Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum 10km gittikten sonra istop ediyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Honda wave 110i 2012 model motorum ortalama 10km gittikten sonra boğulur gibi yapıp istop ediyor marş basıyor fakat çalışmıyor ateşlemeyi kontrol ettim ateşleme sağlam akü şarjına baktım rolantide 12v gazı verince 14v gösteriyor buji yeni hava filtresi yeni yağı yeni 10 km gittikten sonra yolda kalışımı video olarak ekliyorum yardımlarınızı bekliyorum

https://www.youtube.com/shorts/Ci0IUl78Fss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Aynı problem değildir ama çok yakın bir arkadaşımın motorunda da benzer bir problem olmuştu, götürdüğümüz usta benzin deposunun içinden bilye çıkartmıştı, bir önceki tamirde "bırakıldığı" düşünülüyor içine.

Piston, silindir, karbüratör değişimi fayda etmemişti.
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bunu bir kez mi yaptı yoksa her seferinde 10 km gidince stop ediyor, bir süre çalışmıyor gibi mi. İlkiyse zaten kalıcı bir bozulma söz konusu. İkincisiyse motorun ilk kontakta ve 10 km sonrasındaki değişkenlere bakmalı ki bunlar sıcaklık ya da yakıt sistemindeki bir aksaklık olabilir. Ateşleme motor ısısından bağımsız bir konu (ısınınca ayrılan genleşen bir bağlantı vs yoksa). Isınınca değişen şey hava yakıt oranı olabilir ki bunu yakıt sistemi elektroniği ayarlıyor. Motor boğuluyor ya da yakıtsız kalıyor muhtemelen. Tabi çok anlamam enjeksiyon sisteminden, fikir yürütüyorum sadece. Yakıt pompası, hava filtresinin yerine tam oturmamış olması, oksijen sensör arızası, enjektör vs gibi seçenekler geliyor aklıma ama dediğim gibi bu konuda çok bilgim yok, tahmin sadece.

Motosikleti
    cb250r
    Jikleyi ve jikle telini de bi kontrol edin bence ilk olarak.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yakıt deposunun kapağını çıkarıp hiç deneme yaptınız mı ? deponun havalandırmasında sorun varsa bu şekilde bir süre çalışıp stop etmeler yaşanabiliyor , biraz bekledikten sonra deponun içindeki basınç atmosfer basıncına eşitlendiği için normale döner..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Arkadaşlar sorunu çözdüm statörüm yanmış bobinajcıya tekrar sardırıp temizliğini yapıp yerine taktım sorunum çözüldü konu kilit

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hadi geçmiş olsun , ilk mesajında verdiğin şarj bilgilerine göre statörde sorun çıkması ilginç..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı mertfx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sorunu çözdüm statörüm yanmış bobinajcıya tekrar sardırıp temizliğini yapıp yerine taktım sorunum çözüldü konu kilit
    Ateşleme okuyucusu (pickup) ısınıncada o hareketi yapıyor.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)