Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki neden tercih edilmiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hkn1er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi bu işin ustaları olmuşsunuz valla harika analizler raporlar yorumlar ☺ burası yeni başlayan kafası kapalı olmayan biri için adeta bir cennet her birinizin yorumunu tek tek okuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Şimdi ben yakın zamanda bir 8S incelemesi çekmeyi planlıyorum. Honert bir yerden bulabilirsem onunla da kıyaslamak istiyorum ki önyargı iyi bir şey olmasa da geçmiş biriken tecrübelerden kaynaklı bir şeydir, muhtemelen 8S'i çok daha beğeneceğim. Ama 8S Hornet kadar satacak mı? Satamaz. Hornet de MT07 kadar satamayacak ama MT07'den en azından güncel versiyonundan ciddi şekilde daha iyi bir motosiklet olduğunu hepimiz biliyoruz.
    ...
    Yapılmışı var. (Sen de yapabilirsen fikirlerini duymak isteriz tabi...) Eleman (bence) güzel değerlendirmiş. O Hornet motorunu Suzuki'nin şasiye yerleştirseler efsane olurmuş.

Hornet'e çok yükselmiştim ama bir daha naked'a dönersem (sanmıyorum ama neyse...) GSX8S'i de ciddi olarak değerlendiririm.

https://www.youtube.com/watch?v=ZtkFV3dYbek

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılmışı var. (Sen de yapabilirsen fikirlerini duymak isteriz tabi...) Eleman (bence) güzel değerlendirmiş. O Hornet motorunu Suzuki'nin şasiye yerleştirseler efsane olurmuş.

Hornet'e çok yükselmiştim ama bir daha naked'a dönersem (sanmıyorum ama neyse...) GSX8S'i de ciddi olarak değerlendiririm.

8S'i tek başına detaylıca inceleyeceğim onun sadece takvim planlaması kaldı. Ama Hornet'i öyle uzun uzadıya kullanabileceğimi ya da Honda'nın bir test sürüşü vereceğini sanmıyorum. O yüzen kıyaslama kısmında cücük kalabilirim. Bir arkadaşım şu an CB750 ile Tuono 660 arasında gidip gelyor, CB al dedim ama farına bakıp sövüp duruyor :D O alırsa onunkini bir kaç saat sürebilirim öyle olur belki.

Tıkladım listeye aldım sonradan izleyeyim Teşekkürler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8S'i tek başına detaylıca inceleyeceğim onun sadece takvim planlaması kaldı. Ama Hornet'i öyle uzun uzadıya kullanabileceğimi ya da Honda'nın bir test sürüşü vereceğini sanmıyorum. O yüzen kıyaslama kısmında cücük kalabilirim. Bir arkadaşım şu an CB750 ile Tuono 660 arasında gidip gelyor, CB al dedim ama farına bakıp sövüp duruyor :D O alırsa onunkini bir kaç saat sürebilirim öyle olur belki.

Tıkladım listeye aldım sonradan izleyeyim Teşekkürler.
    Bu elemanın ayrıca detaylı GSX8S incelemesi de var, gönderdiğim video daha çok bir özellik karşılaştırması ve puanlama. Sade GSX8S incelemesi de güzel, orada da Hornet ile karşılaştırıyor. Hornet incelemesi de var, bu kanaldaki ilk çıkan Hornet incelemelerden biriydi.
    killingroad bunu beğendi.

Link bırakır mısın başka videoların varsa iZleyelim

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Bakın inceleyin Suzuki alternatif motorlarından hep daha çirkin olmuştur her motoru hayabusa bile çok çirkin

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Papua Yeni Gineli Bilim Adamlarının bir araştırmasına göre, motosiklet seçerken halâ ilk dikkat edilen şey görüntüsüymüş. Bence şöyle genel bakınca, görsel olarak suzuki biraz diğerlerinin gerisinde kalıyor. Mesela en meşhuru Hayabusa... Abi çirkin ya. Ama sağlamlık olarak bence özellikle yamaha ve honda nın yanında suzuki premium segmenttir.
    BatuhanK. ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Papua Yeni Gineli Bilim Adamlarının bir araştırmasına göre, motosiklet seçerken halâ ilk dikkat edilen şey görüntüsüymüş. Bence şöyle genel bakınca, görsel olarak suzuki biraz diğerlerinin gerisinde kalıyor. Mesela en meşhuru Hayabusa... Abi çirkin ya. Ama sağlamlık olarak bence özellikle yamaha ve honda nın yanında suzuki premium segmenttir.
    V Strom 650 de çirkin, hep çirkin gelmiştir bana. "Millet niye alıyor bunu, bu kadar sene nasıl halen satıyor?" diye şaşardım. Satın alıp kullanmaya başlayınca bir "aydınlanma" geldi. Evet çirkin, ama çok rahat, boyutuna rağmen her yere giriyor, her yerden dönüyor, yük kapasitesi yüksek, gücüne göre çok yakmıyor, rahat demiş miydim? Aşırı rahat.

GSX8S'i de ilk gördüğümde çok çirkin gelmişti, fuarda üzerine oturdum o kadar rahat ve ergonomisi o kadar doğal geldi ki. Şu anda bana çirkin görünmüyor, bilakis hoşuma gitmeye başladı. Bu elemanlar ergonomiyi çok iyi biliyor.
    BatuhanK. ve espresso bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    V Strom 650 de çirkin, hep çirkin gelmiştir bana. "Millet niye alıyor bunu, bu kadar sene nasıl halen satıyor?" diye şaşardım. Satın alıp kullanmaya başlayınca bir "aydınlanma" geldi. Evet çirkin, ama çok rahat, boyutuna rağmen her yere giriyor, her yerden dönüyor, yük kapasitesi yüksek, gücüne göre çok yakmıyor, rahat demiş miydim? Aşırı rahat.

GSX8S'i de ilk gördüğümde çok çirkin gelmişti, fuarda üzerine oturdum o kadar rahat ve ergonomisi o kadar doğal geldi ki. Şu anda bana çirkin görünmüyor, bilakis hoşuma gitmeye başladı. Bu elemanlar ergonomiyi çok iyi biliyor.
    Evet o da çirkin, özellikle ilk kasa. Şey gibi, hani uygun sütyen bedeni bulamayan, 8 çocuk emzirmiş, ama kalçasında don durmayan bayan gibi. Kocaman bir ön kısım, egzoz zaten baca gibi, ve motor sanki üstüne 300 kg biri binip yere eğilmiş gibi. Ama rahat mı rahat, sağlam mı sağlam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    V Strom 650 de çirkin, hep çirkin gelmiştir bana. "Millet niye alıyor bunu, bu kadar sene nasıl halen satıyor?" diye şaşardım.
    Genelde tasarımlarını beğendiğim Kawasaki'nin 2006'da ürettiği Versys'in yanında 2006 model V-Strom sanat eseri gibi kalıyor. Bence V-Strom'un büyük ve çekik farlı ilk versiyonu çok güzel görünümlüymüş.

Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Suzuki is loading diyorum yavaş yavaş kendime ☺

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde tasarımlarını beğendiğim Kawasaki'nin 2006'da ürettiği Versys'in yanında 2006 model V-Strom sanat eseri gibi kalıyor. Bence V-Strom'un büyük ve çekik farlı ilk versiyonu çok güzel görünümlüymüş.

https://i.hizliresim.com/f88efxg.jpg

https://i.hizliresim.com/12w7t05.jpg
    2006 kasası görsel olarak gerçekten güzel. Mesela 2017 modelinin ön kısmındaki gaga benzeri tuhaf çıkıntı yüzünden bende hiç albenisi yok

Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 kasası görsel olarak gerçekten güzel. Mesela 2017 modelinin ön kısmındaki gaga benzeri tuhaf çıkıntı yüzünden bende hiç albenisi yok

https://i.hizliresim.com/f3ksbjq.jpg
    Çoğu kişinin göz zevkine hitap etmeyebilir ama ben kare farlı V-Strom 1050'leri ve sanırım artık üretilmeyen Katana'yı çok beğeniyorum.

Cyan, espresso ve erensel bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu kişinin göz zevkine hitap etmeyebilir ama ben kare farlı V-Strom 1050'leri ve sanırım artık üretilmeyen Katana'yı çok beğeniyorum.

https://i.hizliresim.com/n9bhs5k.jpg

https://i.hizliresim.com/kev0k22.JPG
    Katananın yenisi üretiliyor diye biliyorum. Ve Türkiyede birisinde vardı. Resimlerde çirkin gözüküyor ama videolarda hiç de değil
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katananın yenisi üretiliyor diye biliyorum. Ve Türkiyede birisinde vardı. Resimlerde çirkin gözüküyor ama videolarda hiç de değil
    Katana konusunda ben de sürüncemede kaldım, 2019-2021 arasında üretilmiş ama 2022 ve 2023 model var mı yok mu anlayamadım.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katana konusunda ben de sürüncemede kaldım, 2019-2021 arasında üretilmiş ama 2022 ve 2023 model var mı yok mu anlayamadım.
    Global sitesinde mevcut

https://www.globalsuzuki.com/motorcycle/smgs/products/2024katana/
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/f3ksbjq.jpg
    3 kasa içinde en beğendiğim bu kasa. 1050'ye benzetmişler bunda. Egzozun aşağıya alınması yan çanta takma işini de çok kolaylaştırıyor.
    erensel bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2007 model gsr600 var 93 binde, şu an tamircide. Statör, marş rublesi, salıncak bilya, egzantrik zinciri, debriyaj balata ve saclar, yağ bakımı yapılıyor. istanbul beylikdüzü suzuki servisi var ama ben normal tamirciye verdim, 2 katlı büyük bir yer ve içeride 5 tane lift var.

benim gsr yi de zımba gibi yapacağını söyledi usta :D orada milyon liralık motorları görünce güvendim. istanbul beylikdüzü "motoprof"

2007 model olup parça sorunu olmaması güzel bir şey bence. suzuki tercih etmeyenler ne sebeple tercih etmiyor onlara tek tek sormak lazım.

Motosikleti
    Dominar D250
    Yeni nesil paralel çift silindir motorda 5000-5500'den sonra başlayan ve ayaklıklarda oldukça hissedilen bir titreşimi varmış. GSX8S çok güzel motosiklet gerçekten (fuarda üzerine oturmuştum; boyutları ve ergonomisi harika) ama şu yeni motor daha tam olmamış gibi geldi bana; çift balansöre rağmen titreşim işini yeterince çözememişler.
    Yurtdışı incelemelerinde titreşim konusuna baya değinen var haklısınız. Ayrıca motorun top speed'e yakın devirlerde daha gücü olduğunu, gidebileceğini, fakat bir şekilde sınırlandırılmış gibi hissettirdiğini söyleyenlerde var. Suzuki Muhtemelen motorun bütün potansiyelini ve asıl şovu GSX 8R'da yapacak gibi duruyor.

Yine de beyaz 8S uykularımı kaçırıyor

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Suzuki iyi motordur
    Parça temini Honda ve Yamaha ya göre ağır olduğu için olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)