Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BENZİN AKITMA SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Dün motosikletle yolda giderken bi anda stop etti. Marşa basıyorum çalışmıyor ustaya götürdüm. Benzin yok dedi. Halbuki benzini biterecek kadar yol yapmadığıma da eminim. Sonra gittim depoyu fulledim. Bu sabah motordan inanılmaz benzin kokusu geldiğini farkettim. Aşağıya benzin damlamış biraz. Depoda çok azalma yok. İşe geldim. Yine biraz akıtmış yere. Altında boru gibi bir şey var oradan geliyor diye tahmin ediyorum. Neden olur bu? Depoyu çok doldurduğumuz için olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    O görünen hortumdan depoya aşırı yükleme yapılırsa tahliye eder.
    İlk başta yol yapmadan bitti dediğiniz durum öncesinde motosiklet uzun süre yatmış mıydı? Yada benzin alalı uzun süre olmuş muydu

Uzun süre yatmadı. Bir kere bağlarken yanlışlıkla dengeyi sağlayamayıp devrildi ama kaldırdım hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Fazla benzinden ise içim rahat edecek ama önceki benzinin çok hızlı bitmesi ve şu anki durum biraz canımı sıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Fazla benzinden ise içim rahat edecek ama önceki benzinin çok hızlı bitmesi ve şu anki durum biraz canımı sıkıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motosikletinizin marka ve modelini bilmiyorum ama eski motosikletimlerim olan karbüratörlü Rks Titanic'te de enjeksiyonlu Sym Wolf'te de başıma gelmişti. Rks'de benzin filtresine giden plastik hortumun ucunda çatlak varmış, oradan kaçırıyordu. Filtreye bağlı hortumu söküp çatlak kısmı kesip kısaltarak devam ettim. Sym Wolf'te sorunun kaynağını binlerce km bulamadık. En sonunda garantiden depom değişmişti de öyle kurtulmuştum sorundan.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Karbüratörlü ise benzin jeti kapanmayıp durmadan benzin yollayıp tahliyeden atıyor olabilir. Motosikletinizin modelini ve yakıt sistemini bizlerle paylaşırsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

Motosiklet Hero Karizma 2016 model Karbüratörlü. Biraz sıkıntılı bir motor. Ama ilk defa benzin akıtma sorunuyla karşılaşıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)