Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

sahibinden.com ilanları şikayet etmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sarı sitedeki satıcıları şikayet ederken, kendini kurnaz sanan alıcılarıda unutmamak gerek.

X marka, Y model, Z yılı üretim 50.000 km civarındaki motorlar 24-26 bin lira aralığında.
    Sadece bir tane motr var 18.000 liradan. Oda 160.000 kmde ve 2 kazası var.

Şimdi sen 50.000 kmdeki temiz bakımlı motorunu ilana koyuyorsun.
    25.000 lira fiyat yazıyorsun.

Satıcı geliyor bak 18.000 lirayada var diyor.
    Ama o 160.000 kmde ve 2 kazası var diyorsun.
    Ben bilmem 18.000 e verirsen senin motoru alırım diyor.

Bunun gibi şark kurnazlarınıda şikayet ediyormuyuz gençler
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Burger King ne güzel Pepsi ile çalışıyordu, Pepsi içmek istediğimizde alternatifi vardı. Şimdi mecbur orada da Coca-Cola içiyoruz. Mahkemeye vereceğim terbiyesizleri.
    DickName ve Green Arrow bunu beğendiler.

bir insanın malını kaç paraya sattığı ne seni ilgilendirir ne beni onun bunun ilanı nı şikayet ediceğinize ülke ekonomisini bu duruma getiren hükümete bu tepkinizi gösterirseniz belki bişeyler değişebilir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kasıtlı bir aldatma, yanlış bilgi gibi bir durum olmadıkça bir ilanı şikayet edemezsiniz. ha etmesine edersiniz de, bi cacık çıkmaz ordan. resmileşmemiş hiçbir şeyden bi ceza çıkmaz, çıkamaz.
    DickName bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emirhan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir insanın malını kaç paraya sattığı ne seni ilgilendirir ne beni onun bunun ilanı nı şikayet ediceğinize ülke ekonomisini bu duruma getiren hükümete bu tepkinizi gösterirseniz belki bişeyler değişebilir
    tamam hemen hükümete bu tepkiyi göstermeye başlıyorum.. bu benim aklıma nasıl gelmedi. beni aydınlattığın için teşekkrü ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasıtlı bir aldatma, yanlış bilgi gibi bir durum olmadıkça bir ilanı şikayet edemezsiniz. ha etmesine edersiniz de, bi cacık çıkmaz ordan. resmileşmemiş hiçbir şeyden bi ceza çıkmaz, çıkamaz.
    resmi gazetede yayınlandın.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

resmi gazetede yayınlandın.
    orası önemli değil.

bugün haksız yere ceza yesen bile, ödemeden evvel itiraz edemezsin.

herifin biri arabasını sıfırından pahalı satmış, satış bitmiş ise şikayet edebilirsin ki ordan da bi şey çıkmaz. serbest piyasa kuralları geçerli, fiyat alanla satanı bağlar, devleti enterese etmez. komunizmle yönetilmiyoruz.

göstermelik birkaç şikayete ceza yazarlar düşündüğün gibi, sonra adam gider anayasa mahkemesine şikayet eder, kestikleri cezayı faiziyle adama paşa paşa geri öderler.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüketiciye yanıltıcı bilgi vermekten yada iyi bir savcı gerekli kanıtlarla çok zorlasa belki nitelikli dolandırıcılık davası açabilir o da belki.Ama araca yasal olarak el koyması çok zor.
    Bu araç olur yedek parça olur ne olursa.
    Bence yazılı fiyattan sattırılmalı. Satmayacaksan yazmayacaksın o fiyatı demeli.
    Motosiklete yada arabaya bir parça arıyorum 150 tane ilan var 1 lira 11 lira filan. Şimdi ben bu 150 kişiyide ayrı ayrı aramak durumundamıyım?
    Gerçek fiyatlar yazılmış olsa işime geleni beğendiklerimi süzer gerekenleri ararım mesela..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ucuz yollu fiyat performans ürünü bir telefon alacaktım faturaya ek, dedim belki alıp sevmeyen vardır, ilanlara bakayım peşin alırım dedim. bir de ne göreyim; sıfırı 5900 lira olan telefonu adam 2. el 6500 liraya "acil satılık" başlığı ile koymuş.

sonrasını merak eden konuşmaları okusun, ben yine de adama karışmadım, sadece üslubundan rahatsız olduğum için tartışma uzadı.

eleman ile ilgili yorumu size bırakıyorum, benim gözümde insan değil kendisi, hani belki foruma üye ise bunu görüp kendini tanır zaten. bir de bizim tartışmamızdan sonra 6500 liralık satış rakamını 5000 liraya çekmiş. neyse, bakın bunlar karşısındaki insanlar ile nasıl konuşuyor görün.

edit: "insanların işine karışma" demiş, ben kimsenin işine karışmadım, benimle düzgün konuşmadığı için polemik yaşadık, her şeyden önce düzgün konuşmasını bilecek karşındaki insan.
    tommygun, pea, Motoseverrr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Benim dikkatimi çeken, son mesajdaki laf oldu;
    "Ticaret işi yapmayı düşünürsen sakın ama sakın. Aldığın bir şeyi uygun fiyata satma"

Türkiye'de, kimin ne iş yaptığının konuşulduğu bir ortamda biri çıkıp ben tüccarım derse, o kişiye "üçkağıtçı", "dolandırıcı", "3'e 5 katarak satan adam", "kazıkçı" gözüyle bakılmasının sebebi bu işte.

Kafan çakallığa basmıyorsa, ya da kafan basıyor ama çakallık yapmamayı tercih ediyorsan, ya da yaptığında kendini rahatsız hissediyorsan, bu sebeplerden ötürü de karşındakini kazıklamak aklının ucundan bile geçmiyorsa sakın ticaret yapma demiş arkadaş.

Bizim halkın çoğu bu kafada, ne diyeyim bilemedim.
    espresso, pea, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz yollu fiyat performans ürünü bir telefon alacaktım faturaya ek, dedim belki alıp sevmeyen vardır, ilanlara bakayım peşin alırım dedim. bir de ne göreyim; sıfırı 5900 lira olan telefonu adam 2. el 6500 liraya "acil satılık" başlığı ile koymuş.

sonrasını merak eden konuşmaları okusun, ben yine de adama karışmadım, sadece üslubundan rahatsız olduğum için tartışma uzadı.

eleman ile ilgili yorumu size bırakıyorum, benim gözümde insan değil kendisi, hani belki foruma üye ise bunu görüp kendini tanır zaten. bir de bizim tartışmamızdan sonra 6500 liralık satış rakamını 5000 liraya çekmiş. neyse, bakın bunlar karşısındaki insanlar ile nasıl konuşuyor görün.

https://i.hizliresim.com/2n02f8q.JPG

edit: "insanların işine karışma" demiş, ben kimsenin işine karışmadım, benimle düzgün konuşmadığı için polemik yaşadık, her şeyden önce düzgün konuşmasını bilecek karşındaki insan.
    Muhtemelen çoğunluk "ula amma boş vaktin var da adama yazmışsın da yazmışsın" diye düşünecek ama bence adamı bunalttığın ve vazgeçmediğin için eline emeğine sağlık. Bizim millet kadar "bit yavrusu" millet yok, şimdi de "serbest piyasa" sözünü dillerine doladılar. Sen iyi yapmışsın, daha sert tepkileri hepimiz vermeli, adama ilan açarken "acaba başıma iş gelir mi?" sorusunu düşündürtecek kadar huzurunu kaçırmalıyız.
    DickName, fatih.met ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dikkatimi çeken, son mesajdaki laf oldu;
    "Ticaret işi yapmayı düşünürsen sakın ama sakın. Aldığın bir şeyi uygun fiyata satma"

Türkiye'de, kimin ne iş yaptığının konuşulduğu bir ortamda biri çıkıp ben tüccarım derse, o kişiye "üçkağıtçı", "dolandırıcı", "3'e 5 katarak satan adam", "kazıkçı" gözüyle bakılmasının sebebi bu işte.

Kafan çakallığa basmıyorsa, ya da kafan basıyor ama çakallık yapmamayı tercih ediyorsan, ya da yaptığında kendini rahatsız hissediyorsan, bu sebeplerden ötürü de karşındakini kazıklamak aklının ucundan bile geçmiyorsa sakın ticaret yapma demiş arkadaş.

Bizim halkın çoğu bu kafada, ne diyeyim bilemedim.
    ticaretin temeli fırsata dayanır, bir tüccara fırsatçı demek mantığa ters olur çünkü bu işin kuralı bu. sen sermayeni ticarete gömdüğünde çok kazanırsın ve sana kötü bakarlar fakat battığın zaman kimse sana üzülmez.

bu ön tanımlamayı söyledikten sonra kişisel görüşümü söyleyeyim; ben ticaret olayını yanlış buluyorum, dünya genelinde ticaret yasaklanmalı çünkü insan hayatının kalitesini düşüren bir sistem ve kusurlu bir sistem.

benim görüşümce kapitalizm ve ticaret dünyayı daha kötü bir yer yapıyor, biz insan üretilen hizmetin ve ürünlerin insanlar için üretildiğini unutuyoruz çünkü kapitalizm de insanlar para kazanma hırsına bürünebiliyor. bu olunca doğal olarak hizmetin ve ürünlerin kalitesi para kazanmaya odaklandığı için kalite düşüyor.

bilemiyorum dünyanın gidişatı berbat. dünya nüfusu çoğalması cahil kitleleri genişlettiği için artan nitelikli insan sayısı dünyaya hükmetmeye yetmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen çoğunluk "ula amma boş vaktin var da adama yazmışsın da yazmışsın" diye düşünecek ama bence adamı bunalttığın ve vazgeçmediğin için eline emeğine sağlık. Bizim millet kadar "bit yavrusu" millet yok, şimdi de "serbest piyasa" sözünü dillerine doladılar. Sen iyi yapmışsın, daha sert tepkileri hepimiz vermeli, adama ilan açarken "acaba başıma iş gelir mi?" sorusunu düşündürtecek kadar huzurunu kaçırmalıyız.
    boş vakit derken zamanımı çöp etti, işten geldim, ufaktan yemek yiyip bir saat uyudum sonra pc de oyun oynayacağım derken bu eleman ile tatava yaptık. oyunumda etti beni.

giden zamanıma üzüldüm en çok, boşa kürek çekiyoruz, big reset gelmeden bir şeyler düzelmeyecek dünyada, ben öyle görüyorum bilmiyom.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    ahlaksızlığı tüccarlık, piyasayı bozmayı serbest piyasanın gereği sanan arkadaşlar var her yerde.
    serbest piyasa olsa da devlet düzenleyici ve denetleyicidir.
    piyasalar birkaç ahlaksız fırsatçı aptal sermayedara bırakılamaz. bir süre bile bırakılırsa bugünkü araç piyasası gibi garabet durumlar oluşur.
    400 binlik egeayı 1 milyona almak zorunda kalırız.
    Italian bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Devlet düzenleyecekse Ramazan'da coşan gıda fiyatlarını düzenlesin önce. Araba mı temel ihtiyaç, gıda mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

https://i.hizliresim.com/2n02f8q.JPG

Adam doğru cevap vermiş aslında. Her malın alıcısı vardır. Satılırsa satılır, sayılmazsa satılmaz demiş. Gereksiz tartışmaya girmişsiniz.
    MR.BERK ve killingroad bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    düzenlemenin sektör ve zamanla ilgisi yok. yapılması gerekenler yapılmadığı için pahalı araba ve gıda kullanıyoruz.

ülkenin hali de mclaren gibi.
    her sezon yeni umutlar ama kısa sürede hep hayal kırıklığı 😁

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    McLaren'de umut yok ki. Dua kaldı sadece :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzenlemenin sektör ve zamanla ilgisi yok. yapılması gerekenler yapılmadığı için pahalı araba ve gıda kullanıyoruz.
    Bence her seyden once fahis vergilerden dolayi pahali araba ve telefon kullaniyorsunuz...

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet düzenleyecekse Ramazan'da coşan gıda fiyatlarını düzenlesin önce. Araba mı temel ihtiyaç, gıda mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

Adam doğru cevap vermiş aslında. Her malın alıcısı vardır. Satılırsa satılır, sayılmazsa satılmaz demiş. Gereksiz tartışmaya girmişsiniz.
    ben ona karışmadım, benimle yada başkalarıyla düzgün konuşması gerek. kaldı ki ben tvs apache motorumu en son 257 bin liraya satıyordum o sarı sitede. ben o adamın telefonunu almak istedim, belki fiyatı düzgün bir rakama çeker diye düşündüm, pova 2 almak istediğim modellerden di çünkü.

sen sırf bana muhalif olduğun için böyle yazıyorsun, ben şu forumdan en sevmediğim kişi bile bir konuda haklı ise ben ona haklı derim, biraz delikanlı olun yani. stok sorunu olmayan ve sıfırından daha pahalıya satılan bir telefon var orada görmüyor musun? okuma sorunun mu var? hem benden sonra fiyatı 5000 bine düşürmüş, e hıyar herif en baştan 5000 yap ben satın alayım?

işte watercolours kusura bakma saygıyı hak etmiyorsun sen. bak o ahmak herife, 5000 lira yapmış halen satamıyor. ben konuşurken 5000 yapsaydı ben alacaktım.

edit: killingroad zaten forumda en tilt olduğum kişilerden. sizlere gıcık kapıyorum ama sırf size gıcık kaptım diye bir olayda haklı ile haksızı yer değiştirmem ben. ben topluma faydalı zararlı analizi yaparım ama sizin ne yaptığınız belli değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

adam göz göre göre yalan söylemiş ve watercolours adam haklı diyor, adamın hem acelesi yok hem de acil yazmış ve sen ona haklı diyorsun. birde bana karşı terbiyesizce konuşması var. biri aynı şeyi sana yapsa ben buna karşı çıkarım ama watercolours benim sorun yaşamamı görmek istiyor gibi, ben problem yaşayınca onun hoşuna gidiyor sanırım, watercolours, merak etme, kimse benimle abuk subuk konuşamaz, ben adamın aklını alırım, o konuda endişen olmasın.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    bak o ahmak herife, 5000 lira yapmış halen satamıyor. ben konuşurken 5000 yapsaydı ben alacaktım.
    "O fiyata acil satamazsın" demişsin, dinlememiş. Cezasını ilk başta kendi görmüş işte, satamamış. İnsanları anlamaya zorlayamazsın ki. Hepimiz bir açıdan öyleyiz muhtemelen. Bak diğer başlıkta polisten kaçan arkadaşa... Velhasıl çok ta ender ya da çok anormal bir durum değil bu.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    hep 50 liralık alınca sorun olmuyor 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

güncellenen paketle bugün şov yaptılar. yarın saat 17de ilginç şeyler olabilir. bu sefer başarmış olabilirler 😁

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "O fiyata acil satamazsın" demişsin, dinlememiş. Cezasını ilk başta kendi görmüş işte, satamamış. İnsanları anlamaya zorlayamazsın ki. Hepimiz bir açıdan öyleyiz muhtemelen. Bak diğer başlıkta polisten kaçan arkadaşa... Velhasıl çok ta ender ya da çok anormal bir durum değil bu.
    ahmak diyorum, salak diyorum ama hani az söylüyorum bence. yine ahmak diyeceğim, gereksiz yere hem beni gerdi hem kendisini gerdi ve işin sonucunda o telefonu satamadı ve ben ise 9700 liraya taksitle telefon aldım.

hem kendine zarar verdi hem bana. buna ben salak demeyeyim de ne diyeyim?

hem maddi hem de manevi zarar verdi, bunun yaptığını düşman yapar. ülkede biz bir birimize düşmanız. watercolours var ya, işte oda benim düşmanım. maddi manevi benim kötülüğümü istiyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)