Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adv Scooter Modeli Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar , Honda X ADV benzeri adv scooter modellerine bakıyorum ama var mı tavsiye edebileceğiniz bir model ? Aprilia sr gt 125 ve 200 ilgimi çekti, Peugeot XP400 GT de ilgimi çekti , sizin tavsiye edeceğiniz kaliteli modeller var mı acaba ? A2 ehliyetim var lütfen 500cc üzeri modelleri önermeyin, ya da önerin başkaları da faydalansın
    BlackBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , Honda X ADV benzeri adv scooter modellerine bakıyorum ama var mı tavsiye edebileceğiniz bir model ? Aprilia sr gt 125 ve 200 ilgimi çekti, Peugeot XP400 GT de ilgimi çekti , sizin tavsiye edeceğiniz kaliteli modeller var mı acaba ? A2 ehliyetim var lütfen 500cc üzeri modelleri önermeyin, ya da önerin başkaları da faydalansın
    500cc üzeri scooter alabilecek paranız varsa A2 ehliyetden A ehliyetine geçme masrafı onun yanında hiç kalacaktır.
    Honda ADV-350 gelecek diyorlar ama henüz fiyatı bile belli değil, gelse de bayilerde bulunabilecek mi yoksa karaborsacılar onları da mı stoklar o da malum.
    Peugeot XP400 güzel görünüyor ama o paraya değer mi?
    Kymco'nun 530cc bir scooteri var o A2 ile kullananılabilir ama adv türünde değil sanırım. ADV olarak kymco dtx360 vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Ben xmax 250'den sonra geçilecek daha güçlü scooter olarak mantıklı bir alternatif göremediğim için scooter sevdasından vazgeçmek üzereyim. Oysa scooter candır.
    BlackBaron ve AzÇok bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Öncelikle yeni tip ehliyet sınıflarının hangi güç ve hacimlere göre düzenlendiğini bilmediğimi söyleyeyim.

Sonra da derim ki genel olarak şehiriçi gibi kısa mesafelerde kullanacağım, uzak mesafe olarak da -göreceli ama- 100-150 km şehirdışı sürüşü geçmeyeceğim deniyorsa sr gt 200 değerlendirilmeli. 200'lük değil de en az 300'lük olsaydı, şahsen tercih etme ihtimalim yüksek olurdu.

XP 400'ü bir kez gördüm ve bana güzel ve kaliteli geldi. Onda bana göre eksi olan kısım 231kg olması ve ayak uzatılacak yerinin yok gibi olması; kaldı ki ben şehiriçinde bile genelde ayağımı uzatıp kullanırım ve bu motor hacmi itibarıyla uzun yol kapasitesi olan bir motor. Rahat olmalı. Onun haricinde bence gayet güzel bir motor.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Artıları eksileri hakkında bir bilgim yok ancak belki kozmetik açıdan farklı bir şey için Italjet Dragster modeline bakabilirsiniz.

A2 ye uygun şu an için alınabilecek tek alternatif kymco dtx360. Kaliteli, 5 yıl veya 50.000 km garantisi var, tasarımı güzel.
    Adv350 beklerseniz belki seneye alabilirsiniz ya da 50% daha pahalıya karaborsadan alabilirsiniz.
    Xp400 gayet güzel ancak onda da sanırım sıra var. Ayrıca ilk motorunuz ise biraz ağır gelebilir.
    Sr gt 200 adv gibi değil de spor scooter gibi daha çok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    XP400 çok güzel bir scooter ama 30 bin lira daha ucuz ve 30kg daha hafif olsaydı mantıklı olurdu bence

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hâla ''scooter dan Adv mi olur'' tarafındayım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya değişiyor bakış açısı değişiyor bende b suv C suv mu olur diyorum çoğu normal araba alt yapısı kullanan yerden yükseltilmiş arabalar gerçek offroad sistemleri olan 4x4 sistemi olan suv lar değil ama peynir ekmek gibi satıyorlar..
    ben bu scooter adv işinide buna benzetiyorum honda güzel bir deneme yaptı ve tuttu diğer markalarda peşinden kendi modellerini çıkartıyor ..
    espresso bunu beğendi.

Kymco DTX 360 güzel alternatif bence
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Scooter'dan ADV olur mu konusu şöyle, kimse bu scooterların zaten Tenere 7 gibi yerlerden gitmesini beklemiyor. Ama benim gibi hafta sonları köfte yeme turlarında köy yollarında biraz daha rahat gidebilmesi için yapılmış aletler bunlar. Yol olmayan yerlere girmek için değil de ara sıra şehir içi nüspeten düzgün asfalt yollardan çıkıp biraz bozuk köy yollarında da sürerken çok rahatsız olmasın diye amortisörleri buna göre üretilmiş ve lastikleri de bozuk yollarda daha iyi tutacak tarzda scooterlar bunlar.
    freasy, retox70 ve ehitmana bunu beğendiler.

O zaman SUS diyelim. (sport utility scooter)
    SUC (Sport utility cycle)olabilir.

''Scooter dan Adv olmaz''
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    O zaman SUS diyelim. (sport utility scooter)
    SUC (Sport utility cycle)olabilir.

''Scooter dan Adv olmaz''
    Aslında aynı şeyi söylüyoruz ama farklı söylüyoruz.

Adventure ama ne kadar adventure, bu da derece derece, bir yanda Tenere 7 ile kayalardan taşlardan atlaya zıplaya, çamurlarda saplanıp motoru ite ite gezenler var o da macera, benim gibilerin haftasonu köfte yemeye köy yollarından gitmesi de macera. Nasıl ki kimi toyota hilux y da LC ile dere tepe demeden yol olmayan yerlerden gidiyor kimi de toyota yaris cross modeli ile köy yollarından kamping içinde çadır kuracağı alana kadar girebilsem yeter diyor bu da aynı hesap.

X adv scooter mı değil mi bu durumda?

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında aynı şeyi söylüyoruz ama farklı söylüyoruz.

Adventure ama ne kadar adventure, bu da derece derece, bir yanda Tenere 7 ile kayalardan taşlardan atlaya zıplaya, çamurlarda saplanıp motoru ite ite gezenler var o da macera, benim gibilerin haftasonu köfte yemeye köy yollarından gitmesi de macera. Nasıl ki kimi toyota hilux y da LC ile dere tepe demeden yol olmayan yerlerden gidiyor kimi de toyota yaris cross modeli ile köy yollarından kamping içinde çadır kuracağı alana kadar girebilsem yeter diyor bu da aynı hesap.
    Seni anlıyorum aga.
    Burada sıkıntı Adv tabirinin ben de yarattığı etki. Adv deyince aklıma bambaşka şeyler-modeller geliyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Seni anlıyorum aga.
    Burada sıkıntı Adv tabirinin ben de yarattığı etki. Adv deyince aklıma bambaşka şeyler-modeller geliyor.
    işte her adv off road olmak zorunda değil. Macera da kişiden kişiye değişir.

Sana Trakya'nın en güzel köftecisinin olduğu Uzunköprü ilçesinden çıkma sanatçımızın macera dolu bir şarkısını göndereyim.

Motorum servisten çıksa da köfte yemeye gitsem. Köftesizlik kötü.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Suv deyincede benim aklıma 4 çeker sistemi bağımsız diferansiyel indirme kaldırma air sistemi offroad sistemi arazi çekiş modları gibi falan filan sistemler geliyor ama gel görki piyasadaki suv diye satılan araçlarda bunların hiç biri yok otomobil alt yapısı kullanan aslında özünde otomobil olan yerden yüksek araçlar çoğu..

Adv lerde illla o eski profesyönel adv ler olucak diye bir kaide kalmamış demek firmalarda adamlar hafif stabil yollar yada asfalt gezmezi tarzı tam otomatik yada varyatör sistemli adv ler bundan sonra çıkartacak bence güzel bizim asfalt kalitesi zaten çok iyi değil sırf onun için bile alanlar olucaktır..
    espresso bunu beğendi.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, ya bu arada internette gezinirken Lifan KPV 150 modelini gördüm keşke Lifan Türkiye ye getirse bu modeli

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yanıtlarınız için teşekkür ederim, ya bu arada internette gezinirken Lifan KPV 150 modelini gördüm keşke Lifan Türkiye ye getirse bu modeli

https://i.ytimg.com/vi/JO1jFGxA3-U/maxresdefault.jpg
    Şu an piyasada hepsi de birbirine benzeyen bir sürü çinli doluştu ama hangisine güven olur ki. Honda adv 350 gelecek mi bulunabilecke mi belli değil, haliyle tek bulunabilir alternatif kymco dtx360 kalıyor, ona da o para verilir mi?

Bana gereksiz pahalı gibi geldi , aslında Kymco dtx 125 modeli varmış yurtdısında keşke Türkiye de de satılsa, bu arada RKS Freccia 150 modeli var ama çin malı ne kadar güvenilir olur bilinmez

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bana gereksiz pahalı gibi geldi , aslında Kymco dtx 125 modeli varmış yurtdısında keşke Türkiye de de satılsa, bu arada RKS Freccia 150 modeli var ama çin malı ne kadar güvenilir olur bilinmez
    ADV diye geçinen 150 ya da 125cc scooterlarla olmaz. BU hacimde scooter şehir içinde iş görebilir ama şehir dışına köy yollarına çıkayım, orman içinden virajlo yollarda gideyim derseniz gücü yetmez, 250cc bile sınırda, bu yüzden 350cc altına bakmamak lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)