Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Heyecanla bekledim ve nihayet kavuştum. Yeni motorum Kymco Ak550 Premium * 2023

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    TanImsIz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yanlışlık olmasın? X-ADV veya Forza 750 Tmax'i çiğ çiğ yer çünkü yani konu sportiflik ise

X-ADV veya Forza 750 zincirli, Tmax kayışlı desen anlayacağım ve kabul edeceğim ama yukarıdaki cümle bence hatalı @espresso'cum

Tmax 47hp, 218kg, 0,2156hp/kg
    Forza 750 57,80hp 235kg 0,2459hp/kg

Forza 750 kg başına %14 daha güçlü. Ki burada kayış aktarmanın güç kaybı hesaba alınmadı; tekerde iş daha da Forza 750 lehine...
    Olay kağıt üzerinde güç hesabı falan değil, tabi ki forza 750 ya da x-adv 750 daha güçlü. ama Tmax tam bir scooter, cvt var kayış var, scooterda isteyebileceğin sele ısıtma dahil her şeyi var.
    Bu kymco ak550 de tam tmax rakibi diye yapılmış.
    Forza 750 ve x-adv 750 ile ayrı tarzlar bunlar. yani x-adv 750 ya da forza 750 de güzel ama tmax ayrı güzel.

tmax 560 alabilecek olsam scooterdan vazgeçmezdim, ama o bütün özelliklerle fiyatı çok şişiyor. Avrupada bile 20bin euro, çok pahalı.

Haa, keşke yamaha mt7 bloğundan scooter yapsa t-max'ın bir üst modeli mt-max gibi 700cc çıkarsa. sanırım kayış olayının sınırı bu tmax, scooterda zincir olayına girmek de istemediler. yoksa o bloktan scooter ne güzel olurdu.
    erensel bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hayırlı olsun.
    Kazasız belasız keyifle sürün inşallah.

[IMG][/IMG]

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    hayırlı olsun güle güle kullan

şimdi hayal kurdum cebimde 430 bin tl olucak
    hemen yarın sabah tekirdağ motoçarşı ya gidip xsr 900 alıcaktım
    vay anasını be hayali bile güzel
    insallah bi gün olur.
    espresso ve Nasate bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Abi senin alet manuel vites, Forza'da DCT var. Sport moddaki Forza'da durum farklı olur kanımca.
    Forza'da dct var ama tmax cvt, o dct vites geçirene kadar tmax uzar zaten.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayırlı uğurlu olsun hocam iyi günlerde kullanın inşallah.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki'yi alan tanıyor olabileceğimiz biri mi?
    Suzuki henüz bayide başkanım, satılmayı bekliyor. Takas ettim. Rodaja uygun köfte rotalarını hazırlamaya başlıyımmı
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

insallah bi gün olur.
    Tekirdağ Motoçarşı'ya bakım için gitmiştim, ustadan memnun kalmıştım.
    Trakya'ya taşınma planım var, bana en yakın servis orası, gitmişen Tekirdağ'da köfte yemek de işin artı keyfi oluyor.
    IRau bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Teşekkürler dostum.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun biraderim kazasız belasız kullanasın , aynı bloğa sahip üç tekerlisini kullandım onunda sesi güzeldi..
    Ben gelen ilk partideki Ak550 yide almıştım. Motor hic değişmemis ama güzel

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Kazasız belasız keyifle sürün inşallah.

http://<a href="https://resmim.net/"...wq.jpg</a></a>
    Çok teşekkürler

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

insallah bi gün olur.
    İnşallah oda sana nasip olur dostum, ama benim cebimde 430 bin liram yoktu, 430 bin lira eden iki motorum vardı onları verdim

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam iyi günlerde kullanın inşallah.
    Teşekkürler dostum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forza'da dct var ama tmax cvt, o dct vites geçirene kadar tmax uzar zaten.
    Youtube'da birkaç video seyrettim hepsinde Forza 750 öndeydi. DCT vites değişim süresi yaklaşık 100ms, sport modda sık değiştirmiyor.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Youtube'da birkaç video seyrettim hepsinde Forza 750 öndeydi. DCT vites değişim süresi yaklaşık 100ms, sport modda sık değiştirmiyor.
    Ama işte biri Honda diğeri yamaha, var bir şeyi ki tmax çok daha yüksek fiyata satabiliyor. Bir tek bizdeki fiyatı değil avrupa fiyatı da daha yüksek.
    her şey kağıt üzerindeki sayısal değerleri olsa şu an karşımda masamda iki ayrı laptop var, biri monster marka yerli milli güya ama çin malı diğer de çin üretimi lenovo thinkpad, kağıt üzerinde her şeyleri aynı hatta monster olanın ekran kartı da daha iyi model ama her gün az yeseydi de bunu da thinkpad alsaydım diyorum. laptop gibi bir şeyde bile farkediyorsa motorda daha çok detay var, o küçük detaylar para ediyor zaten.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Ama işte biri Honda diğeri yamaha, var bir şeyi ki tmax çok daha yüksek fiyata satabiliyor. Bir tek bizdeki fiyatı değil avrupa fiyatı da daha yüksek.
    her şey kağıt üzerindeki sayısal değerleri olsa şu an karşımda masamda iki ayrı laptop var, biri monster marka yerli milli güya ama çin malı diğer de çin üretimi lenovo thinkpad, kağıt üzerinde her şeyleri aynı hatta monster olanın ekran kartı da daha iyi model ama her gün az yeseydi de bunu da thinkpad alsaydım diyorum. laptop gibi bir şeyde bile farkediyorsa motorda daha çok detay var, o küçük detaylar para ediyor zaten.
    Bence en önemli sebebi Tmax'in belli bir kullanıcı kitlesi oturtmuş olması. Apple fanları nasıl ki en iyi işlemci en iyi kamera bizde zannediyor gidip fazladan para veriyor Yamaha kullanıcıları da öyle bence. Yoksa kağıt üstünde de asfalt üstünde de bence Honda'lar daha önde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde anlamadığım konu o .. Neden hep alternatif arar insanlar, Yamaha veya Honda alsam , Kymco da güzel neden onada bakmadın diyenler olacaktır.

Motor işi elbise almaya benzemez dostlar , tamamen hissel biseydir. Hoşlanırsın, ' bu benim olmalı dersin' ve alırsın. Ben aldığım motorlarımı rakipleriyle s.dik yarıştırmak için almıyorumki ,kaldıkı 23 senedir motor kullanıyorum, hic 2.el almadım. ' Rakibinden ucuz olsun ama 0 km olsun ' mantığını güttüm, Birilerinin çöp ettiği motoru almak icime sinmez ,her tarafı Japon olsada. Benim icin gercek motorcu alım / satım düşünmez,alacağı keyfi düşünür.
    Tamamen katılıyorum dediğinize. Sadece 400 bin seviyelerinde risk almak biraz fazla geldi o yüzden sordum. Riskten kastım da motoru tekrar satmak isterseniz oluşacak muhtemel kaybınız. Güle güle kullanın inşallah

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yine bir konuyu farklı bir mecraya çekerek amacından uzaklaştırmışız.
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanasın inşAllah

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir konuyu farklı bir mecraya çekerek amacından uzaklaştırmışız.
    dur daha da uzaklaştıralım. bir hususu ifade etmeliyim ki scooter scooterdir; binaenalyeh motosiklet değildir
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanasın inşAllah

dur daha da uzaklaştıralım. bir hususu ifade etmeliyim ki scooter scooterdir; binaenalyeh motosiklet değildir
    scooter candır, konfordur, lükstür. nasıl ki değişik değişik tarzlar var o da farklı bir tarzdır. scooterlar da çeşit çeşit zaten, bir tarafta minicik sevimli 125cc renkli renkli scooterlar diğer tarafta forza, xmax, kmyco ak550, tmax gibi canavarlar var.
    TanImsIz bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sayısal değerlerle ilgisi yok ki konunun? Pratikte de Forza'dan sportif değil. Meraklı bir kitlesi var ki satıyor, niş bir ürün. Yamaha benim tek kuruşumu bile alamaz bu motoruyla mesela, herkese hitap eden bir motosiklet değil.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun güzel motosiklet almışsınız
    motosiklete bakış açınız tipi TÜRK mantığından uzakta olması da gayet güzel elbise/motosiklet millet alırken bile nasıl satarız diye düşünüyor kardeşim para senin için bu kadar değerliyse altın al hisse al motosiklet alıyorsun çok büyük risk var kaza bela çalınma km yaptıkça değeri düşmesi gibi riskler dışında vergi sigorta bakım sarf malzemeleri gibi de yüksek meblağ masrafları oluyor
    bende motosiklete zevk için biniyorum bana hiç çalıştırmasam da aylık sigara masrafı kadar masrafı oluyor sigara içmediğim için sıkıntı etmiyorum
    onu alsaydın bunu alsaydın vs muhabbetleri çok saçma size ne arkadaşlar adam bunu beğenmiş bunu almış yoksa onunda kafası sizin kadar çalışıyor yoksa bu motosikleti alacak parayı nerden bulurdu
    espresso, DickName ve TanImsIz bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Hayırlı olsun .Kazasız belasız

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sayısal değerlerle ilgisi yok ki konunun? Pratikte de Forza'dan sportif değil. Meraklı bir kitlesi var ki satıyor, niş bir ürün. Yamaha benim tek kuruşumu bile alamaz bu motoruyla mesela, herkese hitap eden bir motosiklet değil.
    işte hitap ettiği kitleye göre.
    Forza ile xmax hemen hemen aynı gibi ama tmax ile forza 750 çok farklı tarzlar, karşılaştırmak doğru olmaz, tmax'e rakip bir tek kymco ak550 var.
    Forza 750 ve Yamaha Tmax almanya fiyatları da aralarında çok fark var, bizdeki kadar dandik olmayan o pazarda da yakın fiyatlara satılmadıklarına göre ikisinin de alıcı kitlesi var farklı demek. Forza 750 yaklaşık 12300 Euro yazmışlar, Tmax yaklaşık 26bin euro, bu kadar farka değecek maliyet farkı var ki bu fiyatlara satılıyor.

Motosikleti
    Kymco AK550
    işte hitap ettiği kitleye göre.
    Forza ile xmax hemen hemen aynı gibi ama tmax ile forza 750 çok farklı tarzlar, karşılaştırmak doğru olmaz, tmax'e rakip bir tek kymco ak550 var.
    Forza 750 ve Yamaha Tmax almanya fiyatları da aralarında çok fark var, bizdeki kadar dandik olmayan o pazarda da yakın fiyatlara satılmadıklarına göre ikisinin de alıcı kitlesi var farklı demek. Forza 750 yaklaşık 12300 Euro yazmışlar, Tmax yaklaşık 26bin euro, bu kadar farka değecek maliyet farkı var ki bu fiyatlara satılıyor.
    Gerçekten öyleyse Avrupa'da yaşayıp Tmax'e 26 bin euro veren biraz maldır bence
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)