Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafik polisi motosiklet sürücüsünü kolundan tutup düşürebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düldül(z-one)
    polislerin böyle bir hakkı var mı herhangi bir şekilde bir motorcuyu tekmeleyerek ya da kolundan tutup çekip düşürebilir mi? bir kaç kez denk geldim bu tarz olaylara. eğer böyle bir olay olursa şikayet edebilir miyiz? suç mu? bilgisi olan bilgilendirirse çok güzel olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    polis sana sadece dur der kovalarken veya dur dediği zaman durmuyorsan sana temas etmek istemez düşürüp kaza yapma riski vardır
    tabiki herhangibir suça karışıp kaçmıyorsan misal polise ateş ettiler polis peşine takılır vurup öldürebilir'de
    brezilya kolombiya uyuşturucu çetelerini görüyorum adamlar mp5 ler le polise saldırıyor poliste karşılık veriyor

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis sana sadece dur der kovalarken veya dur dediği zaman durmuyorsan sana temas etmek istemez düşürüp kaza yapma riski vardır
    tabiki herhangibir suça karışıp kaçmıyorsan misal polise ateş ettiler polis peşine takılır vurup öldürebilir'de
    brezilya kolombiya uyuşturucu çetelerini görüyorum adamlar mp5 ler le polise saldırıyor poliste karşılık veriyor
    yani duracağın halde veya kaçmaya çalışırken seni kolundan tutup düşürmeye, tekme atmaya, sert bir cisimle vurmaya hakkı var mı yönetmeliği falan nasıl bunun? suç mu yaptığı?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yönetmeliği falan bilmiyorum ama suç üstü yapmadıysa dokunmuyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Dur ihtarına uymayan taşıtın önüne çivili palet gibi bir şey fırlatıyorlar, bu tip engelleyici işlemlerin bir prosedürü vardır polis kafasına göre karar veremez , ihbar yada takip olmalı , çevirme noktasına yaklaşan herhangi biri için polis ya bu durmazsa dur şuna bir tekme atayım demez , yani izlediğiniz olayların öncesi vardır..

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur ihtarına uymayan taşıtın önüne çivili palet gibi bir şey fırlatıyorlar, bu tip engelleyici işlemlerin bir prosedürü vardır polis kafasına göre karar veremez , ihbar yada takip olmalı , yani çevirme noktasına yaklaşan herhangi biri için polis ya bu durmazsa dur şuna bir tekme atayım demez , izlediğiniz olayların öncesi vardır..
    hocam olayın öncesinde sonrasında değilim polisin dur ihtiharına uyan ya da uymayan bir sürücüye tekme tokat atıp kolundan çekip düşürebilir mi soru basit. Bu tarz şeyler yaşayıp mahkemeyle motosiklet sürücüsünün haklı çıktığı durumlar var neye göre haklı neye göre haksız suç mu değil mi bunun arayışı içerisindeyim.

Motosikleti
    İhtara uyup duran kişiye tekme tokat dalmak ilginç , bunu yapan polis kesinlikle soruşturmaya alınır , polis noktalarında da bir çok açıdan çekim vardır , ispatıda gayet mümkün..

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtara uyup duran kişiye tekme tokat dalmak ilginç , bunu yapan polis kesinlikle soruşturmaya alınır , polis noktalarında da bir çok açıdan çekim vardır , ispatıda gayet mümkün..
    birebir motosiklet sürücüne dur denildiğini, sürücünün sinyal verip sağa çektiği sırada motosikletin polisin bulunduğu yerin bir kaç metre ilerisine çekeceği sırada kolundan tutup motosiklet sürücüsünü çekiştirmek suretiyle motosikletin devrildiğini gördüm hızı da yavaştı bu arkadaşın kaçmaya niyeti yoktu her şeyi de tamdı. motosiklette koruma takozu falan olmadığı için durduk yere maddi hasar oluştu arkadaş da uğraşmadı mahkemeyle falan sonuç çıkmaz diye. Ayriyeten dur ihtiharına uymayıp da polisin, motorcunun kaskına silahın kabzasıyla ya da kendi polis kaskıyla vurduğu birkaç videoya denk geldim merak ettim bunun oluru nedir diye.

Motosikleti
    Büyük ihtimalle bir kaç tane motor o gün dur ihtarına uymadı polis gerildi ve böyle birşey yaptı , zarar gören şahıs şikayetçi olursa soruşturma açılır ama güzel ülkemde nasıl sonuçlanır bilemiyorum , stres altında görevini yerine getirmeye çalışan polise hakim ceza vermeyebilir dosyada kapanır..
    espresso ve Dxsec bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Dostum sana soyle birsey soyleyim, illaki bi kurali hukuku bilmemnesi vardir. Oyle kafam esti sunu bi yere yapistirayim gibi bi durum olamaz.

Zaten Polis te bi sikayet dava durumunda, ceza almasa bile bu ivir zivirla basi agrimasin ister.

Ammmmaaaaaaa burda kocaman bir ama var. Ulkemizde yargi cok esnek. Yani o kadar esnek gibi baklava calip 36 yil hapis te yiyebiliyorsun, sinan cetinin oglu gibi polis oldurup pacayi da siyirabiliyorsun.

Bizde bu esneklikten vicik vicik diskiya donmus adalet sisteminin korkulu ruyasi kamuoyu. Gelen tepkiler uzerine adam tutuklaniyor falan.

Yani bu ortamda kanun koyucu, denetleyici ve uygulayiciyi birbirinden ayri bir mekanizma gibi dusunmek biraz saflik oluyor.

Savcilarin yuzde 99 u emniyete yamuk yapmaz. Polisleri kollar arka cikar. Onlar birnevi meslektas.

Yani bunca lafin ozu şu: Polis doner tekmeyi alninin catagina yapistirdi motor o tarafa motorcu obur tarafa gitti.(Bu fiziken imkansiz ama neyse)

Elinde olayin kaydi olacak. O kayit ile sikayetci olacaksin. Ama o goruntu tek basina yetmez. Medyaya yansiyacak. insanlar duyacak tepki gosterecek.

Ama tum bunlara ragmen Savcilik takipsizlik karari verir buyuk ihtimal. Yani spesifik olarak "motorcuya poliz zorbaligi" sebebiyle sikayet durumu duymadim acikcasi.

Ama Polis zorbaligindan hayatin alaninda zarar gormus bircok birey gordum duydum. Hicbirinin sikayetinin sonuca ulastigini hatirlamiyorum.

Not: Polis cocuguyum, gorevini layiki ile yapan tum Polisleri saygiyla selamliyorum. Ben burda bireyleri degil, sistemin butununu, esnemekten batakliga donmus hukuk sistemimizi elestiriyorum.

Hepinize saygilar
    espresso, maktama, Dxsec ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana soyle birsey soyleyim, illaki bi kurali hukuku bilmemnesi vardir. Oyle kafam esti sunu bi yere yapistirayim gibi bi durum olamaz.

Zaten Polis te bi sikayet dava durumunda, ceza almasa bile bu ivir zivirla basi agrimasin ister.

Ammmmaaaaaaa burda kocaman bir ama var. Ulkemizde yargi cok esnek. Yani o kadar esnek gibi baklava calip 36 yil hapis te yiyebiliyorsun, sinan cetinin oglu gibi polis oldurup pacayi da siyirabiliyorsun.

Bizde bu esneklikten vicik vicik diskiya donmus adalet sisteminin korkulu ruyasi kamuoyu. Gelen tepkiler uzerine adam tutuklaniyor falan.

Yani bu ortamda kanun koyucu, denetleyici ve uygulayiciyi birbirinden ayri bir mekanizma gibi dusunmek biraz saflik oluyor.

Savcilarin yuzde 99 u emniyete yamuk yapmaz. Polisleri kollar arka cikar. Onlar birnevi meslektas.

Yani bunca lafin ozu şu: Polis doner tekmeyi alninin catagina yapistirdi motor o tarafa motorcu obur tarafa gitti.(Bu fiziken imkansiz ama neyse)

Elinde olayin kaydi olacak. O kayit ile sikayetci olacaksin. Ama o goruntu tek basina yetmez. Medyaya yansiyacak. insanlar duyacak tepki gosterecek.

Ama tum bunlara ragmen Savcilik takipsizlik karari verir buyuk ihtimal. Yani spesifik olarak "motorcuya poliz zorbaligi" sebebiyle sikayet durumu duymadim acikcasi.

Ama Polis zorbaligindan hayatin alaninda zarar gormus bircok birey gordum duydum. Hicbirinin sikayetinin sonuca ulastigini hatirlamiyorum.

Not: Polis cocuguyum, gorevini layiki ile yapan tum Polisleri saygiyla selamliyorum. Ben burda bireyleri degil, sistemin butununu, esnemekten batakliga donmus hukuk sistemimizi elestiriyorum.

Hepinize saygilar
    çok güzel özetledin hocam cidden. hiçbir şey belli değil polis yaptığı işin kanununu kuralını bilmiyor vatandaş da hakkını savunmayı bilmiyor. ama hakkını bilip kovaladığın sürece bir sonuca ulaşabiliyorsun bundan 1 1.5 sene önce polisin biri kaskın içinde maske takmıyorum diye ceza yazmıştı corona döneminde itiraz etmiştim iptal edildi. dediğin gibi yargı çok esnek ve polis sadece konuşmanı beğenmediği için seni uğraştırabiliyor arabasında ceset torbası olmadığı için aracı bağlanan vardı mesela o yüzden kanunu hukuğu az buçuk bilmek lazım diye düşünüyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel özetledin hocam cidden. hiçbir şey belli değil polis yaptığı işin kanununu kuralını bilmiyor vatandaş da hakkını savunmayı bilmiyor. ama hakkını bilip kovaladığın sürece bir sonuca ulaşabiliyorsun bundan 1 1.5 sene önce polisin biri kaskın içinde maske takmıyorum diye ceza yazmıştı corona döneminde itiraz etmiştim iptal edildi. dediğin gibi yargı çok esnek ve polis sadece konuşmanı beğenmediği için seni uğraştırabiliyor arabasında ceset torbası olmadığı için aracı bağlanan vardı mesela o yüzden kanunu hukuğu az buçuk bilmek lazım diye düşünüyorum.
    Bi ogrencim vardi. Ogrencim dedigim ayni yastayiz ingilizce ogreniyordu arkadas. Adam en onemli devlet gorevlilerinin yakin koruma ekibinde. En onemlisinin de birkac yil yakin korumasiydi falan fisman. Arkadas gorev basinda olmadigi zaman da cok guclu.

Adam genelkurmay baskani gibi yetkilere, jason statham gibi guce sahip.

Bigun trafikte bi yol alma verme tartismasi oluyor. Obur eleman bunun yoluna girmis sinyal vermemis uste bide artislik yapmis, el kol yapmis.

Bizimki ilerde bunu yakalamis onune gecmis durdurmus. Aramis ekipleri ekipler gelmis elemana mumkun olan herturlu cezayi yapistirmis. Serit ihlalinden tut, trafikte makasa, memura mukavemetten tut yangin tup olmayisina vs vs gecirmisler de gecirmisler.

Arkadas belki iyi yapti. Belki karisindaki bi magandaydi birilerini trafikte oldurecekti vs vs. Bu durumun onunr gecti belki.

Ama Kanun demir gibi saglamdir. Sen her ne sebep olursa olsun, kanunu esnetemezsin. rutbeni kuklanip kanunu kendi kitabina uyduramazsin.

Bir sucluyu, potansiyel tehlikeyi engelleyecek olsan bile, bunu kanunsuz yolla yapamazsin.

sen kanun uygulayicisisin. Batman deilsin amk kendi kafana gore suclulari avlayamassin. Sen adaletin masasi, sopasi, anahtari, kalkanisin.

Kanun munferit olaylar icin kirilip parcalandiginda, aksiyon iyi bir amac ugruna yapilmis olsa bile, gunun sonunda elinde kirilip parcalanmis bir Kanun olacak.

Yani bu durumda 1 2 tane super kahraman cikip dogruyu yapmaya calissa da, ezici cogunluk paşa gonlune gore zorbaliktan asla kacinmayacak, kanunsuz ortamda masum insanlara gerektiginde zulm edecektir.

O yuzden ulkemizde isini duzgun yapan insani milli kahraman ilan ediyoruz. Neden? cunki harbiden isini duzgun yapan cok az insan var.

Insanlarin kafasindaki imaj su: polis devletin vergi dairesi. Habire ceza. Trafik disinda polis goreniniz varmi? Ben gormuyorum. Normal hayatimda polisleri gordugum tek yer trafik. neden cunku orda para var.

Esenyurtta millet birbirine roket ile saldirirken polis nerde? e hani asayis nerde? trafikte ceza kesmek icin masallah heryerde kamera var. 130 la gitcegin yerde 150 yapinca şaaaaaak cezayi yiyorsun. Ama elinde keleş ile sehrin gobeginde catismaya girebilirsin sikinti yok. Bi ihtimal medyaya yansir, polis rezil gozukmemek icin kelesli maymunlari yakalar.

Konu cok dagildi ama bu kadar lafin ozu şu:

Polis seni cekip dusurur, sikayetci olsanda hicbir sey cikmaz ugrastiginla kalirsin. Bazi cezalar itirazla iptal olur o ayri. Cunku orda cerilen cezanin geri alinmasi durumu icin mucadele ediyorsun.

Zorba polisi sikayet ettiginde, polisin ceza almasi icin sikayetci oluyorsun. Kanunsuz ortamda bu is boyledir aga.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Son sozumu soyleyip yatayim. Bizim ugruna olecek kadar deger verdigimiz cocuklarimizin, 3 bin tanesinin ayni binada oldugu okulun onunde bi tane polis olmazken, ayni anda yuzlerce ekip ceza kesip para toplamak icin trafikte pusuya yatiyorsa zaten konusacak pek te bir sey yok ortada.
    espresso, kuva.la ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Anahtar kelime: "Orantısız güç kullanımı." İnternette aratabilirsiniz. Kolundan tuttu motor düştü maddi hasar var, sürücüde sağlık raporuna konu olacak bir şey yok senaryosunda pek bir şey çıkmaz yalnız. Yine de şikayet etmek lazım tabi, bir şey çıkmaz diye haksızlık (varsa) sineye çekilmek durumunda değil.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Evet var sabah evde hanımla kavga etmemiş olmak, o gün komiserinden fırça yememiş olmak. Evde kafası rahatsa toleranslıdır. Değilse acısını çevirmede çıkarır.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankarada dayın yoksa mamudo kurban niye doğdun. Bu ülkede kanun yapıcı medyadır. Medyaya düşersen o zaman işlemler yapılır ve hızlı ilerler.
    Mr.wind bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tabiki düşüremez hem neden düşürsün kendinide tehlikeye atsın.Ama şöylede bir durum var.Mesela biber gazı attıkları tüfeğin de kullanımı konusunda çok sıkı şartlar var.Hedef gözeterek insannın üzerine sıkamzsın diyor yasa.Ama kafandan vurulabilirsin.
    Yada ABD zenci adamı göz altına alırken öldürdükleri gibi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Al
    Cats
    Are
    Beautiful.
    Mr.wind, Cyan ve mertowski bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Dur ihtarına uyarak kenara çeken kişiye polisin zor kullanma hakkı yoktur eğer dediğin gibi ihtara uyduysa. Şikayet edebilir zor kullanılan kişi ama 3. dünya ülkelerinde şikayet sonuçsuz kalır. Ülke ahıra dönmüş zaten kim kurala uyuyor ki? Bir de kanun demir gibidir filan yazmışlar konuya aynen çürük demir.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bu olayda dur ihtarı yapılıp yapılmadığı yada makul şüpheyi gerektirir bir durum olup olmadığı açıkça yazılmamış. Ama merak edenler için Polis vazife ve salahiyet kanunu var açık okursanız neye yetkisi var neye yok görebilirsiniz. Şahsi görüşüm ortada bukadar çok polisten kaçmayı marifet sanan zibidi varken dur ihtarına uymayan, polisten kaçan herkese istediğini yapmalı polis.(Tıpkı Abd ve diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi)
    BatuhanK. bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi görüşüm ortada bukadar çok polisten kaçmayı marifet sanan zibidi varken dur ihtarına uymayan, polisten kaçan herkese istediğini yapmalı polis.(Tıpkı Abd ve diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi)
    +1
    Müzik filan dinler ihtarı duymaz ona eyvallah da bilerek polisten kaçan kişiye terörist muamelesi yapılmalı ki çoğu da öyle hareket ediyorlar trafikte. Memleket de hiç bir şey kaybetmez.
    BatuhanK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)