Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

29.06.2023 sucuk döner yiyeceğim diye 1334 km yol yapmam

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hiç sucuk döner yemedim yahu... Ne zaman çıktı da ne zaman bitti?
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sucuk döner yemedim yahu... Ne zaman çıktı da ne zaman bitti?
    2000'lerin başında sucuk döner İstanbul'da popülerdi. Hatta 2003'de sucuk döner yedikten sonra bana hint kınasından yengeç dövmesi yapacak diye eski kız arkadaşımla bizim eve geçmiştik. Kız acemi ve yeteneksiz çıkmıştı. Kızın koluma çizdiği yengeç (burcum yengeçtir) o yeteneksizlik ve rahmetli annemin işten eve erken gelmesinden kaynaklı basılmanın verdiği stresle yarıda kalmış, geçici dövmemiz adeta dötü bacağı eksik bir ampute yengeç halinde kalmıştı. Anam kızı sevmemiş, ampute yengeç figürü de o kadar yıkamama rağmen yaz sıcağında 3 hafta kolumda kalmıştı.
    levend84, espresso, mertowski ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000'lerin başında sucuk döner İstanbul'da popülerdi. Hatta 2003'de sucuk döner yedikten sonra bana hint kınasından yengeç dövmesi yapacak diye eski kız arkadaşımla bizim eve geçmiştik. Kız acemi ve yeteneksiz çıkmıştı. Kızın koluma çizdiği yengeç (burcum yengeçtir) o yeteneksizlik ve rahmetli annemin işten eve erken gelmesinden kaynaklı basılmanın verdiği stresle yarıda kalmış, geçici dövmemiz adeta dötü bacağı eksik bir ampute yengeç halinde kalmıştı. Anam kızı sevmemiş, ampute yengeç figürü de o kadar yıkamama rağmen yaz sıcağında 3 hafta kolumda kalmıştı.
    2005 lerde cumhuriyet sucuk evleri acilmisti,bulundugum sehirde cok ragbet gormedi,zaten cok ta dayanmadi kapandi,hatta akşamlari gorurdum,sabah taktigi doner bitmez oylece dururdu.

Esasen,sucuk bizim kulturumuzde ya tavada,ya mangalda yada tost icinde gider.

Gercekci olunursa sucuktan döner olmaz.hatta tavuktan da olmaz,döner dedigimiz dananin sirtindaki etten olur,araya iç yagi koyup,yaprak seklinde kesilir,kiymadan da olmaz.

Bu isin erbabi peçenek ve kastamonu yatik donerdir.

Son zamanlarda sosyal medyada,sos ayagina donerleri durumleri rezil kepaze ediyorlar

Donerin icine sumakli sogan,köz biber,az da domates girer abartmadan,etin tadini bastirmadan olacak.
    tommygun, hasmet, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    son 2 fotodaki mutluluk muazzam
    bol bol afiyet olsun
    bir dahakine canın kayseri mantısı çeksin peşine takılayım
    tommygun bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 lerde cumhuriyet sucuk evleri acilmisti,bulundugum sehirde cok ragbet gormedi,zaten cok ta dayanmadi kapandi,hatta akşamlari gorurdum,sabah taktigi doner bitmez oylece dururdu.

Esasen,sucuk bizim kulturumuzde ya tavada,ya mangalda yada tost icinde gider.

Gercekci olunursa sucuktan döner olmaz.hatta tavuktan da olmaz,döner dedigimiz dananin sirtindaki etten olur,araya iç yagi koyup,yaprak seklinde kesilir,kiymadan da olmaz.

Bu isin erbabi peçenek ve kastamonu yatik donerdir.

Son zamanlarda sosyal medyada,sos ayagina donerleri durumleri rezil kepaze ediyorlar

Donerin icine sumakli sogan,köz biber,az da domates girer abartmadan,etin tadini bastirmadan olacak.
    Eski dönercilerde tavuk dönerin sonradan çıktığını söylüyorlar, ne kadar sonradanda olsa meret güzel bir şey hele içi alınmış ekmeğe bol yağlı ve bol etli tavuk döner oldumu lezzet patlaması yaşatır bana. Döner işi erken saatlerde veya dönerin yeni piştiği vakitlerde çok daha güzel oluyor sebebi ise sosunun ette olması son kesim döner oldumu pekte bir lezzeti olmuyor. Afyon'a gitmiştim ama sucuk döner yediğimi hatırlamıyorum, sucuk dönerde toptayken o yağı akmıyor mu? Sucuk kuru kuru güzel olmazki, sucuğun yağı bilekten akmalı .
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir değiştirme procesi var bugün yarın. sonra bir uzun yol düşünüyorum ayaş filân
    Canın Turşu çekerse Çubuk'a beklerim. Malûm turşu saç çıkarıyor. Ektirmeye para vermeyin, Çubuk turşusu yeyinnn. (Kamu spotudur.)
    tommygun, symm ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski dönercilerde tavuk dönerin sonradan çıktığını söylüyorlar, ne kadar sonradanda olsa meret güzel bir şey hele içi alınmış ekmeğe bol yağlı ve bol etli tavuk döner oldumu lezzet patlaması yaşatır bana. Döner işi erken saatlerde veya dönerin yeni piştiği vakitlerde çok daha güzel oluyor sebebi ise sosunun ette olması son kesim döner oldumu pekte bir lezzeti olmuyor. Afyon'a gitmiştim ama sucuk döner yediğimi hatırlamıyorum, sucuk dönerde toptayken o yağı akmıyor mu? Sucuk kuru kuru güzel olmazki, sucuğun yağı bilekten akmalı .
    Dönere kaliteli et koymadıkları için sosla göz, pardon damak tadı boyuyorlar.
    espresso, Motoseverrr ve tommygun bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    SD 1290R
    Ampute yengec gercekci aslinda Kiskaci, bacagi eksik yengec cok olur. Malum yengec milletinin kol ve bacaklari cikiyor yeniden tekrar. Ahtapotun biri yengeci yemek icin dadaninca bir kiskaciyla diger kiskacini oldugu gibi kokunden koparip ahtapotun onune atip "aha bunu ye" deyip tuyduydu...

Sucuk doner olayini kacirmisim ama cok da uzulmedim acikcasi. Sonucta sosis, salam gibi islenmis et. Cok da saglikli bir sey degil. Arada bir kahvaltida sucuklu yumurta yemek icin evde bulunduruyorum sucuk ama izgara yapacaksak normal et, tavuk, balik ya da evde yapilmis kofte kullanmaya calisiyorum.

Yengec demisken, "mavi yengec" acaip lezzetli bir hayvan. Turkiye'de Dalyan'dan cikiyormus. Denk gelirseniz kacirmayin. Genelde yengec eti yavan olur. Bu hic oyle degil.
    tommygun, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS
    Abi gerçekten sana çok özeniyorum.Gerek verdiğin yanıtlar,motorun,şahsiyetin her şey yani.İlk foruma üye olduğumda bana yardım etmiştin minnettarım.Yolundan ilerliyorum.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ben bu adamın gezilerine mesaj yazmıyorum artık.
    Eskiden bir sürü şey yazmaya çalışırdım; güzel gezi, eline sağlık, tekerine taş değmesin vs.
    Şimdi beğen butonuna basıp geçiyorum.
    Adamın gezileri bitmiyor ki ))

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Google Maps'e sucuk döner yazıyorum bir cacık çıkmıyor.
    Maltepe Carrefour'da İkbal varmış ama o da kapanmış sanırım. Kozyatağı Carrefour'da da çıkmıyor AVM sitesinde.

İş çıkardın başıma tommy. Nerede şimdi sucuk döner yiyip "ulan bunun neyine hasta olmuşuz" diyeceğim?
    tommygun, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google Maps'e sucuk döner yazıyorum bir cacık çıkmıyor.
    Maltepe Carrefour'da İkbal varmış ama o da kapanmış sanırım. Kozyatağı Carrefour'da da çıkmıyor AVM sitesinde.

İş çıkardın başıma tommy. Nerede şimdi sucuk döner yiyip "ulan bunun neyine hasta olmuşuz" diyeceğim?
    Ümraniye Akyaka Avm.de gözüküyor.
    killingroad, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ümraniye Akyaka Avm.de gözüküyor.
    Google'a bir posta daha sövdük.
    Du bakalım bi toplantıya giricem arayayım varsa atlayıp gidicem galiba =)
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Afiyet olsun.

Motosikleti
    SD 1290R
    Şöyle düşünsek: Düzgün bir şey olsa her yerde kapanmazdı zaten
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence zamanına göre inovatif bir üründü. Aynı zamanda et döner ve tavuk dönerin yanında ilginç ve de leziz bir alternatifti.
    espresso ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Türkiye istisnasını çalıştırmadan böyle denklemler kurmamak lazım.

Gidemedim bu arada. Acayip de içimde kaldı, iyice beklentiyi yükseltiyorum bekledikçe, hepten tiksinç gelecek kesin =)

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Türkiye istisnasını çalıştırmadan böyle denklemler kurmamak lazım.

Gidemedim bu arada. Acayip de içimde kaldı, iyice beklentiyi yükseltiyorum bekledikçe, hepten tiksinç gelecek kesin =)
    Boşver Ümraniye'yi, Afyon'a gidersin. Ha İğneada ha Afyon
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönere kaliteli et koymadıkları için sosla göz, pardon damak tadı boyuyorlar.
    Şehrin göbeğinde kaliteli et döner istiyorsan Beşiktaş'ta Tarihi Karadeniz Döner Asım Usta ya gidiniz , Beşiktaş'ta doğdum büyüdüm çocukluğumdan beri adam aynı yerde ve hala önünde kuyruk oluyor..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehrin göbeğinde kaliteli et döner istiyorsan Beşiktaş'ta Tarihi Karadeniz Döner Asım Usta ya gidiniz , Beşiktaş'ta doğdum büyüdüm çocukluğumdan beri adam aynı yerde ve hala önünde kuyruk oluyor..
    Beer Port kapandı, Beşiktaş bitti benim için. Buarada Karadeniz döner hakikaten enfestir. Rota olarak şöyle az biraz uzun ve keyifli bir rota olsa her hafta gelinir valla döner yemeye.
    espresso, levend84 ve Green Arrow bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)