Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik sigortası hakkında yeni karar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Resmi Gazete'de yayımlandı: Zorunlu trafik sigortasında azami prim tutarlarını kim belirleyecek?
    Zorunlu trafik sigortasında teklif alamayanların azami prim tutarları SEDDK tarafından belirlenecek.

Buna göre, SEDDK, belirlenen süre içinde sigorta prim teklifi alamayanların araçlarının, bulunduğu risk grubuna bakılmaksızın Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamına alınmasına ve bunlara uygulanacak azami prim tutarlarına karar vermeye yetkili olacak.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anladıgım kadarıyla sigortanı geciktirirsen sana fazla sigorta bedeli sokarız diyor.
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladıgım kadarıyla sigortanı geciktirirsen sana fazla sigorta bedeli sokarız diyor.
    pimi çekilmiş bomba gibi geziyor millet sigortasız
    sigorta yaptırmayanıda bi zahmet zıplatsınlar yani
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pimi çekilmiş bomba gibi geziyor millet sigortasız
    sigorta yaptırmayanıda bi zahmet zıplatsınlar yani

sigortasız gezme olayına bende tamamen karşıyım. ancak hasarsızlık vs. indirimini çöp edecekler ise bu sürenin mantıklı bir süre olması lazım.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    sigortasız gezmeye karşı olanlar sigortaların her yıl 3-4 misline çıkmasına da karşılar mı acaba?

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İteleme gibi geldi. Arabaya trafik sigortası yaptırdım 3500-tl ödedim. Kasko yaptırdım 11500-tl ödedim. Kaldırın şu trafik sigortasını. Hiç kazaya karışmamış insanın pirimi neden yüksek tutuluyor. Yoksa bu sigorta firmaları debremidemi bize kitledi. Kime kitliyecekti ya.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla sigortasız araç kullanılamaz. Bazen Dmax'ta seyrediyorum. Aracın sigortası, kendi parasını geçtiği için satıyorlar. Genelde hurdaya gidiyor. Adam sürerek değil, çekici ile alıp götürüyor. Anladığım kadarı ile fena oyuyorlar, sigortasızı. Millet şu an yaptırmadığı için sigortalar yüksek çıkıyor. Sigorta şirketleri yapmak istemiyorlar.

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortasız gezmeye karşı olanlar sigortaların her yıl 3-4 misline çıkmasına da karşılar mı acaba?
    birşeyi desteklıyor olmak zamlara ok vermek anlamına gelmıyor.

sigortasız salağın birisi aracınıza çarptıgında anlıyorsunuz bunun önemini. ülke şartları bu; herşeye zam gelıyor diye hırsızlık, gasp da normal mi karşılayacağız?
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    asıl hırsızlık zorunlu trafik sigortası marifetiyle yapılıyor.
    boykot diye bir şey var ama bizde yok tabi bu.
    arabayı ya da motoru garaja çeker 6 ay kullanmazsınız, bunu toplu halde yaparsınız.
    hem benzin hem sigorta hem muayene, hem servis hem sanayi sektörünü durdurursunuz.
    ama bizde yok o.
    tommygun ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İteleme gibi geldi. Arabaya trafik sigortası yaptırdım 3500-tl ödedim. Kasko yaptırdım 11500-tl ödedim. Kaldırın şu trafik sigortasını. Hiç kazaya karışmamış insanın pirimi neden yüksek tutuluyor. Yoksa bu sigorta firmaları debremidemi bize kitledi. Kime kitliyecekti ya.
    Allah korusun diyelim trafikte bir an dalgınlıkla öndeki araca çarptınız. Öndeki aracın sadece tamponu kırıldı ve yenisi ile değişmesi gerekiyor.
    Yeni araçlar için tampon fiyatları ortalama 10 bin lira civarı. Satın aldığınız 3500 liralık trafik sigortası sizi 10 bin liralık masraftan kurtarmış oluyor. Yada daha kötüsü direksiyon hakimiyetinizi kaybettiniz yan tarafı komple bariyerlere çarptınız. 11500 ödediğiniz kasko sizi en az 60 bin civarı bir masraftan kurtardı. Sigorta şirketleri sizin risklerinizi satın aldığı, otomotiv ve yedek parça fiyatları da sürekli yükseldiği için ne yazık ki sigorta poliçe fiyatları da aynı paralelde yükseliyor
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta şirketi sana 11500 fiyat verdi ama 1 yıl içinde yedek parça işçilik çekici fiyatları ne olacak
    ben sigorta şirketlerini savunmuyorum ama çok riskli iş ben olsam o sektör de olmam
    sen 7500 tl kazanmak için 450 k teminat göstereceğin bir işe girermisin?ki bu 7500 tl den birde gelir vergisi vereceksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

onada karşıyım tabiki çünkü gelirim 3 4 kat artmadı mecbur olmadıkça motosikletlerimi garajdan çıkartmıyorum
    misal evden 3 km yere çay içmeye gideceksem yaya gidiyorum hem spor yapıyorum hemde benzin masrafım olmuyor bana pinti diyenler olacaktır ben parayı havaya saçacak kadar kolay para kazanmıyorum bu yüzden para benim için değerli çünkü para kazanmak için zaman ve emek harcıyorum
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta şirketi sana 11500 fiyat verdi ama 1 yıl içinde yedek parça işçilik çekici fiyatları ne olacak
    ben sigorta şirketlerini savunmuyorum ama çok riskli iş ben olsam o sektör de olmam
    sen 7500 tl kazanmak için 450 k teminat göstereceğin bir işe girermisin?ki bu 7500 tl den birde gelir vergisi vereceksin
    SikOrtacıları zorla sigortacı yapmıyorlar. Ama biz ZORUNLU SİGORTALI oluyoruz.
    30 yıldır araç sahibi olarak zorunlu ve mejburi "sikorta" ödüyorum. Daha faydalanma yönünde siftahım yok.
    Üstelik sigortadan araç sahibinin sorumlu olması gibi bir saçmalık da cabası. Araç değil sürücü sigortalanmalı.
    Sürücü başkası olsa bile herhangi bir hasar durumunda sorumluluk araç sahibine iteleniyor.

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SikOrtacıları zorla sigortacı yapmıyorlar. Ama biz ZORUNLU SİGORTALI oluyoruz.
    30 yıldır araç sahibi olarak zorunlu ve mejburi "sikorta" ödüyorum. Daha faydalanma yönünde siftahım yok.
    Üstelik sigortadan araç sahibinin sorumlu olması gibi bir saçmalık da cabası. Araç değil sürücü sigortalanmalı.
    Sürücü başkası olsa bile herhangi bir hasar durumunda sorumluluk araç sahibine iteleniyor.
    Zorunlu olmazsa kimse yaptırmaz çünkü.
    Mesela geldim sizin arabanıza çarptım. Zorunlu olmadığı için sigortada yaptırmamışım.
    Nasıl alacaksınız benden masrafları? Kavga-dövüş-karakol-mahkeme-icra
    Ama sigorta olunca kazadan sonra beni bir daha görmenize bile gerek yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    2001 yılında ilk motorumu aldığımda 20TL idi trafik sigortası. O zamanki dolar kuruyla $15 civarı
    Şu an 3000-4000 liradan aşağı değildir sanırım ilk defa yaptıracak 20'li yaşlarda birisi için. Yani dolar bazında 10 katına çıkmış.
    Bu nasıl oluyor, eskiden eksiğimiz neydi de şimdi böyle oldu acaba?

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun diyelim trafikte bir an dalgınlıkla öndeki araca çarptınız. Öndeki aracın sadece tamponu kırıldı ve yenisi ile değişmesi gerekiyor.
    Yeni araçlar için tampon fiyatları ortalama 10 bin lira civarı. Satın aldığınız 3500 liralık trafik sigortası sizi 10 bin liralık masraftan kurtarmış oluyor. Yada daha kötüsü direksiyon hakimiyetinizi kaybettiniz yan tarafı komple bariyerlere çarptınız. 11500 ödediğiniz kasko sizi en az 60 bin civarı bir masraftan kurtardı. Sigorta şirketleri sizin risklerinizi satın aldığı, otomotiv ve yedek parça fiyatları da sürekli yükseldiği için ne yazık ki sigorta poliçe fiyatları da aynı paralelde yükseliyor
    Demek istediğim o değil. Beni yanlış anlamışsınız. Sigorta yaptırılır. Yaptırılmaz demiyorum. Hem kasko hemde trafik poliçesi yaptırıyorum. Trafik poliçesi neredeyse kasko fiyatına geldi. Kasko yaptırandan trafik sigortası yaptırma zorunluluğu kalksın. Ayrıca kazasız sürücüler daha az pirim ödesin. Mecburmuyum ortak havuzda pert olmuş araçların pirimini ödemeye. Veya depremde sigortaların mağduriyetini karşılamaya. Banane. Yapıyorsan konut poliçesini, ödersin adamın tazminatını. Bunu poliçeleri arttırarak bana iteleyemessin. Yada zamanında bedavaya kestiğin poliçelerden ettiğin zararıda bana iteleyemessin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

O iş öyle çalışmıyor. Senin dediğin gibi olsa sektör batar zaten. Herkezin kaza yaptığını düşünemezsin. Herkez kaza yapacak olursa bu iş sürdürülemez.
    fazil bunu beğendi.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorunlu olmazsa kimse yaptırmaz çünkü.
    Mesela geldim sizin arabanıza çarptım. Zorunlu olmadığı için sigortada yaptırmamışım.
    Nasıl alacaksınız benden masrafları? Kavga-dövüş-karakol-mahkeme-icra
    Ama sigorta olunca kazadan sonra beni bir daha görmenize bile gerek yok.
    Senede üç ay kullanacağım araç için neden 365 gün mecburiyet var?
    Ya kimse çarpmazsa, ben aracımı kullanmıyorsam süre sonunda primi iade ediyor mu sigorta?
    Ayrıca sigortacılar hayrına cebinden mi karşılıyor o hasarları?

DOT MATRIX yazıcının sesi normalde çok rahatsız edici bir sestir.

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış bir bakış açısı.
    Ben sade gofret yiyorum ama fındıklı gofret yiyen ile aynı parayı veriyorum demek gibi bir şey

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    asıl hırsızlık zorunlu trafik sigortası marifetiyle yapılıyor.
    boykot diye bir şey var ama bizde yok tabi bu.
    arabayı ya da motoru garaja çeker 6 ay kullanmazsınız, bunu toplu halde yaparsınız.
    hem benzin hem sigorta hem muayene, hem servis hem sanayi sektörünü durdurursunuz.
    ama bizde yok o.
    Cam filmi olsaydı büyük tepki olurdu ama sigorta işte.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yok.
    Ya kimse çarpmazsa, ben aracımı kullanmıyorsam süre sonunda primi iade ediyor mu sigorta?
    Ayrıca sigortacılar hayrına cebinden mi karşılıyor o hasarları?

Neremiz dogru ki bu sigorta isi dogru olsun. Burada trafik tescilde arabaniza plaka cikarttiginiz zaman plaka sizin adiniza kayitli oluyor ve arabayi tescil edeceginiz zaman kisa süreli mi olacak yoksa senelik mi olacagi soruluyor. Bazi eski arabalari sahipleri sadece yaz aylarinda kullanmak üzere plakasini tescil ettiriyor ve kullanacagi süre icin sigorta ödemesi yapiyor. Ama bu araclar genellikle ya kapali garajlarinda ya da kiralis olduklari kapali park alanlarinda muhafaza ediyorlar. Plakasiz olarak sokakta arac birakamiyorsunuz.

Arabanizi trafikten cektiginiz zaman plaka sizin adiniza bir sene boyunca rezerve edilmis oluyor. Bir sene icerisinde yeniden arac aldiginizda ayni plakayi kullanabiliyorsunuz.

Keza MTV vergiside aracin trafikte tescil edilmis oldugu süreye göre ödeme yapiyorsunuz.

arabayi tescil etmek icin siradan bir plaka alacaksaniz 40 Euro, özel plaka alacaksaniz 50 Euro, araci trafikten cekecekseniz 35 Euro civarinda bir ücret ödüyorsunuz.
    DickName, fazil, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim bu konulara bakış açım; hükümet bir yenilik getiriyor ya da bir konuda değişiklik yapıyorsa kesinlikle bu bizlerin aleyhine olacak olumsuz bir gelişmedir. Şu an aleyhimizeymiş gibi durmuyorsa henüz anlamamışızdır.
    Cyan, espresso, mavellen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)