Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cb250r satip, leoncino almak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bende ktm önereyim,
    şu anki mevcut kasa da, bugün fotoğrafları yeni ortaya çıkan 2024 kasa,
    Duke 250 / 390 veya racing isteniyorsa RC 390 olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Konfor isteniyorsa 390 Adventure belki.
    Duke 390'da konfor da yok sorunsuzluk da.

Leoncino da "motor benim elim ayağım" diyen adama gelmez. Yedek parça konusunda sorun olacağını sanmıyorum ama güvenilir usta şart. O da Benelli'de yoktu en son.

Cb500f en güzel seçeneklerden biri de, onda da yedek parça sorun. 500'e özel parçalar Türkiye'de yok, getirtmek de upuzun iş. Kaza yaparsanız 1-2 ay beklersiniz.

En mantıklısı tur paketli Dominar 400 ya da maxiscooter.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustadim cb250 den dominara gecmek bana "Attigim taş urkuttugum kurbagaya degmedi" durumunu yasatir gibi geliyor
    Kimseye taş atmış olmayayım da DonuMor'a geçmek "attan inip eşşeğe binmek" gibi bir şey olur herhalde.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye taş atmış olmayayım da DonuMor'a geçmek "attan inip eşşeğe binmek" gibi bir şey olur herhalde.
    Abi Bajaja cok saygim var. Kuralkani cok elestirdik ettik ama adamlar 10 senede oyle yada boyle bir servis agi kurdular.

Online satis yapip karaborsaya mahal vermediler. Munferit olaylar disinda, ellerinden geldigince musterilerine destek oldular.

Benim eski motorum bajaj v15 in garantinin bitmesine 1 hafta kala, ucretsiz mars motorunu degistirdiler. Camura yatmadilar.

Suan hala adamlar sattiklari malin arkasinda duruyorlar. Sorunlari cozuyorlar. Yedek parcasi, aksesuari her model icin girla dolu..

Gel gör ki benim kafamin rahat olmasi lazim. zirt pirt abidik gubudik sorunlarla ugrasmayi sevmiyorum.

Bajaj da masallah modellerinin kronik sorunlarini cozme konusunda bir arpa boyu yol almiyor. Ilk cikan pulsar ne ise, son cikan da o.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım şöyle bir görsel atayım. O gün dikkatimi çekmişti de ondan kaydetmiştim:

https://i.hizliresim.com/dmy0084.jpeg

Listede görünen 18 konudan 5 tanesini siz açmışsınız (%28), kalan 13 konunun da 5 tanesinde son yazan siz görünüyorsunuz (%38). (Üstelik arka arkaya da değil, değişik saatlerde. Arka arkaya olsa tabi ki anlaşılır...)

Özetle, biraz yavaş biraz sakin. Her şeye bir şey yazmak zorunda değilsiniz.

Ek olarak; yukarıda açılan 5 konudan da "Kontrolsüz Hız Öldürür" konusu hariç tamamı "bence" lüzumsuz konular. O faydalı dediğimiz konu da bir siteden alınmış yazıyı görselleri içeriyor. (Alıntı yaptığınızı belirmişsinmiz Allah razu olsun, orada hakkınız teslim...) Ama o kadar uğraşacağınıza "faydalı bir makaleyi paylaşmak istedim" diye adresini iletseniz de olurmuş.

Birkaç kere bazı üyelere trol yakıştırması yaptığınız dikkatimi çekti. Siz de benzer bir portre çiziyorsunuz, buradan öyle görünüyor en azından...
    Cyan, fazla yazmamda şikayetçi olmuş.
    Günde bir iki saatimi, buraya yeni bir konu açmak için harcıyorum.
    Bunun dışında açılan konulara da bilgim nispetinde cevap vermeye gayret ediyorum.
    TEKL AMACIM: Yazdıklarım ile tek bir motosikletçiye bile faydalı olsa, kendimi mutlu saymaktır.

Cayn'ın benden şikayetçi olduğu iki mesajın üzerinden saatler geçti.
    Bu 2 mesajın birinin altına, en az bir moderatörün veya en azından burada benim yazdıklarımı okuyan birinin bir cevap yazıp,
    "zileliorhan yazmaya devam etsin. Ben yazmasını faydalı buluyorum. Yazdığı bir konudan ben faydalandım vs." gibi bir şeyler yazmasını bekledim.
    Böyle bir mesaj gelmedi.
    Demek ki moderatörler olsun, diğer motosiklet severler olsun, herkes cyan gibi düşünüyor.
    O zaman bana düşen bu karara saygı duymak ve geri çekilmektir.
    Artık ne yeni bir konu açacağım, ne de açılmış bir konuya mesaj yazacağım.
    Amiyane tabirle "Alın, atınız da, arabanız da sizin olsun."
    Bunu bir alınganlık olarak da yapmıyorum.

Cyan'ın sadece bir ithamı beni rencide etti.
    Benim trol olabileceğim konusu.
    2015'den bu tarafa, fotoğrafları ile birlikte bu kadar konu açmış, mesaj yazmış birisi mi trol?
    Profilimde adım ve soyadıma, cep telefonuma kadar bütün bilgiler açık ve net.
    Ama bana trol ithamında bulunan cyan'ın profili benim kadar tafsilatlı bile değil.
    Bir kişiyi eleştirirken veya ithamda bulunurken, en az onun seviyesinde olmanız gerekir.
    Yoksa, iftira etmiş, günahını almış, vebaline girmiş olursunuz.

Bu forumdan -Black- (A.Ö.) adlı üyenin daveti ile yarın akşam 19.00 gibi, Çanakkale 17 Riders'ın, Boğazkent Mahallesindeki dernek binasındaki haftalık mutat toplantısına ilk kez katılacağım.
    -Black- olmak üzere, MT'ye üye başka üyeler de, benim bir trol olmadığımı burada size bildireceklerdir diye düşünüyorum.

Her şey gönlünüzce olsun
    maximusti, bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj da masallah modellerinin kronik sorunlarini cozme konusunda bir arpa boyu yol almiyor. Ilk cikan pulsar ne ise, son cikan da o.
    At eşek örneğini de o yüzden verim zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en az bir moderatörün veya en azından burada benim yazdıklarımı okuyan birinin bir cevap yazıp,
    "zileliorhan yazmaya devam etsin. Ben yazmasını faydalı buluyorum. Yazdığı bir konudan ben faydalandım vs." gibi bir şeyler yazmasını bekledim.
    Böyle bir mesaj gelmedi.
    Demek ki moderatörler olsun, diğer motosiklet severler olsun, herkes cyan gibi düşünüyor.
    O zaman bana düşen bu karara saygı duymak ve geri çekilmektir.
    Artık ne yeni bir konu açacağım, ne de açılmış bir konuya mesaj yazacağım.
    Amiyane tabirle "Alın, atınız da, arabanız da sizin olsun."
    Bunu bir alınganlık olarak da yapmıyorum.

Profesör ve Seyis
    Profesör konferans vermek üzere salona girmiş.

Ama bakmış ki salon, ön sırada oturan seyis dışında boş.

Konuşup konuşmama konusunda tereddüde düşen Profesör sonunda seyise sormuş:

- Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım, yoksa konuşmamalı mıyım?
    Seyis cevap vermiş:
    - Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam. Fakat ahıra gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine de onu beslerdim.

Bu sözlere hak veren Profesör konferansa başlamiş.

İki saatin üzerinde konuşmuş durmuş, konferanstan sonra da kendini mutlu hissetmiş, Dinleyicisinin de konferansın çok iyi olduğunu onaylanmasını isteyerek sormuş:

- Konuşmamı nasıl buldun?

Seyis cevap vermiş:
    - Hocam sana daha önce basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek anlamadığımı söylemiştim. Gene de eğer ahıra gelir, biri dışında tüm atların kaçtığını görseydim, o tek atı beslerdim, ama elimdeki tüm yemi ona verip hayvanı çatlatmazdım.
    Mr.wind, espresso, Khaira ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 2 mesajın birinin altına, en az bir moderatörün veya en azından burada benim yazdıklarımı okuyan birinin bir cevap yazıp,
    Adresine plaket gelmedi mi abi? Biz maaş bile alıyoruz.
    Şaka bir yana forumda çok sevdiğimiz bir kişiye ana bacı küfür edildi sebepsiz yere, o zaman bile müdahale etmeyen adminlerden tebrik ya da teşvik beklemen naifce olmuş[ kötü anlamda demiyorum].
    Forum moderasyonunun genel işlevi zafer akçay videoları için konu açmak ve oktay motorun reklamını yapmak ötesine şahit olmadım henüz.
    freasy ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Cb250r dan dominar 400 e geçtim. Titreşim bir miktar fazla ancak ben motosiklete artçı ile bindiğim için çok fark etti. Ben açıkçası dominar 400e geçmenizi tavsiye ederim.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Forumda aktif kullanıcı 10-20 kişi kalınca artık insanlar hemen hemen her konuda konuyu bir şekilde bir noktada şahsileştirip birbirleriyle uğraşmaya başlıyor.. Buda gayet normal konuşacak bir şey kalmassa insanlar birbirleriyle uğraşır..
    mertowski bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    3 ay acı çekmiş bir Dominar kullanıcısı olarak Bajaj tavsiye etmiyorum. Leoncino uzun süre radarımda kaldı, fazlasıyla araştırdım sahipleriyle konuştum. Önceki sayfalarda bir yorum gelmiş, “motosiklet eliniz ayağınızsa Benelli almayın”, kesinlikle katılıyorum. Retro görünüme ben de bayılıyorum, Leoncino gidişiyle karizmasıyla gerçekten güzel bir motor, ancak benim tercihim CB500F veya SV650 olurdu.
    Mr.wind bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çinliler keşke şu eski Monster 695'in klonunu yapsalar.

pea, Mr.wind, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Adım geçtiği için başlıkla alakasız olsa da tek mesaj paylaşıp, kalabalık yapmayayım.

Orhan Hocam motosiklet konusunda hevesli heyecanlı bir ağabeyimiz tanıdığım kadarıyla. Kendisine de belirttiğim gibi biraz alıngan davranmış sadece.

Cyan 'da yüzdelere falan dökmüş işi, biraz abartmış. Ters bir zamanına geldi herhalde.

Zaten bir avuç insanız şurda, ufak tefek konulara takılmaya gerek yok.

Bence öpüşün barışın, Tommygun da hepimize köfte ısmarlasın.

Hevesle görüşlerini paylaşmak istemiş olabilir ama trollük bir durum da yok ortada, profilinde numarasına kadar yazmış zaten Orhan Hocam. Hani o konuda hassasiyet gösterdiği için vurgulamış olayım.

(Kırmızılı ağabeyimiz)
    tommygun, zileliorhan ve espresso bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence öpüşün barışın, Tommygun da hepimize köfte ısmarlasın.
    Tüm motosiklet camiasına sesleniyorum;

"Ağalar, paşalar aman kavga etmeyin sonra olan benim paracıklara oluyor"
    zileliorhan, espresso, Khaira ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olan benim paracıklara oluyor"
    çok iplikçi nedim gördüm seni abi.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iplikçi nedim gördüm seni abi.
    Ihlamur içersin caanııımmm?

maximusti,, oialdemir ve -Black- bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba Dostum,

Yazılanlara bir göz gezdirdim. Önce memleketin gerçeklerinden bahsetmek lazım. Bildiğim kadarıyla 2020 model üstünde Leoncino yok.
    Yeni üretilen euro5 modelleri buraya gelmiyor. Sıfır bir tane var satılmamış. Onu bile alsan aldığın motor 3 yaşında olacak.
    İnsan Panigale V4 olsa bile bir gün sıkılır. 125 cc bi scooter ile fıtı fıtı işe gidip gelsem diyebilir.
    Satılmasını dert etmiyorum demek şuan kolay. Çünkü varsayım yapıyorsun. 10k sürüp satayım dediğin zaman zorlanacaksın.
    Bu durum marka ile ilgilide değil. Bu motorlar standart modelden pahalı oldukları için çok daha az satılırlar.
    Alanlar piyasa şartlarını önemsemez. Tasarıma odaklanır.

Her yerde 390 görürsün ama Husky 401' e kolay denk gelmezsin. Her yerde MT07 görürsün ama XSR700' e kolay denk gelmezsin.

Parça konusu dert değil. TRK502 ile aynı bloğu kullanıyor. Servis büyük şehirlerde var. Standart bakım parçalarını bulmak problem olmaz.
    Büyük bir kaza olursa yine imkansız değil. Hatta QJ motor benelli den bağımsız kendi modellerini satıyor.
    Diyelim alibaba da bile parça bulamadın. QJ Türkiye' den alırsın parçaları.

https://www.qjmotor.com.tr/srv550

Alırsın cafe' den cafe' ye gider espresso' nun yudumlar fotoğraf çekersin.
    Bir mekanda hanımlar, '' kapının önündeki kırmızı motor sizin mi ?'' diye sorduğu zaman ekmeğinide yersin

Ama anladığım kadarıyla siz bu tarz motorları benim gibi tasarımı için almak istiyorsunuz.
    Leoncino benim gözümde bu tarzda tasarlanmış en güzel motosiklerden biridir. Hayatımın bir bülümünde paranın önemsiz olduğu bir dönem olursa.
    Alır garajıma bir tane koyarım. Ancak şuan fiyatı size uygun geldiği için almak istiyorsanız bence almayın!

Türkiye piyasasına daha önem veren markalar var. Hem servis hem bayi yapılanmasını çok öenmsiyorlar. VOGE ve CFmoto gibi. CFmoto 700 cl-x ve VOGE 500AC daha iyi alternatifler olabilir. Bütçe sorun değilse Scrambler yenilendi. Yeni R Nine-T' de harika görünüyor.

Tekerinize taş değmesin der ve iyi günler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Leoncino'yu eski üyelerimizden oialdemir kadar iyi bilen, tanıyan yoktur. Onun eski yazılarına kolaylıkla ulaşmanız mümkündür, vaktiniz varsa bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Kendisi de burayı görürse size destek olacaktır.
    Aşk olsun kral ben eski üye miyim ? :D
    tommygun, DickName, pea ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin üye olduğun gün doğanlar ilkokula başladılar
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Motorlar karaborsaya düşmemişti. Sadece plakalı ruhsatlı. Al bin git filan yazarlardı

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Dostum,

Yazılanlara bir göz gezdirdim. Önce memleketin gerçeklerinden bahsetmek lazım. Bildiğim kadarıyla 2020 model üstünde Leoncino yok.
    Yeni üretilen euro5 modelleri buraya gelmiyor. Sıfır bir tane var satılmamış. Onu bile alsan aldığın motor 3 yaşında olacak.
    İnsan Panigale V4 olsa bile bir gün sıkılır. 125 cc bi scooter ile fıtı fıtı işe gidip gelsem diyebilir.
    Satılmasını dert etmiyorum demek şuan kolay. Çünkü varsayım yapıyorsun. 10k sürüp satayım dediğin zaman zorlanacaksın.
    Bu durum marka ile ilgilide değil. Bu motorlar standart modelden pahalı oldukları için çok daha az satılırlar.
    Alanlar piyasa şartlarını önemsemez. Tasarıma odaklanır.

Her yerde 390 görürsün ama Husky 401' e kolay denk gelmezsin. Her yerde MT07 görürsün ama XSR700' e kolay denk gelmezsin.

Parça konusu dert değil. TRK502 ile aynı bloğu kullanıyor. Servis büyük şehirlerde var. Standart bakım parçalarını bulmak problem olmaz.
    Büyük bir kaza olursa yine imkansız değil. Hatta QJ motor benelli den bağımsız kendi modellerini satıyor.
    Diyelim alibaba da bile parça bulamadın. QJ Türkiye' den alırsın parçaları.

https://www.qjmotor.com.tr/srv550

Alırsın cafe' den cafe' ye gider espresso' nun yudumlar fotoğraf çekersin.
    Bir mekanda hanımlar, '' kapının önündeki kırmızı motor sizin mi ?'' diye sorduğu zaman ekmeğinide yersin

Ama anladığım kadarıyla siz bu tarz motorları benim gibi tasarımı için almak istiyorsunuz.
    Leoncino benim gözümde bu tarzda tasarlanmış en güzel motosiklerden biridir. Hayatımın bir bülümünde paranın önemsiz olduğu bir dönem olursa.
    Alır garajıma bir tane koyarım. Ancak şuan fiyatı size uygun geldiği için almak istiyorsanız bence almayın!

Türkiye piyasasına daha önem veren markalar var. Hem servis hem bayi yapılanmasını çok öenmsiyorlar. VOGE ve CFmoto gibi. CFmoto 700 cl-x ve VOGE 500AC daha iyi alternatifler olabilir. Bütçe sorun değilse Scrambler yenilendi. Yeni R Nine-T' de harika görünüyor.

Tekerinize taş değmesin der ve iyi günler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Beklenen yorum geldi

Oncelikle vakit ayirip yazdigin, degerli yorumlarini paylaatigin icin tesekkur ederim.

Tasarim onemli tabiki. Boyle yuvarlik far tasarimi modern cizgilerle birlesince cok begeniyorum.

Lakin bu motoru radarima alma sebebim sadece tasarim degil. Suan cb500f ayarinda bir motor benim butun ihtiyaclarimi karsilayacak.

Leoncino da tam bir fiyat performans canavari gibi gozukuyor. Ama suan vazgectim gibi.

Bu voge 500r var bide cb500f in kopyasi. Bu alet nasil bir bilgin var mi?
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    https://www.motosiklet.net/forum/etk...ml#post4677729

Bu modellerde kullanılan blok bire bir 471cc Honda CB500F/R bloğu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Voge bmw için blok ve motosiklet ürettiğinden motorlarını daha kaliteli buluyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)