Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eldiven Boyutu Nasıl Olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar,

Alpinestars GP-Pro R3 motosiklet eldiveni aldım. Baş parmakta yarım boğum, serçe parmakta ise 1-1.5 boğum boşluk kalıyor. İşaret, orta ve yüzük parmağı da neredeyse tam gelecek fakat onların da uç kısımlarında birazcık boşluk var. M beden aldım, denemeden almıştım. Sizce iade edip S beden mi almalıyım yoksa bu durum normal mi? Sizin eldivenleriniz elinize tam oturuyor mu yoksa uçlarında boşluk kalıyor mu? Bu işin doğrusu nedir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Aynı eldiven bende de var. Bilek kalıbı dar garip bir yapısı var. Kullandıkça açılıyor ele daha cok oturuyor. Bayramdan sonra eve dönünce eldiveni tekrar denerim bendeki M beden kendi mezura ölçüm 8.5cm civarıydı yanlış olmasın. Bu boşluukların sanırım aynısı bende de var.
    vedat35 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    iade etmeden evvel yenisini al, dene ondan sonra birini iade edersin mağazaya bizzat gitme şansın yoksa.
    vedat35 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Boğum çok standart bir ölçü olmamış. Daha net aktarsanız daha iyi anlaşılır. Motosiklet eldiveni gidonu tutarken elinize tam olması lazım. Yani avuç açıkken illa ki bir miktar boşluk olur bu durumda.
    vedat35 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Kullandığın motorun cinsi nedir bilmiyorum ama çok yüksek ccli vs değilse ve eldiven eline tam otursun istiyorsan tekstil eldiven alman gerekiyor .
    Revit mosca , five gloves gibi. Bunlar koruması düşük eldivenlerdir.Bence eldiveni e ticaretten aldıysan iade et .

İstanbuldaysan örneğin hasanpaşaya git eldiveni deniyerek al ve mutlaka orada olan bir motosiklette korna , ateşleme, sellektör vs tuşlarına basmayı , baş parmak hareketlerini dene .Eline tam oturan bir deri eldivende ölçüleri uygun değilse hareketini kısıtlayabilir baş parmak harketlerini kısıtlar , el ayasında ağrı yapar.Motomax " Alpinestars " satıyor.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    ben tucano urbano L beden deri eldiven almıştım deneyerek, elime takınca tam oluyor gibi ama kullanımda çok rahat değilim, indiğimde de elimde baskı izleri oluyor epeyce. ellerim de yoruluyor. aynı modelin XL'sini almak için tekrar aynı dükkana gittim. hem büyük geldi, hem de mağazadaki arkadaş bu eldiven (L) sana uygun, boşuna tekrar para harcama dedi. ama ben rahat değilim. uzun lafın kısası, deri eldiven pek rahat bir şey değil sanırım.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tucano urbano L beden deri eldiven almıştım deneyerek, elime takınca tam oluyor gibi ama kullanımda çok rahat değilim, indiğimde de elimde baskı izleri oluyor epeyce. ellerim de yoruluyor. aynı modelin XL'sini almak için tekrar aynı dükkana gittim. hem büyük geldi, hem de mağazadaki arkadaş bu eldiven (L) sana uygun, boşuna tekrar para harcama dedi. ama ben rahat değilim. uzun lafın kısası, deri eldiven pek rahat bir şey değil sanırım.
    Eğr boşluk takıntısı olan birisi iseniz (ben de var örneğin ) mutlaka tadilattan geçmesi gerekiyor.
    freasy bunu beğendi.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Eldiven seçimi de kask seçimi gibidir. olanı almalısınız marka model ikinci planda, yani çok sevdiğiniz model sizin ellerinize uyumlu olmayabilir genelde uyumsuzluğu başparmak yaratır.(eldiven tam olur baş parmak ucunda ciddi bir boşluk kalır gibi) eldiven ne çok sıkacak neden bol olacak elinize, bunu sağlayan eldivenleri mağazaları gezerek bulabilirsiniz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tarif ettiğinize göre eldiven bariz büyük gelmiş. Küçüğünü deneyin. Ama küçüğü sıkarsa başka modele yönelin.

Eldiven kan dolaşım zorluğu oluşturacak kadar sıkı olmamak kaydıyla ele tam oturmalı. Karıncalanma, ağrı, ya da basınç noktaları oluşturmamalı, sıkı ama rahat olmalı. Kask gibi.

Deri eldiven olayına gelince: Elinize uygun hakiki deri eldiven güvenli olduğu kadar acaip te rahattır. Sahip olduğum en rahat motosiklet eldivenlerinden biri Dainese'nin uzun Druid modeli. Cuk oturuyor ve motosiklet kullanırken hareket alanı çok iyi. Üstelik deri zamanla elinize uyum da sağlar. Tekstil ve sentetik malzeme öyle değil.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ben kaskı ve eldiveni mağazaya gitmeden bu tablo ile aldım tam oldu.
    https://www.feyizoglu.com/content11/olcu-Tablosu

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kaskı ve eldiveni mağazaya gitmeden bu tablo ile aldım tam oldu.
    https://www.feyizoglu.com/content11/olcu-Tablosu
    Zar atmışsınız, şansınıza düşeş gelmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler