Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu'ndan sonra motosiklet testi ve yorumu yapan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Şahsım adına zirvede bıraktık rahmetliyle. Başka birini ona yakın şekilde takip edeceğimi sanmıyorum. Onun seviyesinde yok zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'da Zileli Orhan kanalım var.
    Zileli Orhan kanalını ben ticari amaçla açmadım.
    Bu kanaldan para kazanmayı da hedeflemiyorum.
    Motosiklet ile ilgili en son 2016'da sadece birkaç video paylaşmıştım.
    Tokat'tan Çanakkale'ye Dominar 250 ile döndükten sonra, makine rodajını tamamlamış şekilde yaklaşık 3.000 km.de olacak.
    O zaman bir video yapıp, kanalımda paylaşmayı düşünüyorum.
    Gelin ayağını eşikten dışarı atmış "Yaa nasip" demiş.
    Biz de öyle diyelim.
    Ya nasip...
    Ben yapacaktım hocam onu

Müsait olursam, motovlog tarzı sadece kask kamerası ile çekmeyi düşünmüyorsan, yardıma gelirim hocam.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    3 senedir içerik koymuyorum ama kendi kanalımı da koyayım dedim. Fena değildir.

https://youtube.com/@MotoDivit?si=pFM_WzzjMyNj1jEf
    -Black- bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosikletle ilgili Turkce kanal izlemiyorum ama ingilizce olarak:

1. Zack Courts: Rahmetli gibi acaip sevimli ve pozitif bir karakteri var. Motosiklet kullanma kabiliyeti gorduklerimin arasinda bariz en iyisi. Oyle boyle degil. Mutevazi olduguna bakmayin.

2. Fortnine: Produksiyon kalitesi asiri yuksek; degil YouTube, TV uzerinde.

Ikisinin de oldugu ender bir video:

Cyan, espresso ve mgokhan57 bunu beğendiler.

rahmetli Barkın abi çok tecrübeli ve bilgiliydi
    pistte de kullanmış, offroad da yapmış, teker yapmış, lastik yakmış motorun her şeyini yapmış abiydi, allah rahmet eylesin.

Sporcu, yurtışında okuma, trafik bilgisi gibi konulardaki tecrübeleri kendisine çok şey katmış. Şimdilerde izlediğimiz kanallardaki gibi birisi değildi. Ayrıca hani diyoruz ya bizden biri diye, aynen de bizden biriydi. Maddi olarak da zengin olmadığı için, yaptığı yorumlarda bunların hepsinin katkısını görebiliriz.
    Ayrıca incelemelerini izlediğimde gerçekten göte göt dediğini duyarsınız. Tarafımca en çok beğendiğim yanı buydu.

Geçenlerde boş bi vakitte Altınlı Gece Bilkent videosunu izledim.
    Lastik konusunda da, motosiklet konusunda da, sürücü konusunda da lafını sakınmıyor.
    Bi çocuk 600lük motosiklet almış ve beğenmiyor, tecrübesi de yokmuş, konuştukça anlaşıldı ve çocuğun babasına YBR ile devam etsin dedi

Hani okulda bizi seven ama sert davranan öğretmenler gibi bi tavrı var.

Şimdiki kanallar neredeyse instağram influensırı gibi davranıyor.

Bilinen kanallardan en çok beğendiğim Kolaçan. Kuryelik yaparak geçimini sağladığı için sanırım, incelemelerinde olumsuz konularda diğer kanalların söylemdiklerini söylüyor. Servis, garanti, para, lastik, ekipman neyse söyledikleri bence isabetli şeyler.
    Ayrıca birkaç canlı yayınına denk geldim, soru sordum, kötüye kötü diyor. Öveceğini de övüyor.
    Mesela Ankarada Yamaha servisi hakkında olumsuz bi şeyler konuştular. Tracer 700 videosunda kullanıcıyla birlikte çatır çatır eleştirdiler. Neredeyse saydıracaklardı hatta

Honda konusunda da Hondayı çok övüyor demiştim ama sanki duymuş gibi geçen bi videosunda Honda kanala içerik üretmem amacıyla motosiklet sağlıyor demişti

neyse konu çok dağıldı, benim eyyorlamam bu kadar
    Mevluts ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Zaman buldukça analizler gerçekleştiriyorum. Para kazanmak be hayatımı buna göre idame ettirme niyetim hiç yok ama sevdiğim iki işi birleştirerek anı biriktiriyorum. İlginizi çekerse aşağıya link bırakıyorum.

https://www.youtube.com/@scooterkulubu
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jackknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmetli Barkın abi çok tecrübeli ve bilgiliydi
    pistte de kullanmış, offroad da yapmış, teker yapmış, lastik yakmış motorun her şeyini yapmış abiydi, allah rahmet eylesin.
    Amin. Lakin AEA'nin tecrubesi daha cok SS ve naked modelleriyle. Offroad'ta ya da cruiser modelleri kullandigi videolarda acemiligi bariz belli oluyordu. Gel gelelim mukemmel diye bir sey de yok zaten.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle ilgili Turkce kanal izlemiyorum ama ingilizce olarak:

1. Zack Courts: Rahmetli gibi acaip sevimli ve pozitif bir karakteri var. Motosiklet kullanma kabiliyeti gorduklerimin arasinda bariz en iyisi. Oyle boyle degil. Mutevazi olduguna bakmayin.

2. Fortnine: Produksiyon kalitesi asiri yuksek; degil YouTube, TV uzerinde.

Ikisinin de oldugu ender bir video:

http://www.youtube.com/watch?v=-75p1...annel=RevZilla
    Zack'ın ekürisi Ari Henning de acayip bir sürücü hatta pistte Zack'i haşat eder. F9'un metinlerini yazan ekip muhteşem, sürekli zeki kelime oyunları, ince espriler falan.
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zack'ın ekürisi Ari Henning de acayip bir sürücü hatta pistte Zack'i haşat eder.
    Pist'te belki, offroad'ta imkansiza yakin. Polis testi yaptiklari bir bolum:

Ari sulaleden yarisci ama Zack acaip yetenekli adam.

Polis videosunu ararken pist videosunu da buldum:

Birak hasat etmeyi, yakalayamamis bile. Az farkla Zack kazanmis... Ki Zack'in uzun boy dezavantaji da var.
    Cyan bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Çok beğenmesem de, bazı tarvırları ergenimsi bir çiğlik içeriyor gibi gelse de 100oktan tv Alişan Fidan biraz daha iyi gibi diğerlerinden.
    Selçuk' un editleri montajları kaliteli olsa da teknik konularda ve sayısal bakış açısı olarak çok bilgili ve yetenekli olduğunu düşünmüyorum.
    Kolaçan ise motosiklet kültürü, modelleri ve tarzları hakkında çok yetersiz bir donanıma sahip. Sürüş olarak da sıradan bir motorcu. Anadoluvari şivesi ve tavırlarıyla motosiklet marjinalliğinden çok uzak.
    Aea genel kültürü ile olsun, entelektüel alt yapısının yanında gerektiğinde apaçi olabilmesi ile olsun, tiyatral yönüyle olsun, dik ve taviz vermeyen duruşu ile olsun evrenselleşmeye çok daha yakın bir motorcuydu. Cidden özletti...
    tommygun, Beto87 ve iskampavya bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    simdi afaki bir soruya oturmus herkes kafasina gore birseyler yazmis bende belki izler birinin hosuna gider diye nekipedia yazdim.

sonucta burada herkes su kanal bu kanal diye kafasina gore soruya cevap yazmis. ona bakarsan youtubetaki butun motosiklet kanallari birlesse aea nin baslangic motoru videosunin bir benzereni bile yapamazlar bana gore

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yapacaktım hocam onu

Müsait olursam, motovlog tarzı sadece kask kamerası ile çekmeyi düşünmüyorsan, yardıma gelirim hocam.
    Ahmetciğim, Çanakkale'ye dönünce beraber çekilim videoyu.
    Motovlog tarzı, kask kamerası ile çekim yapmayı falan düşünmüyorum.
    "Şu viraja hızlıca şöyle giriyim, şu virajda şu kadar yatırıyım" diyecek kadar usta bir motor kullanıcısı değilim zaten.
    Ben sadece Çanakkale-Tokat-Çanakkale yolculuğu hakkında, makine ile ilgili düşündüklerimi söyleyeceğim.
    Tahminime göre 2.500 km.lik bir yolculuk olacak.
    Bu arada ben Ankara'ya yaklaşırken rodaj tamamlanmış olacak. Ankara'dan sonra daha devirli kullanırım.
    Çanakkale'ye dönünce eğer istersen, kamera/cep telefonu ile çekimi sen yaparsan, sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı oquz55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsım adına zirvede bıraktık rahmetliyle. Başka birini ona yakın şekilde takip edeceğimi sanmıyorum. Onun seviyesinde yok zaten.
    Ben de aynı fikirdeyim.
    Burada ben bu konuyu açtıktan sonra, birçok yorumcu ve kanal tavsiyesi yapıldı.
    Hepsine girdim ve hepsinin en az bir-iki tane videosunu izledim.
    AEA'mın kalitesini, seviyesini yakalayan YOK!...
    Yurtdışında bu işi yapanların çoğunluğu ise bu konuda çok iyiler.
    Sedat Peker'in dediği gibi "Yaşı 40'ın üstünde olanlar hatırlar", Türkiye'de rallici Emre Yerlici vardı. Yurtdışında da Ayrton Senna. Bu kişiler sağ iken rallide onları geçen pek olmuyordu. Öldükleri zaman, zirvede bırakmış oldular.
    AEA da öyle.
    Zirvede iken rahmetli oldu.
    Ölmeseydi de, zirveden düşeceğini de zannetmiyorum.

-Black- ve espresso bunu beğendiler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı jackknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca hani diyoruz ya bizden biri diye, aynen de bizden biriydi. Maddi olarak da zengin olmadığı için, yaptığı yorumlarda bunların hepsinin katkısını görebiliriz.

Barkın mı maddi olarak zengin değildi tam anlamadım demek istediğini? Eğer ki Barkın'ın maddi olarak zengin olmadığını söylüyorsan, bu konuda sana katılmıyorum.

Barkın'ın ailesinin ve kendisinin mal varlığı bence hatırı sayılır derecede iyiydi. Ancak kendisi bu konuyu şova dönüştürmez, alçak gönüllü ve mütevazı davrandığı için gözünüzden kaçmış olabilir. Yaptığı yorumlar ve incelemelerdeki çoğu motosiklet orta direk yada alt gelir seviyelerindeki insanların kolaylıkla satın alabileceği motosikletlerdi, zamanında. Belki sizi böyle düşünmeye iten bu oldu.

Türkiye'deki motosiklet kullanıcıları ve video izleyenler için yeri hiç bir zaman başkası tarafından tam anlamıyla dolmayacaktır. O zamanın şartlarıyla hiç kimse ile kıyas edilemeyecek işler yapmıştırlar. Kendisi ve Ertuğ gibi samimi arkadaşlarıyla başladıkları bu işte zamanla gelişerek çoğalan arkada bulunan ekip gerçekten çok başarılıydı. Geniş bir yelpaze ile çok farklı kullanıcılara, farklı içerikler üretiliyordu.

• Zorgan Abi ile Çapırcılık
    • Gökhan Hoca Gezi Videoları
    • Levent Abi'li Tamir Bölümleri
    • Marka İncelemeleri
    • Canlı Yayınlar (Fuat ve Devrim Abiler, Ünlü konuklar)
    • Hayati Bilgiler Bölümü
    • 2. El Tavsiyeleri
    • Eğitim Videoları
    • Fuarlar
    • Seyahatler
    • Ropörtajlar
    • Ürün Tanıtımları, Akü, Balata vs Videoları
    • Finanz Kapital Bölümü Yeni Başlamıştı ve Bence Çok İyi Gidiyordu.

Tekrar söylemek isterim kamera arkasında bulunan ekip hiç bir zaman yabana atılmamalıdır.

Günümüzde instagram, tik tok cart curt videoları sağolsun insanların artık bir videoya 30-40 saniyeden fazla odaklanması maalesef zor. Uzun youtube videoları ya izlenmiyor yada video oynatma hızı x1,5 civarında hızlandırılarak izleniyor. Maalesef artık uzun yazılar okunmuyor, uzun videolar izlenmiyor. Çoğu kişi emek vererek değil, kolay yoldan bilgiye ulaşmaya çalışıyor. Forumda bile bu konuda bir çok örnek mevcut. Aynı konu yada aynı soru hakkında haftada 1-2 başlık açılıyor. Adam biraz araştırsa, biraz okusa zaten sorusunun cevabını bulacak.
    Motoseverrr, espresso ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Birak hasat etmeyi, yakalayamamis bile. Az farkla Zack kazanmis... Ki Zack'in uzun boy dezavantaji da var.
    Bu videoyu görmemiştim. Ari sanırım 600cc ve daha altında piste çıkıyor. (Uzun soluklu bir RC390 incelemesi vardı...) Tozlu bir pistte 1000cc ile çok fazla ısınmadan yarışınca iyi performans gösterememiş. Geneli yansıtıyor mu emin değilim. Bununla birlikte Zack kesinlikle çok çok iyi bir binici.

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapıyorsan para ıcın yapıyorsun kolçak hayrına yapmıyorsun sonucta elestırye acık olmak zorundasın mıllet senı ızlıyor para kazandıyorsa laf da soyler bunları yutmaya alıs yada kulaklarını kapat hepsıne bence dırek kapat soylenenlerı duymak ıstemezsın duyma bosver

ben ızlemıyorum senı bı ıkı defa denk geldım ortamda sana saygısızlık yapmam asla ama hıc sevmem seni mesela laf da soylemem ama

Eleştiriye açık olduğum için gelip yorum yaptım uoksa zaten görmezden gelir senin tabirinle para kazanmaya devam ederdim. Ortamda sana saygısızlık yapmam demişsiniz ama yaptığınız yorum seviyesiz olmuş.

Beni sevip sevmemeniz önemli değil, tabi ki de izleyip izlememeniz size kalmış ancak tanımadığınız insanlar hakkında bu üslupla konuşmanız hiç hoş bir davranış değil. Günümüzde maalesef ki insanlar eleştiri ile seviyesizliği karıştırabiliyorlar.

Sanırım gelip yorum yapmakla da hata ettim. Tamam en iyisi sizsiniz hemen gidip Kolçak kanalımı kapatıyorum
    mertowski, hasmet ve symm bunu beğendiler.
    Youtube ► https://goo.gl/LuU8ex
    https://www.instagram.com/kolacanvlog
    https://www.facebook.com/Kolacanvlog

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Amin. Lakin AEA'nin tecrubesi daha cok SS ve naked modelleriyle. Offroad'ta ya da cruiser modelleri kullandigi videolarda acemiligi bariz belli oluyordu. Gel gelelim mukemmel diye bir sey de yok zaten.
    off roadda acemiydi zaten, hatta ilk off roada başlıyoruz gibisinden ilk aldıkları eğitiminde videolarını vs. atmıştı.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off roadda acemiydi zaten, hatta ilk off roada başlıyoruz gibisinden ilk aldıkları eğitiminde videolarını vs. atmıştı.
    Tahminim cogumuz kacirmistir bu ayrintiyi, rahmetlinin cruiser kullanirken virajda vucudunu sele uzerinde viraja uygun konumlandirmaya calismasina, bir defasinda da dizini hafif viraj yonune uzatmaya calismasina cok gulmustum. Spor ve agresif naked motosiklet surucusu tepkisi bunlar. Buyuk cruiser uzerinde mumkun degil bu hareketler, etkili de degil. Televizyon karsisinda rahat bir koltukta oturdugunuzu dusunun, cruiser ergonomisi budur. Cussesinden anlasilmayacak derecede de kivraktir da buyuk cruiserlar; ama bu kivrakligi sadece gaz, fren ve gidon kontroluyle elde edersiniz. 400+ kilo alet kicinizi nereye kaydirdiginiza bakmaz, iplemez de. Ki kaydiramazsiniz da zaten, cunku pegler selenin altinda degil, 60 santim otededir, ayaklardan destek alamazsiniz. Ama alistigi icin gayri ihtiyari denediydi rahmetli... Laf aramizda ben de yillar sonra yeniden cruiser denesem muhtemelen benzer tepkiler veririm.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Niye canım, ben Vespa ile diz açtım İstanbul Park'ta :D
    mertowski bunu beğendi.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Konuda yazılanlardan ayrı olarak Rahmetli Barkın'ın Harley Davidson XR1200X çekimleri sırasında diğer bir motosiklet sürücüsüne "Nah" çekmesi de hep gülümsetmiştir beni.

https://youtu.be/5Gu8L86F-Oo?t=374
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye canım, ben Vespa ile diz açtım İstanbul Park'ta :D
    Vespa'da belki acilir, bilemiyorum, cruiser da komik ama...
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)