Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda silver wing 600

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar Honda silver wing 600 CC 2002 model motorsiklet aldım ancak aşırı bir yakıt tüketimi mevcut ve bikac eksiği var bu motorsikletten daha önce kullanan var mıdır ve birkaç sorum olacak 😀

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende vardı yakıt normal Yakar o motor ama sürüşü çok çok keyiflidir ben yürüyen saltanat koltuğu diyordum

Hocam bu motorlarda parça sıkıntısı kronik arıza vs var mıdır motoru yeni aldım o yüzden pek bilgim yok motorla ilgili

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Komşumda var, ikinciye aldı komple boyattı tertemiz etti bagaları değiştirdi bilmem ne çelik fren hortumları falan deli gibi kurcalıyor. daha önce 400'ü vardı onu da böyle yaptı etti sonra sattı 600'ü aldı. yakın bir arkadaşımda da vardı ama o biraz kerizliğinden aldı, herif 1290 890 falan biniyor, sana ne olm silverwing'den dedik dinletemedik. 6 ay övdü övdü övdü sonra dayanamadı sattı :D bu onun tercihleriyle alakalı gerçi yani kötü bir anlamda söylemiyorum.

bildiğim kadarıyla öyle kronik çözülemeyen bir haltı da yoktu. spesifik problemin nedir yazarsan sorarım komşuya, hem forumda da kalır bu bilgi ileride başkaları da yararlanır.
    Laf Ebesi bunu beğendi.

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    400 lüğünü 6 yıl kullandım, hiç yedek parça ihtiyacım olmadı. Mekanik olarak çok sağlam sorunsuz bir motor gram yağ bile eksiltmezdi. Ama grenajları lazım olursa tek seçenek çıkma parça. 2014-2015 yıllarında kafa grenajını sormuştum honda ya meraktan. 5500 tl demişlerdi ta o zaman ve 2 ay sonra gelir demişlerdi şimdi lazım olsa 40.000 tl falan çekerler kesin.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Çift silindire geçip büyütmek istediğim motorlardan biriydi. Benzin fiyatı katlayınca eldeki ile devam etmeye karar verdim. Motor büyütmek de lüks oldu.

Yeni aldığım için şuanda bir sıkıntım yok ancak nelere dikkat etmeliyim onu bilmiyorum açıkçası biraz akıl danışmak desek daha mantıklı olur mesela yan çanta bunlarda olur mu çok engeller mi birde geçen biri gaz taktir dedi garip geldi motora gaz takılıyor mu :/

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Volkaneser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni aldığım için şuanda bir sıkıntım yok ancak nelere dikkat etmeliyim onu bilmiyorum açıkçası biraz akıl danışmak desek daha mantıklı olur mesela yan çanta bunlarda olur mu çok engeller mi birde geçen biri gaz taktir dedi garip geldi motora gaz takılıyor mu :/
    Çok nadir de olsa 1-2 büyük motora lpg kiti takılmışlığı var.

https://youtu.be/wCZbLtfqvrs

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Motoru almadan önce hiç araştırmadınız mı? 2-3 yıl önce benimde dikkatimi çekmişti bu motor. Burgman 650 fiyat olarak yüksek gelince sw 600 leri araştırdım.

Yedek parça ve yakıt tüketimi konusunda yoğun şikayet vardı. Motor sürüş keyfi, gücü vs çok olumlu yorumları olsa da yazın başında bir parçaya ihtiyacım olsa 2-3 ay beklesem, motoru kullanacağım yaz sezonu biter diye düşündüm ve almadım.

İnternet te yarım saatlik bir araştırmayla bir dünya şikayet veya övgü okuyabilirsiniz. Sonuçta motoru kullanma amacınız, maddi durumunuz vs kriterlerinize göre alıp almamaya karar verebilirdiniz. Alınan alınmış artık. Kazasız belasız, keyifle sürüşler nasip olsun inşallah.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Yan çanta her motora yapılır motora uygun kalıp çıkarılır yapılır. Yeter ki anlayan iyi usta olsun. Denge olarak sorun yaşamazsınız. Son hızınız 10 km düşer sadece hepsi bu bende öyle oldu en azından.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Ben 3 yıl kadar 2004 modelini kullandım. Şehir içi 7 lt civarı yakar. Hiç problem yaşamadım. Standart tüm yedek parçaları bulunuyordu. 2017/2020 aralığında kullanmıştım. Çok keyifli motor. Güçlü, dengeli, konforlu, seri... Ama eski. Hatta satıp Xmax 400 aldım ama 1 hafta dayanabildim Satıp CBF600 almıştım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende 2004 600 lüğü vardı çok çok keyif alaral uzun yıllar bindim elimde olsa satmaz ikinci motor yanına dragstar falan çekerdim maddi imkanlar ..

Güzel motordur ufak tefek dert etmiycek kronik sorunları vardı aklıma gelen benimkinde de vardı motoru ayaklığa alınca benzin depo full ise benzin sızıyordu kapak kısmından .. birde bazen ışık düğmelerinden takılı kalması neticesi aküsü boşalabiliyordu benim başıma hiç gelmemişti ama gelenler vardı .. böyle incik boncuk yolda bırakmıycak çözülmeyen sorunları olmayan sıkıntıları vardı . Ama asla ve asla temiz bakımlı motorda seni kolay kolay yolda bırakmaz Kaya gibidir ..

scooter formatında bakış açımı değiştiren motordur. O yıllara kadar hep scooterlara burun kıvırırdım çünkü 125 lik 150 lik 250 lik sürmüştüm ne zaman silverwing aldım bütün bakış açım değişti. Yolda gidişi duruşu heybeti her şeyiyle keyifli uzun yol motor sürme keyfini , dibine kadar yaşatan bir motordu fazla bir şey yapmana gerek kalmıyor motor uzun yolda kaymak gibi akıyor kendini götürüyor .. burda 2006 yılında konularda yazılarım vardır bu forumda da ..

Yakıtına gelince şehir içi yakar affı yok 7 civarı motorun kondisyonuna bağlı yakar uzun yol da ortalaması 5 civarıdır ..

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Hocam motoru almışsın artık da, çooook güvendiğin, ahbap olduğun bir ustan yoksa eski motor işi büyük risktir, varsa iyi bir ustan, bi gösteriver motoru, baksın sağına soluna. Yeni motorlarda bile bakım önemliyken, 22 yıllık motorda bakım elzem oğlu elzem.

Eski motorlara ilginiz(ya da ekonomik koşullarda mecburiyetiniz) varsa kendinize iyi bir usta edinmeye çalışın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)