Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Benzin zammi hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    T7
    Avrupa'da benzin 1,8 euro civarında. Bu da 53,3 tl ediyor. Demek oluyor ki benzin fiyatının buraya kadar yolu var. Aradaki fark damga, harç, vergi, ilave vergi, abuk ötv'ler vs olarak tahsil ediliyor hepimizden zaten. Bunlar daha iyi günler gibi maalesef..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://www.ntv.com.tr/ntvpara/benzi...tk-v4rUhNCDvYQ

25temmuz 2 tl zam geliyomus.

Hesabi guncelleyim hemen.

11.400 / 37 = 308 litre

Gecen sene asgari ucretli 220 litre alabildigine göre hala yuzde 50 bir artis soz konusu.
    Gecen sene dibi gormusuz,simdi anlasiliyor.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yetmez ama evet. 60 TL olsun.

2019'a kadar ekonomi diye bir konu yoktu... Herşey yolundaydı. Bugün pahalılığı yaşatan hükümet de
    aynı hükümetti.. Ne olduysa 2019'dan itibaren başladı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019'a kadar ekonomi diye bir konu yoktu... Herşey yolundaydı. Bugün pahalılığı yaşatan hükümet de
    O tarihe kadar elde avuçta ne varsa satıldığından olabilir sanki ;)
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sürekli bir hata zincirdiydi. Ama bence en önemli fırsatı 16/25 Aralık sonrası "bu darbe, üç kağıt falan yok oldu mu" yalanına milletçe katıldığımız anda kaçırdık. N'olduğu açık seçik ortadaydı, belliydi, kendi ağzıyla itiraf ettiydi her şeyi. Göz göre göre sahtekarları başımızda tutmaya devam etmeye milletçe bilinçli bir karar verdik. Çünkü devam için sadece suçluların ortada kalması değil, bunları ortaya çıkaranların içeri girmesi gerekiyordu. O da adalet ve emniyetin bozulması, yani memleketin çivisinin çıkması demekti. Embesilliğin daniskasıydı. Mal gibi "he he" dedik. Elin batısında yüzde birini yapan siyasetçi siyasi intihar yapmış oluyor. Biz başımızda tutmaya devam ettik. Para çaldığı açık seçik belli olan kasiyerin sırtını sıvazlayıp güvenlik görevlisini hastir ettik. E kasiyer napsın? Sahtekarlığa karşı bu kadar geniş halkı tabii ki, ehm, mutlu edecektir, ve etti de. Doğruya doğru.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    8,80 lt benzin aldım 300 tl verdim .Yüzüm düştü moralim bozuldu. Ulan bari parayı düzeltsinlerde neye ne ödediğimizi bilelim çaktırmadan 5 krşları , 10 krşları kaldırdılar tedavülden marketlerin en düşük küsüratı 0,25 krş , Şu 10 liraların vs madeni olması lazım artık eskiden 50 liradan fazla para taşımazdım yanımda şimdi 500-600 lira parayla geziyorum.(zenginlikten değil hırbo ) .Motoru yıkayacağım petrolde makine 8 lira 10 lira o kadar bozukluğu nerden bulucaz her seferinde .50 liraya kadar madeni olmalı artık bence .

R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İngilizcede bir deyim var, "Roma bir günde kurulmadı". Aynı deyimi "Roma bir günde yıkılmadı" diye de türetebiliriz bence. Ülke yönetiminde atılan yanlış adımların etkisi hemen ertesi gün değilde 10 yıl, hatta 100 yıl sonra bile ortaya çıkabilir değil mi? Diğer arkadaşında değindiği gibi, devletin bir sürü varlığının satılması çılgınlığının on küsür sene önce vuku bulurken etkisi olumluydu, şimdiyse özel şirketlerin yönetim kurullarının merhametine kalmış durumdayız. Ekonominin nispeten iyi olduğu ikibinli yılların aslında varolan yönetimin başarısı değilde, o dönemde ikinci ve üçüncü dünya ülkelerini vuran bir para ve yatırım dalgası olduğu yorumunu duymuşsunuzdur. Belkide o zamanki bolluk basiretsizce çarçur edilmeyip, bugünler için kalıcı ve uzun vadede getirisi olan proje ve politikalarda kullanılsaydı çok daha iyi olurduk. Belkide olmazdık ve tüm kaderimiz rostçayld ailesinin keyfine bağlıdır ve herkes boş boş analiz kasıyordur. Neyse
    espresso, Mr.wind ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    O bu değil de lapseki de mahsur kaldık, yaklaşık 2000 km lik bir rota yapmıştık evden çıkarken, dedik önce anne baba yanına ugrayalimbsonra Marmaris e kadar yol yaparız çıkarken 25 liradan benzini alırken burada 34 u görünce benzin fiyatları dedik gitmeyelim en iyisi ������
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bu değil de lapseki de mahsur kaldık, yaklaşık 2000 km lik bir rota yapmıştık evden çıkarken, dedik önce anne baba yanına ugrayalimbsonra Marmaris e kadar yol yaparız çıkarken 25 liradan benzini alırken burada 34 u görünce benzin fiyatları dedik gitmeyelim en iyisi ������
    Benzerini bayram tatilinde yunanistanda yaşadım. Arabanın deposunu ipsala'da sınır kapısındna önce fulleyip Yunanistan'a geçtik, planım ilk gittiğimiz kamp yerinde 3 gün kamp yapıp sonra Halkidiki tarafında başka bir kampinge geçmekti, çocuklar bu kamp yeri güzel başka yere gitmeyelim deyince bir yandan yakıt fiyatlarını düşünüm hemen kabul ettim, 5 gün aynı yerde kamp kurduk, Kavala'dan öteye gitmedik, ipsaladan fullediğim depo bizi İstanbul'a getirdi. Ayvalık tarafına gitmekten daha ucuza tatil yapmış olduk.
    potasyum ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Senin gibiler varken her şey başımıza gelir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://twitter.com/wiki_haber/statu...13513228402688

Slibi yere firlatip tekmelemeye calismasi

Be allahsiz adam, motorin 40 olmadi ama 40 oldu diyelim.

11500 / 40 = 287.5lt mazut

Gecen sene motorin bu zamanlarda 25 tl imis.

5500 / 25 = 220 lt
    Asgari ucretli 67.5 lt faxla mazot alabiliyor.

Noldu lan osmaniyeli ibibik.biyiklarindan belli chp li oldugun.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://twitter.com/wiki_haber/statu...13513228402688

Slibi yere firlatip tekmelemeye calismasi

Be allahsiz adam, motorin 40 olmadi ama 40 oldu diyelim.

11500 / 40 = 287.5lt mazut

Gecen sene motorin bu zamanlarda 25 tl imis.

5500 / 25 = 220 lt
    Asgari ucretli 67.5 lt faxla mazot alabiliyor.

Noldu lan osmaniyeli ibibik.biyiklarindan belli chp li oldugun.
    Kardeş daha 20 gün önce yaptığın hesapta 345 litre dediğin yakıt bugun yine senin hesabinla 287 ye düşmüş işte. Yani en iyi ihtimalle 2 ay sonra bu tezin tamamen çöp olacak. Yani sizi tanımıyorum belki de ironi yapıyorsunuz yok ironi değilse durum fena
    F54 ve erguny bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Senin kafandan ben de istiyorum!

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumsuz

Dickname için not: Bu tip esprili cevaplar hakkında eşşiz bir yeteneğin var. Kabul ediyorum ve seni hararetle takip ediyorum. Artık arada bir böyle latifeler yaparsam, beni hoş görmeni diliyorum. Pirim, üstadım sensin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla artık ben yetişemiyorum; 2 ay önce arabamın yaktıgından daha fazlasını 200cclik motorum yakıyor.
    cc yükseltcektim vazgeçiyorum sırf bu mevzudan.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)