Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Emekli oldum. NS220, RS200, N250, F250'den 2'sini yatırımlık alacağım. Ltfn tavsiye.

Motovento
    REKLAM ALANI
    cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Arkadaşlar, emekliliği Allah size de en kısa zamanda nasip etsin.
    Daha önce 4 kez Pulsar NS 200, bir de Dominar 400 alıp, kullanmıştım. Sonra sattım.
    Emekli ikramiyesi ile NS220, RS200, N250, F250'den 2'sini yatırımlık alacağım. F250'yi kullanmayı düşünüyorum. Diğer motoru hiç kullanmadan tutacağım. Sizce bu 4 motordan hangisini tutmak için yatırımlık alayım?
    Pulsar 250 serisi yılbaşında çıktı. Pulsar 200'leri öldürür mü? Yoksa 200 ve 250'lerin ikisi de piyasada kalıcı olur mu?
    Kıymetli tavsiyelerinize şimdiden müteşekkirim.
    Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sabah akşam hepimiz fiyatların yükselmesinden, alsatçılardan, sıfırından pahalıya satış yapan galericilerden şikayet ediyoruz. Bari biz bu işlere girmeyelim hocam. Bari bizim bu çarpık düzende bir katkımız olmasın.
    XGAMER, DickName, espresso ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar
    Enflasyonun şahlanışa geçmesi yakındır. Bu yıl çıkmadan % 100'ü geçeceğine ve doların 35 TL2yi bulacağına inanıyorum. Aklı başında ekonomistlerin ve yorumcuların kanaatleri de bu yönde. Paramı TL'de tutamayacağıma göre, dolar, altın vs. gibi bir yatırım yapmam gerekecek. Bu yatırım yollarından birisi de taşıt almak. Motoru şimdi farz edelim 120.000 TL'ye alsam, yılbaşında motorun fiyatı 200.000 TL olsa, ben plakalı 0 km motoru 190.000 TL'ye satsam, bundan ben de, alan da, bayi de kazanmış olur. Haksız mıyım?
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Yatırım için hintli almak çok saçma. Dolar bazında aynı fiyata satılıyor. 2 hintli alacağına 1 japon al. Nmax ya da pcx olabilir.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatırım için hintli almak çok saçma. Dolar bazında aynı fiyata satılıyor. 2 hintli alacağına 1 japon al. Nmax ya da pcx olabilir.
    Peki Nmax ya da PCX'i liste fiyatına alabileceğim bir bayii gösterebilirmisin?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Nmax ya da PCX'i liste fiyatına alabileceğim bir bayii gösterebilirmisin?
    Liste fiyatına almasan bile liste fiyatına satmayacaksın. Ben Dominar 400 kullanıyorum. Aldığımda 122 bindi, şimdi 184 bin ama dolar bazında aynı fiyatta. Paranı dolara yatırsan gereksiz aksiyona girmemiş olursun. Depremi var hırsızlığı var. Olmaz olmaz, olacağı tutar. Özetle; Hintli motorla yatırım olmaz. (Ytd)
    iptaluyelik02 ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cerkez olmaktan gurur duyuyor olmalisin.
    Rumuz cerkez,biyografi cerkezli biseyler,imza cerkez atasozu(hayatimda bu kadar zikko bir atasozu duymamis olabilirim)

İlginc..
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rumuz cerkez,biyografi cerkezli biseyler,imza cerkez atasozu(hayatimda bu kadar zikko bir atasozu duymamis olabilirim)

İlginc..
    Rumuzunda "hırbo" var.
    İmzanda gay var.
    Allah senin durumuna düşürmesin. Ben Çerkezliğim ile gurur duyuyorum. Herhalde sen de hırbo olmakla gururu duyuyorsundur.
    Not: Seni şikayet ettim. Bakalım sonuç ne olacak?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu an bir çok motor ön siparişle satılıyor. Yani ellerinde yok ama sınırlı sayıda getirecekler. Siz her ne kadar aylar sonra alıcı, satıcı, bayi vs herkes kazanacak diye kendinizi inandırsanız da siz şu an kullanmayacağınız bir motoru elinizde tutmak amacıyla satın aldığınızda o motoru ihtiyacı olup da o an sizin sayenizde satın alamayan veya bir sonraki partide daha pahalıya satın alacak olan bir sürücünün hakkını gasp etmiş oluyorsunuz. Ahlak anlayışınızı ve ilkelerinizi bilemem, benim ahlak anlayışıma göre bu iş yanlış. Dolar alın, Euro alın kimse birşey diyemez ama motosiklet işi hoş değil.

Psyduck da Maşallah Nmax, Pcx tavsiye etmiş, hiç yakıştıramadım.
    espresso, blueway2, Thracian ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlginc..
    Piyasanın daha da b.ka batmasında payım olsun istiyorum. Dövize yatırım yapacak kadar zeki değilim. Sizce hangi aracı alıp o araç için sırada bekleyen insanların hakkına girmeliyim saygı değer hırbo bey.
    Hırbonen, pea, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an bir çok motor ön siparişle satılıyor. Yani ellerinde yok ama sınırlı sayıda getirecekler. Siz her ne kadar aylar sonra alıcı, satıcı, bayi vs herkes kazanacak diye kendinizi inandırsanız da siz şu an kullanmayacağınız bir motoru elinizde tutmak amacıyla satın aldığınızda o motoru ihtiyacı olup da o an sizin sayenizde satın alamayan veya bir sonraki partide daha pahalıya satın alacak olan bir sürücünün hakkını gasp etmiş oluyorsunuz. Ahlak anlayışınızı ve ilkelerinizi bilemem, benim ahlak anlayışıma göre bu iş yanlış. Dolar alın, Euro alın kimse birşey diyemez ama motosiklet işi hoş değil.

Psyduck da Maşallah Nmax, Pcx tavsiye etmiş, hiç yakıştıramadım.
    Tommygun hocam, ben bu işi yapmıyorum ama Türkiye gerçekleri böyle. Bu forumda hiç kimse yapmasa bile bayi çalışanları yapıyor. Bunun önüne biz geçemeyiz. Dediklerinizde haklısınız, ahlaki olarak doğru değil ancak o ahlak daha bayiden çıkmadan motorların üzerine 40-50 bin koyan bayiler tarafından yıkıldı diye düşünüyorum. Söylediğim modeller bayiden bile liste fiyatına alınamıyor. Bu arkadaş da alıp bekletse satsa piyasa bir şey kaybetmiş olmaz. Zaten bayi bile satsa liste fiyatına satılmayacak.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde cerkezbikerın yatırımlık makine almasının etikliğini sorgulamışsınız. Ben onun avukatı değilim ama ben de bir motosiklet kullanıcısı olarak gerçekten merak ediyorum. Piyasada Bajaj dışında herhangi bir motosiklet markası liste fiyatına sıfır motor satıyor mu? Bence asıl bunu konuşalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rumuzunda "hırbo" var.
    İmzanda gay var.
    Allah senin durumuna düşürmesin. Ben Çerkezliğim ile gurur duyuyorum. Herhalde sen de hırbo olmakla gururu duyuyorsundur.
    Not: Seni şikayet ettim. Bakalım sonuç ne olacak?
    ,Yalan yok sesli guldum,fakat hepsinin aciklamasi var.

Hirvonen ki kendisi rallici olur,v ile b harfi yanyana olunca..

Gay konusuna gelince; pesimde bir gay var napim.actigim her basliga kosa kosa geliyor.
    Boyle bir imza koyarsam bu madalyali gay den kurtulurum diye dusundum.

Tabiii ise yaramadi.

Şssss,bisey dicem..profil fotondaki adam cerkez ethem mi ?

Vallahi cerkezsin hasisin.

Keske ben de cerkez olsaydim..lanet olsun bosnak olduk :(

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Yatırım için motosiklet hakkında bu foruma danışmak = eşek arısı yuvasının içine parmağını sokmaya benzer. Buradaki popülasyonun ben dahil %90'ı "araç"lara yatırım gözüyle bakanlara negatif duygular besliyor.

Azıcık kafanızı kaldırırsanız bes, hadi süresinden dolayı beğenmediyseniz fon, borsa, kur korumalı mevduat gibi pek çok seçenek var. Hani anlamıyorum ben derseniz bin tane banka var, bankalarda danışabileceğiniz yatırım tavsiyesi alabileceğiniz zibilyon tane insan var.

Eğer "bana ne ben kendi musluğuma bakarım" diyecekseniz de o zaman yatırım fikrinizi kendinize saklayın, hangisini alacaksanız alın.
    espresso, selsa, pea ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Böyle fail konular son 2 haftadır ne kadar çoğaldı yau . Polis çevirmesinden kaçtım ceza yer miyim , yatırımlık motosiklet alıcam hangisini daha çok alıyorsunuz vs vs.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yatırım tavsiyesidir.
    Rahmetli Ekonomiz Pırasaför Dr.Oğuz Yılmaz derdi ki:
    espresso, Mr.wind ve kurubuz bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatırım tavsiyesidir.
    Rahmetli Ekonomiz Pırasaför Dr.Oğuz Yılmaz derdi ki:
    https://cf.kizlarsoruyor.com/q130770...c67a5a9-or.jpg
    Benim yatırım tavsiyem de budur:
    DickName ve Mr.wind bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Ekmek olabilir. 5'ti bugün 7'ye aldım. Güzel prim yaptı.
    iptaluyelik02 ve espresso bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Pulsar 400CS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 400CS
    fancydriver dan itibaren mesajların kalitesi yerlerde sürünüyor.
    Mesajların kalitesi, kişilerin de kalitesini gösteriyor.
    çerkezbiker ciddi ciddi bir konu açmış. Fikir soruyor. Ama gel gör ki verilen cevaplara bak!...

Hali pür melalimiz bu işte.

Yazık be...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Pulsar 400CS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fancydriver dan itibaren mesajların kalitesi yerlerde sürünüyor.
    Mesajların kalitesi, kişilerin de kalitesini gösteriyor.
    çerkezbiker ciddi ciddi bir konu açmış. Fikir soruyor. Ama gel gör ki verilen cevaplara bak!...

Hali pür melalimiz bu işte.

Yazık be...
    Bu konular çok konuşuldu. Cevapları, gerekçeleri ile beraber tartışıldı. Herkes de aynı şeyleri tekrar etmemek için, kendi görüşünü kısaca özetliyor. Kalitene çıkamadıysak kusura bakma, eğitim sistemi bu kadar yetiştirebiliyor demek ki!
    fancydriver ve espresso bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)