Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kendinizi korumak için yanınızda ne taşıyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Çok kötü günlere doğru yavaş yavaş gidiyoruz motosiklet sürerken bazen tedirgin oluyorum birisi ile trafikte kavga edersem ya bıçak silah çekerse ya da gasp edilirsem (bakınız)diye düşünüyorum yanımda biber gazı taşıyorum ama imkanım olsa da silah taşısam keşke. Siz ne taşıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Durmayın kaçın, hiç uğraşmayın.

Sizde biber gazı olsa karşınızdakinde bıçak olabilir, sizde bıçak olsa karşınızdaki pala çıkarabilir, sizde tabanca olsa karşınızdaki tüfek çıkarabilir. İnanın 1 saat sonra hatırlamayacağınız bir şerefsiz yüzünden kendinizi yakmayın. Karşınızdaki adamda kalp riski vardır, yumruk atarsınız, adam ölür. Başınıza bela alırsınız.

Bir de geçmişinizde çok kavga etmişlik yoksa bu yaştan sonra kavgaydı, gürültüydü girmemek gerek bu işlere.
    Yobaaz, mertowski, killingroad ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Beynimi.
    Bazen unutuyorum tabi, bir kere kız arkadaşım arkamdayken adamın biriyle dalaştım. Kızı unuttum çektim kenara iniyordum, tam bacağı atacak gibi oldum arkadan kaska çaktı bir tane "napıyon sen" diye bağırdı. Haa dedim, uza devam et.
    espresso ve yosunum83 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ateşsiz silahlara karşı en iyi savunma sporu 400m, ateşli silahlara karşı en iyi savunma sporu 100m koşudur.
    espresso, abyasar ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yıllar önce evliyken eşimin otomatik vites bir Peugeot 206'sı vardı. Tek başıma onu kullanırken bir gün Hasanpaşa'da yol verme, vermeme kavgası oldu, sinirden kan beynime sıçramış, araba çalışır vaziyetteyken aşağı inmiş ve elimdeki direksiyon kilidiyle koşmaya başlamıştım. Adam kaçtı ama ben geriye döndüğümde bir baktım arabanın içine kopiller, çingene çocukları girmeye çalışıyor. Kavga edeceğiz diye hanımın arabasını çaldırıyorduk az kalsın.
    espresso ve mavellen bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiç birşey taşımıyorum bakıyorum bu gerizekalı onun seviyesine inemem diyorum basıp gidiyorum bazen de küfür ediyorum vs
    kavga edecek zaman değil
    espresso bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yerde atar ve gider yapmam (yapamam). Birisi motosiklet üstündeyken, birisi evimin önündeyken.
    1- Motor üstündeyken hedefsin, adam dövmeye aşina değilsen hepten tehlikeli durum.
    2- Evin orada da hedefsin çünkü en huzurlu olman gereken yer evin. Ve ülkemizde malum millet hasmını pusuda düşürür. Öyle mertçe meydanlarda teke tek yumruk yumruğa kavga etmek yok artık. Hani olay orada bitmiyor... Ne bir silahım var ne de ben bir b.k yedikten sonra arkamı temizleyecek bir abim. O yüzden kimseye bulaşmadan yaşamaya çalışıyorum.
    espresso, mavellen, yosunum83 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    trafikte öküz dolu, öküzle öküz olma. "haklısın abi", "benim hatam abi" de git. ruhsatsız silah taşıyor bi sürü psikopat, bok yoluna gidersin.

tartışmaya değer birisi olsa trafikte öküzlük yapmaz zaten.
    espresso, istanbuls34, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Soyle bir sistem olsa guzel olur. Motor araba vs butun araclarda kamera olacak. Trafikte birisi bizi fiilen yada ruhen yaralamaya kalkarsa, goruntu ile sadece bu ise bakan mahkemeye basvurcaz. Mahkeme maks 1 hafta icinde karar verrcek.

suclu isledigi suca gore hafiften agira dogru sirasiyla asagidaki cezalardan birine carptirilacak.

1-cicek+cikileta+ozur
    2-1000 dolar para cezasi
    3-5000 dolar para cezasi+dayak
    4-tasitina el konulacak+dansoz kiyafeti giydirilip dayak
    5-direk infaz

bence guzel sistem. ceza hukukunu degistirmek lazim. O ne oyle butun pisligi halinin altina supurur gibi herkesi hapise tik.
    Hırbonen, abyasar, BatuhanK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...rici-alet.html

Burda tartisildi.

Sonuc: balta insanlari dehsete dusuruyor.
    tommygun, espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    -girsan yavuz 16-
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Vücut sıcakken ya da adrenalin seviyemiz yüksekken vücudumuzda öldürücü olmayan bir bölgeye aldığımız bıçak ya da kurşun yarası ilk etapta çok acı hissettirmiyor. Görüyorsunuz yarayı ama anlayamıyorsunuz ne olduğunu. Gençken ufaktan da olsa 3 defa bıçak yarası aldım, bir kere de bir tanıdığım üst bacağından vuruldu ve kan bile akmadı. Delici, kesici değil ama çekiç, beyzbol sopası gibi vurmalı kırmalı bir aparat hem kavga başlamadan caydırıcı bir etkiyle kavgayı başlamadan bitirebiliyor hem de kavga başlamışsa da rakibe epey acı verici bir hasar bırakabiliyor. Çekiç iyidir, hem ekonomik, hem her yerde bulunabiliyor, hem de ilk başta silah gibi algılanmıyor.
    istanbuls34 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beynimi.
    En etkili silah.
    espresso bunu beğendi.

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    İyi bir davranış olduğunu söylemiyorum iyisiyle kötüsüyle ben benim Ben bıçak taşıyorum ve boks sporunu da yapıyorum

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Hacılar tavsiyeleriniz için teşekkürler ama beyin meyin geçin bunları adamlar üstünüze yürüyor 2 kişiler biri tutmuş motoru nasıl kaçacaksınız ?

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Arada sırada poligona giderim. Güvenlik yaptığım dönemlerde de atış talimlerinde, keyfine gittiğimizde olsun bol bol "sıkmış" birisi olarak diyebilirim ki bunlar boş işler.

Hayatınızda bıçak tutmamışsınız, kullanmamışsınız, belki daha önce defalarca kullanmış birine karşı gerçekten başarılı bir savunma gerçekleştirebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Düşünmeyin, tecrübe her şeydir. Adam kim bilir kaç kişiye takmış, hadi sen sana saldırana taksan, "ayyyhhh bişi oldu mu acaba" diye dertlenirken, adam senin uzvunu kaybetmene, ölmene gram üzülmeyecek.

Silah daha da beter, iyi atıcı olabilirsiniz ama misal heyecanlı bir insansanız gene s*çtınız, adrenalin halinde kas hafızanız yoksa o silah size hiçbir fayda getirmez. Tekel baskınına bakın, tamam kötü pozisyon ama silahı ilk çeken dayak yiyen ve sonucunda tahtalı köyü postalayan herif, üstelik atış tecrübesi de var belli.

Kısacası girmeyin bu topa, alabiliyorsanız ruhsat, evinizde uygun ortam varsa tüfek alın, gerisi trafikte falan aman diyeyim, karışmayın kimseye, haklısın deyin, sen döversin deyin. İki dakikalık artistliğin sonu sakatlanma/ölüm olmasın.

Savunma sporu öğrenin, hem kilo verirsiniz(arada forumda paylaşım yapan abilerden görüyorum, motorcu aleminde abilerimiz hep balkonlu maşallah) hem de işte o adrenalin anında bir nebze bile olsa sakin kalabilir, hem de kendinizi savunmayı öğrenebilirsiniz(boks ve kickbox önerim, çeneye oturmuş sağlam bir kroşenin yapabileceğini yapan çok az silah var).
    espresso, Mr.wind, istanbuls34 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Scrambler
    Sizin tasiyacaginiz kucuk kutulu, dusuk yogunluklu ve az basincli Nato yada Jenix marka Biber gazı kararlı bir saldırganı asla durdurmaz, daha çok ajite edersiniz.

Kacilabiliyorsa kacmak, en son care silah tasiyamiyorsaniz bicak ile kendinizi savunmaktir. 10 cm namlu boyuna sahip, kaliteli bir Edc çakı her daim cebinizde olmalidir. Hatta iki çakı bile olabilir. Ben bisiklet binerken dahi dahi her daim iki caki tasirim, çöp dokmeye inerken bile cakilarim belimdedir.

Yada tabanca alip tasiyacaksiniz, compact yada subcompact bir tabanca, tasima ruhsati herkes alamiyor malesef gonul isterdi ki her durusr vatandas alabilsin ama olmuyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacılar tavsiyeleriniz için teşekkürler ama beyin meyin geçin bunları adamlar üstünüze yürüyor 2 kişiler biri tutmuş motoru nasıl kaçacaksınız ?
    Bir kisi motosikleti tutmus, digeri uzerime mi yuruyor? Niye? Ne alip veremedikleri var benimle? Yoksa boynumda kocaman altin zincirle mal mal dolasiyor muyum tekin olmayan yerlerde? Yoksa onlar zombiler ve beynimin mi pesindeler?

Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin tasiyacaginiz kucuk kutulu, dusuk yogunluklu ve az basincli Nato yada Jenix marka Biber gazı kararlı bir saldırganı asla durdurmaz, daha çok ajite edersiniz.

Kacilabiliyorsa kacmak, en son care silah tasiyamiyorsaniz bicak ile kendinizi savunmaktir. 10 cm namlu boyuna sahip, kaliteli bir Edc çakı her daim cebinizde olmalidir. Hatta iki çakı bile olabilir. Ben bisiklet binerken dahi dahi her daim iki caki tasirim, çöp dokmeye inerken bile cakilarim belimdedir.

Yada tabanca alip tasiyacaksiniz, compact yada subcompact bir tabanca, tasima ruhsati herkes alamiyor malesef gonul isterdi ki her durusr vatandas alabilsin ama olmuyor.
    Savunma maksatli kullanmak nasip oldu mu hic?

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kisi motosikleti tutmus, digeri uzerime mi yuruyor? Niye? Ne alip veremedikleri var benimle? Yoksa boynumda kocaman altin zincirle mal mal dolasiyor muyum tekin olmayan yerlerde? Yoksa onlar zombiler ve beynimin mi pesindeler?

Savunma maksatli kullanmak nasip oldu mu hic?
    Öyle bir durum yasamak istemem, hazirliklimiyim? Evet, Türkiye kosullarinda atesli silahlar ve atessiz silahlar ile yillarim gecti, maddi manevi emek verdim bu işe, Tabanca, Yivli yivsiz tufek, onbinlerce fisek attim, belki bir lüx daire parasi yedim silahlara. hayatta bir sefer lazim olabilir, oldugunda yaninizda olmamasindan iyidir. Malesef zamaninda binbir guclukle aldigim tasima ruhsatimi tekrar tasima olarak yeniletemedim. Bulundurma ruhsatim ilede meshur 6136 mıza muhalif olmak en son isteyecegim seydir ki, bir suru yivsiz tufegimde gider muhalif olur isem. Ama silah iyidir, her daim normal bir vatandasin yaninda olmalidir hele ki Türkiye kosullarinda. Disarida umumi tuvalette bile oturuyor olsaniz silahiniz her daim hazir olmalidir. Yanlizken belki kacabilirsiniz, yada altinizda 1.5 tonluk 4 tekerlekli bence iyi bir silah olan araban,varsada belki kacabilirsiniz ama aileniz var ise durum zor kucuk cocuklar, mecburen savunacaksiniz Aile ve kendinizi.

Yillardir hep soylerim yasim 44 herhangi bir zorunlu savunma durumda zerre dusunmem, ben öleceğime O ölsün, benim Ailem var.

Polis esliginde giden bir sekilde vakit de alsa geri geliyor ama Hoca esliginde giden asla geri gelmiyor.
    mertowski bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    biçok kişi bu "savunma" işini hollywood filmlerindeki gibi sanıyor anlaşılan.

bizim millet anlayışsızdır, alıngandır; kornayla yok bilmem sellektörle mecbur kalmadıkça vakit harcamayın. fren sıkın gaz açın, ortamdan uzaklaşın; eylenip de medeniyetten uzaklaşmayın. yoksa bi akşam sizin de "bariyere çarpan motorcu öldü", "yol verme kavgasında silahlar konuştu" haberlerinde isminizi görürüz.

eve giren hırsızı dövdüğünüzde ceza aldığınız bi ülkede yaşadığınızı unutmayın.

gururunuz canınızdan daha önemliyse isterseniz sırt sırta verip düelloya tutuşun, zaten böylelerine ne desen boş.
    Mr.wind, hasmet, killingroad ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)