Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polisin dur ihtarına uymamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beceriksizlerinin ve iş bilmezliklerinin cezasını görmüş olacaklar. Zırtapozun tekini hayatlarını tehlikeye atmadan takip edemiyorlarsa çok da yapacak bir şey yok o polisler için.

Hiç bir şey. Mantıklı değil çünkü. Polisin işi zaten suçluyu, kanuna karşı geleni yakalamak. Mesleğin tanımı o zorluk zaten. E bi zahmet. Ek olarak, iktidarın işine gelmeyen her konuda çok rahat suistimal ettiği "terör" lafını kullandığınız için de ekstra itici bir yorum olmuş. Yapmayın. Terörü ağza sakız yapıp basitleştirmeyin.

Bu arada:

1. Babam polis emeklisi.

2. Bu başlığı açan arkadaşın yatacak yeri yok. Malesef laftan anlayacak birine de benzemiyor gördüğüm kadarıyla.

Ama linç etmek te faydasız bence. Ne değişecek ki? Su yolunu bulur sonunda. Evet başkalarını da tehlikeye atıyor ama davranışından en çok zarar görecek olan büyük ihtimal yine kendisi. Umarım minimum zararla aklı başına gelir.
    Polisler genelde suca karistigini dusunmuyorsa motosikletleri pek kovalamazlar.Cunku ozellikle on fren sıkıp motosikletten kasti ucanlar vs oldugu icin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB125R
    Beceriksizlerinin ve iş bilmezliklerinin cezasını görmüş olacaklar. Zırtapozun tekini hayatlarını tehlikeye atmadan takip edemiyorlarsa çok da yapacak bir şey yok o polisler için.

Hiç bir şey. Mantıklı değil çünkü. Polisin işi zaten suçluyu, kanuna karşı geleni yakalamak. Mesleğin tanımı o zorluk zaten. E bi zahmet. Ek olarak, iktidarın işine gelmeyen her konuda çok rahat suistimal ettiği "terör" lafını kullandığınız için de ekstra itici bir yorum olmuş. Yapmayın. Terörü ağza sakız yapıp basitleştirmeyin.

Bu arada:

1. Babam polis emeklisi.

2. Bu başlığı açan arkadaşın yatacak yeri yok. Malesef laftan anlayacak birine de benzemiyor gördüğüm kadarıyla.

Ama linç etmek te faydasız bence. Ne değişecek ki? Su yolunu bulur sonunda. Evet başkalarını da tehlikeye atıyor ama davranışından en çok zarar görecek olan büyük ihtimal yine kendisi. Umarım minimum zararla aklı başına gelir.
    Aynı şekilde düşünüyorum.

Alıntı Beratcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde düşünüyorum.
    Dün arkadaş 30 bin liralık oldu polis durdurmuş buda durmuş affetmiyolar dostum o kadar ceza yesem eve almazlar kaçmak çare

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beratcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama gereksiz fazla abartmışsınız olayı terörist değil ya arkadaş.
    Olmadığını nereden biliyoruz?

Belki bu aplanın da ehliyeti yokmuştur değil mi?
    Khaira bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700

Bu arada:

1. Babam polis emeklisi.

Polisin kendine zarar vermesine gerek yok, burada başka bir vatandaşın canına zarar gelmesinden bahsediyorum. Neden olmasın? Her gün internette görüyoruz kovalamaca veya ambulans takibi sırasında yaşanan kazaları en basitinden. Ha bir de, siz de bir motosiklet sürücüsü olarak biliyorsunuzdur ki her kaza bizim kontrolümüzde gerçekleşmeyebiliyor.

İticilik konusunda dilediğiniz gibi düşünebilirsiniz. Ben bunun bir terör eylemi olduğunu savunmadım, bunun teröristten farkı yoktur desem bu konuda ne değişecek sorusunu sordum. Sanırım pek orta noktayı bulamadık ama arkadaşı linçleyen rahatça görebileceğiniz üzere ben değilim. Saygılar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O derecede hız yapmıyorum ve polislerin bu haraketi doğru değil
    Polis ne için var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden doktorlara muayne olamıyorduk, şimdi doktor dövüyoruz..

Video link:
    https://youtu.be/zMJ3xA2l0O0?t=27
    Ben dayağın her türlüsüne karşı olmakla beraber bazı doktorlara tıbbi dayak atılması taraftarıyım.

Bir iş için sağlık raporu gerekli idi. Psikiyatri doktoru baktı senin Erenköy ruh ve sinir hastalıklarında muayenen var dosyana bir bakayım dedi.

Muayenede İstanbul Büyükşehir belediyesi taksicileri kontrole göndermişti o muayene.

Neyse biz hastaneye yazı yazacağız dosyan gelsin dedi. Bir buçuk ay bekledim yok yazı gitti, yok yazı gelmedi, yok bizde değil falan kaç sefer iki hastaneye gittim geldi en sonunda aynı doktora çıktım yahu bizim iş ne olacak diye; doktor ben oranın eski doktoruyum dur bir telefon edeyim dedi işi bir dakikada çözdü.

Madem işi bir telefonla bir dakikada çözüyorsun neden beni bir buçuk ay oyaladın kırk sefer o hastane bu hastane dolaştırdın.

İşte ben bu yüzden doktorlara yapılan darp olayına mesafeli bakıyorum ve en azından bazı doktorlara tıbbi dayak atılmalı diyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem işi bir telefonla bir dakikada çözüyorsun neden beni bir buçuk ay oyaladın kırk sefer o hastane bu hastane dolaştırdın.

İşte ben bu yüzden doktorlara yapılan darp olayına mesafeli bakıyorum ve en azından bazı doktorlara tıbbi dayak atılmalı diyorum.
    İyi de millete sorun çıkaran dangalak hemen hemen her meslekte var. Mesela sizin meslek nedir? İşte ben bu yüzden meslektaşlarınıza yapılan darp olayına mesafeli bakıyorum ve en azından bazılarınıza dayak atılmalı diyorum. Oldu mu şimdi?

Motosikleti
    Polis ne için var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Ben dayağın her türlüsüne karşı olmakla beraber bazı doktorlara tıbbi dayak atılması taraftarıyım.

Bir iş için sağlık raporu gerekli idi. Psikiyatri doktoru baktı senin Erenköy ruh ve sinir hastalıklarında muayenen var dosyana bir bakayım dedi.

Muayenede İstanbul Büyükşehir belediyesi taksicileri kontrole göndermişti o muayene.

Neyse biz hastaneye yazı yazacağız dosyan gelsin dedi. Bir buçuk ay bekledim yok yazı gitti, yok yazı gelmedi, yok bizde değil falan kaç sefer iki hastaneye gittim geldi en sonunda aynı doktora çıktım yahu bizim iş ne olacak diye; doktor ben oranın eski doktoruyum dur bir telefon edeyim dedi işi bir dakikada çözdü.

Ben de taksicilerin dövülmesini mantıklı buluyorum. Hatta bunlar sarı ş.... diyolar doğru söylüyorsunuz , diyorum . Hoş olmadı değil mi ismet abi okurken . Senin evraklarının gelmemesi doktorun suçu değil adam işini yapmış prosedür doktorun işi değil o talep eder süreci takip etmek zorunda değil ama sen takip etmek zorundasın . Adam sana iyilik yapmış yapmak zorunda olmadığı birşeyi yaparak.

Yorumun ehliyetsiz sürücünün bu polis beni neden durdurdu demesi kadar saçma bir yorum olduğu için uçlarda bir yorum yaptım .Maçası yiyen varsa okusun doktor olsun.Adamlar dirsek çürütüyor.Zirzopun biri geliyor doktor dövmek filan diye konuşuyor fıttırıyorum. Bir diş ağrısına bakar ayaklarına kapanması.

Usulüne uygun bişey yapmadığını düşünüyorsan her hastanenin bir baş hekimi var gider şikayet edersin .Tatmin olmazsan cimere yazarsın .
    Kızdığım bana göre haksız olan taksicinin kafasını kaputa sokmam aynasını kırmam ne kadar doğru olur . Almadı mı beni arar beyaz masayı şikayet ederim , Trafik polisi varsa şikayet ederim. Kanun ne emrediyorsa o cezayı alır. Medeni insanın yapması gereken budur.
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    ?

Ne kadar da AKP'lisiniz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin evraklarının gelmemesi doktorun suçu değil adam işini yapmış prosedür doktorun işi değil o talep eder süreci takip etmek zorunda değil ama sen takip etmek zorundasın . Adam sana iyilik yapmış yapmak zorunda olmadığı birşeyi yaparak.
    Olaya bir de şöyle bakalım doğru mu değil mi bilmiyorum?

Olayın çözümü bir telefona bakıyorsa ( bence bakıyor, devlet o yetki ve inisiyatifi vermiş ) niye yazı yazılıp evrak isteniyor?

Niye bir çok kişi meşgul ediliyor zaten yoğun olan iş yüküne fuzuli bir yük daha ekleniyor?

Yok prosedür böyleydi, telefon ederek sana kıyak yapmış demekle olmuyor iş en kolay yoldan vatandaşın işini çözmek.

Özelde böyle bir durum olsa çözümü nasıl olurdu? Niye bir çok kişi bedava alacağı hizmeti, özelde avuç avuç para dökerek alıyor? Her halde parası çok ya nereye harcayacağını bilmiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Zirzopun biri geliyor doktor dövmek filan diye konuşuyor fıttırıyorum. Bir diş ağrısına bakar ayaklarına kapanması.
    Yahu bu ne ahlaksızlık bu ne insanlıktan nasibini almamak; Oldu olacak karısının özel yerine bakıp, kurcalamak bir mikroba bakar de.

Di mi sadece diş ağrısı yok örnek vermeye kalkarsak örnek çok, bunları da düşünmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar da AKP'lisiniz.
    Millet iyice kafayı bozdu nereye baksa AKP'yi görüyor.

Motosikleti
    Olaya bir de şöyle bakalım doğru mu değil mi bilmiyorum?

Olayın çözümü bir telefona bakıyorsa ( bence bakıyor, devlet o yetki ve inisiyatifi vermiş ) niye yazı yazılıp evrak isteniyor?

Niye bir çok kişi meşgul ediliyor zaten yoğun olan iş yüküne fuzuli bir yük daha ekleniyor?

Yok prosedür böyleydi, telefon ederek sana kıyak yapmış demekle olmuyor iş en kolay yoldan vatandaşın işini çözmek.

Özelde böyle bir durum olsa çözümü nasıl olurdu? Niye bir çok kişi bedava alacağı hizmeti, özelde avuç avuç para dökerek alıyor? Her halde parası çok ya nereye harcayacağını bilmiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Yahu bu ne ahlaksızlık bu ne insanlıktan nasibini almamak; Oldu olacak karısının özel yerine bakıp, kurcalamak bir mikroba bakar de.

Di mi sadece diş ağrısı yok örnek vermeye kalkarsak örnek çok, bunları da düşünmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Millet iyice kafayı bozdu nereye baksa AKP'yi görüyor.
    Kuralları doktorlar belirlemiyor . Orada doktor sana yardımcı olmak için insiyatif almış.Eskiden askerlik şubesine yoklama için gittiğinde eğer kendi memleketin değilse yabancı şubeye giderdin faks çekerlerdi sonra faksa cevap olarak faks çekilirdi mecburen 2 gün askerlik şubesine giderdin faksta bir hata olursa yazım hatası) bir gün daha beklerdin halbuki komutan arasa öğrenebilirdi değil mi ?

Bir doktora kaç hasta düşüyor memlekette neden bu kadar bencilsiniz ?

Özel hastaneye gidecek paran varsa gidersin .Orada konfor satın alıyorsun o yüzden senin adına uğraşıyorlar.Devlet hastanesindeki doktorun işi senin evraklarını takip etmek değil.O doktor hata yapmış sana demeliydi ki bu belgelerin bana gelmesi lazım karşı kuruma git konuş bana göndersinler.

Sen bir meslek grubuna dayağı hak eden olur dediğinde ahlaksızlık olmuyor değil mi? Kimsenin kimsenin karısının özel bölgesini kurcalamak gibi bir fantezisi olduğunu düşünmüyorum.

Çok fazla katı gıda yememeye dikkat edin basuru da iki parmakla muayene ediyorlar.

Vücudunuzda ağrı yokken kralsınız ama bi yerenize birşey oldu mu aman doktor kurtar dersiniz ben bunu kastettim ve bunu anlamayanın çıkacağını sanmıyorum.

Ben kaza geçirdim. Devlet hastanesine gittim. Tektim . 24 saat acil travma bölümünde kaldım.O adamların nasıl çalıştığını insanların nasıl yalvardığını gördüm. Ameliyata aldılar 1 hafta yakınım yanımda yok diye bana baktılar . Doktor telefonumu alıp arkadaşlarımı aradı alınması gereken değneğe kadar kendisi anlattı, aldırdı. Hatta gitti kendisi aldı geldi. Tanımıyor etmiyor yapmak gibi bir zorunluluğu yoktu. Yurtdışında çalışsa buradan daha fazla para kazanacağı bu kadar cahille uğraşmayacağı kesin sen tutmuş bu adama laf ediyorsun.

Her meslekte bozuk adam vardır olabilir , 1 pire için yorgan yakılmaz .Liseyi zor okumuş veya okumamış bir adamın tutup da bir meslek grubuna laf etmesine dayanamam kimse kusura bakmasın.

Senin meslek grubunda daha çok dayaklık adam var. Atatürk havalimanından yolcu alıp , yenibosnadaki otele 2 köprü geçerek giden adam var . Müşteriyi dolandırıp (gezdirmek değil soymak) sultanahmete gitmek isteyen adamı kameralar görmesin kendisini diye cankurtaranda sahilde bırakan var.200 lira diye eski 20000 lirayı turiste veren var .Kooperatif taksisi varken sen yolcu alamazsın diye birbirini yiyen taksici var .Kısa mesafe vs olayı zaten artık bilinenler detaya girmiyorum daha çok şey de anlatabilirim.Ama ben bu taksiciler de sarı ş..... demedim hiçbir zaman.3-5 kendini bilmez yüzünden bir meslek grubuna laf edemezsiniz.

Prosedürü devlet belirliyor.Doğru değilse yaz cimere.

Çünkü o profili sergiliyorsun . Kuralı koyan devlet sen uygulayana kızıyorsun onu cezalandırma hakkını kendinde görüyorsun. AKP'lilerin devleti yöneten hükümetken kılıçdaroğluna kızması kadar garip çünkü savunduğun tezin.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ciddi bir soru. Kendi meslek grubunun durumu ortadayken başka bir meslek grubuna "bazılarını dövmek lazım" diyebilmenin, durumun iki yüzlülüğü açıklandığında dahi bu görüşte ısrar edebilmenin sebebi cahillik mi, kendini bilmezlik mi, yoksa empati yoksunluğu mu?

Yoksa bambaşka bir şey mi? Mesela dayak ve dövmenin makul bir çözüm olduğunu düşünme gibi...

Çok ilginç.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ciddi bir soru. Kendi meslek grubunun durumu ortadayken başka bir meslek grubuna "bazılarını dövmek lazım" diyebilmenin, durumun iki yüzlülüğü açıklandığında dahi bu görüşte ısrar edebilmenin sebebi cahillik mi, kendini bilmezlik mi, yoksa empati yoksunluğu mu?

Yoksa bambaşka bir şey mi? Mesela dayak ve dövmenin makul bir çözüm olduğunu düşünme gibi...

Çok ilginç.
    Bu satırlarda milletin anasına defalarca küfür eden bir profesörün, bize yol yordam, usul erkan öğretmesi daha ilginç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

AKP'lilerin devleti yöneten hükümetken kılıçdaroğluna kızması kadar garip çünkü savunduğun tezin.
    Milletin psikolojisi çok bozuk kimseyle tartışmamak lazım. Neyi nerden nereye bağlayacağı belli değil..

Motosikleti
    SD 1290R
    Bu satırlarda milletin anasına defalarca küfür eden bir profesörün, bize yol yordam, usul erkan öğretmesi daha ilginç.
    Düzeltme: Milletin değil, sadece bir trolun.

Estağfurullah, kimseye yol yordam öğretme gibi bir niyetim yok.

Lakin "doktor milleti"ne dayağı layık görmenizin de savunulacak hiç bir yanı yok, ki savunamadınız da zaten. Onun için de iddianızla alakasız tepkisel cevaplar yazıyorsunuz. Hiç gerek yok.

Motosikleti
    falcon flash 100

Lakin "doktor milleti"ne
    Ooooooo daha siz olayın öznesi anlamamışsınız biz de saf saf cevap veriyoruz.

Not: Olaydan bağımsız annem, babam ve eşim çok ciddi ameliyatlar geçirdi o doktorların ve hastane personelinin gösterdiği gayretleri unutamam.
    ... Babam ameliyat sonucu vefat etti biz o doktorla oturduk sohbet ettik. Doktor bizi teselli edeceğine biz doktoru teselli ettik. Bu doktora mı şiddet uygulanmalı?

Yani işin özeti işini yapan her kişiye saygım sonsuz ne meslekte olursa olsun. Benim tepkim bir dakikada yapılacak işi bir buçuk ayda yapıp milleti o kapı, bu kapı dolaştıranlara.

bazı doktorlara.........

bazı doktorlara

Motosikleti
    SD 1290R
    Ooooooo daha siz olayın öznesi anlamamışsınız biz de saf saf cevap veriyoruz.
    Belki de ne yazdiginizin farkinda degilsiniz:

doktorlara yapılan darp olayına mesafeli bakıyorum
    Ozne doktorlar...

Ama evet sonra eklemissiniz:

en azından bazı doktorlara tıbbi dayak atılmalı diyorum.
    iyi de her meslekte iyi ve kotu insan var... E o zaman bu yazdiginiz her meslek grubu icin gecerli degil mi? Yok doktorlarin yeri ayriysa sebebi nedir?

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS
    Haklısınız hasmet hocam siz bu elemana ne deseniz boş,boşverin gece gece tadınız kaçmasın.

Sonradan Not:yanlış kişiyi etikletmeşim kusura bakma düzelttim şimdi.

Motosikleti
    Bu "bazı" yı neye göre belirleyeceğiz sıkalamız nedir ?

Şunu hiç düşünmüyoruz bir de ya karşıdaki senden daha güçlüyse .Kendi sopanla dayak yersen ne olacak ?

Bazısı vs. yok bu işin dövmek şiddet uygulamak bunu ima etmek , bunu söylemek bunlar acizliktir , ahlaksızlıktır.Eğitimsizlik , kültürsüzlüktür.Biz uygar insanlarız uygar bir toplumda yaşıyoruz kimse kimseye ceza kesemez . Hukuksal yollara başvurulur.Kurallar dahilinde şikayet edilir.Farklı akılcı çözüm yolları aranır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    iyi de her meslekte iyi ve kotu insan var... E o zaman bu yazdiginiz her meslek grubu icin gecerli degil mi? Yok doktorlarin yeri ayriysa sebebi nedir?
    Niye aynı şeyleri söyleyip duruyoruz anlamıyorum. Bak olayı özetlemişim bir üste tekrar alıntı yapıyorum aşağıya.

Yani işin özeti işini yapan her kişiye saygım sonsuz ne meslekte olursa olsun. Benim tepkim bir dakikada yapılacak işi bir buçuk ayda yapıp milleti o kapı, bu kapı dolaştıranlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Bu "bazı" yı neye göre belirleyeceğiz sıkalamız nedir ?

Şunu hiç düşünmüyoruz bir de ya karşıdaki senden daha güçlüyse .Kendi sopanla dayak yersen ne olacak ?

Bazısı vs. yok bu işin dövmek şiddet uygulamak bunu ima etmek , bunu söylemek bunlar acizliktir , ahlaksızlıktır.Eğitimsizlik , kültürsüzlüktür.Biz uygar insanlarız uygar bir toplumda yaşıyoruz kimse kimseye ceza kesemez . Hukuksal yollara başvurulur.Kurallar dahilinde şikayet edilir.Farklı akılcı çözüm yolları aranır.
    Yahu biz senle en son AKP - CHP de kalmamış mıydık? Yine başa mı döndük neyse ben Özgür ÖZEL genel başkan olursa daha iyi olur diyorum.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ben bu tarz durumlarda,bu tarz tartışmalarda yada kimin terörist kimin olmadığı kıvamındaki müzakerelerde vs hep şöyle düşünürüm. Bu arkadaş atıyorum Berlin' in bir banliyösünde yada ne bileyim Romanın arka sokaklarında hatta Fransa' da (Amerika demiyorum çünkü orda gerçek anlamda polis şiddeti var ) polislere şu hareketi yapsa ona ne olurdu.düşünelim. Hah işte orda ona ne olacaksa bence doğru olan o bizdede o olmalıydı. Çok fazla beyin jimlastiği yapmaya gerek yok.
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)