Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekipmansiz motorculara sinir oluyo musunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bircogunuz sinir oluyor biliyorum.

Yazdiklarinizdan anlasiliyor.
    Adam kasksiz kaza yapip oldugunde "uzulmedim","dogal seleksiyon"
    yazanlari bile gordum.

Ben bu kinin nedenini tahmin edebiliyorum,ama yazmiyim simdi.

Ekipmansiz birinin sana zarari var mi ?
    Yok.

O zaman neden bu adama trafik terorsti muamelesi yapilir ?

Cok yanliss.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Benim izlenimlerime göre sadece kask takan birinin motosiklet bilincinin tam oturmadığı yönünde, motosiklet gibi tehlikeli bir araç kullanan biri kendi canını önemsemiyorsa bizlerin canını hiç düşünmez. Bundan dolayı motosiklete tam ekipmanla kullanmayan birinden trafikten genelde uzak durmaya çalışırım sebebi ise bahsettiğim gibi, mesela benim kuşağım olan Z kuşağındaki motosiklet sürücülerine bakın bu motosikleti zevk için değilde ya karşı cinse hava atmak için ya da sidik yarışı için kullanırlar zaten geneline bakarsak maksimum ekipmanları kask ve eldiven yanlışlık olursada mont giyerler yine geneline bakarsak ya aynaları olmaz ya da kapalıdır yani böyle tipleri görünce evet sinir oluyorum, mümkün olduğunca benden uzak durursalar sevinirim.
    espresso ve Khaira bunu beğendiler.

Var aslında. Çevrenden aldığın " ya birader şeytan işi bu alet, canına mı susadın, benim bi akrabam bu meretin üstünde can verdi yol yakınken bırak şunu vs." gibi baskıların, bahsi geçen "akraba/eş/dostun" %90'ı ekipmansız itlik serserilik yapan insanlar yüzünden olması benim zararıma sonuçta. Kendi paramla motor alabilmek için 2 sene dil dökmem gerekti anamı babamı ikna edebilmek için.
    Yaşça büyük abilerim "bebeye bak motor alamamışmış, o yüzden ekipman kullanmayan heriflere gıcığı varmış" diyebilirsiniz ama hatırlatırım bu forumda "ailemi nasıl ikna ederim?" başlığı kadar "eşimi nasıl ikna ederim?" başlığı gördüm. Yaş büyüdükçe maddi bağımsızlık sana bir çok özgürlük kazandırıyor olabilir ama manevi bağımsızlık sağlamıyor. Velhasıl bu baskının tüm sebebini "ekipmansızlığa" yüklemesem de ölümlü kazaları, ağır yaralanmalı kazaları arttırdığı için dolaylı yoldan bana zarar verdiği kanısındayım.
    espresso ve The-Rock bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Trafikte ekipmani tam motorcu gardaşimi cok cok nadir goruyorum ben zaten.

Kendim icin konusayim, ekipman bana konfor alani yaratiyor. Bakkal cakkal kisa mesafe haric ekipmanim hep tam olur.

Bahcesehirde oturdugum icin Surekli Temi kullaniyorum ve pantolon-mont olmadan ruzgar beni rahatsiz ediyor. Dayak yemis gibi oluyorum.

Oncun ben kendi konforuma bakarim aga.
    espresso bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bendede hafif bir kıl olma durumu var ama arada bende ekipmansız binerim. Durum biraz karışık. 😅

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bircogunuz sinir oluyor biliyorum.

Yazdiklarinizdan anlasiliyor.
    Adam kasksiz kaza yapip oldugunde "uzulmedim","dogal seleksiyon"
    yazanlari bile gordum.

Ben bu kinin nedenini tahmin edebiliyorum,ama yazmiyim simdi.

Ekipmansiz birinin sana zarari var mi ?
    Yok.

O zaman neden bu adama trafik terorsti muamelesi yapilir ?

Cok yanliss.
    Bu tarz insanlar benim gozumde dogan, sahin kullananlardan farki yok. Kendi canini dusunmeyen seni de umursamayacaktir.
    Bazisini uyariyorum yoksa isterse donsuz da binsin banane bazisi basina gelmedikce gelmeyecek saniyor.Sigara. icenlerin hic kanser olmayacaklarmis gibi icmeye devam etmeleri gibi , uyariyorum.cildine yazik olur, cok canin acir cekersin diyorum.Dinler dinlemez o onun bilecegi is.

Motosikleti
    Scrambler
    Her insan kendi yaşamından meshuldür,beni zerre ilgilendirmez, ister çıplak binsin, isterse şövalye zırhı kuşansın. Bir başkasına zarar vermeyen insan ise kafami cevirip bakmam bile. Sinirde olmam, hoşuma gidip tebrikte etmem, baskalarina zarari olmadigi surece istedigini yapsin.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Ekipmanı olup olmadığı umrumda olmuyor. Yalnız ben s.kndirik tek silindir motoruna açık egzoz yapanlara uyuz oluyorum. Geçen ışıklarda bekliyorum. Sağlı sollu araçlar dizilmiş en önde ortada açık egzoz bi pulsar ben de arkasındayım. Yeşil yanınca eleman bi gaz verdi şiddetli ve iğrenç bi ses. Peşine sağdaki araçtaki camdan kolunu çıkarıp Allah belanı versin senin diye bağırdı. Hak verdim yani.
    espresso, birbilent, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    ekipmansız umrumda bile olmaz hatta bir tanıdığım değilse uyarmama bile ne hali varsa görsün.
    ama kaza videolarında(ölümlü) ay geçmiş olsun ay rahmet eylesin vb yazıları görünce sinir oluyom ölmüş çünkü tam bir salaktı ölmüş çünkü ekipmansız kullanarak kendini riske attığının farkında yada değil bir şekilde ölmüş ki dünyadan bir salak daha ayrılmış,
    ben şurda mahallenin başına çıkarken bile kask-eldiven takarım bende bağımlılık eldiven ve kask en kötü senaryom buda yürüme mesafesinde giydiğim yani ne sıcak diye üzerimden çıkardım nede şekil gözikiyim diye.
    ekipmanlı ölümlü kazalar gerçekten üzücü ama ekipmansız yada sadece kask takan keko ölünce ülkenin IQ ortalaması artmış oluyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanı olup olmadığı umrumda olmuyor. Yalnız ben s.kndirik tek silindir motoruna açık egzoz yapanlara uyuz oluyorum. Geçen ışıklarda bekliyorum. Sağlı sollu araçlar dizilmiş en önde ortada açık egzoz bi pulsar ben de arkasındayım. Yeşil yanınca eleman bi gaz verdi şiddetli ve iğrenç bi ses. Peşine sağdaki araçtaki camdan kolunu çıkarıp Allah belanı versin senin diye bağırdı. Hak verdim yani.
    kral o konu ayrı birşey zaten benim 500cc 2 silindir alete bile farkı bir egzoz yakışmıyo 4 silindir değilse egzozu hak etmiyo zaten 4 silindirler orjinal haliyle bile güzel
    bazen istisna 4 silindir olup kekolar ona bile iğrenç ses olucak şekilde egzoz takıyolar onlarında güzel kulaklarının pasını alıyom

araba motor hiç bir taşıtın iğrenç seslerle rahatsızlık verme hakkı yok
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    kasksız sorun değil kendi canı ama ayna takmayanları sevmiyorum.başkasının canını tehlikeye atıyor
    birbilent bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bazen bir şeyi öğrenebilmek için başımıza kötü bir iş gelmesi gerekiyor. Atalarımız bu konuyla ilgili "bir musibet, bin nasihatten iyidir" demişler. Ben de ilk zamanlar normal kotla sürerdim, bir gün düştüm ve ebeminkini gördüm. Bu arkadaşlar da maalesef ya zor yoldan öğrenecekler ya da motora tövbe edecekler. Ben yine eskiden bu genç kardeşlerimizi yolda uyarırdım, kendimce nasihat ederdim. Baktım hiçbir şey değişmiyor "bana ne? bir ben miyim Erdek'in ördeği?" dedim, vazgeçtim nasihat etmekten.
    Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmansız umrumda bile olmaz hatta bir tanıdığım değilse uyarmama bile ne hali varsa görsün.
    ama kaza videolarında(ölümlü) ay geçmiş olsun ay rahmet eylesin vb yazıları görünce sinir oluyom ölmüş çünkü tam bir salaktı ölmüş çünkü ekipmansız kullanarak kendini riske attığının farkında yada değil bir şekilde ölmüş ki dünyadan bir salak daha ayrılmış,
    ben şurda mahallenin başına çıkarken bile kask-eldiven takarım bende bağımlılık eldiven ve kask en kötü senaryom buda yürüme mesafesinde giydiğim yani ne sıcak diye üzerimden çıkardım nede şekil gözikiyim diye.
    ekipmanlı ölümlü kazalar gerçekten üzücü ama ekipmansız yada sadece kask takan keko ölünce ülkenin IQ ortalaması artmış oluyo
    Arkadaslar, iste anlatmak istedigim buydu.
    Umrumda olmaz diyerek basladigi yazsisini bir daha okuyun.

"Bu motorcularin alayi gerizekali..bocek gibi öluyorlar,hic acimiyorum.Ncap testinden 5 yildizli araba icinde emniyet kemeri takarak yolculuk ediyorum, bir de su mallara bak."

Diyen birinden ne farki var ?

Ekipmani tam olmayan adam kurallara da uymuyor diye bir korelasyon oldugunu dusunmuyorum.
    Hatta bana gore ekipmanin verdigi guvenle kurallsara uymamak cok daha yaygin.

Kabul edin;

Usenmeyip,sicakta full ekip giyerek zor sartlar altinda motor kullananan biri, icten ice bu insanlara karsi bir kiskanclik duyuyor.

Kaza yaptiklarinda ise nerdeyse "ohhh iyi olmus" diyecek kadar da ileri gidiyor.
    Ne kadar ilkel bir davranis..

Ekipmansiz kullanimi kesinlinlikle ovmuyorum yanlis anlasilmasin.
    birbilent bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask eldiven ve bot sabittir bende, hava aşırı sıcak değilse ceketi de mutlaka giyerim ama pantolon giymem sevmıyorum.

Ekipmansız motorcuya belli hallerde ayar oluyorum; mesela ekipmansız cıktıysan sagdan sakin sakin gitmek yerine yapıştırıp makas atanlara; şortu ve pahalı motoru ile aragaz verenlere, kaskını kolunu takıp gezenlere.

ekipmansız motorcunun bana sana evet zararı var. Ekipman giyse belki ölmeyecek birşey olmayacak ancak ekipmansız yola cıkıp kaza vs. yapıp ölen sakatlanan binlerce insan var. bunun karşı taraftaki psikolojik etkisini düşünebilrisiniz. salagın birisi kask giymediği için düşük hızda yere düşük kafasını vurup ölüyor; ömür boyu vicdanını siz çekiyorsunuz.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merak etme Türkiye de herkesin her neseneye herşeye her yaşayan yaşamayan canlı türüne kadar kin nefret öfke isyanı vardır o yüzden kafaya takmamak lazım
    mesela arkadaşlarımın arabalarına bazen de motosikletlerine biniyorum trafikte ilerlerken hiç tanımadığı görmediği sesini daha duymadığı insan onların gözünde gavat pezevenk lavuk falan oluyor ve bunlar o kişiyi gördükten 3 saniye içinde karar veriliyor toplum kendi içersinde birbirini nefret kin kusma odaklı evrilmiş
    birbilent ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    S2mde olmaz açıkçası. Bana ne?
    Mr.wind, The-Rock ve espresso bunu beğendiler.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Trafikte birini kolaylıkla öldürebilme ihtimalim olmasını istemiyorum. Tabi ki bana zararı var. Diken üstünde mi sürmek zorundayım? Zaten insanları travmaya sokabilme ihtimali en yüksek aracı sürüyosun. En azından bi kask tak.
    arndiol bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1615108/

O motorcu birine çarpsa veya tam tersi olsa, hayatta kalan kişi "Ehe hayatta kaldım muahaha" demeyecek. Ölümlü kazalar, yok sayılamayacak sayıda sürücüye de ciddi psikolojik hasar veriyor.
    Ben o cıbıllar kaza yapınca, Allah korusun, "İyi olmuş, oh olmuş" demiyorum, çünkü onları asfalttan spatulayla kazıyan görevlilerimize yazık. Cesedi yolda gören insanlara yazık. Kazazedelere yazık...
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Benim kinim yok. Ama bu olay doğal seleksiyondur. Bunun da kinle, üzülmeyle, empatiyle, sevgiyle, vs bir alakası yok.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Yasal zorunluluk olan kask ve gece reflektif yelek dışındakilere sinir olmuyorum. Uzun yola çıkarsanız full armor giyin de şehir içinde sürekli dizlik dirseklik vs giyilip çıkarılması tamamen kişisel tercihtir.
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kinim yok. Ama bu olay doğal seleksiyondur. Bunun da kinle, üzülmeyle, empatiyle, sevgiyle, vs bir alakası yok.
    Peki sevgili watercolor,

motosikletin cok tehlikeli oldugunu dusunen biri de cikip full ekipmanli kaza gecirip olen,sakat kalan
    biri icin dogal seleksiyon diyebilir onu napacagiz ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)