Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Bugün kendin için nereye gittin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda bacağınıza kramp girerse yavaşlayıp önce sağ şeride gecmelisiniz,sonra ayağınızı uç kısmını peg e bastıracaksınız,parmaklarınıza yapacağınız baskı krampta etkili olur,baldırda oluşan krampta ise topugu bastırmak gerekli,Kramp varken durmak daha tehlikelidir.
    Yola çıkmadan bol su tüketilirse kramp riski azalır ,magnezyum,potasyum,kalsiyum,sodyum eksikliğine dikkat.
    Teşekkür ederim. Magvital kullanmaya başladım. İlk defa uyluktaki adaleme kramp girdi. Adale büyük olduğu için hem çok can yakıyor hem de etkiliyor. Motorda olsam sonu kötü olurdu.
    espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bugün değil de dün sabah gittim önce Rosso Corsa'ları çıkartıp eski Mitas'ları geri taktım. Bir Dünya para olmuş lastikler, teller çıkana kadar gitmeli artık o lastik. Lakin bu kadar para veriyoruz lastiklere de ne için? Kartal>Samandıra çevre yolu bağlantısı, bildiğin paralı yola çıkan bağlantı yolu yahu..
    180'de traction ışıkları yandı.. Hemen öncesinde hafif arkanın gezdiğini hissedip yok artık demiştim, hemen arkasından da ışıklar geldi zaten. Olacak iş değil, asfaltta değil mermerde sürüyoruz zaten.

Neyse sonrasında Şile ormanlarına daldık, biraz Hacıllı falan gezdim ama arka arka piste çıktıktan sonra ormanda özellikle arkası kapalı görünmeyen virajlarda süremediğimi farkettim, fazla da uzatmadan günün asıl aktivitesine geçtik. Yaktık kömürleri köfte sucuk çevirdik. Gazlamadan gelen arkadaşlar uğradı onlara da sucuk takviyesi yaptık yolladık. Camış gibi yattım bütün gün. Mis gibi haftasonu aktivitesi.
    espresso, tommygun, Cyan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bu aralar sağlık sorunları nedeniyle İstanbul'dan ayrılamıyorum.Uzun yol da çok keyifli olacak gibi duruyor sabah erkenden kimse yokken kireçburnuna gidip yanımda götürdüğüm sandviç ve termosta çay ile keyif yapıp geri döndüm

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Kızılay (Ankara)
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün değil de dün sabah gittim önce Rosso Corsa'ları çıkartıp eski Mitas'ları geri taktım. Bir Dünya para olmuş lastikler, teller çıkana kadar gitmeli artık o lastik. Lakin bu kadar para veriyoruz lastiklere de ne için? Kartal>Samandıra çevre yolu bağlantısı, bildiğin paralı yola çıkan bağlantı yolu yahu..
    180'de traction ışıkları yandı.. Hemen öncesinde hafif arkanın gezdiğini hissedip yok artık demiştim, hemen arkasından da ışıklar geldi zaten. Olacak iş değil, asfaltta değil mermerde sürüyoruz zaten.

Neyse sonrasında Şile ormanlarına daldık, biraz Hacıllı falan gezdim ama arka arka piste çıktıktan sonra ormanda özellikle arkası kapalı görünmeyen virajlarda süremediğimi farkettim, fazla da uzatmadan günün asıl aktivitesine geçtik. Yaktık kömürleri köfte sucuk çevirdik. Gazlamadan gelen arkadaşlar uğradı onlara da sucuk takviyesi yaptık yolladık. Camış gibi yattım bütün gün. Mis gibi haftasonu aktivitesi.
    Nerede mangal yaptınız? Kabaağaç Mesire yerinde mi? Farklı bir yer mi?

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Ewt sabah ta belirttiğim gibi yine bir deniz sefası İstanbul tarih ve kültür manzaralı Hareminde
    Dün inazumayla buradaydım bugün de cbf 150 ile
    Herkese kazasız belasız geziler Sağlıcakla
    [IMG][/IMG]
    espresso, mertowski, abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede mangal yaptınız? Kabaağaç Mesire yerinde mi? Farklı bir yer mi?
    Yok Kabaağaç'ta değil. Öyle fazla kalabalık çok sevmiyorum ben, sabah 07:30 falan gibi Kabağaç'a gelip, iki tur atıp kahvaltıya oturmak, sonra 1-2 saat mauhabbet sonra 2 tur daha, tekrar çaya oturma şeklinde seviyorum. pit gibi kullanıyorum kabaağaç'ı. :D Eskiden darlık gözleme evi daha iyiydi ama kabaağaç'a wifi ve mobil web sitesi üzerinden telefondan sipariş gibi güçler geldi :D müthiş rahatladı vallahi :D ama hala darlık'ın gözlemesi daha güzel

ama yok bu sefer ormanda yol kenarındaydık, geniş bir alan var tehlike de arz etmiyor. daha serin havalar gelse, odun kırıp ateş yakıp orada çubukla sucuk çevirmeyi seviyorum ben. bu sefer sıcak diye öyle bir işe girişmedik, taşlarla alan kapatıp baya kömürde tel ızgarada yaptık. Jandarma falan denk gelmedi ki tadımız kaçmadı neyse ki. bu orman yangınlarına oluşan sahte duyarlıklık döneminde kışın, dizime kadar kar olan ormanda başıbüyük'te yoldan geçen birinin şikayeti yüzünden polis gelmişti. bak dizime kadar kardayım diyorum, orman yangını diyorlar...

zaten bu ülkede ne zaman orman yansa, kahrını doğada aktivite yapmayı seven bilinçli insanlar çekiyor. sığırlar mandalar yine yiyecekleri her boku yiyorlar bok ediyorlar etrafı, gerçekten yangına da sebep oluyorlar. bir tanesine hönk diyen yok. edebiyle doğru güzgün kamp yaptığını bildikleri adamları degliyorlar..
    tommygun, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Turgutreis'den Kos Adasına geçiyorum çıplaklar plajından foto paylaşırım :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıplaklar kampında dua et de memeleri göbeğine sarkmış teyzelerle billurları dizine sarkmış emekli amcalara denk gelme
    espresso, mgokhan57 ve mutlumotorlu bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çıplaklar kampında dua et de memeleri göbeğine sarkmış teyzelerle billurları dizine sarkmış emekli amcalara denk gelme
    yok yok genelde onların kümelendiği biryer oluyor ordan uzak duruyorum :D
    espresso bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Cumartesi bayağı meşakkatli bir AB projesini bitirdik. Ben de kendimizi ödüllendirmek amacıyla sevgilimi de aldım öyle aniden bir Gökçeada gezisi yapmaya karar verdik. Gökçeada'da çok sevdiğim yine motorcu bir abim var, onu görelim dedik.

Tommygun için gidince ıkınıp tıkındığımız yerleri not ettim 14:30 Gökçeada Feribotunu 1 dakika ile kaçırdık. Bayağı Aragorn'un gemilere baktığı gibi baktım öyle gidişine... Döndük yolda gördüğümüz "Doyuranlar Gözleme Çay Kahvaltı" denen yere girdik. Mekan çok güzeldi, ama hem servis çok geçti hem de söylediğimiz gözleme boştu resmen.

Gözleme boş gelince mekandan kalkmamız uzun sürmedi. Hâliyle de 16:00 feribotuna yetiştik.

Önce Gökçeada Merkez'i gezdik. Zeytinliköy'de önce Arassia kafede Adonis'i ziyaret edip, sonrasında da Lifor'a Dibek Kahvesi içmeye gittik. İki yeri de öneririm. Biz Lifor'da kahve içerken akşam Eşelek'teki bir sörf okulunda gece müzikli eğlence olacağını öğrendik. Oradan da Eşelek'e gitmiş olduk. Çok eğlenceli virajlı yokuşlu bir yoldu.

Vakit geldi dönmemiz gerekti, feribotta da konuştuk. Dedik hiç motorla köprüden geçmedik, hadi geçelim. Gökçeada'dan Çanakkale Köprüsü'ne gittik. Dönerken de acıktık ve gittik Taşkın Kokoreç'te kokoreç yedik, malum gece 2'ydi başka açık yer yoktu. Kokoreç'ten çok anlamam ama iri kıyım domatessiz güzeldi tadı

Yolun sonunda ikimizin de anası ağladı ama çok eğlenceliydi. Bu motosikletle yaptığım en uzun yol oldu şimdiye kadar, sırada da umarım Assos bölgesinin turunu yapacağım.

Motoruma takmak istediğim aksesuarlardan daha önce burada konuşmuştuk. Sağolun hepiniz bir sürü bilgi verdiniz. En öncelikli 2 şeyin yan çanta ve telefon tutucu olduğunu düşünüyorum bu yolculuktan sonra.
    tommygun, RecepAlışkan, Cyan ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Geçtiğimiz hafta sonu ilk defa kendim için bir şey yaparak Amasya' ya gezmeye gittim. Bir gece DSİ' de konakladım. Çok ama çok eğlendim. Çok güzel bir şeymiş motosikletle tek başına sefere çıkmak )
    Amasya' ya giderken Samsun' a Honda Sağlam' a uğradım. Forza 250' deki sıramın ne zaman geleceğini sormak için. Bilgi veremediler ama umutluyum halen. Gitmişken Yeni Transalp 750 XL' yi denedim. Benim Pulsar 200 Ns den sonra binip kullandığım ilk ve en kaliteli motosikletti. Bayıldım tek kelime ile. O ne rahatlık öyle ) Hele gaz tepkisi! Kullanım kolaylığı. Hala unutamadım )
    Bu arada şansıma Sinop' a SYM motosiklet geliyor. Gelince Joymax 250 yi inceleyeceğim. Kullanan tavsiye eden var mı?
    Son olarak, Pulsar 200 NS' in uzun yolda selesi ağrıtıyormuş, birebir yaşadım
    tommygun, RecepAlışkan ve espresso bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün motosikletim ile deposunu fulleyip müziği açıp rotasız şekilde sadece sürdüm çocuğumu gezmeye çıkardım yani kendimi en son riva paralı yolda buldum gittim kahvaltı yaptım müzik dinleye dinleye güzel vakit geçirdik
    killingroad, erensel, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kos adasından fotolu bir gezi yazısı bekliyoruz.
    erensel ve mgokhan57 bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saat yönünün tersine bu kadarcık da ben gezdim bugün. Saat 12.30'da çıktım, 19.30'da döndüm. 290 lera Dük, 290 lera da ben yaktım.
    Yol boyu video çektim ama kurgusu düzenlemesi vakit alacak belki de tamamlanmayacak.
    Çünkü benim 12 yıllık leptapım Hacer Azpire EYT'den yararlanıp emekli olmak için dilekçesini verdi ama ben "bugün git yarın gel" diyerekten oyalıyorum.
    O da kafasına göre çalışıyor hatta çalışmıyor, işleri seriyor gibi. Yine de şu kadarcık bir demo yaptı yalvar yakar.
    Video:

Fotoğraflar:
    01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15
    tommygun, erensel, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Dün sabah vize evrağı için Kozyatağı-Mecidiyeköy-Kozyatağı. Öğlen parmak izi için Kozyatağı-Mecidiyeköy-Taksim-Kozyatağı. Ki öğlen eşim artçıydı. Trafikte büyük eziyet oldu bana. En az 3-4 saat kazandırdı ama çok yordu.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Perşembe günü Nikkfurie sayesinde bugün için Tuzla Autodrom'da Moto Guzzi'nin etkinliği olduğunu öğrenmiştik. Yamaha Mt Tour gibi Moto Guzzi modellerini test edeceğimiz için web sitelerindeki formu doldurup beklemeye başladık. Baktık arayan soran yok. Sabah erkenden Cyan ile beraber Autodrom'a gidip yetkililerle konuştuk. Talep fazla olunca bizlere dönüş yapamamışlar. Ben yine de birileri gelmezse adımı listeye eklemelerini rica ettim. 2. Grupta V7 deneyecek olan bir kişi gelmemiş, onun yerine beni aldılar. Önde eğitmen, arkasında bizler, en arkada yine eğitmen 30-35 dk civarı yol yaptık. Ben V7'yi çok beğendim. Islık gibi değişik bir sesi var, süper rahat viraj dönüyor. Çok yerinde bir gücü var ve motor gerçekten kaliteli görünüyor. Transversal V Twin motoru çok sevdim, çok eğlenceliydi. Sonrasında otobandan Maslak'a oradan da Sarıyer sahile geçip kanat yedik. Ben yolu uzatarak eve dönüşümü yeni İstanbul Havalimanı yolu üzerinden yaptım.

Cyan, espresso, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Perşembe günü Nikkfurie sayesinde bugün için Tuzla Autodrom'da Moto Guzzi'nin etkinliği olduğunu öğrenmiştik. Yamaha Mt Tour gibi Moto Guzzi modellerini test edeceğimiz için web sitelerindeki formu doldurup beklemeye başladık. Baktık arayan soran yok. Sabah erkenden Cyan ile beraber Autodrom'a gidip yetkililerle konuştuk. Talep fazla olunca bizlere dönüş yapamamışlar. Ben yine de birileri gelmezse adımı listeye eklemelerini rica ettim. 2. Grupta V7 deneyecek olan bir kişi gelmemiş, onun yerine beni aldılar. Önde eğitmen, arkasında bizler, en arkada yine eğitmen 30-35 dk civarı yol yaptık. Ben V7'yi çok beğendim. Islık gibi değişik bir sesi var, süper rahat viraj dönüyor. Çok yerinde bir gücü var ve motor gerçekten kaliteli görünüyor. Transversal V Twin motoru çok sevdim, çok eğlenceliydi. Sonrasında otobandan Maslak'a oradan da Sarıyer sahile geçip kanat yedik. Ben yolu uzatarak eve dönüşümü yeni İstanbul Havalimanı yolu üzerinden yaptım.

https://i.hizliresim.com/27r3psc.jpeg
    +1.

Bu motosiklet sana çok yakıştı. Tam senlik; şaftlı, torklu, yakıt sarfiyatı nispeten düşük ve basit bir motoru var. Uzun km'ler yapmak için bire bir.
    tommygun, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx

https://i.hizliresim.com/27r3psc.jpeg
    Moto Guzzi ve Tommy, ne güzel bir ikili👍🧿
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    motor pert ehliyet iptal olduğu için metro+otobüs yaparak ehliyet kursuna gittim.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)