Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzin zammi hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    A'dan Z'ye herşeye inanılmaz büyük bir ZAM DALGASI gelecek bir hafta içinde. Sabit gelirli, ücretli çalışanlara el fatiha. Aramızda %52'nin içinde olan arkadaşlar varsa içtenlikle merak ediyorum bu arka arkaya gelen zamlar hakkındaki gerçek düşüncelerini. Sonuçta hepimiz aynı geminin içindeyiz günün sonunda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bu gidişle hazine ve maliye bakanlığından özür dileyeceğiz galiba

Komşumuz Yunanistan'da 2 Dolarmış Biz de 1.3 dolarmış.

Şunu da şuraya iliştirem.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Güzel olmuş bu zam. İtibara gidecek geliri tabii ki.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samimiyete sığınarak bi git allasen demek istiyorum.
    Onları da getiririm en kötü Midilli'de Sakız'da Selanik'te Thassos'ta vs yaparız tatili. Muhtemelen sen kısa süre maruz kaldığın için daha dayanılabilir geliyordur sana. Şehir dışında izole bir ortamda elbette insan kendi fanusunu yaratabilir ama en nihayetinde İstabul'a İzmir'e uçarak geliyorsun.
    Midilli, Sakız, Selanik mutlaka güzeldir, gitmediğim için bilemiyorum. Ama Covid öncesi bizimkiler buraya gelmişti, o zamanlar Oasis class bir cruise gemisiyle doğu Karayipler gezisi yapmıştık bir hafta, Haiti, Jamaica, Meksika'nın adalarına gitmiştik. Bırakın denizi plajı, devasa gemi bile başlı başına bir tatil mekanıydı açıkçası.

Velhasıl güzel yerlerde tatil yapma imkanı hep mevcut. Lakin hayatının yarısından çoğunu yurt dışında geçirmiş biri olarak beni en çok mutlu eden şeylerden biri doğup büyüdüğüm yerlerde ve mekanlarda vakit geçirmek, annemin enginar dolmasını yemek, terasta kahvaltı sonrası muhabbet etmek, vs. Annem babam da yaşlandı artık, "hadi gelin sizi tatile götürcem" muhtemelen ekstra dert çile demek onlar için.
    killingroad bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayim,siz once talep yazmayi ogrenin.
    Gay ve muslukcularla ( ikisi ayni andada olabilir ) ilgili bi probleminmi var

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu zammı soğuktan uyuyamadığım bir kampta öğrendim ve çok ta şey yapmadım
    hatta dün arkadaşa dedim ki bizde benzin çok ucuz yunan da 2 öyro bzde 1 öyro bile değil yurtdışına araçı ile giden tatilcilerin keyfini fazla kaçırmayacak bir şekilde fiyatları yukarı çekecekler dedim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da benzin 3.25 civarı.

Ama galonu.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    İronidir sanırım..

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gabar petrolünün etkisi bu. Fışkırıyor, koyacak yer bulamıyoruz.
    işleme geçti mi acaba orası

1 yıl da petrolü beleş yapar mı

doğalgaz beleş

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çaresiz dönemlerinden birini yaşıyoruz. Elimiz kolumuz bağlı ve hiç bir şey yapmaya mecalimiz kalmadı. Halk olarak yıllardır berbat ve başarısız bir iktidar partisi olan Akp ile ondan daha berbat ve beceriksiz muhalefet partisi olan Chp arasında sıkışıp kaldık. Aslında her seçimde sabah erkenden kalkıp bu 2 partiden hangisi daha berbat diye onu oyluyoruz.

Bu iki parti de ülkenin ırzına geçmek için yemin etmişler gibi çalışıyorlar. Bizler de haysiyetsiz koyunlar olarak "mee meee meee" diye sesler çıkarıp iki partinin de başarısızlıklarının ceremesini çekiyoruz.

Maliye Bakanlığı'nın akaryakıttaki Ötv artışını "ama Avrupa'da da döviz bazında en ucuz akaryakıt bizde, hem yunanistan hede hodo..." diye açıklama yapması tam bir kalitesizlik örneğidir ve ayıptır.
    espresso, Metela, Italian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Benzini dış ülkedeki dolar bazında karşılaştırıyorlar da asgari ücreti de dolat bazında karşılaştırsınlar bakalım sonuç ne oluyor ? Daha kötü günler yakında bakalım daha neler neler göreceğiz. Ek mtv, 34 tl benzin ve doğal olarak benzine gelecek zam sonrası her şeye nasıl, ne kadar artacak göreceğiz yaşayarak.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Ekmek satan fırıncı ile sohbet sırasında aramızda şöyle bir konuşma geçmiştir,

Ben - Benzine de zam geldi..
    F - Abi fakirde arabaya binmesin ozaman.
    Ben - ...
    espresso bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hep diyorum, kendimizi yoksul ülke sayıyorsak "Halimize şükredelim, daha kötüsü de var" lafları anlaşılır. Ama kendini dünyanın kıskandığı bir ülke olarak görüyorsan o zaman bir Alman ne yapıyorsa sen de yapabilecek durumda olmalsısın. Fakir de arabaya binmesin diyemezsin. Hem o, hem bu olmaz.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Ben hep 100 TL lik alıyorum hiç etkilenmiyorum zamlardan,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çaresiz dönemlerinden birini yaşıyoruz. Elimiz kolumuz bağlı ve hiç bir şey yapmaya mecalimiz kalmadı. Halk olarak yıllardır berbat ve başarısız bir iktidar partisi olan Akp ile ondan daha berbat ve beceriksiz muhalefet partisi olan Chp arasında sıkışıp kaldık. Aslında her seçimde sabah erkenden kalkıp bu 2 partiden hangisi daha berbat diye onu oyluyoruz.

Bu iki parti de ülkenin ırzına geçmek için yemin etmişler gibi çalışıyorlar. Bizler de haysiyetsiz koyunlar olarak "mee meee meee" diye sesler çıkarıp iki partinin de başarısızlıklarının ceremesini çekiyoruz.

Maliye Bakanlığı'nın akaryakıttaki Ötv artışını "ama Avrupa'da da döviz bazında en ucuz akaryakıt bizde, hem yunanistan hede hodo..." diye açıklama yapması tam bir kalitesizlik örneğidir ve ayıptır.
    aslında ikisi zıt kutuplar biri bedel ödeyerek(biz halk olarak ödüyoruz) devrimin peşinden gidiyor diğeri de her şeye hayır diyor çözüm üretmiyor gerektiğinde yalan söylüyor daha iyisi için ASLA çalışmıyor

durum bu

bu arada o açıklamaya ben de uyuz oldum insan söylemeden önce düşünür yaw

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hep 20 liralık alıyordum sonra 50 oldu sonra 100 oldu şimdi heo 150 liralık alıyorum.

ekonomi cok iyi, fakirler gibi ucuz benzin mi kullancaz; sanımız yürüsün.
    Italian ve espresso bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 90’lı yıllarda Refah Partisi milletvekili adayı iken, DYP-SHP iktidarını eleştirdiği konuşmayı akla getirdi.

– Almanya'daki çalışmayan işçi Ahmet Türkiye'deki çalışan işçi Ahmet'ten aylık geliri itibariyle, çocuk paralarını katmıyorum, dikkat edin 1280 kere daha fazla huzur içinde, refah içinde yaşıyor.

– Ama benim saf kardeşim de diyor ki, doğru ya hakikaten Almanya'da 1 Mark. 1 Mark kaç para şimdi bin 200 lira e bizde benzin bin 125 lira bak bizde benzin daha ucuz. Saf olma, kendine gel. Çünkü ekonomide kaide alım gücüyle ölçülür.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 90’lı yıllarda Refah Partisi milletvekili adayı iken, DYP-SHP iktidarını eleştirdiği konuşmayı akla getirdi.

– Almanya'daki çalışmayan işçi Ahmet Türkiye'deki çalışan işçi Ahmet'ten aylık geliri itibariyle, çocuk paralarını katmıyorum, dikkat edin 1280 kere daha fazla huzur içinde, refah içinde yaşıyor.

– Ama benim saf kardeşim de diyor ki, doğru ya hakikaten Almanya'da 1 Mark. 1 Mark kaç para şimdi bin 200 lira e bizde benzin bin 125 lira bak bizde benzin daha ucuz. Saf olma, kendine gel. Çünkü ekonomide kaide alım gücüyle ölçülür.
    30 seneden bahsediyoruz üstat. Reis'in kararları bazen kısa bir süre içinde tam ters istikamette değişebiliyor ve bu değişikliklere ümmet kendini hemen adapte edemeyebiliyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.dailymotion.com/video/x8mkood

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)