Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kaskosu Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhabalar,

Yeni motosiklet aldım, Dominar D400 UG 2023. Bu hafta teslim alacağım inşallah. Kasko için astronomik fiyatlar geldi. Normal mi? Sizce kasko yaptırmaya değer mi?
    Hem iş yerim hem de evim güvenlikli otoparklı ona rağmen tek endişem motorun çalınması. Yoksa 14K üzeri masraf çıkartacak kazada düşüneceğim son şey çıkan masraflar olur herhalde.

1- 13850 anadolu (%25 muafiyet, Peşin)
    2- 21750 anadolu (Peşin)
    3- 17414 allianz (Peşin)
    4- 14300 koru (6 taksit)

Keyifli sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nereden fiyat aldınız bilmiyorum ama motosiklet sigortaları üzerine uzmanlaşmış bir kaç sigorta acentesi var onlarda daha güzel fiyatalr çıkıyor.

Benim xmax'a 2 hafta önce 5400 liraya kaskomu yenilettim.

Ufacık, kendimin yere bile düşmediği bir kaza yaptım yamaha yetkili servisinde 30bin lira masraf çıkmıştı. kasko şart yani.
    vedat35 ve levend84 bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden fiyat aldınız bilmiyorum ama motosiklet sigortaları üzerine uzmanlaşmış bir kaç sigorta acentesi var onlarda daha güzel fiyatalr çıkıyor.

Ufacık, kendimin yere bile düşmediği bir kaza yaptım yamaha yetkili servisinde 30bin lira masraf çıkmıştı. kasko şart yani.
    Benim scooter'da da kasko yok, bu mesajdan sonra yaptıracağım gibi
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sigorta parasına kasko yaptırmıssın abi ilk defa bu kadar düşük kasko duydum
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

şair, moto kasko, unico, nur sigorta bunlardan biri mi ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Sonuncusu şair sigortaya ait. Diğerleri arabam için sigorta yaptığım acenteden geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Nur ve moto kaskoyu da yarın arayım.
    Şair fiyatların genel olarak bu mertebede olduğunu söylemişti. Ehliyetim 10 yılın üzerinde ama Yaklaşık 4-5 senedir üzerime kayıtlı motosiklet olmadı. Ondan da yüksek çıkmış olabilir.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Astronomik değil normal fiyatlar.

300lük vespa sahibiyim. 8-17k arası fiyat var. 8k'yı sadece 1 acenteden alabildim. Diğer sorduğum ne kadar acente varsa yüksek fiyat verdi

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şair, moto kasko, unico, nur sigorta bunlardan biri mi ?
    MRT sigorta acentesinden yaptırım, Unico sigorta "Genişletilmiş Yahama Kasko" yazıyor poliçenin başında.
    Alman_ ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    MRT sigorta acentesinden yaptırım, Unico sigorta "Genişletilmiş Yahama Kasko" yazıyor poliçenin başında.
    Muhtemelen unico sigorta,yamaha turkiye ile bir anlasma yapmis olabilir.

Fiyat cidden bedava.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Tüm tuşlara basıyorum şuan
    Burada yazılan tüm şirketlere yazdım. Fiyatlar gelince buraya eklerim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen unico sigorta,yamaha turkiye ile bir anlasma yapmis olabilir.

Fiyat cidden bedava.
    Aynen. Büyük şans. Aralık sonu V-Strom 650 için Anadolu'dan muafiyetsiz 17.500₺ fiyat almıştım. (Yaptırdım tabi, ama içime çok oturdu...)
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen. Büyük şans. Aralık sonu V-Strom 650 için Anadolu'dan muafiyetsiz 17.500₺ fiyat almıştım. (Yaptırdım tabi, ama içime çok oturdu...)
    Valla hocam inan Vstrom olsa bu kadar koymaz. En azından 300-400K'lık motoru sigortalıyor.

Bu arada yazılan firmalar genellikle birlikte çalışıyor. Moto Kasko - Şair Sigorta aynı, MRT de Nur ile beraber çalışıyor sanırım.
    En uygun 14.000 teklif geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astronomik değil normal fiyatlar.

300lük vespa sahibiyim. 8-17k arası fiyat var. 8k'yı sadece 1 acenteden alabildim. Diğer sorduğum ne kadar acente varsa yüksek fiyat verdi
    Aslında astronomikten kastım tam olarak bu. Motosikletinizin 2. eli 300K TL civarında. Gelen fiyatlar 8-17K
    Benim satın aldığım motosikletin sıfırının fiyatı 173K (Ben 141K'ya aldım ama güncelini yazdım). Gelen teklifler 14-22K
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Genişletilmişten kastı hangi maddeler var merak ettim şimdi bak.

AlanParson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle kasko yaptir. Ben yaptirmadigima pismanim. Motor devrildi bir suru cizik masraf cikti. Kaskom olsaydi kar zarar hesabi yaparak kaskodan yaptirabilirdim. Daha bunun hirsizligi, kazasi, durduk yerde basina gelebilecek bir suru sey var. Mumkunse %100 muafiyetsiz yaptir. Insallah ihtiyacin da olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genişletilmişten kastı hangi maddeler var merak ettim şimdi bak.
    Onu ben de anlamadım.
    Yani unico'nun kasko poliçesinde hep böyle yazıyor ama yamaha yetkili servisleri ile anlaşması yok mesela. Yamaha servislerinin hiç bir sigorta ile anlaşması yok.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Basit bir devrilmede bile 30bin TL masraf çıkabiliyor.
    Bütçeniz varsa kesinlikle yapın.
    Kafa rahatlığı açısından da iyi oluyor.

Ben Mayıs ayında MRT'den yaptırdım Dominar 400UG için , 10bin gibi tutmuştu.
    MSMorkan ve espresso bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Kasko iyi bir şey ama fiyatlar uçmuş durum da motor kaskoları araba kaskoları gibi değil anahtarı üzerinde unutulsa ve çalınsa ödeniyor öyle maddeler var pazarlık ederek yaptırmanı öneririm,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kasko işide öyle durduğu yerde düşürdük 30 bin masraf çıktı diye düşünerek yaptırsan.O kasko sana iki kere ödeme yapar üçüncüye kara listeye alırlarki bu aslında resmiyette olmayan ama kasko şirketlerinin birbirinle paylaştığı bir liste.100k da versen hiç bir şirketten kasko yaptıramzsın.Nereden biliyorum.Kardeşim aynı yıl içinde üç kere kaza yaptı.Biri park halindeyken vurdular diğeri kırmızıda duramayıp adam arkadan vurdu.Bir sonraki sene hiç bir firma kasko teklifi vermedi.Çok zor yaptırmıştı kaskoyu.

Sonra kaskoya en çok ihtiyacın olacağı zaman kaskon olmayabilir.
    MSMorkan bunu beğendi.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Kaskoyu beklenmedik durumlarda zararı minimize etmek için yapıyoruz zaten. Hırsızlık gibi durumlar da olabiliyor. 125cc motorun bile 100k olduğu bu ülkede kasko şart bence.

Suç %100 karşı tarafta ise etkilenmiyoruz diye biliyorum.

Talihsizlikler olabilir ona yapacak bir şey yok. En azından bir önlem almış olmak önemli olan.
    espresso bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko işide öyle durduğu yerde düşürdük 30 bin masraf çıktı diye düşünerek yaptırsan.O kasko sana iki kere ödeme yapar üçüncüye kara listeye alırlarki bu aslında resmiyette olmayan ama kasko şirketlerinin birbirinle paylaştığı bir liste.100k da versen hiç bir şirketten kasko yaptıramzsın.Nereden biliyorum.Kardeşim aynı yıl içinde üç kere kaza yaptı.Biri park halindeyken vurdular diğeri kırmızıda duramayıp adam arkadan vurdu.Bir sonraki sene hiç bir firma kasko teklifi vermedi.Çok zor yaptırmıştı kaskoyu.

Sonra kaskoya en çok ihtiyacın olacağı zaman kaskon olmayabilir.
    Kesinlikle öyle üstat 20 yıldan uzun süredir evlerimizi işyerimizi araçlarımı kasko yaptırırım bir kere aracımı pert ettim toparlayamadım gittim vurdum 10 günde parayı ödedi ondan sonra yeni araç aldım baktım kasko yapmıyorlar saçma sapan teklifler geliyor bende dedim ki tüm kaskolarımı yenilemeyeceğim kaç yıldır kasko yaptırıyorum bir araç pert ettik diye şu ettiğinize bakın dedim ondan sonra pamuk gibi oldular,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)