Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

5 Temel Ekipmanı Aldık, Başka?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar,

Bugün kask, mont, eldiven, pantolon ve bot olmak üzere 5 temel ekipmanı satın almış bulunmaktayım. Motosiklet tecrübem yaklaşık 700km, tecrübesizim. Dürüst olmak gerekirse altımdaki motosiklet her ne kadar 125cc'lik bir scooter olsa dahi her an başıma ciddi bir kaza gelebilir endişesi ile sürüyorum.

Yaşanabilecek herhangi bir aksilik durumunda alacağım hasarı minimuma indirmek için bu 5 temel ekipmana ek olarak ne/neler almamı önerirsiniz?

Örneğin, Dainese markasının kuyruk sokumu kısmına da denk gelen sırt korumalığı gördüm, montumun kendi sırt koruması olmasına rağmen içime böyle bir sırt korumalığı taksam nasıl olur? Deneyenler var mı?

Cevaplarıyla yol gösteren herkese çok teşekkür ederim, saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    montlardaki sırt koruması süsten ibarettir. bahsettiğin uzun sırtlıktan başka eklenecek bi şey kalmıyor geriye.

belki eğitim alabilrsin.
    vedat35 ve mertowski bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Reflektif yelek ve üst yağmurluk da sele altı bagajınızda yer alsa iyi olur.
    vedat35, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dizlik (+kaval kemiği koruması) de olabilir.
    vedat35 bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Mont ve Pantolonda bulunan korumalıklar büyük ihtimal 1. seviyedir. Bunları kontrol etmeni ve level 2 (2. seviye) korumalıklarla değiştirmeni tavsiye ederim.

https://www.vecton.com.tr/kategori/koruma-ekipmanlari

Bel koruma yada sırt kabuğu bu sıcak havalarda pek kullanılmıyor açıkçası.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS
    https://productimages.hepsiburada.ne...4902248498.jpg

Şahsen sırt için bu resimdekini kullanıyorum, uzun bir sırt koruma/bellik bence gereklidir.

Ek olarak buff ve kulak tıkacı bence elzemdir. Buff ile kask daha temiz kalır, boynu korur. Kulak tıkacı işitme kaybına karşı önlem olarak kullanılır, yolculuk daha konforlu ve daha az yorucu olur.
    espresso ve vedat35 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    başlangıç için gayet güzel
    reyzinkçiler bellik ve sırt koruma alıyor extra olarak
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Montta yeri varsa göğüs koruma iş görebilir. Ek olarak boyun koruma da kullanılabilir, ama çok elzem değil bence.
    vedat35 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne güzel tam ekipman geziyorsunuz. Eksik ekipmanla gezenlere örnek olsun.

Montun sırtındaki koruma cebinde bazı montlarda süngerimsi bir dandik koruma geliyor, ayrıca satılan korumalar oluyor, ben revit montuma o şekilde ekstra koruma almıştım, yazlık montta biraz terletiyor ama olsun o kadar deyip kullanıyorum.

Pek bir eksik kalmamış, bol miktarda buff alın, hatta bir sürü varken bile sırf desenini/rengini beğenip yine alın, çok iş görüyor. Kask takmadan önce kafanıza buff geçirin farkı göreceksiniz, konforu çok arttırıyor, hem kaskı giyerken kulakları topladığı için rahat ettiriyor hem sıcakta kafa terleyince kaskın içi kirlenmiyor, hem de molalarda kaskı kafanızdan çıkardığınızda kafanıza güneş geçmesini engeller.
    Bir buff da sürekli boynunuzda takılı olsun, kışın rüzgarı kesiyor çok iyi ama yazın da arı/böcek/sink boyundan içeri girmesi kadar kötü bir durum yok onu engeller, buff candır, her an yanınızda en az iki buff bulunsun yani, biri boyuna biri kafaya. tek buff ile hem boynu hem kafayı kapatmak da mümkün ama bu şekilden ben çok verim alamadım iki ayrı buff daha rahat geldi. hem boyunda güzel bir buff şık da duruyor.

Kulak tıkacı da çok rahatlık. güneş gözlüğü gibi düşünün, tıkaç kullanınca tamamen sesler kesilmiyor yine duyuyorsunuz ama kötü sesler yani rüzgar sesini kesiyor bu da hem kulak sağlığı hem konfor açısından önemli.

Hatırlatmış olayım, ceplerinizi kullanmamaya alıştırın kendinizi. Kaza sırasında montun iç cebindeki ruhsat yüzünden 2-3 ay ruhsata denk gelen yerdeki kaburgalarım ağrımıştı. cepteki anahtar vb. sert cisimler ya da ruhsat gibi fazla sert olmayan cisimler bile kaza anında tehlike yaratabilir, hem cep kullanmamaya alışınca cebe konan en ufak şey bile bir süre sonra rahatsız ediyor. Boyundan çapraz asılan küçü çanta edinin, telefon, cüzdan, ruhsat, anahtar, çakmak, sigara vb. normalde ceplere tıkıştırılan şeyleri bunda taşıyın, sürerken sele altı bagaja atarasınız, motordan ininde alıp omzunuza asarsınız, cepler boş kalır.
    vedat35, tommygun, mehmetyasin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir de tabi bu ekipmanların kışlıklarını da almak gerek.
    espresso ve vedat35 bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    çelik zırh bile giymiş olsan, ani fren yapmayı bilmiyorsan, viraja nasıl gireceğini bilmiyorsan yine zarar görebilirsin.
    benim tavsiyem güvenilir bir kuruluştan eğitim yönünde olur.

bu arada tam takım ekipman alıp, güvenliğe bu kadar önem vermenizi takdir ediyorum.
    Tekeriniz düz bassın.
    vedat35 ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Uzun sırt koruması değilde daha kısa olanını uzun yolda kullanıyorum.Hem belini korse gibi sardığı için uzun yolda belin ağrımıyor hemde montun altından rüzgar alıp beli böbrekleri üşütmeni engelliyor.Tabi terletme yapıyor molada çıkarıp rüzgarda kalırsan daha kötü sonuç verebilir bunada dikkat et.Montta zaten sırt kotuması var ama dandik bişey muhtemelen.Bunları değiştirmeyi düşünüyorum ama hep bişeyler giriyor araya ihmal ediyorum.
    vedat35 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    bende çift eldiven çift kask çift bot var dönüşümlü kullanıyorum.pantolon yok.korumalı mont 1 tane.
    tavsiyem fiyatlar sürekli arttığı için en çabuk eskiyeni çift alman,yani bot ve eldiveni 2 takım yaparsan ileri dönük yatırım olur.
    onun dısında alcak bişe kalmamıs.gerisi motosiklette eskiyen parçalara harcarsın.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    motoventooutlet'te bedava sırt koruma var arkadaşlar alın.
    Alpinestars KR3 2100TL gibi bişey. KR2-insert olanı 890TL mi ne.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoventooutlet'te bedava sırt koruma var arkadaşlar alın.
    Alpinestars KR3 2100TL gibi bişey. KR2-insert olanı 890TL mi ne.
    KR2I Alpinestars sitesine USD 69 yani 1.800₺. MotoventoOutlet'te 890₺ ise ihtiyacı olan saldırsın vallahi. :D
    vedat35 bunu beğendi.

Bu sitedeki sırt korumaları içerisinden hangisini almamı önerirsiniz?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kr2 var bende zamanında aldıydım ama o sadece alpinstar montlar için siz onu öyle alıp her monta takamazsınız.bazıları uzun bazıları üçken bazıları daire şeklinde yapmış firmalar bir birinden ayrılması için.orada daha enteresan fiyatlı olanlar var bele sarılan modeller var onları tercih edinki her montla kullanabilirsiniz
    vedat35 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bence yeterli. Yerinizde olsam ek ekipman yerine sürüş eğitimine yatırım yapardım.

Montlarla gelen sırt zırhları kötü değildir. Kimileri sırt zırhı ile gelmez. Ek olarak alıp eklemenizi ister. Sırt zırhı yeri ya boş olur, ya da ince bir sünger koyarlar. Bu tabii ki zırh değildir.

Aldığım düzgün pantolonların hepsi de CE level 2 dizlik ile geldi.

Yazdıklarınızın üzerine ekstra ekipman, motosiklet binmeden önce ekstra uğraş, sürüş esnasında potansiyel rahatsızlık, özellikle de yaz mevsiminde ter ve bunalma demektir.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı vedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitedeki sırt korumaları içerisinden hangisini almamı önerirsiniz?
    Ben bir tane KR3 aldım. Böbreklere de uzanan kısımları var yanda, güzel.
    Bir tane KRR aldım, pistte kullanım için daha kompakt bir şey.
    Bir de bir tane KR2i aldım, i olanlar insert yani montun içine sokulan türden. Bunun için tabi Alpinestars bir mont gerekiyor.
    Ama diğer sonunda i olmayan KR2 KR3 KRR gibi ürünler herhangi bir mont ile kullanabilirler, harici olarka monttan önce giyilen bir parça zaten.
    KR3'ü de aktif kullandım 1-2 hafta öncesine kadar. Şimdi file monta KR2i'yi taktım.
    vedat35 bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    250r
    Sırt korumalar iyiymiş. Monta takılanlar yerine cırtcırtlı olanları almak daha mantıklı gibi.
    vedat35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler