Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Suzuki neden tercih edilmiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000'den beri her yil 1 milyon civari araba ve SUV satiyor Honda Amerika'da. Varsa eger oyle bir on yargi cooook eskiden olsa gerek...
    Benim bildiğim de amerikada japon markaları çok revaçta. Avrupalıların mercedes harici yüzüne bakan pek yok. Amerikan pazarını Özellikle domine eden lexus mazda ve diğer japonlar ...
    espresso bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Suzuki yine iyi, toparlamaya başladılar. Arkalarında Doğan Holding, yeni modellerle iyi işler yapmaya başladılar. Bizim garibim Kawasaki heder oldu, patates oldu bu ülkede. Kawasaki'ye çift vurup tek saydılar. Bizim Kawa mahallesinde millet hala forum forum dolaşıp "öncelikle s.a , hangi lastiği kullanayım?" , "zeytinyağı kullansam sıkıntı olur mu?" , "Er5 nasıldır? Başıma dert açar mı?" tadında.
    espresso ve Khaira bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki yine iyi, toparlamaya başladılar. Arkalarında Doğan Holding, yeni modellerle iyi işler yapmaya başladılar. Bizim garibim Kawasaki heder oldu, patates oldu bu ülkede. Kawasaki'ye çift vurup tek saydılar. Bizim Kawa mahallesinde millet hala forum forum dolaşıp "öncelikle s.a , hangi lastiği kullanayım?" , "zeytinyağı kullansam sıkıntı olur mu?" , "Er5 nasıldır? Başıma dert açar mı?" tadında.
    Suzukiyi kuralkan alsın. Doğan holding den daha çok model getirir, reklamını da yapar ve satar
    mertowski bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzukiyi kuralkan alsın. Doğan holding den daha çok model getirir, reklamını da yapar ve satar
    Kuralkan'ın eski Kanuni zamanlarını da biliyoruz. Bir cacık yapamazlar. Önce sosyal medyalarında 9.Eylül'ü kutlasınlar. Suzuki onlara bir kaç gömlek fazla.
    iskampavya, DickName, abyasar ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı hkn1er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evimin çok yakınında servis var. Sizce avenis veya adress tercih edilir mi başlangıç için?
    Addres'in eski kasa modelini 1 yıl kullandım.
    Şehir içi çok kullanışlı ve sorunsuz bir motor.
    Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim de amerikada japon markaları çok revaçta. Avrupalıların mercedes harici yüzüne bakan pek yok. Amerikan pazarını Özellikle domine eden lexus mazda ve diğer japonlar ...
    Amerika'da satan Japonlar arasında Toyota bir, Honda iki. Lexus lüks marka olduğu için o kadar çok satılmıyor. Gerçi lüks markalar (Acura, İnfiniti, Mercedes, BMW, Audi) arasında en çok satan yine o olabilir.
    espresso bunu beğendi.

hkn1er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zavallı bizler. Vallahi her anlamda dünyanın bize bakış açısı berbat durumda. Adamlar getirmek istemiyor demek ki, girmek istemiyor bu pazara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Arıza durumunda parça bulabiliyor muyuz dostum?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Kutlamazlar, onlar zaferi başkasından bekleyenlerdendi
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı hkn1er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza durumunda parça bulabiliyor muyuz dostum?
    Bu soruyu bana sorduğunu ve daha önceki yazdıklarından 0 KM almayı düşündüğünü varsayıyorum.
    Herhangi bir arıza yaşamadığım için parça arama sorunum olmadı
    Ama sen 0 KM alacağın için bu markanın distribütörü Doğan Trend kanunen belli bir süre yedek parça temin etmek durumunda

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    suzuki yeni 125 cc scooter lar getirmiş 140000 tl cik
    yani pcx ve nmax rakip olarak + - sine bakmak lazım nedir ne değildir yani bol bol getirse yamaha ve honda yı zora sokar satış baskısından dolayı

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani pcx ve nmax rakip olarak + - sine bakmak lazım nedir ne değildir yani bol bol getirse yamaha ve honda yı zora sokar satış baskısından dolayı
    O fiyata (boyuma da oluyorsa) MSX 125 bakardım ben. (Liste fiyatı 120.000...) Address'e baktım ufacık bir şey, ona binebilen MSX'e de binebilir. (Stokta var mı bilmiyorum tabi...) MSX harika bir motosiklet ve harika bir motora sahip. @hkn1er
    hkn1er ve F54 bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava soğutma bir bloğa o denli bir para vermek istemezdim şahsen. Üçüne de baktım, üçü de(Burgman da ne yazık ki) hava soğutma.

hkn1er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avenis adress ve burgman dışında yeni scooter mı var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Evet kısmetse sıfır almak istiyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim ama motor alırken kıstaslarım şurda yazıyor
    https://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/214644-yeni-basliyorum-tavsiyelerinizi-dinliyorum.html

Motosikleti
    Dominar D250
    Al-sat gibi ya da ikinci el motordan kar etmek gibi bir derdim olmadığı için Suzuki GSX 8S'i gözüme kestirdim. uzun bir süre sorunsuz ve kaliteli bir motosiklete binmek istiyorum. Bence uzun bir süre sürülebilecek sorunsuz ve kaliteli bir motosiklet isteyenler için Suzuki gayet mantıklı bir seçenek
    RecepAlışkan, Cyan, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı dncr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al-sat gibi ya da ikinci el motordan kar etmek gibi bir derdim olmadığı için Suzuki GSX 8S'i gözüme kestirdim. uzun bir süre sorunsuz ve kaliteli bir motosiklete binmek istiyorum. Bence uzun bir süre sürülebilecek sorunsuz ve kaliteli bir motosiklet isteyenler için Suzuki gayet mantıklı bir seçenek
    Yeni nesil paralel çift silindir motorda 5000-5500'den sonra başlayan ve ayaklıklarda oldukça hissedilen bir titreşimi varmış. GSX8S çok güzel motosiklet gerçekten (fuarda üzerine oturmuştum; boyutları ve ergonomisi harika) ama şu yeni motor daha tam olmamış gibi geldi bana; çift balansöre rağmen titreşim işini yeterince çözememişler.
    espresso ve dncr bunu beğendiler.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    millet motordan anlasa deli gibi tercih edilir, yurtdışında k6-k7-k8 gibi motorlar hala aşırı revaçta ayriyeten şahsen bi gsx-r 1000 almayı düşünüyorum çünkü o paraya daha dayanıklı ve performanslı yakışıklı motor bulmak zor.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    doberman haklı.motordan anlasalar suzuki de satılır.opel ve toyotadan başka arabaya binmez millet napıcan

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    en dandık ınazumayı bıle motor yaptırmaya kalk motorun yarı parasını ıstıyor servıs motorun 150 k ıse 80 bıne motor yaptırırsın eee kım neden alsın kı suzukı yı gerek yok türkıyede honda hayat onda adam suzukı yı gorunce ıscılık ucretını bıle katlıyor hemen yok abı kalsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    - Suzuki sadece bizde az satiyor abiiii
    Yanlis.
    https://www.revzilla.com/common-trea...nd-other-facts

Buradaki degerlendirmeye göre Suzuki japonlarin "big four" da bile degil,yani big four diye bisey kalmadi artik.

Yaptigi satislarin cogu hindistidan,pakistan,kolombiya gibi ulkelere kucuk hacimli motor satmak.

- Suzuki en kaliteli japon abi,o yuzden biraz pahali.

https://www.topspeed.com/why-suzuki-...-are-so-cheap/

Suzuki bence sirf prestij icin hayabusa ve supersport uretiyor.Bunun sirkete biraktigi bir kar falan yoktur diye dysunuyorum.

Allahin avusturyali ktm si amerika da suzuki den cok daha fazla satiyor olmasi ne kadar aci yavv.gerci marine tarafta suzuki cok gucluymus amerikada

Kabul edin arkadaslar, suzuki bitiyor.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2000'lerde ortalıkta dehşet saçan Suzuki'ler yok artık maalesef. 2003'ten itibaren hemen her segmentte çıkarttığı motosikletler rakiplerini adeta 'çöp' gibi gösteriyordu. 2010'larda son kez kasa değiştirip çıkartıyor aynı motorları. Hayabusa ve GSXs dahil olmak üzere 1-2 major modeline güncelleme yaptı,diğer çoğu motoru neredeyse 2000'lerde çıkan teknoloji temeli ile gidiyor (gerçi Hayabusa gen3 bile hala gen1 temelli)

DL 650 çıktığında millet transalplerini atacak çöp arıyordu, GSXR 1000 2005'te 2.defa yeni kasaya geçtiğinde cbr1000rr yanında 600'lük gibi gidiyordu. Aradaki teknoloji ve performans farkı o kadar fazlaydı ki Honda'nın farkı kapatması için Suzuki'nin yerinde sayıp Honda'nın 5-6 yıl gelişmesi ile anca mümkün oldu.

Bugünün 'teknoloji harikası' 'elitlerin pistteki tercihi' 'ultra über teknolojik sanat eseri' dediği Panigale'nin içinden 2005 GSXR 1000 hala geçiyor.

Videodaki elemanlar gibi ducati'sini kamyonete yükleyip korlas'a götürüp kontrol ettirenler burda da var.

Ancak GSXR 1000 güncellenme tarihi 2017 ve emisyon yüzünden gelmiyor.

Diğer bir çok SS modeli yine emisyon yüzünden avrupa'ya giremiyor, oysa diğer japonlar emisyon konusunda aşırı güncel. Kawa bile beni bu konuda şaşırtıyor, ZX10r'ı sürekli güncelleyip emisyonu da tutturuyorlar.

2004'te ki DL650 ile en son güncel kasa DL650 arasındaki fark 20 yıllık değilde 4-5 yıllık gibi mesela. En son 2016 GSR 750 kullanmıştım, motosiklet kusursuz ancak topyekün bir devrim gelmezse değil Türkiye'de dünyada işleri zor.

Türkiye distribütörü olan 2000 yılına kadar Ruto motordu,hala 2000 yılından kalan parçaları satan bir yer anadolu yakasında,
    2001'de araba ithalatçısına geçtiğinde motosiklete değer verilmedi,çok kötü bir yönetim altında hep en az satan 4 japondan biri oldu
    2013-14'te doğan holdinge geçtiğinde kurumsal bir firmaya geçtiği için sevinmiştim oysa aynı pervasızlıkla devam ediyor.
    tommygun, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Suzuki böyle olduğu için.

Şimdi konuya globalden bakmak lazım öncelikle. Emisyon geldi o geldi bu geldi motosiklet pazarı küçülüyor, yarış konusuna bakışlar değişiyor, ilk havlu atan kim oldu? Son üç yarışın ikisini kazanan Suzuki. MotoGP'den kaçtı vizyonsuz köpekler.
    Honda 600RR'ı kapattı, Moto2'deki blok sağlayıcılığını bıraktı adamlar. Yamaha R6'yı bıraktı. Supersport pazarı zaten küçük olduğu için ilk kapanan pazar oldu, ilk kim çıktı buradan? Suzuki. Suzuki hep daha küçük zaten.

Suzuki benim gözümde Japon motorları içerisinde en optimumu sunan marka. GSXS-1000 alıyorsun adam gibi amottisörü mis gibi brembo freniyle geliyor, ama işte kültürel huyu değişmiyor, çelik fren hortumu yok :D (eski kasa GSXS'ten bahsediyorum). Ama MotoGP'den ilk kaçan olmaları da bu yüzden, Yamaha'ya bakıyorsun Endonezya'da Suzuki'nin bir yılda sattığını bir ayda satıyor. Keza Honda öyle, global motosiklet pazarında onlardan büyük bir oyuncu yok. Şu an motosiklet firmalarını besleyen yer deli deli nüfusları ve küçük ekonomik güçleriyle uzak asya ülkeleri. Oralarda da Suzuki Yamaha ve Honda'nın çok gerisinde.
    Küçük bir not globale, Suzuki için motosiklet bir çok farklı pazardan biri. Honda için araba ve motosiklet ana iş. Yamaha bir arge firması, ama motosiklet ve müzik bağımsız iki ana işi.

Şimdi bunu Türkiye'ye uyarlayalım. Türkiye motosiklet kültürünün olmadığı bir ülke, satışlar cücük. Dünya'da Honda-Yamaha ile yanyana bir pazarı olmayan Suzuki'nin burada nasıl pazarı olsun? Distribütörler bir şeyi iyi yapıyordur kötü yapıyordur farketmez, insanlar tercih etmezler. Türkiye'de Honda ve Yamaha dışında kimin doğru düzgün pazarı var? BMW ittire kaktıra bir şey yapmaya başladı, onu da motosikletin kendisi üzerinden değil imaj/sınıf gibi konulardan yapıyor. Ducati de bunu yapan bir distribütör ve çok agresif pazarlama/inlfluencer çalışmalarıyla bunu yapıyor, yine imaj/sınıf algısı üzerinden ilerliyor. Sonradan gelip bir pazar kurabilen tek marka KTM, o da sadece İstanbul'da tabii ki. 2023'te Aprilia da bu trene bindi ama o da fiyat avantajı konusuyla geldi buraya, devamlılık başka bir şey. Özetle Türkiye'de Honda-Yamaha dışında oturmuş bir pazar yok. Bajaj kalıcı devam edebilir zira o markaları doğuran coğrafyanın ekonomik statüsüne inmeyi başardık.

Şimdi ben yakın zamanda bir 8S incelemesi çekmeyi planlıyorum. Honert bir yerden bulabilirsem onunla da kıyaslamak istiyorum ki önyargı iyi bir şey olmasa da geçmiş biriken tecrübelerden kaynaklı bir şeydir, muhtemelen 8S'i çok daha beğeneceğim. Ama 8S Hornet kadar satacak mı? Satamaz. Hornet de MT07 kadar satamayacak ama MT07'den en azından güncel versiyonundan ciddi şekilde daha iyi bir motosiklet olduğunu hepimiz biliyoruz.

Suzuki neden tercih edilmiyor bir problemi mi var diye bakmak yersiz. İnsanların tercihi; hele de Türkiye gibi hem cehaletin kol gezdiği hem de zaten pazarın olmadığı bir ülkede anlamlı bir gösterge değil. McDonald's 'da Carl's Jr'dan fazla tercih ediliyor. Bir kişi diyebilir mi Mc Carl's'dan daha iyi diye
    tommygun, Cyan, dncr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)