Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alkollü Motosiklet Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 dünyasında zil zurna sarhoş olduktan sonra Aspirin gibi bir hapla anında ayılmamızı sağlatamayan bilim, fen yerin dibine batsın. Lanet gitsin. Aya çıkmışlar, Mars'a gitmişler çok da fifi. Halk mekanda içtikten sonra evine dönemiyor efendi!
    Bu dediğin 24. yüzyılda icad edilecekmiş, Star Trek'de yıldızgemisinin barında içiyorlar bol bol ama bi alarm falan verildiğinde anında ayılıyorlar. Scotty gibi itibarlı rütbeliler zulada gerçek viski falan bulunduruyorlar o ayrı tabi.

tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de o içki içmek değil, alkolü kanla sulandırmak Sen alkol zehirlenmesi yaşamışsın muhtemelen

Tabii ki bokunu çıkarınca ertesi günü de zehir eder de..
    Ağrı kesici aldıktan sonra motora binmeyeyim diyen var mı aranızda?

Alkolün tüketilme hızıdır önemli olan, karaciğerin parçalayabileceğinin üzerinde bir alkol geldiğinde karaciğerin yetişemediği kısım kana karışır. Yoksa hız belli ise sabahtan akşama kadar içip uçak da uçurabilirsiniz. Bunu sana cevap/karşıt olarak değil genel olarak yazdım.
    demek ki hızlı içen bu yüzden çabuk yamuluyor
    evet yavaş yavaş için akşama kadar içer birşey olmaz misal ben bazen yayla da 70 cl 1 lt rakı içtiğim olur hızlı içtiysem vurur kafayı yatarım hiçbirşey hatırlamam ama yavaş içince keyifli çakır oluyorum
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alkolün tüketilme hızıdır önemli olan, karaciğerin parçalayabileceğinin üzerinde bir alkol geldiğinde karaciğerin yetişemediği kısım kana karışır. Yoksa hız belli ise sabahtan akşama kadar içip uçak da uçurabilirsiniz. Bunu sana cevap/karşıt olarak değil genel olarak yazdım.
    Tam böyle değil ama. Alkol içildiği anda direk kana karışıyor. Hatta bir kısmı daha boğazdan geçmeden, nikotin gibi damak ve dilden direk kana karışıyor. O yüzden çok çabuk etkisini hissetmeye başlıyor insan. Karaciğer ise zaten kana karışmış olan alkolü işlemeye başlıyor. O yüzden tek bira bile 55 kiloluk bir kadını araç kullanmak için yasal alkol seviyesinin üzerine çıkarıyor. İki bira aşırı iri olmayan her insanı. Sizi bilmiyorum ama tek bira içtiğimde bile yasal seviyenin altında kalsam da alkol aldığımın farkında oluyorum. Sarhoş olmasam da kafam normal olmuyor.

Ağrı kesici aldıktan sonra motora binmeyeyim diyen var mı aranızda?
    Ağrı kesicisine göre değişir o. Parasetamol ve ibubrufen ile sürülür tabii ki. Ama hidromorfin ya da oksikodon aldıktan sonra sürmem haliyle. Ki bu ağrı kesicileri alanın da motosiklet sürebilmekten daha büyük sorunları vardır o an...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan'da satmaya başlamışlar, içinde HHC olan ürünler (sigara, puro, lolipop vs. vs.) var; rivayet odur ki THC'den daha yumuşak fakat çok daha uzun süreli bir kafası varmış. (1-2 saat yerine 12 saat gibi...) Denemedim bilmiyorum, içseydim doğal olanı içerdim büyük ihtimal
    Sentetik alkol,uyuşturucu,kadın işim olmaz.Her şeyin doğalı güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz hiç “hangover” olmamışsınız herhalde? Alkolün verdiği sarhoşluk sabaha kalmayabilir ancak bedeninde bıraktığı bir sürü semptom bulunuyor, yukarıda özetlemişler zaten.

Bundan 2 sene önce arkadaş tatilimde bir sabah 11’de gözümü bir şişe şarapla açıp gece 2’ye kadar envai çeşit içecekle devam etmiştim. Ertesi günü zerre hatırlamıyorum, videolardan gözüktüğü kadarıyla sarhoşluğum yaklaşık 2.5 gün sürmüş. Uzun lafın kısası haddinden fazla alınan alkol ertesi günü de zehir eder.
    Hangover akşamdan kalmalık dediğiniz baş ağrısı ve halsizlik olur.Siz büyük ihtimal ara sıra sızıp uyanarak uyumadan içmeye devam etmişsiniz.Aynen bu şekilde günlerce uyumadan sürekli içerek sarhoş gezip hiç bir şeyi hatırlamayan bir arkadaşım vardı.O da dipsomani hastasıydı.Umarım sizde de bu tarz bir hastalık yoktur.

39 yaşındayım çok uzun süreden beri alkol kullanıyorum.Çok yüksek dozlarda her türlü alkolü tükettim ama başıma böyle bir şey gelmedi.Saat 11'de içkiye başlayıp yatana kadar içmek hepsi dahil sınırsız tatil köylerin/otellerinde zaten benim standart yaptığım bir şey.Herhengi bir hafıza kaybı yada benzer bir olay yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntıdır
    Bilimsel araştırmalar alkolün hiç bir seviyesinin sürücülük için .........
    Bu kadar şey kopyala yapıştır yapmışsın ama zahmet edip okudun mu?Alkolün ne kadar sürede atıldığına dair bir bilgi yok.Alkol ortalama 5-6 saat için vücuttan atılır.Rakı ve benzeri yüksek alkollü içki çok fazla tüketilmişse 8-9 saat sürebilir.Beyinde yarattığı sarhoşluk etkisi ise vücutttan komple atılmadan çok önce son bulur.Keşke senin dediğin gibi 2 bira içip 10 saat sarhoş gezsek.
    espresso, DickName ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İkincisi akşam içtiğiniz içki, sabaha kadar etkisini yitirir.Bilim dünyasında bu tarz bir alkol yok.Alkolü bırak bu tarz herhangi bir uyuşturucu yada kimyasal madde yok.Sarhoşluğu kafası bu kadar uzun süren bir içki varsa lütfen söyleyin bana lazım çünkü.
    Kevser şarabı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu uyuşturucu işleri biraz karışık yanlız japon lar askerlerine birşey içiriyor 48 saat adam iptal mantıklı olarak davranamıyor fakar emirleri ölene kadar yerine getirmeye çalışıyor bir neyi zombi gibi oluyorlar
    National geographic seyretmenizi tavsiye ederim denk gelirseniz orada detaylı anlatıyorlar. İlacın reklamını yapmış gibi olmayayım adı pervitin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar şey kopyala yapıştır yapmışsın ama zahmet edip okudun mu?
    En fazla baştan iki cümle, ne olur olmaz diye de ortadan da bir cümle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neler kazandıklarını da anlayabiliriz. Örneğin o trafik kazası nedeniyle mirasa konmuş, o trafik kazası ile ömür boyu nafakadan yırtmış birine denk gelirseniz duyacaklarınız çok farklı olabilir. Bazı sonuçlar yer aldığınız konuma göre değişir. Albert Eniştem "İzafiyet Teorisi" diye bir şey bulmuş sonuçta.
    Hocam hayat tecrübenize şapka çıkarıyorum.

Benim arkadaş motosikletli birine çarptı adam 65 yaşında bu kaza sonucu vefat etti.

Bir müddet sonra iki taraf toplandı kan parası mevzusunu konuşmak için, ölenin yakınlarının, akrabaları ölmüş umurunda değil, adamların en büyük üzüntüsü taksicinin çarpması, Mercedes çarpsa idi modeline göre o kapı bir, iki milyondan açılacaktı şans işte!
    F54 ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam böyle değil ama. Alkol içildiği anda direk kana karışıyor. Hatta bir kısmı daha boğazdan geçmeden, nikotin gibi damak ve dilden direk kana karışıyor. O yüzden çok çabuk etkisini hissetmeye başlıyor insan. Karaciğer ise zaten kana karışmış olan alkolü işlemeye başlıyor. O yüzden tek bira bile 55 kiloluk bir kadını araç kullanmak için yasal alkol seviyesinin üzerine çıkarıyor. İki bira aşırı iri olmayan her insanı. Sizi bilmiyorum ama tek bira içtiğimde bile yasal seviyenin altında kalsam da alkol aldığımın farkında oluyorum. Sarhoş olmasam da kafam normal olmuyor.

Ağrı kesicisine göre değişir o. Parasetamol ve ibubrufen ile sürülür tabii ki. Ama hidromorfin ya da oksikodon aldıktan sonra sürmem haliyle. Ki bu ağrı kesicileri alanın da motosiklet sürebilmekten daha büyük sorunları vardır o an...
    O zaman Türkiye'ye geldiğinde yanında getireceğin Maker's Mark'lar ile bi deneme yapalım. Ağzımızda çalkalayıp tükürelim bakalım ne kadar sürede sarhoş olacağız. Portakal suyundaki alkole benziyor bu dediğin, elbette var, elbette midede de emiliyor, ancak sarhoşluğu belirleyen şey karaciğiern parçalamaya yetişememesi.

Ibuprofen'in de yan etkileri arasında baş dönmesi var ama. Rare mare, söylemek istediğim de buydu zaten. İhtimaller denizi, 2 bira içip (düzgün hızda ve bittikten sonra biraz bekleyerek) çıkmaktan farkı ölçmek mümkün değil. Acıcık içip kullanılır güzellemesi de yapmıyorum tabii ki. Yavaş yavaş akşama kadar sonra devamke gibi algılanmasın, ki zaten bu dediğim de pek pratikte mümkün değildir. Bir kaç denemem oldu öyle 20 saat sürekli içelim falan diye, yok yani insan asla karaciğerin hızında içemiyor
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    @hasmet bende bıraktığın izlenim alkolün zararlarını kabul edip içmemeyi tercih eden ama Tony Montana gibi denk getirdiğinde dağları burnundan içeri çeken bir ilim adamı olduğun yönündedir.

killingroad, hasmet, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kandan atılma süresi ile ilgili şöyle bir pratikten kerteriz alabiliriz. Havayolu pilotları arasındaki altın kural son kadehten 8 saat geçmiş olmasıdır, daha doğrusu FAA öyle diyor diye öyle yapıyorlar Bazı havayolları 12-14 saat diyor. Çok absürt miktarlarda içilmediği müddetçe 8 saatlik bir gecenin ardından çok büyük problem kalmaz yani.
    Bir de hangover durumunda başka bir şey var, o sarhoşlukla adam gibi su falan da içilmden sızıyor insanlar, vücutta kendini toparlayacak bir malzeme kalmadığından sabah daha kötü olunuyor. Alkol beyni kurutmuş kafa zonkluyor vs.

Su tüketiminden sonra da sabahı en çok etkileyen şey ne içildiği. Yeterince su da alındıysa yine, viski ve cin gibi temiz içkilerin sabahında çok problem olmaz. Aynı miktarda rakı içsem yataktan kalkamayacağım geceler vardır ki, viski içmişim sabah çocuklar gibi şenim

Son olarak şunu da ekleyelim, bir dönem kafa mafa değil tamamen tadım ve keyif için sık sık viski içen birisi olarak haftanın belli (ve çoğunluk) günlerini pas geçmenizi şiddetle öneririm. Şiddet başıma bişey geldiğinden değil, bilim ortada.
    tommygun, espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kandan atılma süresi ile ilgili şöyle bir pratikten kerteriz alabiliriz. Havayolu pilotları arasındaki altın kural son kadehten 8 saat geçmiş olmasıdır, daha doğrusu FAA öyle diyor diye öyle yapıyorlar Bazı havayolları 12-14 saat diyor. Çok absürt miktarlarda içilmediği müddetçe 8 saatlik bir gecenin ardından çok büyük problem kalmaz yani.
    Bir de hangover durumunda başka bir şey var, o sarhoşlukla adam gibi su falan da içilmden sızıyor insanlar, vücutta kendini toparlayacak bir malzeme kalmadığından sabah daha kötü olunuyor. Alkol beyni kurutmuş kafa zonkluyor vs.

Su tüketiminden sonra da sabahı en çok etkileyen şey ne içildiği. Yeterince su da alındıysa yine, viski ve cin gibi temiz içkilerin sabahında çok problem olmaz. Aynı miktarda rakı içsem yataktan kalkamayacağım geceler vardır ki, viski içmişim sabah çocuklar gibi şenim

Son olarak şunu da ekleyelim, bir dönem kafa mafa değil tamamen tadım ve keyif için sık sık viski içen birisi olarak haftanın belli (ve çoğunluk) günlerini pas geçmenizi şiddetle öneririm. Şiddet başıma bişey geldiğinden değil, bilim ortada.
    Bu kadar yazıya "viski candır, rakının Türkiye'deki fiyatının 3 sene meşe fıçıda bekleyen viskinin yurt dışındaki fiyatının >= 2 katı olması ayıptır ve dahi günahtır" şeklinde bir goygoyla cevap verdiğim için kusura bakma.

Seviyoruz meviyoruz ama rakının viski ile karşılaştırıldığında dandinik bir şey olduğunu da teslim etmek lazım...
    killingroad, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Seviyoruz meviyoruz ama rakının viski ile karşılaştırıldığında dandinik bir şey olduğunu da teslim etmek lazım...
    Tövbe de, bak Pompei'deki gibi taş oluruz
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ekleme: Bu arada ben çoğunlukla "whiskey" içiyorum, "whisky" değil. Kimisi için aslı / esası ikincisidir, ama ben nedense hep birincisinden içiyorum. (Avrupa kıtasından ama, Amerika kıtasından değil!)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu kadar yazıya "viski candır, rakının Türkiye'deki fiyatının 3 sene meşe fıçıda bekleyen viskinin yurt dışındaki fiyatının >= 2 katı olması ayıptır ve dahi günahtır" şeklinde bir goygoyla cevap verdiğim için kusura bakma.

Goygoy değil, doğru bir tespit. Günahların en büyüklerinden biridir bu.

Valla ben bu konuda çok dayak yedim, ama kimseden düzgün bir yanıt da alamadım, ancak küfür. Rakı dandik bir içkidir bu kadar Gastronomik gelişmişlik olarak viski ile adı bile yanyana geçemez. Bizim kültürümüzün bir parçası, orası ayrı. Yazın balıkçıya gidince viski içmiyorum ben de

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Ekleme: Bu arada ben çoğunlukla "whiskey" içiyorum, "whisky" değil. Kimisi için aslı / esası ikincisidir, ama ben nedense hep birincisinden içiyorum. (Avrupa kıtasından ama, Amerika kıtasından değil!)
    Ben o gruptanım. Beğendiğim İrlanda ve Amerikan viskileri oluyor ara sıra, ama hiç bir zaman bir SMSW'nin yerini tutmaz benim için. Uzunca sura böyle damağı böyle yönettikten sonra blendler de çok tatsız gelmeye başladı. Tahıl viskisi bozuyor illa ki işi. Damak kendini lord zannedince bu kurlarda elimde çok kuvvetli bir koz kalıyor. İçmemek :D
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayat tecrübenize şapka çıkarıyorum.
    Benim arkadaş motosikletli birine çarptı adam 65 yaşında bu kaza sonucu vefat etti.
    Bir müddet sonra iki taraf toplandı kan parası mevzusunu konuşmak için, ölenin yakınlarının, akrabaları ölmüş umurunda değil, adamların en büyük üzüntüsü taksicinin çarpması, Mercedes çarpsa idi modeline göre o kapı bir, iki milyondan açılacaktı şans işte!
    Estağfurullah. 29 yıllık memuriyetin 23 yılını karakolda 6 yılını da SGK'da geçirince edinilen tecrübe biraz farklı oluyor.
    Özellikle bizim karakoldaki müşteriler hep "seçilmiş kişiler" olduğundan tecrübeyi saf ve damıtılmış olarak biriktirdik.
    Kumar ve fuhuşu kumarcıların ve hovardaların eşleri, kocasından boşanıp babasının maaşını alanları da diğer kız kardeşleri ihbar ediyordu ve kesinlikle doğru çıkıyordu mesela.
    tommygun, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O zaman Türkiye'ye geldiğinde yanında getireceğin Maker's Mark'lar ile bi deneme yapalım. Ağzımızda çalkalayıp tükürelim bakalım ne kadar sürede sarhoş olacağız. Portakal suyundaki alkole benziyor bu dediğin, elbette var, elbette midede de emiliyor, ancak sarhoşluğu belirleyen şey karaciğiern parçalamaya yetişememesi.

Ibuprofen'in de yan etkileri arasında baş dönmesi var ama. Rare mare, söylemek istediğim de buydu zaten. İhtimaller denizi, 2 bira içip (düzgün hızda ve bittikten sonra biraz bekleyerek) çıkmaktan farkı ölçmek mümkün değil. Acıcık içip kullanılır güzellemesi de yapmıyorum tabii ki. Yavaş yavaş akşama kadar sonra devamke gibi algılanmasın, ki zaten bu dediğim de pek pratikte mümkün değildir. Bir kaç denemem oldu öyle 20 saat sürekli içelim falan diye, yok yani insan asla karaciğerin hızında içemiyor
    Zaten Maker's Mark'i yutacak halim yok, bir-iki cevirdikten sonra tukurmek istemsiz sekilde gerceklesecektir Sanirim ilk denedigim viskiydi. En son JW Blue Label deneyerek son bir sans vermistim viskiye, harbiden de acaip iyiydi, ama o paranin beste birini bile vermem acikcasi, velhasil sevmiyorum viski. Mutlaka ugrassam damak zevkim gelisir ama verecegi maddi ve saglik yonunden zarara degmez bence, hele hele bunca alternatif varken.

Konuya gelince, istatistikleri dogru kullanalim. Ibuprofen icip basi donen nadirdir, iki bira icip konstanstrasyon kaybi yasamayan da nadirdir... Velhasil tipik dozda ibuprofen icen insanlarin buyuk cogunluguna hic bir sey olmaz. Iki bira ictikten sonra trafige cikan insanlarin buyuk cogunlugu da olasi acil bir durumda olmasi gerektigi gibi tepki veremez. Net.

Karacigerin metabolizma hizi uzerina cikmak asiri kolay. Zaten bu yuzden sarhos olmak hic zor degil. Karaciger saatte 30ml votka (ya da viski, cin, tekila, rum vs.) metabolize edebiliyormus. Daha fazla icsenizde bu hiz degismiyormus. Bir shot 45ml. Kim bir shot'tan sonra 1.5 saat bekliyor? Ki o 1.5 saatte de sarhos oluyorsunuz zaten, cunku karaciger tum alkolu icine hapsedip islemiyor, 1 saat boyunca kandan azar azar alip isliyor. Velhasil en az 1 saat kadar kafaniz iyi oluyor, cunku karaciger 1.5 saat boyunca isleyip tuketene kadar kaninizda yuksek miktar alkol dolasmis oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hasmet bende bıraktığın izlenim alkolün zararlarını kabul edip içmemeyi tercih eden ama Tony Montana gibi denk getirdiğinde dağları burnundan içeri çeken bir ilim adamı olduğun yönündedir.

https://i.hizliresim.com/6v5qo5f.jpg
    Sorma. Tiryakilige acaip meyilli bir yapim var. Elime firsat gecse eroin kokain falan da denerim muhtemelen. Bereket yasal degil. Gel gelelim ne sigara, ne esrar, ne de alkol cekici geliyor bana. Alkol namina anca ayda yilda bir lezzetli bir kokteyl (votka bazli), ya da Helles bira icerim o kadar. Cogu insan gibi Baileys ve Disaronno'nun "sıvı süt tatlısı" tarzinda ickilerini de seviyorum tabii ki ama uzak duruyorum haliyle... Deli gibi kalori iceriyorlar cunku.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Gençken bira severdim, hala bira seviyorum. Tab biz gençken bira para sayılmazdı, liseli harçlığımızla galata köprüsü altındaki mekanlarda bira içmeye paramız yeterdi. Şimdi eve 4-5 bira alırken düşünüyorum.

Viski falan bulursam ara sıra içerim ama pek de aramam, olsa da içsek demem, rakı da sofra olacak muhabbet olacak kalabalıkla güzel gidiyor, olay masadaki mezeler ve muhabbet aslında rakı içerken.

Yazın çok sıcaklarda rom, votka ya da tekila ile bol buzla daiquiri benzeri, bu fotodaki gibi ama büyük 400ml bardakta yapıp pipetle içmek güzel oluyor.

Yazın başında şirkete gittiğm bir gün şirkette yaza merhaba partisi varmış unutmuşum, motorla gitmiş bulundum. bir bira içtim devamında kola fanta falan içtim bol bol su içtim, o bir biradan sonra 3-4 saat geçti, işyerinden çıktıktan sonra yolda polis çevirdi, alkolmetreye üfledim eyvah cezayı yedik derken polis geç yok bir şey dedi gönderdi. demek ki sahiden 3-4 saat sonra bol su içince sıfıra yaklaşıyor.
    mertowski ve F54 bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın başında şirkete gittiğm bir gün şirkette yaza merhaba partisi varmış unutmuşum, motorla gitmiş bulundum. bir bira içtim devamında kola fanta falan içtim bol bol su içtim, o bir biradan sonra 3-4 saat geçti, işyerinden çıktıktan sonra yolda polis çevirdi, alkolmetreye üfledim eyvah cezayı yedik derken polis geç yok bir şey dedi gönderdi. demek ki sahiden 3-4 saat sonra bol su içince sıfıra yaklaşıyor.

Çok yanlış yapmışsın, hiç öyle yapılır mı? Ayıp ayıp! Bu devirde beleş orjinal alkol bulmuşsun ve içmemişsin. Ben aynı durumda kalsam alkolü içer, motür orada kalsın eve toplu ulaşım yada taksiyle dönerim. Motürü de sonra bir ara alırım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış yapmışsın, hiç öyle yapılır mı? Ayıp ayıp! Bu devirde beleş orjinal alkol bulmuşsun ve içmemişsin. Ben aynı durumda kalsam alkolü içer, motür orada kalsın eve toplu ulaşım yada taksiyle dönerim. Motürü de sonra bir ara alırım.
    işyerine 3-4 ayda bir gittiğim için ertesi gün gelir alırım yapmadım. Yoksa bol beleş bira bulmuşum yumulurdum.
    Bir sonraki partide gelirim yine ofise demiştim.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten Maker's Mark'i yutacak halim yok, bir-iki cevirdikten sonra tukurmek istemsiz sekilde gerceklesecektir Sanirim ilk denedigim viskiydi. En son JW Blue Label deneyerek son bir sans vermistim viskiye, harbiden de acaip iyiydi, ama o paranin beste birini bile vermem acikcasi, velhasil sevmiyorum viski. Mutlaka ugrassam damak zevkim gelisir ama verecegi maddi ve saglik yonunden zarara degmez bence, hele hele bunca alternatif varken.

Konuya gelince, istatistikleri dogru kullanalim. Ibuprofen icip basi donen nadirdir, iki bira icip konstanstrasyon kaybi yasamayan da nadirdir... Velhasil tipik dozda ibuprofen icen insanlarin buyuk cogunluguna hic bir sey olmaz. Iki bira ictikten sonra trafige cikan insanlarin buyuk cogunlugu da olasi acil bir durumda olmasi gerektigi gibi tepki veremez. Net.

Karacigerin metabolizma hizi uzerina cikmak asiri kolay. Zaten bu yuzden sarhos olmak hic zor degil. Karaciger saatte 30ml votka (ya da viski, cin, tekila, rum vs.) metabolize edebiliyormus. Daha fazla icsenizde bu hiz degismiyormus. Bir shot 45ml. Kim bir shot'tan sonra 1.5 saat bekliyor? Ki o 1.5 saatte de sarhos oluyorsunuz zaten, cunku karaciger tum alkolu icine hapsedip islemiyor, 1 saat boyunca kandan azar azar alip isliyor. Velhasil en az 1 saat kadar kafaniz iyi oluyor, cunku karaciger 1.5 saat boyunca isleyip tuketene kadar kaninizda yuksek miktar alkol dolasmis oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Sorma. Tiryakilige acaip meyilli bir yapim var. Elime firsat gecse eroin kokain falan da denerim muhtemelen. Bereket yasal degil. Gel gelelim ne sigara, ne esrar, ne de alkol cekici geliyor bana. Alkol namina anca ayda yilda bir lezzetli bir kokteyl (votka bazli), ya da Helles bira icerim o kadar. Cogu insan gibi Baileys ve Disaronno'nun "sıvı süt tatlısı" tarzinda ickilerini de seviyorum tabii ki ama uzak duruyorum haliyle... Deli gibi kalori iceriyorlar cunku.
    IP adresini ilettim :p
    Sevmiyorsan neden damağın gelişsin canım, sevmiyorsan sevmiyorsundur. Blue Label müthiş bir pazarlama gimmick aslında, ama evet çok kolay içimli. Ama basit bir tüyo, bir iki damla su katıldığında kendini çok salıyorsa, yeni aromalar vermek yerine anca zayıflıyorsa o viski güzel bir paket olarak hazırlanmış bir ambalajdır. O fiyata sattıkları viskiye Age Statement vermemeleri de zaten boşa değil.

Ben bir istatistik vermedim yahu. Konu buraya nereden geldi, içmek ile bokunu çıkarmak arasındaki farktan bahsederken söyledim onu. Elbette ibuprofen alan yola çıkmasın demiyorum, yapacağı etkiyi de birayla bir tutmuyorum. Prospektüs okuyup orada yazan her ihtimalin gerçekleşeceği yönündeki bir bakışa gerek yok demek için ağrı kesiciyi söylemiştim.
    Kaldı ki, oksikodon alan kişilerin trafikte tespit edilmeleri için de bir sistem yok ama söylediklerine bir itirazım yok yine dediğim gibi farklı bir şey söylemek için vermiştim o örneği.

Dediğin gibi karaciğer bize yetişemeyecek hızda. Saatte 1 birim alkol parçalayabiliyor.

-

Uzun zamandır şöyle ayı gibi içmemiştim. Hatta biraz düşünüyorum, Şubat 2020.
    Ha sonra da Türkiye'de ilk corona vakasının açıklanıp pandemi ilan edildiği akşam Budapeşte'de Ardbeg embassy'ye gitmiştim, o kadar büyük bir single malt menüsü görünce tadıcam diye başlayan şey öpücem'e dönüyor. Yine Mart 2020.
    Bu kadar konuşmanın üstüne bu hafta bir akşam şöyle ağzı kenara bırakıp başka yerle içesim geldi =)
    Cyan ve DickName bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

sen yerli ve milli içkimize nasıl kötü dersin de dış güçlerin fiskinin yanında küçük görürsün ayıp ayıp
    sen fiski içersen tommy fiski içerse killing fiski içerse tabi çari açık olur azcık ta yerli üretimi destekleyin imamların maaşına katkınız olsun
    Cyan, mertowski, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yerli ve milli içkimize nasıl kötü dersin de dış güçlerin fiskinin yanında küçük görürsün ayıp ayıp
    sen fiski içersen tommy fiski içerse killing fiski içerse tabi çari açık olur azcık ta yerli üretimi destekleyin imamların maaşına katkınız olsun

Ankara Viskisi vardı da biz mi içmedik?

1960'lı yıllarda dışa kapalı ve kendi kendine yeten bir ekonomi modelinin benimsendiği Türkiye'de, hem yerli malı üretimi desteklemek hem de özellikle alkollü içeceklerin ithalatı sonucunda ülke dışına döviz çıkmasını önlemek amacıyla yerli bir viski üretilmesi kararlaştırıldı. Bu bağlamda, 1963 yılında dönemin hükûmeti tarafından Ankara Üniversitesi'nde görev yapmakta olan Prof. Dr. Turgut Yazıcıoğlu'na verilen özel bir teşvikle TEKEL'in Ankara'daki bira fabrikasının içinde viski üretimi yapılmak üzere küçük bir birim oluşturuldu. Ülke genelinde bir ilk niteliği taşıyan bu tesisin üretim hacmi ise yılda 200.000 litre olarak belirlendi. Böylelikle ilk Türk viskisinin imalat ve markalaştırma süreci resmi olarak başladı.

TEKEL bünyesindeki üretimi 2000'li yılların ortalarına dek sürse de; 1980'lerden itibaren izlenen iktisadi politikalar doğrultusunda açık ekonomiye geçiş yapılan Türkiye'de ithal alkollü içkilerin satışının serbest bırakılması, pek çok yabancı viski markasının pazara giriş yaptığı böylesi bir rekabet ortamında Ankara Viskisi'nin popülerliğinin günden güne azalmaya başlamasına sebep oldu. Her ne kadar içkinin satış politikasına ve tanıtımına dair birtakım değişiklikler yapılıp iç piyasadaki konumu korunmaya çalışıldıysa da bu girişimlerden olumlu bir sonuç alınamadığı için 2004 yılında Ankara Viskisi'nin üretim hakları Mey İçki'ye devredildi. Yaklaşık on yıl süreyle bu şekilde üretime devam edildiyse de dünyaca ünlü alkol üreticisi Diageo 2011'de markayı satın aldı. Tamamıyla yabancı yatırımcının eline geçtikten kısa bir süre sonraysa Ankara Viskisi'nin üretimine son verildi.
    espresso, DickName ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler