Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Uzun Menzilli Elektrikli Motosiklet Önerisi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Öncelikle merhaba umarım iyisinizdir.. Aylar önce babama http://www.motosiklet.net/forum/moto...alinir-mi.html şunu almıştık ve bayağı memnun kaldık ayda 30-35 tl (minimum 200 km yol geziyoruz) elektrik yakıyor bir ayda çoğu işimizi görüyor .. Çok zevkli bir makine bildiğin kamyonet gibi.. Şimdilerde kendime elektrikli uzun menzilli en düşük 90 km , hızı 70-80 km olan elektrikli bir motosiklet arıyorum.. Fiyatı 70bini geçmesin sıfır olursa çok iyi olur..

Şu çok hoşuma gitti https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...84978974/detay Bu makineler son hızda kaç kmye düşer menzili ...

Hayırlı günler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Karar tabi ki sizin ama gerçek bir motosiklet almanızı öneririm.

İlandaki şey fiskos, süs, kırlent, tüplü tv üzerindeki dantel.
    pea, espresso, BoraKara ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karar tabi ki sizin ama gerçek bir motosiklet almanızı öneririm.

İlandaki şey fiskos, süs, kırlent, tüplü tv üzerindeki dantel.
    Motosikletim var x9 500 fakat ben genelde gebze tuzla pendik arası geziyorum..Bazen kadıköye gider gelirim malzemeye..Yukarıda anlattığım değerler benim için yeterli.. Misal bu elektrikli araç kadıköye max 15 tlye gider gelir..Bendeki scooter 90-110 arası yakar..Bunu sipariş ürünün üstüne 100 tl ayrı koyunca pek tadı tuzu kalmıyor işin..
    İlandaki motorun değerleri yeterli idi benim için gerçekten yapıyor ise..

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Malesef elektrikli scooterlarda çeşit çok yok. İyi markalarınki çok pahalı. Rks de bir model var ama markayı önermiyorlar. En çok tutanlardan diğeri arora zr5. Hız olarak 70-80 arası çıkıyor. Kullanıma göre 1-2 yılda bir batarya değişiyor. onunda fiyatı 600tl. kaç tane değişmesi gerekse değişiyor 6 tane varmış. (Yeni araştırdım) Fiyatını unuttum açıkcası, fakat kk'na taksit yapılıyordu.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Volta VS5 sizin için uygundur. 100 km menzilli. 70 km/h stabil hız. Sıfırının fiyat aralığı 37K-42K aralığı.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33436189/detay
    hachiko bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ürün bilemiyorum ama elektrik olayında hız arttıkça tüketim ve güç ihtiyacı çok artıyor. 60km ile 85km hız arası rüzgar direnci iki kat. O yüzden hız arttıkça menzil çok azalıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Menzil değerleri pek hoşuma gitmedi..Birde şu var araştırma yapınca sabit değerler çıkmıyor kimi sitede 60 km hız 100 km menzil yazılmış ya da tam tersi..Pek güvenemedim doğrusu tipi vs hoşuma gitti ama..Teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:09 ----------

Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volta VS5 sizin için uygundur. 100 km menzilli. 70 km/h stabil hız. Sıfırının fiyat aralığı 37K-42K aralığı.
    Bunu gerçekten çok beğendim fakat müşteri hizmetlerini aradım ve bataryasının 25 bin tl olduğunu söylediler..Orada kaldım inanın 10 15e razı idim birde ürünü sipariş üzerine getiririz dediler hep soğudum..Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için..Hayırlı bayramlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:12 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün bilemiyorum ama elektrik olayında hız arttıkça tüketim ve güç ihtiyacı çok artıyor. 60km ile 85km hız arası rüzgar direnci iki kat. O yüzden hız arttıkça menzil çok azalıyor.
    Bunu özellikle belirttim ama inanın tüm temsilciler bu konuda bilgisiz eee uuu edip duruyorlar..

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tekrar merhaba arkadaşlar hala bu tarz bir araç arıyorum

https://www.sahibinden.com/elektrikl...klet-volta-vs5

Bunda kesin karar kıldım bugün bir kaç yeri aradım istanbul çevresi için ellerinde yokmuş gelmez dediler.. İl dışında olanlar hem uzak fiyat konusunda çok aşırıya kaçıyorlar..

bu ilanı aradım elinde teşhir sayılacak az kullanılmış olarak varmış 38 bin tl istedi.. Yan düşmüş bir kere yan grenajı çizilmiş sıfırı ile değiştireceğim dedi..Fotoğraf istedim geri dönüş yapmadı..Hala arıyorum bu tarz bir makina.
    Teşekkürler

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yakın zamana kadar 70 binlerdeydi fiyatı super soco tc max...Bende çok baktım cesaret edemedim almaya...En en uygun fiyatlısını ve diğerlerine oranla kalitelisini seçmişsiniz (pil sürat mesafe).

Silence yede çok baktım gözüm yemedi yine.

Elektrikli motor şarz etme vergisi gelirmi acaba...

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Menzil değerleri pek hoşuma gitmedi..Birde şu var araştırma yapınca sabit değerler çıkmıyor kimi sitede 60 km hız 100 km menzil yazılmış ya da tam tersi..Pek güvenemedim doğrusu tipi vs hoşuma gitti ama..Teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:09 ----------

Bunu gerçekten çok beğendim fakat müşteri hizmetlerini aradım ve bataryasının 25 bin tl olduğunu söylediler..Orada kaldım inanın 10 15e razı idim birde ürünü sipariş üzerine getiririz dediler hep soğudum..Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için..Hayırlı bayramlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:12 ----------

Bunu özellikle belirttim ama inanın tüm temsilciler bu konuda bilgisiz eee uuu edip duruyorlar..
    Evet batarya ücreti 1000 usd,yeni sordum bayisine

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    https://www.youtube.com/shorts/_si36bGHnbc

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Volta dediğiniz fren kaliperi ters takılmış dominik malı motor satan bir firma. Motopiksel denen varlığa bir kamyon para verdiler imaj düzeltmek için yine de yemedi. Canımı yolda buldum diyenler için çok iyi bir seçim onlardan motosiklet almak.
    voodevil, espresso ve BoraKara bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volta dediğiniz fren kaliperi ters takılmış dominik malı motor satan bir firma. Motopiksel denen varlığa bir kamyon para verdiler imaj düzeltmek için yine de yemedi. Canımı yolda buldum diyenler için çok iyi bir seçim onlardan motosiklet almak.
    Bir arkadaşım kullanıyor vs5 i hiç sorun yaşamadı deli gibide gidiyor aynı 125 cc scooter gibi.Kalkışı ivmesi baya etkili.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Size önerebileceğim bir model yok maalesef.
    Elektrikli scooterlere sıcak bakmıyordum fakat geçenlerde BMW CE 04 ‘ü denedim
    Çok güzeldi.
    130km menzil , maksimum hız da 130km
    Akselerasyonu oldukça iyiydi.
    Tekerlekler arası mesafe 1.675 mm olmasına rağmen çok kıvrak ve dengeli bir motosiklet.
    Fiyatı astronomik olmasa tadından yenmez

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı foreverlight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet batarya ücreti 1000 usd,yeni sordum bayisine
    O zaman bana aşırı saçma gelmişti fakat şimdi yakıt fiyatları gözönüne alınca gayet iyi geliyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/shorts/_si36bGHnbc

Bu babama aldığım elektrikli tropotör için aklıma geldi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam verilen para da belli sonuçta bugün 40 bin tl çin malı scooter fiyatı..Evet babama almıştım en başta güven vermiyordu fakat kullandıkça alıştık ve hiçbir sorun yaşamadık..Çok süper diyemem ama bu paraya normal..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım kullanıyor vs5 i hiç sorun yaşamadı deli gibide gidiyor aynı 125 cc scooter gibi.Kalkışı ivmesi baya etkili.
    Bakalım inşallah dediğiniz gibi olur ilk bulunduğum yerden kadıköye gidip gelmek tek şarj ile ve bir kaç kere bunu denemek baktım sıkıntı yok yedek batarya alacağım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size önerebileceğim bir model yok maalesef.
    Elektrikli scooterlere sıcak bakmıyordum fakat geçenlerde BMW CE 04 ‘ü denedim
    Çok güzeldi.
    130km menzil , maksimum hız da 130km
    Akselerasyonu oldukça iyiydi.
    Tekerlekler arası mesafe 1.675 mm olmasına rağmen çok kıvrak ve dengeli bir motosiklet.
    Fiyatı astronomik olmasa tadından yenmez
    Çok pahalı hocam yoksa yakından gördüm gerçekten harika bir makina..Ama aşar beni..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Şimdi iki gün öne başıma geleni yazayım..Yine bu volta vs5 arıyorum sarı sayfalarda.. bir çok firmayı aradım ilanda olmasına rağmen ellerinde olmadığını söyledi bu firmalar.. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33436189/detay şunu aradım yine elinde olmadığını fakat elinde teşhir ürün olduğunu söyledi firma..Yanda çizik olduğunu fakat yenisi ile vereceğini söyledi..Bende fotoğraf istedim çizik yerin ertesi gün yolladı..Tekrar aradım firmayı detaylı fotoğraf istedim ve ürünü alacağımı söyledim..Bana fotoğrafları yollayacaklarını söylediler..Tabi fotoğraflar gelmedi..Aradım ulaşamadım..Ve ilanı güncelleyip yukarıda gördüğünüz gibi fiyatı 42 bin tl yapmış ahlaksız..Bende google üzerinden firmasına yorum yazdım https://www.google.com/search?gs_ssp...hrome&ie=UTF-8 4 olan puanı 2.5a düştü ve kendileri ile olan kötü deneyimlerimi yazdım oraya.. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin..Ya bende 25 senedir ticaret ile uğraşırım bazen işyerinde yanlış eksik fiyat derimde inanın o fiyattan veririm utanırım yanlış demişim demeye.Bunlarda ne yüz kalmış ne ahlak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...71159987/detay

Şurayı aradım hemen telefonu açtılar..Ellerinde olmadığını fakat salı günü yenisinin geleceğini söylediler 48 bin herşey içinde fiyat verdiler..Bakalım sözlerinde dururlarsa buradan alacağım gibi..
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar bugün itibari ile tvs5 aldım kendime..İkinci el fazla kullanılmamış 40 bine aldım..Sıfırı bulunmuyor artık..

Motora biner binmez işte bu dedim öyle ele kola geliyor ki çocuk oyuncağı..
    Artıları
    - 80 km hızı çok rahat görüyor.
    - frenler harika..
    - Hız sabitleyici harika sadece direksiyonu çeviriyorsun
    - Kullanımı aşırı kolay
    - Menzili muhteşem bugün 98 km gittim hala %25lerde şarjı var ve çekişinde düşüş yok..
    - Süspansiyon iyi.
    - İvmelenmesi gayet iyi

Eksileri

- Ani manevrada dengeni bozuyor..
    - Popon biraz acıyor ama benim piaggioda öyle..
    - Korna sesi yetersiz gibi

Sözün özü niye daha önce almadım lan bunu.. ÇAyırova izmit git gel deneyeceğim muhtemelen gidip gelecek bu yolu..Kadıköy çayırova zaten rahat gidip gelir..

98 km yol sonrası kalan şarj

İyi ki almışım yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler yine buraya yazarım olumlu olumsuz gelişmeleri..

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tekrar merhaba iki gündür edindiğim deneyimleri yazayım.

Artıları..

- Gayet güçlü bir çok rampayı iki kişi 40 km hızla rahat çıkıyor..Bugün artçıyı arkama alıp iki kişi düz yolda denedim rahat 74 km hıza çıktı sonra trafik var diye yavaşladım.
    - Az rapma aşşağı ise ivmelenmesi muhteşem..
    - Farları inanılmaz güzel..
    - Ses yok arkadan bir ıslık sesi geliyor oda çok güzel..
    - Her araya çok rahat giriyor trafik vız..
    - Isınma hararet ışıklarda yakıt tüketimi sıfır..
    - Şehir içi dur kalk aşırı devir vs tek şarj ile 80 küsür km yol gidiyor ..

Eksileri

- Şarjının ne zaman biteceğini uyarmıyor ve son voltaja kadar performans kaybı olmadan gidiyor buda insanı yanıltıyor..Olmadık yerde şak diye bırakıyor yolda..Geçen gece alakasız bir yerde bıraktı beni yolda , arkadaşı aradım araba ile beni çek diye..Oda ilk gazı verince 20 metre yerde sürükledi beni bacağım ve omzum iptal şu an..
    -
    - Yoldaki çukurlara dikkat etmeli çünkü sert giriyor ve sanki bir yeri kırılacak gibi oluyor..

- Bunu bir kaç defa yaptı.. Ön ve arka freni ani sıkıp acı fren yaptıktan sonra gaz yemiyor..Kontağı açıp kapat düzeliyor ..Belki koruması olabilir bir şey diyemem..

Bugüne kadar bir çok elektronik alet motosiklet aldım fakat bu ilk izlenimlere göre hepsinden ayrı farklı biryerde..

Buda bacağımın hali..

Yine buraya yazarım motosiklet hakkında bilgileri..Teşekkürler..
    espresso, bassturbin, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    O da ilk gazı verince 20 metre yerde sürükledi beni bacağım ve omzum iptal şu an
    Büyük geçmiş olsun, en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Tekrar merhaba iki gündür edindiğim deneyimleri yazayım.

Artıları..

- Gayet güçlü bir çok rampayı iki kişi 40 km hızla rahat çıkıyor..Bugün artçıyı arkama alıp iki kişi düz yolda denedim rahat 74 km hıza çıktı sonra trafik var diye yavaşladım.
    - Az rapma aşşağı ise ivmelenmesi muhteşem..
    - Farları inanılmaz güzel..
    - Ses yok arkadan bir ıslık sesi geliyor oda çok güzel..
    - Her araya çok rahat giriyor trafik vız..
    - Isınma hararet ışıklarda yakıt tüketimi sıfır..
    - Şehir içi dur kalk aşırı devir vs tek şarj ile 80 küsür km yol gidiyor ..

Eksileri

- Şarjının ne zaman biteceğini uyarmıyor ve son voltaja kadar performans kaybı olmadan gidiyor buda insanı yanıltıyor..Olmadık yerde şak diye bırakıyor yolda..Geçen gece alakasız bir yerde bıraktı beni yolda , arkadaşı aradım araba ile beni çek diye..Oda ilk gazı verince 20 metre yerde sürükledi beni bacağım ve omzum iptal şu an..
    -
    - Yoldaki çukurlara dikkat etmeli çünkü sert giriyor ve sanki bir yeri kırılacak gibi oluyor..

- Bunu bir kaç defa yaptı.. Ön ve arka freni ani sıkıp acı fren yaptıktan sonra gaz yemiyor..Kontağı açıp kapat düzeliyor ..Belki koruması olabilir bir şey diyemem..

Bugüne kadar bir çok elektronik alet motosiklet aldım fakat bu ilk izlenimlere göre hepsinden ayrı farklı biryerde..

Buda bacağımın hali..https://i.hizliresim.com/hin44mq.jpeg

Yine buraya yazarım motosiklet hakkında bilgileri..Teşekkürler..
    Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.
    Demek ki bu aletleri de küçük şeyler demeyip full ekipmanla sürmek gerekiyormuş.

Ben de İstanbul'dan taşınma durumum çıktı, ilçe içinde çarşıya pazara gitmelik günlük kullanım için önümüzdeki 2 yılda böyle bir şey alıp xmax'ın yanında olsun mu diye takip ediyorum bu tip konuları.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Geçmiş olsun hayırlı olsun motorunuz sevgiyle binin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

98 km gittiğiniz en yüksek hızlı moddamı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Bende test etmiştim amortisörleri klasik çin motorlarının bazıları gibi çok sert o yüzden bam güm vuruyor çukurda tümsekte.Aynı ölçüde bir çift daha yumuşak amortisör takılabilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler