Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOR ISININCA ÇALIŞMIYOR!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Arora GT250
    Dostlar selamlar. Şimdi inanılmaz can sıkıcı bir sorunum var, sizinle paylaşıyorum.

Motorum Arora GT250. 2.000 kmdeyim şuan. Motoru aldığımdan bu yana ara ara yaşadığım bir sorun vardı ve bu sorun artık her sürüşten sonra baş göstermeye başladı ve çok canımı sıkıyor. Şimdi 10-15 dakikalık bir sürüş yapıyorum, sonrasında motoru stop ediyorum. Ardından 3-5 dakika sonra çalıştırmak istediğimde marş alıyor ama çalışmıyor. Saniyelerce bassam da sadece marş sesi geliyor motor çalışmıyor. Marşa basarken gaz kolunu açarsam ve bi 4-5 saniye gaz vererek marşa basarsam zorla çalışıyor ama bu durum sadece motor sıcakken oluyor. Motoru stop edince ortalama yarım saat soğuduktan sonra yine tek marşda tık diye alıyor. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim? Servis de anlamıyor normal bir durum o diyor. Sizden desteklerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Anladığım kadarı ile motor ısındıktan sonra çalışırken durmuyor.Sen durdurduktan sonra yeniden çalışmıyor. Soğuyunca çalışıyor. Sensör arızası gibi duruyor. Büyük ihtimalle ısı sensörü. Beyin motoru çalıştırmadan önce ısı kontrolü yapıyor, arızalı sensör sebebi ile ısı olduğundan yüksek gözükür ise çalıştırmıyor. Tabi bu bir varsayım, onlarca farklı sebebi olabilir.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motor sıcakken tekrar çalıştıracağında,
    aşağıdakini denemeni tavsiye ederim.

Boşa al, kontağı aç, debriyaja bas, çeyrek gaz ver (gaz verip kesmek değil, sürekli çeyrek gaz), marşa bas, çalışınca gazı yavaşça kes.

Birçok motorda ışıkta falan stop ettiğinde bu şekilde hemen çalıştığını gördüm.
    Aksi halde biraz zor çalışıyor.

Bu durum bende, 4 farklı motorumdada oluyordu.

Motosikleti
    Arora GT250
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Evet çalışırken ısınınca stop etmiyor. Ben motoru kapatınca tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Cevabın için teşekkürler. Motorum scooter o yüzden dediğin yöntemi uygulayamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)