Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 Kişi kampa gitmek için topcase şart mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Herkese selamlar,

Pulsar 200NS motosikletim var, fakat görüntü sebebiyle topcase taktırmadım. Günlük kullanımda da hiç ihtiyaç duymadım. Şimdi yaz ayları sıcaklar derken sevgilim ile sakarya taraflarında kamp'a gitmek istiyorum ama tabii bagaj sıkıntısı olduğu için gidemiyorum.

Şimdi düşünüyorum büyük bir sırt çantasına kıyafetleri koysam çadırı benzin deposunun üstüne iplerle sabitlesem, mat yastık battaniye gibi şeyleri nereye koyacağım?? bulamıyorum bir türlü sığdıramıyorum. Sizlere sormak istedim belki başarabilen vardır 2 kişi topcase olmadan kamp'a gidebilen oldu mu acaba? Olduysa ne tür ekipmanlarla gittiniz
    Bu arada kamp için gideceğim mesafe 150Km.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tek kişi gideceğim desen sorun olmazdı da 2 kişi gideceksen maalesef arka çanta şart. Diğer türlü eziyet olur, depo üstü kısıtlı bir alan zaten en ufağından 1 çadır koysan matları nereye koyacan? katlanır sandalyesiydi, yeme içme ekipmanlarıydı, eşyalardı derken neredeyse hepsini artçın sırtında taşıması gerekecek ki o zamanda gezi keyiften çok eziyet olacak.

Bence şartları zorlamaya gerek yok, arkaya bir çanta demiri takıp en ucuzundan 45 -50 lt lik bir topcase takarsan rahat edersin. Topcaselerin üst tarafına da eşya koyma tereği olan modelleri de var, öyle bir model alırsan çok daha iyi olur.

Hem yolculuk sırasında artçın da topcase dayanarak konforlu bir yolculuk yapar.

Normal zamanda da topcase sevmiyorsan sadece topcasi sökersin, çanta demiri ve alt tabla durur, kamp vs olunca çantayı yine takarsın.

Ben kamp için zamanında motoruma topcase harici yan çanta demiri alıp soft yan çanta seti da takmıştım, büyük rahatlık oluyordu kamp için.

Yine de karar senin ama ben olsam en kısa sürede bi topcase takardım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Topcase takarsan dikkat etmen gereken şeyler var. İlk aklıma gelenler...
    1- Çok ağırlık yükleme. Çanta demiri kırılırsa çok büyük sıkıntılar çekersin.
    2- Çok geniş de yükleme (hafif olduğunu düşünerek. Tulum, mat vs). rüzgar direnci oluşturur veya bir yerlere takılma ihtimali yüksek
    3- Artçı + ağır bir topcase ile motorun önü hafifleyecektir. Hem ani gaz verişlerinde tekere gelme vb sorunlara yol açacak hem de ağırlık merkezi değişeceği için viraj, fren vb durumlar olacaktır.
    Lütfen dikkat
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tenere700
    Ben niyeyse arka çantayı ister alüminyum olsun ister plastik olsun hiçbir motorsiklete yakıştırmıyorum. Alüminyum yan çantalarıda güzel ve kullanışlı bulsamda ağırlık sebebiyle tercih etmiyorum, arkaya sosis veya ufak soft çanta (bazen sırt çantasını tutturuyorum), yanlarada soft çanta kullanıyorum.

Daha önce eşimle beraber kamp yaptım, sağ ve sol olmak üzere 30'ar litrelik soft çanta ağzına kadar doldu, o zaman arka çanta kullanmadım ama arka çanta demirine de çadır ve kamp sandalyelerini bağladım anca yetti. Tabi biz koca koca yüzme paletlerini bile yanımıza almıştık.

Yan çanta çok kullanışlı oluyor, en azından çanta olmadan sadece demiri bile olsa bir şeyler bağlayabilirsiniz.
    birbilent bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 kişi ns200 le kamp yapan birisi olarak sana şöyle acıklayayım.

tek kişi bile konforlu olmaz. topcase içini kullanmanın yanısıra artçı selesine koydugun eşyaları topcase e dayayıp konforlu bir sürüş yapman gerekir. aksi durumda artçıya alttan başladıgında zaten fazla koyamayacaksın bir de sırt cantası rahatsız edecek.

iki kişi olunca artçı selesini de alamadıgını varsayarsak en fazla kılıf kıyafeti artçının sırtına eklersin. depo üstü cantan olsa oraya da sarj aleti, kremler vs. depo üstüne zaten gidon yapısı gereği bence hehrangi cadır mat hiçbişi sabitleme imkanın yok.

sadece şaseden değil alttan destekli bir canta demiri, 48 lt topcase, topcase üstü demiri ile cok rahat bir kamp yapabilirsin.

depo üstüne sırt cantanı sabitleyip aktif eşyalaro koyuyorsun. diğer eşyaları topcase içerisine koyup, deponun üstündeki demire de cadırı ve matları sabitliyorsun. tertemiz yöntem ama çok yığma, ns200 şase kırıyor.

şasesi de arkadan biraz cıkıntı var, topcase oraya bağlanıyor. orası kırıldıgında ana şase değil apandis gibi gereksiz dışarda bırakılmış kısım kırılıyor, o da zaten pek kritik bir konu değil.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Biz eşimle yaptık videosunu hazırlamak üzereyim. Kısmetse bu hafta yayınlayacağım belki bir fikir verebilir.

Ama peşin söyleyeyim benzin deposu üzerine bir şey koymak olmaz.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    daha önce cbf 150 şimdide mt-25 ile eşimle birlikte çadırlı kamplara gidiyoruz. koltuktan değil alttan destekli topcase ve üstü ızgaralı olan çantayı al ve sana çanta al diyenlere teşekkür et. topcasesiz tek giderken bile sırt çantasının zamanla omuzlara bindirdiği ağırlık yolda sıkıntı yaratır. istediğinde topcaseyi çıkartır günlük kullanımda yine yalın gezersin. sen arkaya topcaseyi taktır bir daha vazgeçemezsin
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yolcu kadınsa tek çanta bile yetmez , çanta yoksa yolcuya sırt çantası verirsin ama 150-200 km lik yolda rahatsız edebilir , seleye geçirilen heybe şeklinde soft çantalar var işini görebilir , Eyupto nun güzel heybe çantaları vardı bakabilirsin..
    espresso ve yamtareroglu bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Tek bile rahatsız ediyor ben sırt çantasını 15 20 kilo yükleyip 200km yol gitmiştim vardığımda omuzlarımı hissetmiyordum

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yazın ortalık börtü-böcek, sivrisinek, kene, yılan kaynar. azıcık paraya kıy, gece otelde kal, gündüz de zıran-zıran gezersin.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Dostum hayatının hatasını yaparsın çanakkaleye giderken sandalye ve çadırımı arka seleye bağladım tekirdağda 3 tane bagaj lastiği aynı anda koptu sandalye ve çadırı yerden topladım,baktım yapacak bir şey yok bende sırt çantamın arasına aldım çadır ve sandalyeyi sonuç olarak 2 gün geçmeyen bel ağrısı benimki mecburiyetti ama bunu isteyerek kesinlikle yapma
    espresso bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Pulsar 200NS motosikletim var, fakat görüntü sebebiyle topcase taktırmadım. Günlük kullanımda da hiç ihtiyaç duymadım. Şimdi yaz ayları sıcaklar derken sevgilim ile sakarya taraflarında kamp'a gitmek istiyorum ama tabii bagaj sıkıntısı olduğu için gidemiyorum.

Şimdi düşünüyorum büyük bir sırt çantasına kıyafetleri koysam çadırı benzin deposunun üstüne iplerle sabitlesem, mat yastık battaniye gibi şeyleri nereye koyacağım?? bulamıyorum bir türlü sığdıramıyorum. Sizlere sormak istedim belki başarabilen vardır 2 kişi topcase olmadan kamp'a gidebilen oldu mu acaba? Olduysa ne tür ekipmanlarla gittiniz
    Bu arada kamp için gideceğim mesafe 150Km.
    Ben Çanakkale’den Kilyos’a topcase olmadan artçılı kampa gittim, geldim. Ama benim topcase olmasa da çanta demirim var. Çadır ve bir çantayı oraya sabitledim, standart bir sırt çantasını da deponun üzerine sabitledim. Bir tane sırt çantası da eşimin sırtında olacak şekilde gittik geldik. Motorum tur aksesuarlı dominar 400. Yani üzerinde orijinalde çanta demiri geliyor. O yokken nasıl olur bilemiyorum.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın ortalık börtü-böcek, sivrisinek, kene, yılan kaynar. azıcık paraya kıy, gece otelde kal, gündüz de zıran-zıran gezersin.
    Kamp olayı ayrı bir hobidir, kamp seven insana git otelde kal denmez. Kamping fiyatları da zaten otellerden aşağı değil.
    natijax bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X

valla ben iki kişi böyle gittim geldim yol komple 500 km idi git gel sorunsuz gidip geldim eşyaları çok iyi sabitlemek gerekiyor bundan aşağısı kurtarmaz ama hocam. Su sıkıntım oldu mesela benim 2. gün döndük. uzun süre için daha fazlası şart
    espresso, denizz1 ve sedattemiz bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp olayı ayrı bir hobidir, kamp seven insana git otelde kal denmez. Kamping fiyatları da zaten otellerden aşağı değil.
    vallah 4 gün kamp yaptık istanbuldan aydına kadar. egede her şehirde durduk vs. ilk kamplarımız zifiri karanlıkta kimsenin olmadığı yerdeydi son kampımız paralı kuşadasında yaptık. 150tl idi gecelik ve sahilin dibiydi.
    tuvalet, duş vs vardı biraz kirliydi ama kamp yaparken gerçekten çok rahatlatıyor.

150 gecelik aslında gayet iyi ve deniz ise hayatımdaki en iyi denizlerdendi. deniz ikiye ayrılır benim için. tertemiz içi görünen çarşaf gibi su bir de dalgalı oyun oynayacağın su. kuşadasının dalgaları tam zevke gelmelik muazzamdı.
    ha tabi sabah ortalama 200tl kahvaltı versen, akşam da yemeğe 300 versek 500tl ile kapayabilirsin günü. hadi bir de kamp var. 650 tl günlük.

ama istenirse baya ucuza da kaçılabilir. aslında kamp hobi içinde dediğin gibi fiyatlar uçar ha ama yok fiyatlaraı baya bir düşüreyim ve baya güzel yerlerde tatil yapayım ise bu imkanı da sağlıyor kamp.

edit: ben kampta Forte Gt 70896 Pera Arka Heybe çantasını kullandım aslında memnunum ama denize vs girerken hep tedirgin oldum çok rahat içini açar bakarlar.
    bir de ne bileyim aluminyum alamayacağım için şu an bunu aldım. bir de ömürlük ne yalan söylim. her motora istediğim zaman takarım vs.
    tabi gel gelelim para varsa net topcase öneririm. ha illah sevmiyorsan bu tarz heybe çanta alabilrisin. üzerinde ek olarak bağlama aparatı var. oraya ben matımı ve çantamı bağlıyordum hayvan gibi doluyordu motor
    espresso bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/qlghqr6.jpg
    https://i.hizliresim.com/rrcnk9v.jpg

valla ben iki kişi böyle gittim geldim yol komple 500 km idi git gel sorunsuz gidip geldim eşyaları çok iyi sabitlemek gerekiyor bundan aşağısı kurtarmaz ama hocam. Su sıkıntım oldu mesela benim 2. gün döndük. uzun süre için daha fazlası şart
    Hocam rica etsem çantaların linkini atabilir misiniz? Varsa tabii tam bu tarz bişey arıyorum çünkü
    Yobaaz bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Ürün bu https://ty.gl/gah5qqh9on diamond yan çanta diye aratırsanız her marka adına listelemesi var universal yani ucuz bulduğunuzu alın bence. Yalnız çok fazla güven vermiyorlar ek iple alttan üstten bağlamıştım ben. Uzun yol için dikişlerinide iyileştirmek gerekebilir. Bu hacimde uygun fiyata böyle yan çanta bulamamıştım ben o yüzden almıştım

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam rica etsem çantaların linkini atabilir misiniz? Varsa tabii tam bu tarz bişey arıyorum çünkü
    denizz1 bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Teşekkürler hocam
    Yobaaz bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah 4 gün kamp yaptık istanbuldan aydına kadar. egede her şehirde durduk vs. ilk kamplarımız zifiri karanlıkta kimsenin olmadığı yerdeydi son kampımız paralı kuşadasında yaptık. 150tl idi gecelik ve sahilin dibiydi.
    tuvalet, duş vs vardı biraz kirliydi ama kamp yaparken gerçekten çok rahatlatıyor.

150 gecelik aslında gayet iyi ve deniz ise hayatımdaki en iyi denizlerdendi. deniz ikiye ayrılır benim için. tertemiz içi görünen çarşaf gibi su bir de dalgalı oyun oynayacağın su. kuşadasının dalgaları tam zevke gelmelik muazzamdı.
    ha tabi sabah ortalama 200tl kahvaltı versen, akşam da yemeğe 300 versek 500tl ile kapayabilirsin günü. hadi bir de kamp var. 650 tl günlük.

ama istenirse baya ucuza da kaçılabilir. aslında kamp hobi içinde dediğin gibi fiyatlar uçar ha ama yok fiyatlaraı baya bir düşüreyim ve baya güzel yerlerde tatil yapayım ise bu imkanı da sağlıyor kamp.

edit: ben kampta Forte Gt 70896 Pera Arka Heybe çantasını kullandım aslında memnunum ama denize vs girerken hep tedirgin oldum çok rahat içini açar bakarlar.
    bir de ne bileyim aluminyum alamayacağım için şu an bunu aldım. bir de ömürlük ne yalan söylim. her motora istediğim zaman takarım vs.
    tabi gel gelelim para varsa net topcase öneririm. ha illah sevmiyorsan bu tarz heybe çanta alabilrisin. üzerinde ek olarak bağlama aparatı var. oraya ben matımı ve çantamı bağlıyordum hayvan gibi doluyordu motor
    Bende de bu forget gt heybe çanta var kenarlara eşya koyunca ortası aşağı basıyor; bu yüzden ortaya eşya koymak pek rahat olmuyor. Yani resimde ki gibi ortası dik durmuyor aşağı doğru eziliyor sünüyor.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de bu forget gt heybe çanta var kenarlara eşya koyunca ortası aşağı basıyor; bu yüzden ortaya eşya koymak pek rahat olmuyor. Yani resimde ki gibi ortası dik durmuyor aşağı doğru eziliyor sünüyor.
    evet aşağı basıyor ona rağmen havlu vs üste koydum ben ama o baskı yapmasa daha da rahat olurdu her şey.
    ama bence bu tarz çantalar ek olarak kullanılsa daha iyi. artka da bir tane topcase zaten olacak bunu da ek olarak takacaksın ömürlük eşya alırsın yanına o derece.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)