Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Farları Yanmayan Motosikletçiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Çanakkale'de motosikletlerde son zamanlarda tuhaf bir şey var: Farları istedikleri gibi açıp kapatabilecekleri bir zımbırtı takıyorlar. Bu fikri anlamak gerçekten zor. Üstelik, bu zamazingo fren lambasının yanmasını da engelliyor. Bir gece sevgilimle sürüyorduk, önümüzdeki arabayı geçmek için yan aynama baktım, birden bir gölge gördüm, meğer o bir motosikletmiş. Işıkları kontrol etmek için sordum, "Farların yanmıyor mu kardeş?" dedim. Bana boş boş bakarak "Yanıyor abi" dedi ve bir düğmeye bastı, o zaman farlar yanmaya başladı...

Abi bizim en büyük derdimiz görünürlük, Çanakkale'de millet sokak lambası olmayan yerlerden bile ışıksız geçiyor. Xenon far yakan insanlar için cehennemde resort ayırmak gerek diyodum ama bu çooook daha korkunç.

Özet: Ben gece motosiklet fıtı fıtı... Ben görmek ışıksız fıtı fıtı. Ben sormak neden ışıksız. Adam açmak ışık. Ben sinirli...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yeni nesil kardeşlerimizin hepsinde demeyelim ama bir kısmında saçma sapan şeyleri havalı bulmak, karizmatik sanmak gibi huylar var. Çok osuruktan şeyler moda oluyor yeni nesilde. Mesela aynaları kapatarak sürmek, kask üstüne örgülü saç ya da kedi kulağını andırır zımbırtılar yapıştırmak, sizin örneğinizdeki gibi far ve stoplar kapalı sürmek, farlara göz stickeri yapıştırmak, motorun karenajlarına zevkten yoksun stickerler yapıştırmak v.s

Dünya çok kötü bir yere doğru gidiyor.
    Thracian, ilker a., Ugur S. ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Mısır İskenderiye'de de geceleri araçların tüm lambaları kapalıydı. Bunu birine sorunca "Erkek adamın farla işi olmaz." dedi ama tramvay dahil, hemen hemen tüm araçlar yamuk ve hasarlıydı. Bence bir geri kalmışlık göstergesi.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerizekalıların bu sekilde doğal seçilim yoluyla yok olmasını umuyorum
    19051919 ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    farları kapatana bende denk gelmiştim, böylelerini görünce ben mi çok pimpirikliyim yoksa bunlarmı çok rahat diyorum.
    hiç bir güvenlik önlemi yok, görünürlük arttırıcı hiç birşey yok.
    espresso bunu beğendi.

ben de denk geliyorum bu tür rezil şeylere Ben görünmek için neredeyse kıçıma yanar döner takacam
    Maalesef bu tür apaçiliklerin nihai sonu sürekli gördüğümüz üzere kan gölüne dönmüş yollarda birbirinden kopmuş ceset parçaları oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Ortası yok galiba bunun. Kimi farsız geziyor, kimi de öyle abartıyor ki geçenlerde gece mesaiden dönüyorum arkama bi skuter takıldı. Nasıl bişey taktıysa ışıklarının aynamdaki yansımasından önümü göremez oldum. Bi süre gittikten sonra iyice sinirlenip yolun ortasında sert fren yaptım geldi yanımda durdu ne oldu diye. Dedim kapat şu uzunlarını senin yüzünden önümü göremiyorum. Bunlar uzun değil ki normal farım dedi aha bak uzunlar böyle dedi. Ben de orjinal değil o zaman çok rahatsız ediyor dedim. Evet orjinal değil anca bunlarla görebiliyorum önümü dedi. İyi tamam önümden git arkama geçme dedim devam ettik.
    birbilent, F54 ve espresso bunu beğendiler.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale'de motosikletlerde son zamanlarda tuhaf bir şey var: Farları istedikleri gibi açıp kapatabilecekleri bir zımbırtı takıyorlar. Bu fikri anlamak gerçekten zor. Üstelik, bu zamazingo fren lambasının yanmasını da engelliyor. Bir gece sevgilimle sürüyorduk, önümüzdeki arabayı geçmek için yan aynama baktım, birden bir gölge gördüm, meğer o bir motosikletmiş. Işıkları kontrol etmek için sordum, "Farların yanmıyor mu kardeş?" dedim. Bana boş boş bakarak "Yanıyor abi" dedi ve bir düğmeye bastı, o zaman farlar yanmaya başladı...

Abi bizim en büyük derdimiz görünürlük, Çanakkale'de millet sokak lambası olmayan yerlerden bile ışıksız geçiyor. Xenon far yakan insanlar için cehennemde resort ayırmak gerek diyodum ama bu çooook daha korkunç.

Özet: Ben gece motosiklet fıtı fıtı... Ben görmek ışıksız fıtı fıtı. Ben sormak neden ışıksız. Adam açmak ışık. Ben sinirli...
    Ben de çanakkalede yaşıyorum ve aynı dertten muzdaripim. Bunun yanında hiç bir şekilde sinyal vermeyen cisimler mevcut. Hadi sinyali geçtim kırmızıda durmayan o kadar çok motorcu var ki.(özellikle kuryeler) Çanakkale trafik olarak Türkiyede en kötülerden biridir. Her an her yerden bir şey çıkabilir. Yollar da zaten mayın tarlası gibi.
    abyasar ve espresso bunu beğendiler.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortası yok galiba bunun. Kimi farsız geziyor, kimi de öyle abartıyor ki geçenlerde gece mesaiden dönüyorum arkama bi skuter takıldı. Nasıl bişey taktıysa ışıklarının aynamdaki yansımasından önümü göremez oldum. Bi süre gittikten sonra iyice sinirlenip yolun ortasında sert fren yaptım geldi yanımda durdu ne oldu diye. Dedim kapat şu uzunlarını senin yüzünden önümü göremiyorum. Bunlar uzun değil ki normal farım dedi aha bak uzunlar böyle dedi. Ben de orjinal değil o zaman çok rahatsız ediyor dedim. Evet orjinal değil anca bunlarla görebiliyorum önümü dedi. İyi tamam önümden git arkama geçme dedim devam ettik.
    Ulan o kadar körsen motor kullanma yani, ne gerek var öyle parlak ışığa? Xenon farlar trafikteki diğerleri için iğrenç şeyler. Benim motosikletin Halojen, gayet yeterli. LED kadar olmasa da gayet iyi aydınlatıyor.
    Yunus Özbek, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan o kadar körsen motor kullanma yani, ne gerek var öyle parlak ışığa? Xenon farlar trafikteki diğerleri için iğrenç şeyler. Benim motosikletin Halojen, gayet yeterli. LED kadar olmasa da gayet iyi aydınlatıyor.
    Bu konuda size kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum, şimdi örnek verecek olursam (tecrübelerime dayanarak) bir arkadaşımın tanıdığının Harley Davidson Fat Boy motosikletinde halojen aydınlatma mevcut ve cidden çok başarılı bir aydınlatmaya sahip oda büyük ihtimal 10-15 senelik bir model, ama gelelim bizlerin kullandığı tarz motosikletlerde far yok heleki benim kullandığım Ns200 de hiç yok (gerçi benim motosikletin ampülü orijinalde 55w ama eski sahibi 35w takmış büyük ihtimal sebebi bu). Arkadaşım Spacy motosikletine halojen ampülü patlaması sebebiyle Led far taktırdı aydınlatma bambaşka bir hal aldı ve ne göz alıyor nede dağı taşı aydınlatıyor, göz alma durumu ampülün kalitesi ve düzgün montajlanması ile alakalı bir durum.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrik faturaları yüksek geliyordur. Başka mantıklı bir açıklaması yok.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan diyim bende de 4 tane sis farı var otoban veya yayla yollarında gece çok güzel oluyor gündüz gibi yapıyor yolu
    şehir içinde pek açmıyorum hem aküye hem tesisata yük binmesin diye
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosikletimin farını beğenmedim diye sanırsam bana küsmüş, sabah işe giderken farkettim ki ampül patlamış .

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    onunu gormeden motosıklet kullanma benden tavsıye at essek kopek vs onlarda far hıc yok kapatamıyorlar yanı senın durum zor

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan diyim bende de 4 tane sis farı var otoban veya yayla yollarında gece çok güzel oluyor gündüz gibi yapıyor yolu
    şehir içinde pek açmıyorum hem aküye hem tesisata yük binmesin diye
    Bendeki sis farlarını karçıdakinin gözünü almasın diye biraz yere doğru çevirdim, istanbul'da E5 gibi yerlerde sadece iki tanesini sarı yanan modunda açıyorum görünür olayım diye, karanlık yerlerde ve otobanda 4'ü birden beyaz yakınca güzel aydınlatıyor. Gündüzleri görünür olayım diye çakar modda kullanıyorum. Öncesinde 2 tane vardı sadece, gündüz çakar halde yanıyorken arabanın teki abi görmedim dedi önüme kırdı kaza yaptırdı, motor tamir olduktan sonra servisten alınca ilk iş gidip iki tane daha eklettim. Normalde aman çok ışık olmasın kimse rahatsız olmasın diyordum ama artık gündüzleri çakarlı çakarlı 4 sis farı ile geziyorum.

Geçenlerde akşam karanlıkta gidiyordum, öndeki sarı yanan iki sis farı açıktı, sıkışık trafikte baktım öndeki arabaların gözünü alacak şekilde yukarı ışık veriyor, kapattım. Sonra baktım sarsıntıdan vidası gevşemiş, düzeltince yukarı bakma sorunu da kalmadı şimdi dikkat şekecek kaar parlak ama göz almayacak kadar da yere bakıyor.
    Cyan bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki sis farlarını karçıdakinin gözünü almasın diye biraz yere doğru çevirdim, istanbul'da E5 gibi yerlerde sadece iki tanesini sarı yanan modunda açıyorum görünür olayım diye, karanlık yerlerde ve otobanda 4'ü birden beyaz yakınca güzel aydınlatıyor. Gündüzleri görünür olayım diye çakar modda kullanıyorum. Öncesinde 2 tane vardı sadece, gündüz çakar halde yanıyorken arabanın teki abi görmedim dedi önüme kırdı kaza yaptırdı, motor tamir olduktan sonra servisten alınca ilk iş gidip iki tane daha eklettim. Normalde aman çok ışık olmasın kimse rahatsız olmasın diyordum ama artık gündüzleri çakarlı çakarlı 4 sis farı ile geziyorum.

Geçenlerde akşam karanlıkta gidiyordum, öndeki sarı yanan iki sis farı açıktı, sıkışık trafikte baktım öndeki arabaların gözünü alacak şekilde yukarı ışık veriyor, kapattım. Sonra baktım sarsıntıdan vidası gevşemiş, düzeltince yukarı bakma sorunu da kalmadı şimdi dikkat şekecek kaar parlak ama göz almayacak kadar da yere bakıyor.
    benim sisler de yeşil kaplamalı traik police gibi görünüyor beni gören yol veriyor
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sisler de yeşil kaplamalı traik police gibi görünüyor beni gören yol veriyor
    Bendekiler de sarı/beyaz seçmeli yanıyor, sol gidona güzel orjinal görünümlü de bir düğme taktılar montajı yaptırdığım yerde, güzel oldu.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında öne arkaya birer tane şunlardan taktıracaan. Çekceen tikkati Çin kerhanesi gibi. Sıkıyorsa görmesinler

espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben sürüş güvenliğimizi bir başkasının bizi görmesi, duyması, fark etmesi üzerine inşa etmeyi çok doğru bulmuyorum.

Bu nedenle ezgozlar, çakarlar, sis farları, reflektörlü yelekler, onlar bunlar bana çok anlamlı gelmiyor.
    DickName, Cyan, Yunus Özbek ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Bu olay o kadar sacma ki, hayatin dogal akisina aykiri. Normalde: ne kadar risk=o kadar heyecan.

Teker viraj makas ivir zivir hepsinin riski oraninda heyecani adrenalini falan var. Peki bu far kapatma olayinin neyi var? Bildigin risklerin krali.

yapay zekaya bu olayi anlatsak ne tepki verir acaba.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)