Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kendinizi korumak için yanınızda ne taşıyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Yanımda silah ve bıçak sürekli var. Cana karşı kullanmak nasip olmasın. Böyle bir durumda en iyisi uzamak. Artık canıma bir kasıt olmadıkça gerekirse sopa dahi yerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yanimda motorumu ve sagduyumu tasiyorum.

Motorum yeterince hizli ve kavgadan kacmaya cok uygun , Allaha sükür polis haric beni durdurmak isteyen her canlidan kacabilecek beceriye de sahibim.

Motorculugun 10 da 1 i kacmak , 10 da 9 u hic orada olmamaktir.

Sevgilerimle

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekçi olalım.

Kimsenin dürüst olduğu alnında yazmıyor. Bugün dürüst olanın da yarın n'apacağı belli değil.

Bireysel silahlanmayı ya kolaylaştırırsınız, ya da zorlaştırırsınız. Üçüncü bir seçenek söz konusu değil. Birinci seçeneğin Türkiye gibi bir ülkede nasıl sonuçları olacağını ön görmek için de kahin olmaya gerek yok.
    Sorun malesef burada işte, bireysel olarak kötü insanlar çok kolay silahlanabiliyor, Yasadigim sehirde bu isin icinde olan cevrem çok. Ruhsatsiz okadar cok silah satiliyor ki ne yapiyor bunlari kim aliyor diye soruyorsunuz. Durumu olmayan it ugursuz bile merdivenaltı ev atolyelerinde yapilan yapi tabir ettigimiz silahlari yada bildiginiz kurusıkı tabancalara namlu cakarak donusturdukleri silahlari aliyorlar. Kisi basi fisek istikhakida yillik bin adede ciktigi icin ortalik fisekten gecilmiyor.

İste beni korkutan bu durum. Bizim gibi normal durust vatandas sadece evinde bulundurabilmek icin bile 6 hekimlik heyet raporu almak zorunda. Gozu gorecek, kulagi diyacak odyo testi var, eli titremeyecek, ortopedik engeli olmayacak, seker tansiyon hastasi olmayacak, piskiyatrik ilac kullanmayacak gecmistede kullanmamis olacak, Akciger rontgeni bile istiyorlar, en sondada 500 soruluk kisilik analiz testi var. Doktorlar heyette rapor vermemek adina ellerinden geleni yapiyorlar, tetigi tutmadiginiz sol eliniz azcik titresin direk rapor yok.

Bu adamin ayrica sabika kaydi olmayacak, aktif devam eden kavga vs bu tarz bir mahkemesi olmayacak. Vergi borcu olarak hic bir borcu olmayacak, Sizin haberiniz olmadan hakinizda derin bir tahkikatta yapiliyor. Saglam bir ruhsat harci oduyorsunuz, ustune sadece 5 yil bunlarin hepsi, 5 yil sonra hepsi sil bastan yapiliyor. Silahiniz balistik olarak kayitli sizi cekirdek yada kovandan bulurlar. Silah ruhsatiniz var ikende bu 5 yil icinde silahsiz mesela yumruklu bir kavgaya karisin,vyada birini sozlu tehtid edin, hemen silahiniz Mahkeme bitene kadar musayede altinda tutuluyor devlet aliyor hemen.

Zamaninda bir bes yıl tasima almaya nail olabilmis ben, yukaridada yazdim silah tasimaya basladiktan sonra extra yukusak bir insan oldum, normalde tartisacagim bir durumda tartismadik bilez hep alttan alan kavga etmeyen bir insana donustum belimde silahim varken.

Tasima ruhsati ayri bir dunya zaten, bunun icinde ayrica eve 2 tane memur geliyor sizi ve evinizi gorup tatkikat yapmaya.

Tüm Bunlara haiz olan bir insan zaten durust ve duzgun bir vatandastir, istisnai durumlar haric her an insanlara silah cekip suc isleyebilme potansiyeli dusuktur diye tahmin ediyorum.
    DickName bunu beğendi.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    Canik tp9, cold steel kobun tanto(bel), 33cm akc marka stiletto(cep), kışın botun içine bora knives marka katlanmaz bıçağım var onu koyuyorum, bel çantamın içinde büyük boy biber gazı var. biber gazı hepsine bedel ama hocam söyleyim

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    En güzeli belaya bulaşmamak illa desarj olmak istiyorsanız küfür edip kaçın geçen kırmızıda kafayı çıkardı taksici çarpıcaktım az daha baya bi bağıra bağıra küfür ettim bütün trafik duydu o kafasını çevirdi he inse arabadan kaçıcaktım o sinir olup kudursun banane

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canik tp9, cold steel kobun tanto(bel), 33cm akc marka stiletto(cep), kışın botun içine bora knives marka katlanmaz bıçağım var onu koyuyorum, bel çantamın içinde büyük boy biber gazı var. biber gazı hepsine bedel ama hocam söyleyim
    Biber gazına bel bağladığına göre ekipman da hazır mı?

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    hocam diyelim ki taksicinin biriyle kavga ettim suriye mi burası çekip vurayım mı adamı? tabii ki biber gazıyla cevap vericem.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    hocam diyelim ki taksicinin biriyle kavga ettim suriye mi burası çekip vurayım mı adamı? tabii ki biber gazıyla cevap vericem.
    Suriye mi burası da belinizde TP9’la sokakta gezebiliyorsunuz derler adama hocam… Bulundurma ruhsatınızı bilemem, ancak özel durumlar veya belli başlı tanıdıklarınız yoksa taşıma ruhsatınızın bulunduğunu düşünmüyorum. Ha bunu da geçtim, bu kadar teçhizatlı geziyorsunuz çekip vurmayacaksanız anlamı nedir? Korku salmak mı?
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Canik tp9, cold steel kobun tanto(bel), 33cm akc marka stiletto(cep), kışın botun içine bora knives marka katlanmaz bıçağım var onu koyuyorum, bel çantamın içinde büyük boy biber gazı var.

suriye mi burası
    ..........

Şakası bir yana hocam sizin çok acil ciddi psikolojik destek almanız gerekiyor. Hem sizin, hem toplum sağlığı adına.
    espresso, Khaira ve DickName bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suriye mi burası da belinizde TP9’la sokakta gezebiliyorsunuz derler adama hocam… Bulundurma ruhsatınızı bilemem, ancak özel durumlar veya belli başlı tanıdıklarınız yoksa taşıma ruhsatınızın bulunduğunu düşünmüyorum. Ha bunu da geçtim, bu kadar teçhizatlı geziyorsunuz çekip vurmayacaksanız anlamı nedir? Korku salmak mı?
    Yav kardeş Suriye'de bu kadar suriyeli var mı acaba?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah bana öyle kötü bir nişancılık yeteneği vermiş ki 5 metre dibimde hedef olsun vuramıyorum. Askerdeyken de 3 atış yaptık ama dağlara taşlara gitti o atışlar. Bölük komutanım kendisi vurmuştu silahıyla. Tabancam olsa demek ki hedef dışında herkese zarar vereceğim ama hedef sağ ve sağlam kalacak.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Analar ağlamasın...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bana öyle kötü bir nişancılık yeteneği vermiş ki 5 metre dibimde hedef olsun vuramıyorum. Askerdeyken de 3 atış yaptık ama dağlara taşlara gitti o atışlar. Bölük komutanım kendisi vurmuştu silahıyla. Tabancam olsa demek ki hedef dışında herkese zarar vereceğim ama hedef sağ ve sağlam kalacak.
    Hedefi vursanız bile ihtiyaç anında n'olacağı belli değil. O yüzden profesyonel olmayanlar için shotgun tavsiye ediyorlar. Bulunduğum eyalette ruhsatsız silah edinebiliyor ve taşıyabiliyorum, açıktan veya gizli. Ona rağmen edinmiş değilim daha. Spor, eğlence ve hobi maksatlı olabilir ama ihtiyaç olarak gereksiz olması bir yana acaip tehlikeli bence. Her yıl kazayla yüzlerce çocuk ölüyor Amerika'da evdeki silahlar yüzünden.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Hs2000 9x19

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz zor bulunur oldu. Ama tavsiye ederim. Çok etkili ve herkese lazım. Akıl.
    yaşlıveacemi, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz zor bulunur oldu. Ama tavsiye ederim. Çok etkili ve herkese lazım. Akıl.
    Dediğiniz gibi önemli olan tabanca sıkar mıyım, bıçak saplar mıyım değil baştan o duruma düşmemek.
    espresso ve TimFx bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bir çok kişi aynı şeyleri yazmış durmuş,
    akıl, beyin vs. vs. ama, şöyle bir durum var,
    ne kadar bilirsen bil, anlatacakların karşındakinin anlayacağı kadardır.
    ne kadar akıl beyin mantık kullanırsan kullan, karşındaki öküz önünü kesti, silah bıçak çekti, kaçamadın da.
    o zaman en fazla meraz taşına Çok akıllıydı, Çok Beyni vardı diye yazdırırsın ancak.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar akıl beyin mantık kullanırsan kullan, karşındaki öküz önünü kesti, silah bıçak çekti, kaçamadın da.
    o zaman en fazla meraz taşına Çok akıllıydı, Çok Beyni vardı diye yazdırırsın ancak.
    Akıl o duruma düşmemek için kullanılırsa belki...

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıl o duruma düşmemek için kullanılırsa belki...
    abi amerikada ne gibi bir ortamdasınız bilmiyorum ama istanbulda durum çok farklı,
    örneğin: %100 adam hatalı, yinede geliyor dalaşıyor. muhattap olmamak için kaçıyorsun,
    inat edip peşine düşüyor bir yerlerde sıkıştırıyor. işte o zaman ne akıl ne mantık hiç bir işe yaramıyor.
    tabiki benimde önerim her zaman erkekliğin onda dokuzunu yapıp kaçmak ama o onda biri mutlaka ansızın denk geliyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çok kişi aynı şeyleri yazmış durmuş,
    akıl, beyin vs. vs. ama, şöyle bir durum var,
    ne kadar bilirsen bil, anlatacakların karşındakinin anlayacağı kadardır.
    Geçen bir belgesel vardı national geographicte çok etkilendim.

Geniş bir kumsalda yüzlerce penguen sahil boyunca yürüyordu. Teknenin çapası üç, beş metre ip ile kıyıya bağlı. O ipe denk gelen penguenler duruyor ve arkasından gelenlerde onun arkasında bekleşiyor. Belki yüz taneler yada daha fazla. Hemen yanlarından sandalın ipine denk gelmeyenler gelip geçiyor.

Yani akıl edemiyorlar biraz sağ yapıp yola devam etmeyi. Bir tane değil yüzden fazlası öyle bekleşiyor. Bir beyin için çözümü olmayan bir durum diğer bir beyin için sorun bile değil.

Not: Eğer bu kanalı izlemiyorsanız naçizane tavsiye ederim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)