Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plakam düşmüş

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Şimdi farkettim 18:48 itibariyle plakam yok. 2 saat öncesine kadar sanırım vardı. Suça falan karışır birşey olur. Ne yapmalıyım? Polise gidip tutanak mı tutturacağım? Yoksa direk plaka mı çıkartmalıyım?

Not: Çekmeköy/Sarıgazi çevresinde gezdim o arada düşmüştür muhtemelen. 34Emt702 plaka :D gören vs olursa diye notlayayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun arkadaşım.

Motosikleti
    Yaklaşık 25 km lik rotayı baştan döndüm ama göremedim maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Aynı marka model iki motosikleti olan bu şekilde plaka kaybettim ruhsat kaybettim vs diyerek çift yapabilir. Ona önlem olarakda plaka değişimi gerekiyor.

Yada o plakayı bulan biri motosikletine takıp suça karışabilir. Hiç bişey olmazsa otobana girer köprüden geçer vs öyle işlere girebilir.

Bu sebeplerden sabah plaka değişim işlemlerine başlamalıyım. Hgs den tut trafik sigortasına kadar yığınla iş ve para. Kitlendi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

2023 te başına gelen var mı? Nasıl bir yol izlediniz? Tutarı nedir?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hgs işi aşırı basit:
    1. Herhangi bir postaneye gidip hgs plakanızı askıya aldırıyorsunuz. (Plakayı başına veya sonuna karakterler ekleyip değiştiriyorlar.)
    2. Yeni ruhsat plaka çıkınca tekrar postaneye, yeni plakayı işletiyorsunuz.

Keza sigorta da öyle:
    Yeni ruhsat plaka çıkınca acentaya haber veriyorsunuz zeyilname hazırlanıyor. (Öncesinde sorun başka bir şey lazım mı diye...)

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs işi aşırı basit:
    1. Herhangi bir postaneye gidip hgs plakanızı askıya aldırıyorsunuz. (Plakayı başına veya sonuna karakterler ekleyip değiştiriyorlar.)
    2. Yeni ruhsat plaka çıkınca tekrar postaneye, yeni plakayı işletiyorsunuz.

Keza sigorta da öyle:
    Yeni ruhsat plaka çıkınca acentaya haber veriyorsunuz zeyilname hazırlanıyor. (Öncesinde sorun başka bir şey lazım mı diye...)
    Önce nereye gitmeliyim? Trafik şube mi?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce nereye gitmeliyim? Trafik şube mi?
    https://www.google.com/search?q=plak...motosiklet.net

Motosikleti
    Hero Dash 125
    geçmiş olsun hocam, sorunsuz halledersiniz umarım

Onu çoktan kartoncular imha etmiştir. Her ihtimale karşı yeni plaka+ruhsat şekli yapabilirsin kafan rahat olması adına. Masraftan kaçarsan mühürlü plaka bastır geç.

Motosikleti
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu çoktan kartoncular imha etmiştir. Her ihtimale karşı yeni plaka+ruhsat şekli yapabilirsin kafan rahat olması adına. Masraftan kaçarsan mühürlü plaka bastır geç.
    Geldi aklıma aslında ama gider suç işlerler başıma kalır diye korkuyorum

Motosikleti
    CB125R
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü benimde plakam düştü. Pazartesi sabahtan app plaka çıkarıcam. Sahte plaka kullanmak isteyen adam her türlü kullanır. O kadar ruhsat değişimi felan uğraşmak zor iş

Motosikleti
    Alıntı Beratcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü benimde plakam düştü. Pazartesi sabahtan app plaka çıkarıcam. Sahte plaka kullanmak isteyen adam her türlü kullanır. O kadar ruhsat değişimi felan uğraşmak zor iş
    Peki bunu nerden çıkartıyoruz? Aynı o plaka veren yere gitmem yeter mi?
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    2 defa düşürüp yeniden alan biri olarak karakola gidip tutanak doldurup sonra emniyete gidiliyor orası sisteme girdikten sonra notere yönlendiriyor. Tek plaka olduğu için ruhsat değişiyor noterden sonra plaka basım yerlerine gidip plaka bastırıyorsunuz. 1 2 günde halledilecek iş. Hgs içinde ruhsatı götürüyorsunuz değişikliği güncelliyorlar hepsi bu.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Plakayı başkası alır kullanırsa en iyi ihtimalle başkasının köprü otoyol geçişlerini ve hatta trafik ihlallerine ait cezaları ödeme durumuna girebilirsiniz. (2023 trafik cezalarını biliyor musunuz? Ciddi tutarlar...) Ben olsam hiç riske girmem. Bununla birlikte 650-700₺ civarında bir masraf çıkıyor tabi.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler