Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan emisol almak mantıklı mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    1 ay önce almiş olduğum hero xpulse 200 satıp karbüratörlü düz lifan em150l aldım iyi mi bilmiyorum ama bakalim hayırlısı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Lifan emisol (em150l) fiyatına göre iyi motosiklet. Çinliler içinde en sağlamlardan diyebilirim.

Artıları:
    - Bakımını aksatmazsan kolay kolaya rıza vermez. Özellikle yağ bakımı çok önemli.(motul 5100 10w40 yarı sentetik yağ kullanmanı öneririm)
    - Yapısı basit, parçası var ve tamiri kolay.
    - Bazı yedek parçaları honda ve yamahalar ile aynı. Örneğin hava filtresi honda cb125 E ile birebir aynı.
    - Vites göstergesi var güzel çalışıyor.
    - Motorda titreşim yok denecek kadar az. Blok çok stabil çalışıyor.
    - Motor hafif (120kg civarı), dönüş çapı ve kıvraklığı çok iyi.

Eksilerine gelirsek:
    - Fabrikadan üzerinde gelen şambrelli lastikler rezalet, acilen değiştirmeni öneririm. JAntlar döküm olduğundan tubeless (şambrelsiz) lastiklere uyumlu, tubeless kaliteli bir set lastik takmanı öneririm. (anlass capra kullandım, çok iyiydi)
    - Amortisörleri bana fazla yumuşak geldi. Özellikle ön amortisörler yetersiz, azıcık sert frende komple kapanıyor. Nihayetinde 150cc motor ama yine de bi tık amortisörleri daha iyi olsun beklerdim.
    - Zamanında yedek parçaları (grenajı vs) çok uygundu, geçen baktım fiyatları baya artmış. Çin malı olunca insan ucuz olsun istiyor ama parçaları eskisi kadar hesaplı değil gibi geldi bana.

Hero Xpulse 200 ile kıyaslanamaz zaten yarı parasından bile daha ucuz bir motor emisol. Ama fiyatına göre çok başarılı. Şehir içi sağa sola gideyim, hafif, sorunsuz bir motorum olsun dersen güzel seçenek.

Kazasız belasız iyi günlerde kullan.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Herodan neden memnun kalmadınız?

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan emisol (em150l) fiyatına göre iyi motosiklet. Çinliler içinde en sağlamlardan diyebilirim.

Artıları:
    - Bakımını aksatmazsan kolay kolaya rıza vermez. Özellikle yağ bakımı çok önemli.(motul 5100 10w40 yarı sentetik yağ kullanmanı öneririm)
    - Yapısı basit, parçası var ve tamiri kolay.
    - Bazı yedek parçaları honda ve yamahalar ile aynı. Örneğin hava filtresi honda cb125 E ile birebir aynı.
    - Vites göstergesi var güzel çalışıyor.
    - Motorda titreşim yok denecek kadar az. Blok çok stabil çalışıyor.
    - Motor hafif (120kg civarı), dönüş çapı ve kıvraklığı çok iyi.

Eksilerine gelirsek:
    - Fabrikadan üzerinde gelen şambrelli lastikler rezalet, acilen değiştirmeni öneririm. JAntlar döküm olduğundan tubeless (şambrelsiz) lastiklere uyumlu, tubeless kaliteli bir set lastik takmanı öneririm. (anlass capra kullandım, çok iyiydi)
    - Amortisörleri bana fazla yumuşak geldi. Özellikle ön amortisörler yetersiz, azıcık sert frende komple kapanıyor. Nihayetinde 150cc motor ama yine de bi tık amortisörleri daha iyi olsun beklerdim.
    - Zamanında yedek parçaları (grenajı vs) çok uygundu, geçen baktım fiyatları baya artmış. Çin malı olunca insan ucuz olsun istiyor ama parçaları eskisi kadar hesaplı değil gibi geldi bana.

Hero Xpulse 200 ile kıyaslanamaz zaten yarı parasından bile daha ucuz bir motor emisol. Ama fiyatına göre çok başarılı. Şehir içi sağa sola gideyim, hafif, sorunsuz bir motorum olsun dersen güzel seçenek.

Kazasız belasız iyi günlerde kullan.
    Çok iyi teşekkürler abim tam bana göre yeterli ksra düzen karbüratörlü olmasi bana daha iyi geldi zaten tamiri basit kendimde yapabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herodan neden memnun kalmadınız?
    Hocam hero yüksek geldi bana artcili biniyorum sknti oluyordu ara ara rölantide dalgalanma oluyor bazen gaz vermeden calismiyordu ne bilim facebok cok yag problemleri yasayan var kılandim bende kara düzen olsun dedim

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi teşekkürler abim tam bana göre yeterli ksra düzen karbüratörlü olmasi bana daha iyi geldi zaten tamiri basit kendimde yapabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Hocam hero yüksek geldi bana artcili biniyorum sknti oluyordu ara ara rölantide dalgalanma oluyor bazen gaz vermeden calismiyordu ne bilim facebok cok yag problemleri yasayan var kılandim bende kara düzen olsun dedim
    Rölanti dalgalanması yazılım ile düzeltiliyor.Yağ sızdırması, blokta terleme sorunu yaşayanlar var, ben de gördüm. Servis ilgili bu konuda, mağdur olanı görmedim daha

Motosikleti
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölanti dalgalanması yazılım ile düzeltiliyor.Yağ sızdırması, blokta terleme sorunu yaşayanlar var, ben de gördüm. Servis ilgili bu konuda, mağdur olanı görmedim daha
    Yok hocam düzelmiyor bilgisayara bagladilar ariza yok dediler gene ayni sekilde dalgalanma oluyordu bundan ziyade bana göre yüksek agir geliyordu ben artcili biniyordum sknti oluyordu

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    emisol de güzel motor ama bi cbf 150 bakabilirdin bence

Motosikleti
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emisol de güzel motor ama bi cbf 150 bakabilirdin bence
    Hocam emisol sıfır km aldim 2018 yalniz honda cbf yakin 2.el almak istemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

https://www.hizliresim.com/oovtzw6

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam emisol sıfır km aldim 2018 yalniz honda cbf yakin 2.el almak istemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

https://www.hizliresim.com/oovtzw6
    vay bee 5 yıldır satılamamışmı motor benmi öyle anladım sıfırsa hayırlı olsun o zaman
    Çiftçi- Ekonomist

Motosikleti
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay bee 5 yıldır satılamamışmı motor benmi öyle anladım sıfırsa hayırlı olsun o zaman
    https://www.hizliresim.com/sp32irn
    Hocam bu sekilde kasanin icinde geldi 2018 model 2023 montjali parçalarmis lastiklerine baktim 2022 tarihliydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)