Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette çok üşüyorum? İnsanlar nasıl dayanıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ersevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ekipman yokki kışlık mont kazak giyiyorum motoru yeni aldım
    Önce ekipmanınızı tamamlayın.

https://youtu.be/hrzs04Zt63Y
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Abi ekipman yokki kışlık mont kazak giyiyorum motoru yeni aldım
    Bu şekilde motora binme zaten, hiçbir işe yaramaz. Ne soğuktan ne de baika birşeyden korur seni. Her bütçeye uygun birçok ekipman markası mevcut. Vakit kaybetmeden eğitim ve ekipman ihtiyacını en uygun şekilde gidermeni tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ekonominin etkisiyle evrimleşerek soğuğa karşı direnç geliştirmiş te olabilir Türk halkı.

Teoriler bitmiyor.

Ankara soğuğunda kuryelik yapıyorum. - --->ayak kısmı : Kışın 2 tane kalın yün çorap üst üste + su geçirmez at derisi bot.

>bacak kısmı :en alta boxer üstüne gerçek yün içlik + üstüne polyester içlik × üstüne içi elyaflı iş pantolonu + su geçirmez diz örtüsü (etek)

>gövde kısmı: en alta atlet + gerçek yün içlik + polyester içlik + %50 yün %50 akrilik karışım kazak + gerçek kaz tüyü mont + en üstede motor montu 4 mevsim + siperlik tur camı

>boyun ve kafa kısmı: pamuk buff + polyester boyunluk + akrilik balaklava + tam yüz kapatan kask

> El kısmı: domuz derisinden eldiven içi elyaf dolgulu. + su geçirmez elcik

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pureloverman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara soğuğunda kuryelik yapıyorum. - --->ayak kısmı : Kışın 2 tane kalın yün çorap üst üste + su geçirmez at derisi bot.

>bacak kısmı :en alta boxer üstüne gerçek yün içlik + üstüne polyester içlik × üstüne içi elyaflı iş pantolonu + su geçirmez diz örtüsü (etek)

>gövde kısmı: en alta atlet + gerçek yün içlik + polyester içlik + %50 yün %50 akrilik karışım kazak + gerçek kaz tüyü mont + en üstede motor montu 4 mevsim + siperlik tur camı

>boyun ve kafa kısmı: pamuk buff + polyester boyunluk + akrilik balaklava + tam yüz kapatan kask

temsili:

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şekilde görüldüğü gibi görünüyor musunuz?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Universal olanı taktı servis ellerinde vardı. Herhangi bir markası yazısını göremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Banada gıcık oluyorsunuz o zaman kışın ortasında dışarıda kar ve kuru soğuk varken tişörtle dolaşırım. Sıcaktan dert yanarım da soğuktan dert yanmam. Doğalgaz bulunduğum oda da yakmyorum. Ark.lar eşek derisi mi var sende diye takılıyorlar.

Tommygun ile aynı bünyedeyiz. Şimdi okudum yazdıklarını. Kiloların, yağların etkisi olsa gerek ! :D
    üşümeyen yangınlı bünyelere gıcığım ama bu daha çok latife tarzı bir gıcıklık. Ama ekipmansız, yalnızca bir kask ile motor sürenlere fena gıcığım, öyle cıbıl cıbıl sürmediğini tahmin ediyorum.
    Alman_ ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100

Kara kışta da ek olarak bir, iki metre hortum alıp bir uçunu egzoza diğer ucunu da fermuardan pantolona bağlayın.

Şakası bir yana bu kadar tedbirden sonra insanın aklına moto kuryelik yapmak değer mi diye bir soru ister istemez takılıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar250
    Sabah 5 dereceydi işe yine motorla geldim

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    okula giderken 19 km yol çekiyordum ben üniversitede, kışın eve döndüğümde ellerim soğuktan felç olmuş gibi oluyordu hem de kışlık alpinestars eldivenlerim olmasına rağmen, öbür kısımları saymıyorum bile alt takım öyle bir buz kesiyordu ki acaba altıma mı işedim diye kontrol ediyordum kısacası fazla bi çözüm yok

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üşümeyen yangınlı bünyelere gıcığım ama bu daha çok latife tarzı bir gıcıklık. Ama ekipmansız, yalnızca bir kask ile motor sürenlere fena gıcığım, öyle cıbıl cıbıl sürmediğini tahmin ediyorum.
    Onlara bende gıcık oluyorum ama kendi hallerine bırakıyorum elimden bir şey gelmez. Ekipman konusunda tavizim yok. Adana sıcağında bile tam ekipmanla sürdüm. Üstüm başım bildiğin su oldu. Esen rüzgarda sıcak estiği için faydası olmadı ama ona rağmen ekipmansız sürmem. Adanadan istanbula dönüş yolunda sabah 5 te çıktım yola adanadan sonra niğde mi aksaray mıydı ne orası da tam tersi ayaz vardır orada üşüdüğüm kadar üşüdüğüm yeri hatıralmıyorum. 5 bardak çay içtim dinlenme tesisinde fayda etmedi. En son usta sen bana mercimek çorbası ver dedim öyle kendime geldim.
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Göğsümüze gazete veya mukavva koyuyoruz :D

Ekipmanı sağlam giyeceksin içine içlik giyeceksin.Baktın yine üşüyorsun çantadan yağmurluğu çıkarıp hepsinin üstüne giyeceksin o zaman üşümezsin

Eğer üşüyen ellerinse bez elcik kılıfı al motoruna güvenlik zafiyeti olur ama dikkatli kullanıyorsan sorun yaşamazsın ve üşümezsin.

espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama ekipmansız, yalnızca bir kask ile motor sürenlere fena gıcığım.
    Onlar zaten ekipmansız sürüş sonucu vücut bulanlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün uyuyakalmışım .Normalde 6:30 da servise binerdim saat 7:25 te kalktım mecburen küçükçekmece-hadımköy arasını motorla gittim.
    Üzerimde tshirt , held yazlık mont , riderdenim poyraz pantalon , revit yazlık eldiven ,uyduruk bir buff ve yazlık botlar vardı 15-20 km gittim hiç üşümedim keyifliydi üstelik
    espresso bunu beğendi.

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün uyuyakalmışım .Normalde 6:30 da servise binerdim saat 7:25 te kalktım mecburen küçükçekmece-hadımköy arasını motorla gittim.
    Üzerimde tshirt , held yazlık mont , riderdenim poyraz pantalon , revit yazlık eldiven ,uyduruk bir buff ve yazlık botlar vardı 15-20 km gittim hiç üşümedim keyifliydi üstelik
    Abi 6ile 7 arasında çok fark var baa

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

İstanbul'da da kuryeleri görünce şaşırıyorum , o kadar kalın giysileri kat kat giyiyorlarki sanırsın hepsi obez , bende dört mevsim iki teker kullanan biri olarak normal kışlık rüzgar geçirmez kıyafetimle elcik ısıtma ve iki senedirde powerbank ile çalışan bot içi ısıtıcı kullanıyorum , öyle kısa mesafede değil günlük gitgel 70-80 km yapıyorum , konu sahibi arkadaş daha Eylül ayında bu kadar üşüdüğünü yazdığı için şaka yollu tahin pekmez yazmıştım ama eller ve ayaklar ısınınca 10 derecenin altında bile 3-4 saat sürüş yapılabiliyor bu şekilde , özellikle botlarıma yerleştirdiğim içeride tabanlık gibi duran elektrikli ısıtıcıdan çok memnunum tavsiye ederim..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Abi 6ile 7 arasında çok fark var baa
    O yüzden motosikletle gittim normalde olsa servise binerdim ) Buarada şehirlerarası gezerken sabah 6da çıkarım

Decathlonda satılan ucuz lacivert yağmurluklar var su geçirmeyen. Onlar rüzgarı tamamen keser. İçine de sıcak tutacak bir şey giyersen üşümezsin. Yağmurluk benzeri rüzgarı kesmeyen istediğin kadar kalın bir şey giy sonunda yine üşürsün.

Siz bence en iyisi bir doktora gidin bu havada bu kalın giysiler ile bu kadar üşüyorsanız bir problem var demektir. Bu üşümeniz ekipmanla çözülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar İstanbul'da sabahları daha kış gelmeden 20 derece ve ben titreye titreye gidiyorum. Üstüme sweatshirt üstüne yelek içine içlik giydiğim halde titriyorum. Bi ara kışlık baya bi mont giydim oda tutmadı. Kurye arkadaşlar yaz kış nasıl çalışıyor. 4kmlik yolu soğuktan gidemiyorum. Bana önereceğiniz bişey var mı?
    1-motosiklet kullanırken yaz yada kış farketmez hava sıcaklığının en 10 derece düşük olacağını öngörmek lazım,
    2-motosiklet kullanırken vücudunuz sıcak,kıyafetlerin dışı soğuktur,iğne deliği kadar yerden rüzgar alsanız üşürsünüz.bu bazen ayakkabınızın bağcıklarının üzerindeki kısım,bazen boynunuz olabilir.vücudun küçük bir kısmının bile üşümesi size tüm vücudunuzun üşüdüğü hissini verir.
    3-bazı insanların farklı vücut bölümleri daha hassas olabilir,kiminin kulakları,kiminin ayakları kiminin elleri fazla üşür,hassas olduğunuz bölgeleri daha iyi korumak gerekir.

Bu vesile ile bir şeyi özellikle tüm arkadaşlara hatırlatmak isterim,terlikle,espadrille,bez ayakkabı ile,spor ayakkabı,kundura ile ile motor kullanılmaz,bir kaza anında o ayakkabılar ayağınızdan çıkacağı gibi,ani durumlarda yere basarken yumuşaklıkları sebebiyle yeterince işe yaramazlar.
    mümkün olduğunca motor botu kullanmanızı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)