Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar nasipse önumuzdeki ay motor almayı düşünüyorum ikinci el bütçem tahmini 180 bin olacak aşağı yukarı fazlası değil malum siteden baktığım bi kaç motor var arada kaldım benim sorum 2014 model 30 bin 40 bin km arası aksesuarlı xmax 400 mü yoksa 2022 model 10 bin 15 bin km arsı kymco downtown 250i mi. tabi kymco ya uzagım biraz daha once hiç kullanmadım yedek parça durumu nedir kronık bir sorunu oluyormu bilmiyorum. çok kararsızım. daha doğrusu kymco alınır mı bu arada xmax 250 düşünmüyorum olursa 400 şimdiden teşekkürler herkese..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda Forza 300 ABS 2015-2017 model tavsiye ederim. Konforlu 150 bin tlden başlıyor

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    bence bu bütçelere yamaha x city 250 yada suzukı burgman 200 daha iyi olur gibi geliyor.

Bahsettiğin modellere kötü diyemem ama macera aramaya da gerek yok derim.

teşekkür ederim dostlarım

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Biniciysen Downtown gayet güzel. Al satçıysan honda, yamaha. Kymco ben aldığımda Uma kayyumdaydı. Ama genel olarak bakım için gereken parçalarda sıkıntı yaşamadım. Piyasda bir kaç arkadaş parçaların hepsini temin ettiler. Şu an Doğan Trend getiriyor. 1 ayda bütün parçaların gelir. Ben yamaha veya honda kullanmadım ama gruplarda onlardan bu motora geçen arkadaşların yalancısıyım, Kymco'nun daha iyi olduğu yönünde.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bence xmax 250 yada forza 250. konforlu, sağlam, uzun yolda da çok rahat, hız ve viraj olarak tatmin ediyor.
    kymco vb markaları bilmiyorum. kullanıcısından dinlemek lazım.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    2014 model Xmax 400 eski kasa ve eski motor bloğu. İlk olarak yakıt sarfiyatın yeni kasalara göre fazla olacaktır.

Diğer bir konu Xmax 400'lerde 2 adet hava filtresi ve önde 2 adet disk fren olduğu için bakım maliyetleri Xmax 250'ye göre çok daha yüksek fiyatlara çıkmaktadır. örn. Eski kasa Xmax 400 40k bakımı 11700tl , Eski kasa Xmax 250 40k bakımı 6700tl Yamaha'nın sitesinde.

Kymco daha mantıklı bir seçim olacaktır görüşündeyim.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gs, X-City, Kinetic DX, R250
    xmax 400 yakıt tüketimini iyice araştırın, eğer yakıt tüketimi öncelik ise bu konuda sizi üzebilir. kağıt üzerindeki verilerden çok kullanıcılarından güncel olarak bilgi almaya bakın.

benzer durumda xmax araştırırken x-city denk geldi. x-city lastik ebatlarının büyük olması virajda ve yolda epey olumlu. motor bloğu ise xmax ile aynı. yedek parça konusunda başınız ağrımaz. ancak, x-city grenaj parçalarına erişim zor. temiz ve grenaj hatasız bir x-city gerek güç konfor ve işletme giderleri açısından tatmin eder. çin malı parasına bulursunuz, ömürlük makinedir. tek eksiği abs ve tasarım olarak herkese hitap etmemesi.

al sat yapmak için almıştım, şimdi elim ayağım oldu. benden gören bir arkadaşa daha aldık. 2016 benimki, 2014 onunki. her iki motordan da oldukça memnunuz.

kyomco ve diğer markalar ile ilgili tecrübeli arkadaşlar yazarlar zaten.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Şehir içinde kullanacaksanız sadece Sym güzel 1-2 model getirmiş, hem sıfır almış olursunuz.

https://www.sym-tr.com/drg-160-tcs-abs-liquid-cooling/

Denemek lazım, su soğutma, fiyatı fena değil, 160cc, değerleri güzel görünüyor.

Kymco'da da şu var:

https://www.kymco.com.tr/tr/dink-r-150.html

İkisi de güzel görünüyor.

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Selamlar ilgilenirseniz elimde akrapoviç egzoslu , j.costa pro varyatorlu , malossı debriaj setli xmax 400 var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)