Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bajaj dominar fiyatına yeni TRİUMPH speed 400 alabiliriz ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    başlık doğru arkadaşlar yeni çıkan triumhp speed 400 modelleri şu an satışta.satışta ama hindistanda vs ülkesinde satışta motor anladığım kadarıyla dominar 400 akrabası kuzeni artık ne derseniz.motor bloğu dominardan devşirme veya ortaklıkla üretilmiş anladığım kadarıyla.hacim olarak aynı değiller ve malesef 1 silindirli bir motor bloğu.tamam iyi güzel ama asıl olay fiyatıyla ilgili.şu an 2 motorda hindistanda aynı paraya satılıyor triumph özel bir fiyat uygulamış bu motora akıl alır gibi değil.kalitesi vs triumhp kalitesi diyebilirz yani bir dominar ile kıyaslanamaz gayet iyi duruyor.2 modeli var birisi speed 400 öbürü scramble 400
    bakalım ülkemize gelirse ki ben geliceğine kesin gözüyle bakıyorum fiyatını büyük bir merak ile bekliyorum.hindistan hesabına göre şu an bu motorun fiyatı 180 bin tl olması icap ediyor

buda scramble olan

gönül isterki çift silindirli olaydı o zaman efsane olurdu.hadi bakalım korlas kapış bakalım kuralkanla görelimşaşırt bizi halka in biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    tamamen şahsi düşüncem, korlas bunu bugün Türkiye pazarına soksa 250 binden gelir. Adventure kılıklı olan baya tatlı duruyor.
    espresso, AzÇok ve fazil bunu beğendiler.

Bu motora kafayı taktım iyi bir fiyatla gelirse memleketi sallar. xpulse'dan sonra cb250R alma hedefim vardı. Korlas fiyatta uçmaz İNŞALLAH

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj üretiyorsa Dominar 400'den çok kaliteli değildir. Fakat, tasarımı güzel.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Trıumph şu motoru 200-210 bandında getirse insanlara yok satar yok,ilk sıraya girende ben olurdum.

Motosikleti
    cb250r
    Hintlilerin inceleme videosunu izledim blok 398 cc. Yani dominar dan farkli. 0-100 7 saniye imis. Az daha detaylari izleyip yazarim ilgilet icin. Bende baya ilgilendim suan acikcasi. guzel motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hintlilerin inceleme videosunu izledim blok 398 cc. Yani dominar dan farkli. 0-100 7 saniye imis. Az daha detaylari izleyip yazarim ilgilet icin. Bende baya ilgilendim suan acikcasi. guzel motor
    Blok bajaj-triumph ortakliginda gelismis. Dominar blogunun capini(bore) azicik genisleterek uretmisler. Titresim varmis, 390 ve dominardan azmis ama.

Izledigim videoda motorun kilosunu, tuketimini falan soylemedi Raca. 8000 devirde 40 beygir, 6500 devirde 37nm torku var imis.

Kadran biraz tuhaf ama yari dijital. hiz analog, devir ufacik dijital. o ne monakoluyum

Motosikleti
    Scrambler
    Şu Cafe Racer Neo Cafe Retro tasarimdan kurtulamadilar gittiler bir türlü. Nesini seviyorlar bu tarz motosikletlerin? 10 yildir firmalarda sacmaladı. Hani mecbur kalmasam jesinlikle binmeyecegim bir tarz. Hic sevmiyorum.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Birkaç ay önce "Bajaj-Triumph Scrambler" diye bir başlık açıp yazmıştım bu motor hakkında.
    Ama o zamanlar ismi cismi belirlenmemişti ve sadece spycam görüntüleri vardı.
    Bitmiş hâli daha güzel olmuş, benim de gözüm Scrambler modelinde.

Fiyat her ne kadar Hindistan'da Dominar 400 ile aynı olsa da, malzeme kalitesi Dominar'dan daha iyi görünüyor.
    Belki Hindistan'da üretildiği için teşvikli fiyat ya da yerel fiyatlandırma gibi bir politika izlemiş olabilirler.
    Çünkü Youtube videolarında çıkışa özel fiyat gibi ifadeler kullanıyorlar.

Motoru Korlas getirecekmiş bu arada.
    Geçen ay yaptığım görüşmede Avrupa ve Türkiye'ye 2024 başında geleceğini söylediler.
    Fiyatı da 300k bandında olabilirmiş.

Keşke ekonomi iyi olsa da çift silindir daha iyi makineler alabilsek ama,
    olur da Dominar 400 ile benzer bir fiyata gelirse ciddi bir rekabet gücü doğacağına inanıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Güzel ticari bir hamle yapmış iki firmada Triumph halk sınıfına inmeye başlamış pazarını büyütme derdine girmiş bu markanın geleceği için önemli bir adım .. sadece 750 lik 900 lük 1200cc lik makinelerle bence olmazdı o iş iyi yapmış tahminim yakında seneye 200-250cc lik bir şeylerde çıkarır ..

Bajaj zaten her şekil karda ürettiği her bloktan patent sertifika anlaşmaları gereği hakkını alıyordur yani dominar satsada bajaj kazanır Triumph satsada bajaj kazanır ..

Bu iş araba sektöründe vardı artık son zamanlarda motorsiklet sektöründe de yayılmaya başladı araba sektöründe de uzun yıllardır halk sınıfı araç satan firmaların motorlarını premium markalar kullanıyor 1.5-1.6 dizel benzinli motorlar gibi aynısı son zamanlarda motorsiklet sektöründe de yaygınlaşmaya başladı eskiden de vardı ama son zamanlarda daha yaygın hale geldi global pazarda firmalar iki üç model satarak yada sadece yüksek hacim satarak ayakta durması çok zor
    Harley davidson bile benelli 350 deki motoru kullanıp 350cc lik hd x serisi falan üretim işine girdi v-rod un da 250 lil v blok versiyonunu çıkaracak deniyorduda ondan daha henüz haber yok..

Kısaca ben bu işleri biraz nasıl golf var a3 var a3 de golfdeki aynı motor aynı şanzıman var yapısal çoğu şeyi aynı ama premium daha üst sınıf malzemelerle üretiliyor bu olayada benzer gözle bakıyorum ..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Lunatique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç ay önce "Bajaj-Triumph Scrambler" diye bir başlık açıp yazmıştım bu motor hakkında.
    Ama o zamanlar ismi cismi belirlenmemişti ve sadece spycam görüntüleri vardı.
    Bitmiş hâli daha güzel olmuş, benim de gözüm Scrambler modelinde.

Fiyat her ne kadar Hindistan'da Dominar 400 ile aynı olsa da, malzeme kalitesi Dominar'dan daha iyi görünüyor.
    Belki Hindistan'da üretildiği için teşvikli fiyat ya da yerel fiyatlandırma gibi bir politika izlemiş olabilirler.
    Çünkü Youtube videolarında çıkışa özel fiyat gibi ifadeler kullanıyorlar.

Motoru Korlas getirecekmiş bu arada.
    Geçen ay yaptığım görüşmede Avrupa ve Türkiye'ye 2024 başında geleceğini söylediler.
    Fiyatı da 300k bandında olabilirmiş.

Keşke ekonomi iyi olsa da çift silindir daha iyi makineler alabilsek ama,
    olur da Dominar 400 ile benzer bir fiyata gelirse ciddi bir rekabet gücü doğacağına inanıyorum.
    Suanki kurdan, kawasaki z400 292k iken 300k fiyat biraz fiyasko olur acikcasi.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Ocak 2024'ü düşünerek 300k bandı dediler sanırım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bencede top rated brand hesabı 300k rahat olur gibime geliyor ..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bu motoru üzerine Bmw stickerı yapıştırılmış Rx3 Evo'ya benzettim. Evet, Triumph görünümlü ama asla bir Triumph değil.

Fiyat algımızı da kaybettik, 300.000 TL'den bahsediyoruz arkadaşlar. Utanmasak "sudan ucuz" diyeceğiz.
    fancydriver, espresso ve DickName bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    300 gayme hayatta etmez. 400 cc tek silindir, üstelik Hintli.

Vallahi kaymış fiyat algımız.

Kullananlardan duyduğum kadarıyla gayet daş gibi olduğu söylenen çift silindir 800cc QJ motorun(çinli, kaliteli tarafından) SRT 800X var, 390 civarı, 300 lira verebiliyorsam gider bunu alırdım. https://www.qjmotor.com.tr/srt800x 550'lik çift silindir varyasyonu da var ama nedir ne değildir bilmiyorum ben 800'lük kullanandan duydum kalite hissiyatını.

Gene de yazık yahu Hintliler, Çinliler için konuştuğumuz paralara bak...
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Sadece hint fiyatı var elimizde oda dominar 400 ile aynı şu an.avrupa sitelerindede motor var girip bakabilirsiniz ama fiyatı hala belirsiz görünüyor.avrupa fiyatı belli olunca tr fiyatınıda artık tahmin edebiliriz.gerçekçi düşünürsek 300k gibi duruyor ama o fiyatlara çok tercih edilmez tek silindir sonuçta.şu anki dolar euro hint hesabı ile 230 240 lara gelirse güzel iş yapar sırasıda baya olur.gerçi hint üretimi çoklu adetli gelir sıra işi çok olmaz gibi gibi.motor belliki güzel kaliteli bir dominar değil görsellerden belli oluyor boyası vs.

Motosikleti
    Dominar D250
    Harley Davidson X440 Modelinin Hindistan'da satışı başladı galiba. O da Hero & HD işbirliğiyle yapıldı diye biliyorum. Triumph'ın bu iki modeline alternatif olarak düşünülebilir. Tabi Türkiye'ye gelir mi ayrı bir konu.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Alıntı dncr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley Davidson X440 Modelinin Hindistan'da satışı başladı galiba. O da Hero & HD işbirliğiyle yapıldı diye biliyorum. Triumph'ın bu iki modeline alternatif olarak düşünülebilir. Tabi Türkiye'ye gelir mi ayrı bir konu.
    Ülkemize gelecek mi bu? Gelecekse yeni motorum hayırlı uğurlu olsun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bayagi uyarlamislar kendilerine. Muhtemelen oyledir ama uzaktan Bajaj kopyasi gibi durmuyor hic. Markasiz gorsem direk Triumph derdim. Silindir, egsoz cikisi, krank ve sase meshur Bonneville serisiyle ayni. Egzosun tek tarafli olusu dengesiz gozukse de genel olarak gorunum basarili bence.

Motosikleti
    cb250r
    Zincir neden sagda bu arada

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir neden sagda bu arada
    Kendilerini İngiliz sanan esmer Hintlilerin mok yemesi olabilir.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)