Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Liste fiyatından yüksek fiyata araç almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    https://eksisozluk1923.com/entry/155095122

Yazar çok güzel yazmış, uyarı da büyük yerden geliyor üstelik: Özgür Demirtaş.

Adamın son 10 yılda söylediği her şey oldu, çünkü ekonomi bir fenomen değildir, aklın, bilimin mantığının %100 işlediği bir alandır.

Bakın kredi almak için bankalarınıza gidin, hepsi kapıyı 2.50 ve üstünden açıyor artık, yakında bu da kalmayacak ve 4'ten açmaya başlayacaklar, para politikaları kurulu daha sert önlemler alacak, yakında ekşi yazarının dediği gibi bize zorla indirimle satmaya çalışacaklar motorlu araçları çünkü nakit paranın aşırı değerli olduğu bir döneme girdik an itibariyle.

Yani yatırım amacıyla alacağınız motoru, yakında fiyatı sebebiyle satamayıp, satmak için fiyat kırmak zorunda kalacaksınız. Düşük faiz, ucuz kredi şu an yaşadığımız koşulların gecikmesi için yapılmış bir şeydi, şimdi gelsin acı reçete.

Fırsatçılara da oh olsun, bi taraflarında patlasın alıp stok yaptıkları. İnsanlarda azıcık haysiyet, onur olur. Her şey para demek değildir. Yakında anlayacak insanlar bunu.
    espresso, Khaira ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Alamayanlar/Almayanlar "motorlar neden bayii fiyatından yüksek" diye veryansın ediyorlar , sonra yine aynı kişiler bekleyip o yüksek fiyatın daha da yükseğine alıyorlar. Sonra da satmak isteyince (satmak istemeseler de)" ben bayii fiyatından daha yükseğe aldım, ker.z miyim bayi fiyatına ya da daha aşağısına satayım" diye tekrar bağırıyorlar.
    Patlasın inekler(küfür edip ban yemeyeyim dedim).

İnsanımız(A'sı B'si C'si farketmez, geneli) ahlaksız, yalancı, dolandırıcı, bencil. Kendisinin işi görülsün, kâra geçsin... onun dışında herkes gebersin düşüncesinde. Ha onun birilerine yaptığını birisi ona yaparsa yine haklı ve mağdur o. Bu kafadaki birisi "kimse almazsa almasın, ben alayım ki daha pahalıya satayım" düşüncesini hayata geçirmesiyle sizin/bizim "almayalım bak ne oluyor" durumunun oluşmasını engelliyor.
    Bakın etrafınıza, yere tüküren, arabadan sigara izmaritini dışarı atan, kuyrukta kaynak yapan vs vs, bu kişiler işte.

Kendi hayatlarını korumak için emniyet kemerini 20 senede kanun ile, ceza ile zorla taktırabildiğiniz bu ülke vatandaşlarının zorlamasız bu "kimse almasın bak ne oluyor" işlerine girmesini çok olası görmüyorum ben. Olası görmediğim gibi zaten sonuç da ortada.

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçecek bu günler. Az sabırlı olalım. Bireysel ekonomimizi şimdilik borçtan uzak tutalım.
    Gördünüz mü arkadaşlar dediğim zaman geldi. Artık birçok markada liste fiyatından, bazılarında liste fiyatının da altında motor alabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Gördünüz mü arkadaşlar dediğim zaman geldi. Artık birçok markada liste fiyatından, bazılarında liste fiyatının da altında motor alabilirsiniz.
    Bircok buyuk marka popüler modellerini liste fitatından alamıyorsunuz maalesef.

XSR 900 ü listeden alabilirsiniz ama Xmax i alamazsınız..
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    ns200 2023
    2024 gelsin onlarda alınacak merak etmeyin 2023 ler elde kalınca tutuşacak bi yerleri bayilerin
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)