Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 ile uzun yol yapmak nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ağustos ayında uzun yol denilebilecek 600 km yolculuk yapmayı planlıyorum. Bartın-Ankara dönüşte Ankara-Bolu-Bartın. Otobüsle 4 saat civarında sürüyor, ben 5 saatte varırım hiç durmasam fazla basmıyor şu anki durumda. İlk defa bu kadar uzun yola çıkacağım. Daha önce çıkanlardan yorumları, önerileri bekliyorum. Youtube'den birçok uzun yol videosu izledim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Vakit sıkıntınız yoksa gayet ekonomik ve rahattır 70 km ve 5 bin devirin üzerine çıkmadığınız sürece vibrasyon,yağ yakımı,benzin tüketimi çok çok az oluyor ama vakit sıkıntınız varsa Önermem
    Forumda da paylaşımım var 2.5 günde 2300 küsür km küsüt gittim Sisdağı-d-915 Bayburt of Yolunu bitirdim İstanbula döndüm Bu kısa süreçte 2300 küsür km teker döndürmek hiçte kolay olmadı Ama dediğim gibi vakit sıkıntınız yoksa hem nakit olarak hem psikolojik olarak sizii rahatlatır parkettiğinizde dışarıda 300-400 binlik bir araç parketmemiş olmak beni açıkçası rahatlatıyor
    CBF 150 ile bu da yeni bir yolculuk için hazırladığım CBF 150
    [IMG][/IMG]
    erguny ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Cbf150 nin yağ tüketimi meşhurdur kullanıcısı olarak bilirsin büyük ihtimal , yanına yağ al gerisi sana kalmış , ortalama 70-80 km hızlarda gidersin..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Gayet guzel gidersin cbf bisiklet gibi motor zaten cok severim.Benim ns160 ile 886 km yapmisligim var yakin zamanda bunun 270 km hic durmadan gittim.dehset yag eksiltiyor benim motorum seninki de eksiltebilir.Interkom un da varsa sabitle 80-90 a devam et Arada molalar verirsin en kotu.

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

CBF 150 ile 2.5 günde 2300 küsür km İstanbul dan Sis dağı ve D-915 Bayrt Of Yolu gezim
    Yolda biri var https://yoldabirivar.wordpress.com/2...unda-biri-var/

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf150 nin yağ tüketimi meşhurdur kullanıcısı olarak bilirsin büyük ihtimal , yanına yağ al gerisi sana kalmış , ortalama 70-80 km hızlarda gidersin..
    Zaten Bolu-Yeniçağa/Gerede yollarına kadar fazlasını basamam radar gereği. Elbette yağ alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet guzel gidersin cbf bisiklet gibi motor zaten cok severim.Benim ns160 ile 886 km yapmisligim var yakin zamanda bunun 270 km hic durmadan gittim.dehset yag eksiltiyor benim motorum seninki de eksiltebilir.Interkom un da varsa sabitle 80-90 a devam et Arada molalar verirsin en kotu.
    Şimdi çok yağ yakmıyor. İnterkom yok. Kızılcahamam karayolu üzerinden gideceğim toplam gidiş 270 km ama Gökçebey, Devrek, Kızılcahamam'da molalar vereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı RecepAlışkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakit sıkıntınız yoksa gayet ekonomik ve rahattır 70 km ve 5 bin devirin üzerine çıkmadığınız sürece vibrasyon,yağ yakımı,benzin tüketimi çok çok az oluyor ama vakit sıkıntınız varsa Önermem
    Forumda da paylaşımım var 2.5 günde 2300 küsür km küsüt gittim Sisdağı-d-915 Bayburt of Yolunu bitirdim İstanbula döndüm Bu kısa süreçte 2300 küsür km teker döndürmek hiçte kolay olmadı Ama dediğim gibi vakit sıkıntınız yoksa hem nakit olarak hem psikolojik olarak sizii rahatlatır parkettiğinizde dışarıda 300-400 binlik bir araç parketmemiş olmak beni açıkçası rahatlatıyor
    CBF 150 ile bu da yeni bir yolculuk için hazırladığım CBF 150
    http://<a href="https://www.hizlires...w.jpeg</a></a>
    Yaklaşık 1 haftalık planım var. Yavaş yavaş gideceğim. Almam gereken malzemeler nedir? Lastik kiti vs

Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Alıntı erguny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten Bolu-Yeniçağa/Gerede yollarına kadar fazlasını basamam radar gereği. Elbette yağ alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Şimdi çok yağ yakmıyor. İnterkom yok. Kızılcahamam karayolu üzerinden gideceğim toplam gidiş 270 km ama Gökçebey, Devrek, Kızılcahamam'da molalar vereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Yaklaşık 1 haftalık planım var. Yavaş yavaş gideceğim. Almam gereken malzemeler nedir? Lastik kiti vs
    Bıçağı unutmayın bir çok sebebi var Mesela geçen motosikletin akü kapağı çıktı ufak bir oyuk açıp güzel bir kelepçe ile bağladım
    Yedek anahtarlar Hem motosiklet hem topcase vs vs
    Cüzdanınızı mümkünse ceketinizin en iç cebine yerleştirin Allah korun kazalarda maalesef kazazede değerli eşyaları çalınan çok tanıdığım oldu
    Su çantanıza yerleştirin yolda bakkaldan almak kolay ama öyle bir anda sizin yada yolda kalmış birilerinin genelde ihtiyacı olur
    Standart Anahtarlar 8-10-12-14 nolu anahtarlar gibi,Kendi avadanlığı
    Zincir dilşli kilidi Olaki zincir kopar vs vs
    Zincir tamir bakla çıkarma ve takma kilidi
    Lastik bağları 2-3 adet almanızda fayda var
    Su geçirmez büyük boy poşet (Çöp poşeti de olur)Motosikletinizin olaki bir tamir de yada arka çantanız dolduğunda seleye bağladığınız ürün güvenliği için
    espresso bunu beğendi.
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler