Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafik polisi motosiklet sürücüsünü kolundan tutup düşürebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu ülkede adamına göre muamele yapılır.

Örnek: Emniyet kemeri takılacak, trafik polisleri bunu da sıkı denetleyecek diye emir, talimat vesaire geldi. İstanbul'da bütün trafik polisleri yol kenarına dizildi tek baktıkları taksici kemer takmış mı takmamış mı?

Neyse beni de çevirdiler o talimata kadar taksicilerin kemer takma zorunluluğu yoktu, ben de de alışkanlık takılı değildi ceza yazarken belediye otobüsleri ( İETT ) geçiyor hiç birinde takılı değil dedim bunları niye çevirmiyorsunuz?

Memur herkesi çeviremeyiz dedi. Bakın dedim peş peşe geliyorlar vel kelam biri sinirlendi üzerime yürüdü diğerleri tuttu kollarından neyse bana devam et iş uzamasın dediler olay böylece bitti.

İşte böyle adamına göre
    Mr.wind ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayda dur ihtarı yapılıp yapılmadığı yada makul şüpheyi gerektirir bir durum olup olmadığı açıkça yazılmamış. Ama merak edenler için Polis vazife ve salahiyet kanunu var açık okursanız neye yetkisi var neye yok görebilirsiniz. Şahsi görüşüm ortada bukadar çok polisten kaçmayı marifet sanan zibidi varken dur ihtarına uymayan, polisten kaçan herkese istediğini yapmalı polis.(Tıpkı Abd ve diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi)
    Katiliyorum. Yasa koyucu yasayi koyacak. Kacani vur indir diyecek. Poliste bunu uygulayacak. Olmasi gereken bu.

Ammaaaaa polis kacan herkesi vuracak. Yasayi duzgun uygulayacak. adamina gore muamele basladimi isler karisiyor. Ondan sonra ne yasa kaliyor ne hak kaliyor isler sarpa sariyor.

Biz suan kanun ve cezayi konusabilecek, elestirebilecek yada gelistirebilecek durumda degiliz. Cunku koydugun yasayi uygulayamiyorsun.

Uygulamaya koyamadigin yasalar devletin mevcudiyetinin icazetini artirmaktan baska hic bir boka yaramaz. zayiflayan devlet otoritesi, halki daha fazla suc islemeye tesvik edecektir. Sonra al sana ortadogu batakligi...

Tabi burda Polisi gunah kecisi yapacak halimiz yok. Cunku kanunun kirildigi nokta, gucu olanin yozlasmis sistemde Polisi kendi cikari icin yasayi cignemeye zorlama.

Polisin Hakkariye tayininin cikmamasi icin, korkup gucu olani kayirmaya basladigi yer zaten yozlasmanin basladigi yer.
    BatuhanK. bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    şimdi öncelikle kağıthanedeki şehit düşen polis kazasından sonra özellikle istanbulda motosikletlere epeydir gıcık polisler,
    onun haricinde son dönemde sosyal medyada çoğalan "polisten kaçtık, kaçma challange vlog" gibisinden içerikler nedeniyle ayrı bir gıcıklar,
    onun haricinde bir de poliste zıtlaşma olayları olursa vay sürücünün haline, bijonları eşit sıkılmamış, yukardaki ceset torbası örneği, tebeşir bulundurmadı gibisinden uç noktalarda ceza bile yiyen var.
    yerine göre çoğu zamanda haklılar çünkü malesef insanımızda ne motorda, ne arabada, ne bisiklette ne de yaya olarak kesinlikle trafik kültürü yok ve çok uzağız.
    şahsi görüşüm dur ihtarına uymayan motor, araba vs. tüm motorlu motorsuz taşıtların, ne pahasına olursa olsun gerekirse ateş açılarak durdurulması.
    madalyonun diğer yüzünde de durduran polisin, gerçekten polislik yapabilecek yetkinlikte olması.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi öncelikle kağıthanedeki şehit düşen polis kazasından sonra özellikle istanbulda motosikletlere epeydir gıcık polisler,
    onun haricinde son dönemde sosyal medyada çoğalan "polisten kaçtık, kaçma challange vlog" gibisinden içerikler nedeniyle ayrı bir gıcıklar,
    onun haricinde bir de poliste zıtlaşma olayları olursa vay sürücünün haline, bijonları eşit sıkılmamış, yukardaki ceset torbası örneği, tebeşir bulundurmadı gibisinden uç noktalarda ceza bile yiyen var.
    yerine göre çoğu zamanda haklılar çünkü malesef insanımızda ne motorda, ne arabada, ne bisiklette ne de yaya olarak kesinlikle trafik kültürü yok ve çok uzağız.
    şahsi görüşüm dur ihtarına uymayan motor, araba vs. tüm motorlu motorsuz taşıtların, ne pahasına olursa olsun gerekirse ateş açılarak durdurulması.
    madalyonun diğer yüzünde de durduran polisin, gerçekten polislik yapabilecek yetkinlikte olması.
    hocam bu dur ihtiharına uymayanlara ateş edilsin tarzı şeyleri çok okuyorum bu sırada ama acil hastaneye yetişen var, polisi fark etmeyen var, 3 5 kuruşluk evrağı eksik olup kaçan var bunlar için adam mı vuracaklar ayriyeten polisler doğru düzgün silah kullanma eğitimi almıyor meslek hayatı boyunca hiç ateş etmeyenler var belki çekip, kaçan sürücüye ateş etse %90 o mermi masum birine gelecek. amerika da bile polise hey desen üzerine şarjör boşaltıldığı bir ortam da polisin üzerine sürmediğin sürece ateş edilmiyorken türkiye gibi kanunsuzluklar ülkesinde o iş yaş maalesef.
    kuva.la ve espresso bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Genelde 3 Dünya ülkelerinde olağan bir durum bu üstat, soba ile vurma tekme ile düşürme vb... Ha dur ihtirana uymadıysan bir şey diyemem haklı olur gibime geliyor,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ankara'da dayınız varsa sizi durduramaz bile. Ama yoksa uçan tekme bile atabilir. Dünyanın kıskandığı, herkesin kanun önünde eşit olduğu hukuk devletlerinde öyle olur.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    kacarsan var tabıkıde

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Trafik Polisi motosiklet sürücüsünü kolundan tutup düşüremez. Siz eğer ki bir çevirmeye giriyorsanız ve size sağa çekmeniz ikaz edildi ve siz sağa sinyal vererek yanaşıyorsanız sizi düşüremez.

Çevirmede sizi sağa yönlendirdi, sağa yanaşır gibi yaparak kaçmak için hamle ettiniz, sizi yine kolunuzdan tutarak yada motosiklete tekme atarak düşüremez. Normal şartlar altında polis arkanızdan takip başlatarak sizi durmaya zorlar. Polisin dur ihtarına uymazsanız o zaman sizi durdurabilmek için çeşitli fiziki müdahalelere başlar. Arkadaşların da belirttiği gibi, yola kapan atma, araçla önünü kesmeye çalışma, hava ateş açma gibi.

--------------------------------------------------------------------------

Farklı bir dava konusu ise şu şekilde;

Dava, trafik kazası sonucu yaralanma nedeniyle uğranılan maddi ve manevi zararın ödetilmesi istemine ilişkindir. Mahkemece, davanın kısmen kabulüne karar verilmiş; hüküm, davacı ile davalılar İçişleri Bakanlığı ve … tarafından temyiz edilmiştir.

Kamu görevlilerinin yetkilerini kullanırken veya görevlerini yaparken kişilere zarar vermesi, ilgili kamu kurumunun hizmet kusurunu oluşturur. Bu durumda sorumlu, kamu görevlisinin emrinde çalışmakta olduğu kamu kurumu olup dava o kurum aleyhine açılmalıdır.(TC Anayasası 40/III, 129/V, 657 Sy. K.13, HGK 2011/4-592 E., 2012/25 K.) Bu konuda yasal düzenlemeler, emredici hükümler içermektedir. Diğer yandan Sorumluluk Hukukunun temel ilkeleri açısından bakıldığında da; bu şekilde düzenlemenin mevzuatta yer almış olması zarar görenin zararının karşılanması yönünde önemli bir teminattır.

--------------------------------------------------------------------------

Mesela Ambulans kazalarında yanlış hatırlamıyorsam tam cümlesi bu olmasa da şöyle bir yasa/kural vardır. Can kurtarmaya giderken can alamazsın. Eminim bu durumun bir benzeri polis için de geçerlidir. Trafik çevirmesi yaparken kişiye yada malına fiziken zarar veremezsin.

Ancak arkadaşların da belirttiği gibi, ülkemizde kanun yasa var, ancak uygulanışı biraz değişkenlik gösteriyor. Üst entrylerde bir arkadaşın dediği gibi savcı ve polis birbirine arka çıkacaktır. Olayda kusurlu hatalı çıkmanız için her ayrıntı, polisi haklı çıkartmak adına didik didik incelenecektir. Durumdan şikayetçi olarak başka ekip bile çağırsanız tutulan tutanak polisi korurcasına olacaktır.

Benim kendi fikrim ve görüşüm, polis çevirmesinde asla memura ters atarlı giderli konuşulmamalı. Polis ters bir şey söylerse belli bir noktaya kadar alttan alınmalı. Geçen gün bir çevirmede memurun işaretinde tereddütte kaldım. Memurun el işaretini tam anlayamadım, çektim sağa. Beni mi çevirdiniz el işaretini tam anlayamadım dedim, yok kardeşim devam et dedi. Çevirmese bile tereddütte kalırsanız durun.

Başka bir forumda olayı bizzat yaşayan kişinin yazmış olduğu entry;

"2 sene önce kırmızıda geçen olay yeri inceleme aracı benim aracı pert etti, ölümden döndüm. (Kimse hikaye anlatmasın, olay yeri inceleme aracı olay olmuş bitmişken en son gider, hırsız katil kovalamıyor, benim canımı tehlikeye atacak bir durum yok). Bana viraja hızlı girmekten yüzde 50 suç çıkarmışlar ki bana daha yeni yeşil yanmıştı birinci vitesteydim. Maksat trafik sigortasından yararlanmak. Bildiğim kadarıyla kaskoları da yoktu, bunu yapmasalar araç üzerlerine zimmetli olduğundan cepten vereceklerdi."

Geçmişte polisin çevirme uygulamalarının bir tanesinden hatırladığım, polisin ölümüyle sonuçlanan İzmir'de bir motosiklet kazası olmuştu. Polis sabah çevirmesinde motosikleti çeviriyor. Motosikletli yanlış hatırlamıyorsam çevirmeden kaçmaya yelteniyor. Polis memuru kaçacağını anlayınca ya adamın önüne geçiyor yada sizin sorunuzdaki gibi adamın koluna sarılıyor. Olayın sonucunda polis memuru görev şehidi oluyordu. Ayıkla bakalım pirincin taşını şimdi. Polis mezara, motosiklet sürücüsü hapise.

İzmir'de gerçekleşen olay.

Habere ait başka bir link.

Forumda konu hakkındaki başlık

Ayrıca şöyle bir bilgiyi de bırakayım kenarıya; (Dedik ya kanun/yasa var aslında ama ülkede uygulanması biraz farklı. )

Tüzüğe, 1998 yılında eklenen “ek 5. madde” ise şu şekildedir:

“Devlet malı araçla ya da görevliyken trafik kazası sonucu kusuruyla yaralamaya sebebiyet veren memura aylıktan kesme cezasının üst sınırı, ölüme sebebiyet veren memura 10 ay kısa süreli durdurma cezası verilir. Ancak, olayın şekline ya da kusurun derecesine göre; aylıktan kesme cezası gerektiren halde 4 ay kısa süreli durdurma cezası, 10 ay kısa süreli durdurma cezası gerektiren halde ise 12 ay uzun süreli durdurma cezası da verilebilir.”

Ambulansın trafik kuralları ile ilgili sorumluluğu hakkında bulduğum bilgiyi de paylaşayım. Eminim bu kurallar Polis Memurları için de geçerlidir.

• Trafikte ambulansın diğer araçlardan hiçbir farkı yoktur ve geçiş üstünlüğü yalnızca karşı taraftaki sürücü, izin verdiği takdirde kullanılabilmektedir.
    • Trafikteki bütün trafik kurallarından ambulans sürücüsü de sorumludur. Yasalar Trafik Kural İhlalleri konusunda Ambulanslara hiçbir üstünlük vermemektedir.

Herkese sorunsuz dertsiz sürüşler.
    turkerboss, espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şekilde görüldüğü gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:57 ----------

Ayrıca şunu da merak ediyorum. Bu yamuk yumuk işler niye hep senin başına geliyor veya şahit oluyorsun?
    espresso, mertowski, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu dur ihtiharına uymayanlara ateş edilsin tarzı şeyleri çok okuyorum bu sırada ama acil hastaneye yetişen var, polisi fark etmeyen var, 3 5 kuruşluk evrağı eksik olup kaçan var bunlar için adam mı vuracaklar ayriyeten polisler doğru düzgün silah kullanma eğitimi almıyor meslek hayatı boyunca hiç ateş etmeyenler var belki çekip, kaçan sürücüye ateş etse %90 o mermi masum birine gelecek. amerika da bile polise hey desen üzerine şarjör boşaltıldığı bir ortam da polisin üzerine sürmediğin sürece ateş edilmiyorken türkiye gibi kanunsuzluklar ülkesinde o iş yaş maalesef.

tabi bende bu ülkede bu konunun çok yaş olduğunu biliyorum, bu sebeple özellikle polisin o yetkinlikte olması gerektiğini belirttim.
    ama şimdi yazdığımı tekrar okuduğumda durmayana direkt ateş açılsın gibisinden yazmışım aslında ama amacım o şekilde belirtmek değildi tabiki.
    seninde söylediğin gibi ateş etmeyi bilmeyen binlerce polis, asker var bu memlekette, bu yüzden eğitim ve yetkinlik gerçekten çok önemli.
    turkerboss bunu beğendi.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle bir kaç tane motor o gün dur ihtarına uymadı polis gerildi ve böyle birşey yaptı , zarar gören şahıs şikayetçi olursa soruşturma açılır ama güzel ülkemde nasıl sonuçlanır bilemiyorum , stres altında görevini yerine getirmeye çalışan polise hakim ceza vermeyebilir dosyada kapanır..
    Abi yanlış anlama sana özel söylemiyorum ama ben bu düşünce tarzından nefret ediyorum. Fabrikalarda çalışan insanların bir kısmı her gün ölüm tehlikesiyle çalışıyor, kendi babam en tehlikeli iş sınıflarından birinde çalışıyor, bu insanların yaşadığî stresi çalışma ortamını 1 ay yaşasanız polislik gözünüzde krallık olur öpüp başınıza koyarsınız. Herkes özel hayatında iş hayatında problem yaşıyor ama kimsenin kimseye bok gibi davranma hakkı yok, polislerimiz bu konuda sınıfta kalmış durumdalar çünkü iş gereği bir stres değil dümdüz ego taşıyorlar. Küçük bir hikaye anlatayım bir kaç sene önce arkadaşlarımla GBTye takıldık eyvallah abi buyur abi beyefendi gibi dikiliyoruz, bekçi bey arkadaşımın sigara dumanı kendisini rahatsız etti diye az kalsın dövecekti bizi. Aynı arkadaşın doğum gününü bu sene başka bir şehire giderek kutladık, uyuşturucu baskını yiyen bir barın önünde bar aranırken bekçi abilerle kahkahalar atarak girdi arkadaşımız yeni yaşına. Ben stresi cartı curtu bahane görmüyorum bu ülkede polise dokunacak kadar kansız insanlar suratlarından anlaşılıyor zaten, herkese yaptıkları muamele çok başka.
    turkerboss bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor üzerindeyken polis bizim kolumuzdan çekip bizi düşürdükten sonra kanunen hakkımız olsa ne yazar hakkımız olmasa ne yazar? Zaten hem fiziksel hem de psikolojik olarak yamulmuş gitmişiz, üstüne bir de çok sevdiğimiz motorumuz patates olmuş. Çoğumuz borç harç bu makineleri alıp yürütüyoruz, karenajının bir çiziğine adam öldürecek arkadaşlar var aramızda aman sakin. Polis genelde çok ekstrem bir durum olmadığında bizi kovalamakla uğraşmıyor. Ben her çevirmeye girdiğimde bana gösterilen noktanın daha gerisinde motoru stop edip, kontrol noktasına motoru elimle iterek götürüyorum. Böylelikle kaçma şüphem olmadığını adamlar da anlıyor. Tipim de "artık" efendi görünümlü olduğu için sıkıntı yaşamıyorum. Polise de "amirim, başkanım, abim, kardo" gibi fikfik hitap etmeyip "Memur Bey" gibi biraz da ciddi yaklaştığım için suçsuz olduğum hiçbir çevirmede başıma iş gelmedi. Alkollü araba kullandığım gece yakalanıp armut gibi "keh keh keh yok mu bu işin bir kolayı?" diye çaktırmadan rüşvet imkanını kurcaladığımda adamların beni domaltmayıp "yok, beyefendi" demeleri büyük şans benim için.
    DickName, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkollü araba kullandığım gece yakalanıp armut gibi "keh keh keh yok mu bu işin bir kolayı?" diye çaktırmadan rüşvet imkanını kurcaladığımda adamların beni domaltmayıp "yok, beyefendi" demeleri büyük şans benim için.
    Arabada 46 promil ile yırrtığımda "abi eksikse tamamlayıp geleyim" dediğimde sittir etmişti komser. Çok da şiyabmamak ilazım.
    espresso, mertowski, turkerboss ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada 46 promil ile yırrtığımda "abi eksikse tamamlayıp geleyim" dediğimde sittir etmişti komser. Çok da şiyabmamak ilazım.
    Ben çok kötü denk gelmiştim, muhtemelen kafa bir milyonken adamları farkında olmadan sıkıştırdım da adamlar direk önüme kestiler. "Yavrum sakin ol, hallederiz evelallah" dediğim yanımdaki kadına rezil oldum ona bozuluyorum. Ehliyet gitti, fax kağıdı gibi ceza aldım, kadın korktu kaçtı, boşu boşuna içki içtiğimle kaldım.
    mertowski, espresso ve DickName bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Polisler normalde kolay kolay sizi kovalamazlar sağlam bir gerekçesi yoksa kovalamaz.Sizi düşürmeye çalışmaz.Polis kovalarken ön fren sıkarak kendisini düşürenler olduğunu polis bilir çünkü. Kovalamaca nedeniyle sürücü yaralanırsa veya kaza yaparsa polis ceza alıyor.

Polis ceza yazmak isterse çok uyduruk bir nedenle ceza yazabilir .Psikolojisi elverişli değil deyip ehliyetinizi elinizden alabilir :D

Kuryelik yaparken bir polisle konuşmamızda aynen şu geçti .

"Ben normalde ceza yazmak istersem sana herhangi bir yerden yazarım.Eliyetini bile elinden alırım.Çantan ruhsata işli ,reklamlar kapalı (trendyol yazılarını silmiştim) motorun da ticari. Peki dedi SRC var mı ? Normalde buradan ceza yazabilirim ticari araç kullanıyorsun SRC'n yok. Geçen bir kurye geldi baktım artislik yapıyor .Yazılar var motor hususi kıl kıl konuşuyor bağladım motorunu 15 gün aklı başına gelsin ."

Yani demek istediğim polislerin huyuna gidin :D
    mertowski bunu beğendi.

Polisler bizi bizden korumaya çalışıyor.
    Kurallar uyarsanız zaten iyi günler dileyip gönderiyorlar.

Ama yok plakamı kapatayım, hayvan gibi böğüren egzosla gezeyim, makas atayım, hız sınırını geçeyim derseniz zaten polis görevini yapmak durumunda.

Geçenlerde dur ihtarına uymayan bir motorcu, Yunus polisi bi arkadaşa çarparak öldürdü.
    Her türlü kural ihlali yapıp, karşılığında insan hakları falan diyorlar... Ne desek boş!

Buraya bi video bırakayım, hep birlikte izleyelim. Kim haklı görelim.
    https://www.youtube.com/watch?v=NW758T2WAvY
    Aha bi de bu
    https://www.youtube.com/watch?v=Q_enEe20xIk

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı kuva.la adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış anlama sana özel söylemiyorum ama ben bu düşünce tarzından nefret ediyorum......babam tehlikeli iş sınıflarından birinde çalışıyor, bu insanların yaşadığî stresi çalışma ortamını 1 ay yaşasanız polislik gözünüzde krallık olur öpüp başınıza koyarsınız....
    Güzel kardeşim ben ne polisin yaptığını savunuyorum nede onlara acıyorum , yukarıda yazdığım "güzel ülkem" kelimesinden ne anlatmak istediğimi görmen gerekirdi görememişsin , ayrıca ben dört yıl yıpranma alıp erken emekli olmuş biriyim , Pasifik Okyanusu'nun ortasında çalıştığım gemi yandı , kaç defa batma tehlikesi geçirdik sayısını unuttum , İspanya'da bağlı olduğumuz limanda battık sabah deniz suyu yatağıma geldi de uyandım , Titanic filmindeki gibi su dolu koridorlardan geçip kendimi dışarı attım bana riskli mesleklerden hiç bahsetme polis , asker gibi emniyet ve güvenliği sağlayan insanlar yargı önünde pozitif ayrımcılık yaşarlar , hemen hemen bütün dünyada böyledir..
    espresso, tommygun, kuva.la ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı kuva.la adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış anlama sana özel söylemiyorum ama ben bu düşünce tarzından nefret ediyorum. Fabrikalarda çalışan insanların bir kısmı her gün ölüm tehlikesiyle çalışıyor, kendi babam en tehlikeli iş sınıflarından birinde çalışıyor, bu insanların yaşadığî stresi çalışma ortamını 1 ay yaşasanız polislik gözünüzde krallık olur öpüp başınıza koyarsınız. Herkes özel hayatında iş hayatında problem yaşıyor ama kimsenin kimseye bok gibi davranma hakkı yok, polislerimiz bu konuda sınıfta kalmış durumdalar çünkü iş gereği bir stres değil dümdüz ego taşıyorlar. Küçük bir hikaye anlatayım bir kaç sene önce arkadaşlarımla GBTye takıldık eyvallah abi buyur abi beyefendi gibi dikiliyoruz, bekçi bey arkadaşımın sigara dumanı kendisini rahatsız etti diye az kalsın dövecekti bizi. Aynı arkadaşın doğum gününü bu sene başka bir şehire giderek kutladık, uyuşturucu baskını yiyen bir barın önünde bar aranırken bekçi abilerle kahkahalar atarak girdi arkadaşımız yeni yaşına. Ben stresi cartı curtu bahane görmüyorum bu ülkede polise dokunacak kadar kansız insanlar suratlarından anlaşılıyor zaten, herkese yaptıkları muamele çok başka.
    bekçi ve trafikci abiler çevirme noktalarına yakın yerlerdeki çay bahçelerinde mesai dolduruyolar genellikle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı jackknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler bizi bizden korumaya çalışıyor.
    Kurallar uyarsanız zaten iyi günler dileyip gönderiyorlar.

Ama yok plakamı kapatayım, hayvan gibi böğüren egzosla gezeyim, makas atayım, hız sınırını geçeyim derseniz zaten polis görevini yapmak durumunda.

Geçenlerde dur ihtarına uymayan bir motorcu, Yunus polisi bi arkadaşa çarparak öldürdü.
    Her türlü kural ihlali yapıp, karşılığında insan hakları falan diyorlar... Ne desek boş!

Buraya bi video bırakayım, hep birlikte izleyelim. Kim haklı görelim.
    https://www.youtube.com/watch?v=NW758T2WAvY
    Aha bi de bu
    https://www.youtube.com/watch?v=Q_enEe20xIk
    ya hocam çok genel konuşuyorsun sanki ülkemizdeki bütün polisler iyi, alanlarında çok yetkinler, kuralı hukuğu biliyolar da siz bir şey yapmışsınızdır muhabbetine getiriyorsunuz paso. gözümle bilerek duracak sürücüyü düşürdüklerini, bizzat kendimin kask içinde maske takmadım diye ceza yediğimi biliyorum. bu ülkenin insanı ne ki polisi ne olacak. yönetmelik çok geniş polis senin tipini beğenmediği için bile aracını bağlayıp ceza yazabilir ki bu tarz örnekler var kim bilir neler var da duymuyoruz biz daha.
    espresso ve kuva.la bunu beğendiler.

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yönetmelik çok geniş polis senin tipini beğenmediği için bile aracını bağlayıp ceza yazabilir ki bu tarz örnekler var kim bilir neler var da duymuyoruz biz daha.
    Aklında/aklınızda bulunsun.
    Ne polis, ne savcı, ne hakim, ne kaymakam, ne vali hatta ve hatta Reyiz bile yönetmeliğe göre ceza yazamaz.
    Neden yazamayacağını araştır, ondan sonra konuyu tekrar konuşalım.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklında/aklınızda bulunsun.
    Ne polis, ne savcı, ne hakim, ne kaymakam, ne vali hatta ve hatta Reyiz bile yönetmeliğe göre ceza yazamaz.
    Neden yazamayacağını araştır, ondan sonra konuyu tekrar konuşalım.
    tmmmm :D :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)