma gelince neymiş bu ya ışınlandın resmen kaçlık bu demişti :D çok da şey etme yani hacı
    tommygun bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    o dert bende de var, jantlar turuncu, çok çabuk kirleniyor,
    hatta geçenlerde bir güzel yıkadım her tarafını sildim,
    sonra evin önüne gelince zincir yağladım tekrar ettim içine

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Duke 890 r yerine mt09 sp alinmamasin nedeni nedir acaba ?
    Hem daha ucuz, hem de japon.patlamaz catlamaz.ustelik nispeten daha tipli bir motor.

Cok ilginc yavv.ama iyi iyi..bu yigit insanlar sayesinde rekabet oluyor.
    Destekliyorum sizi.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 890 r yerine mt09 sp alinmamasin nedeni nedir acaba ?
    Hem daha ucuz, hem de japon.patlamaz catlamaz.ustelik nispeten daha tipli bir motor.

Cok ilginc yavv.ama iyi iyi..bu yigit insanlar sayesinde rekabet oluyor.
    Destekliyorum sizi.
    Dediğin gibi daha ucuza bulunsaydı onu alacaktım; ama ben alırken mt09 40-50 lira en az daha pahalıydı tabi onu da bulabilirsen..

Motosikleti
    SD 1290R
    Dediğin gibi daha ucuza bulunsaydı onu alacaktım; ama ben alırken mt09 40-50 lira en az daha pahalıydı tabi onu da bulabilirsen..
    Amerika'da Duke 890, MT09'dan $1500 daha pahalı. Avrupa ve Japon motosikletlerden farklı vergi mi alınıyor Türkiye'de?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)