Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

19 Mayıs Tatili Rota Planı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Herkese Merhaba,

19 Mayıs'ın Cuma gününe gelmesi sebebiyle fazladan gelecek tatili değerlendirmek amaçlı, Cuma sabahından yola çıkarak Pazar günü dönebileceğim bir gezi yapmayı kararlaştırdım. Cuma sabahı İzmir'den yola çıkarak Çanakkale Şehitler Abidesi ve çevresindeki şehitlik, anıt vs yerleri gezip gece Kabatepe Plajında çadırda kalarak ilk günü tamamlamayı düşünüyorum. 2. gün için Tekirdağ tarafından İstanbul'a doğru sürerek, İstanbul'da otelde konaklama yaparak İstanbul'da da dolaşabilirim. Pazar günü İzmir'e geri dönerim.

Farklı bir alternatif olarak 2. gün Kabatepe Plajından Erdek, Bandırma, Bursa civarında da çadırda konaklayarak Pazar günü İzmir'e dönebilirim.

1. günü planım kesin olmakla birlikte 2. ve 3. gün kafa nereye biz oraya şeklinde takılacağız hanımla.

Sizlerin de planları varsa burada paylaşarak birbirimize rota alternatifi düşünme, beyin fırtınası yaratmak konusunda yardımcı olabiliriz. Kim bilir belki rota planlarımız kesişiyordur, yüzyüze tanışmış oluruz. Bir çay içer yada birlikte kamp yaparız.

espresso, erensel ve killingroad bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    mertowski hocam hava durumuna baktınızmı hiç :(
    gök gürültülü sağanak yağışlı yinede çıkacaksanız dikkat edin
    bende araçla eskişehir düşünüyordum iptal ettim ,hatta mangal düşündüm onuda iptal ettim
    mertowski bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hava durumuna bakmadım ama en iyi havada bile İstanbul'a gelmeyin boşverin, bu trafiğe girmeye değmez, biz de kurtulmak için çare aryoruz buralardan diyorum.
    mertowski bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu yağmurda ne gezisi? manyak mısınız oğlum?
    mertowski bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana mi sorcam rram derse ne yapacaksin ? Verdigin cevap hos degil,oglum manyak falan..
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mertowski hocam hava durumuna baktınızmı hiç :(
    gök gürültülü sağanak yağışlı yinede çıkacaksanız dikkat edin
    bende araçla eskişehir düşünüyordum iptal ettim ,hatta mangal düşündüm onuda iptal ettim
    2-3 adet hava durumu sitesinden kontrol ettim rotayı planlarken. Anlık sağnak yağmurlar evet var ancak hanımla bizim için sorun oluşturacağını düşünmüyoruz. Baktık başa çıkılacak gibi değil, kırarız rotayı Behram, Asos, Küçükkuyu, Ayvalık belki hava müsadeli sefer olursa Bozcaada taraflarına.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava durumuna bakmadım ama en iyi havada bile İstanbul'a gelmeyin boşverin, bu trafiğe girmeye değmez, biz de kurtulmak için çare aryoruz buralardan diyorum.
    Benim için de aynı fikir geçerli ancak hanım İstanbul'u seviyor. Bu tarz tatillerde insanların çoğu İstanbul'dan kaçtığı için normal günlere nazaran biraz daha gezilebilir sakin oluyor. Geçen sene Ocak'ta geldik, kardan havaalanlarının falan kapatıldığı zamanda. Millet sokağa çıkmıyor biz kar gören masum İzmir'liler olarak sokakta dolaşmaktan otele girmedik. Arkadaşlar bu havada İstanbul'a gelmeyin karda ulaşım vs felç oluyor sözlerine kulak asmayarak baya keyif almıştık.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatlı su motorcusu değiliz desem sanırım yeterli olur. Yağmur, kar, sis pek etkilemiyor yolculuklarımızı.

Alıntı C++ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana mi sorcam rram derse ne yapacaksin ? Verdigin cevap hos degil,oglum manyak falan..

Samimiyetinden öyle konuştuğuna eminim. Hitap edişinde bir art düşünce sezmiyorum.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 adet hava durumu sitesinden kontrol ettim rotayı planlarken. Anlık sağnak yağmurlar evet var ancak hanımla bizim için sorun oluşturacağını düşünmüyoruz. Baktık başa çıkılacak gibi değil, kırarız rotayı Behram, Asos, Küçükkuyu, Ayvalık belki hava müsadeli sefer olursa Bozcaada taraflarına.

Benim için de aynı fikir geçerli ancak hanım İstanbul'u seviyor. Bu tarz tatillerde insanların çoğu İstanbul'dan kaçtığı için normal günlere nazaran biraz daha gezilebilir sakin oluyor. Geçen sene Ocak'ta geldik, kardan havaalanlarının falan kapatıldığı zamanda. Millet sokağa çıkmıyor biz kar gören masum İzmir'liler olarak sokakta dolaşmaktan otele girmedik. Arkadaşlar bu havada İstanbul'a gelmeyin karda ulaşım vs felç oluyor sözlerine kulak asmayarak baya keyif almıştık.

Tatlı su motorcusu değiliz desem sanırım yeterli olur. Yağmur, kar, sis pek etkilemiyor yolculuklarımızı.

https://r.resimlink.com/yjfrcT.png https://r.resimlink.com/7zE9mPyiGD8t.png

Samimiyetinden öyle konuştuğuna eminim. Hitap edişinde bir art düşünce sezmiyorum.
    Hee samimiyet varsa olabilir,pardon
    mertowski bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı C++ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben orda makara yapıyorum da, sen biraz edep edin bence.

annenle babanla da böyle mi konuşuyorsun?
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Motosikleti
    250r
    Buralara kadar gelmişken Assos'u gezebilir, Zeus Altarı'nda denizi, Kaz dağları seyir tepesinde kaz dağlarını izleyebilir ve eğer benim gibi gezmeyi seviyorsanız Troya antik kenti ile Apollon tapınağına da uğrayabilirsiniz.
    mertowski bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    rotanı tersten yapıyor olacagım bende. 19-20-21 mayıs olarak. tekirdağ cıkış asosta bir gece konaklama sonra ya izmir eğer hava musade etmezse bir gece daha asos ve çanakkale üzerinden dönüş.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralara kadar gelmişken Assos'u gezebilir, Zeus Altarı'nda denizi, Kaz dağları seyir tepesinde kaz dağlarını izleyebilir ve eğer benim gibi gezmeyi seviyorsanız Troya antik kenti ile Apollon tapınağına da uğrayabilirsiniz.
    Tavsiye ve önerileriniz için teşekkür ederim. Lokasyonları Köfteci Haritası'na da ekledim.

Köfteci Haritası v.01

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rotanı tersten yapıyor olacagım bende. 19-20-21 mayıs olarak. tekirdağ cıkış asosta bir gece konaklama sonra ya izmir eğer hava musade etmezse bir gece daha asos ve çanakkale üzerinden dönüş.
    Eşimle programımızı şu şekilde güncelleme kararı aldık. İlk gün Çanakkale'den Kilitbahir'e feribotla geçerek Abide'ye varış. Şehitler Abidesi'nden yukarıya doğru devam ederek şehitlikler ve diğer yerleri gezerek Kabatepe Feribot İskelesi'ne varış. Yarımada ve çevresinde serbestçe kamp yapabilmek için alanlar yok gibi ve kolluk kuvvetleri sanırım izin vermiyor. İşletmede ve campingde de konaklamayı tercih etmiyoruz. Cuma akşam feribotta müsaitlik olursa Gökçeada'ya geçeceğiz ve Cumartesi günümüzü adada geçireceğiz. Pazar günü sabahtan Gökçeada'dan ana karaya geçerek Asos, Ayvalık gezelim görelim, tostumuzu yiyelim konulu bir rota planladık.

Havaleli malzemeler yüklendi, sabah için hazırız. Bir aksilik olmazsa 06:00'da tekerlek döner.

espresso bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    aslında gökçeada olayını bende düşündüm ancak feribot saatlerini vs araştırmaya üşendim açıkcası. ilk gece asos kesin belki 2ci gece babakale tarafına geçebiliriz. konaklama işini spontane yapmaya kararverdik bizde. sabah 6 da çıkıyoruz yola muhtamelen çanakkalede karşılaşacagız ters istikametlerde

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü sabahtan Gökçeada'dan ana karaya geçerek Asos, Ayvalık gezelim görelim
    Pazar sabahı Assos yolundan geçecekseniz sabah kahvesine beklerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında gökçeada olayını bende düşündüm ancak feribot saatlerini vs araştırmaya üşendim açıkcası. ilk gece asos kesin belki 2ci gece babakale tarafına geçebiliriz. konaklama işini spontane yapmaya kararverdik bizde. sabah 6 da çıkıyoruz yola muhtamelen çanakkalede karşılaşacagız ters istikametlerde
    Teklifim sizin için de geçerli.
    mertowski, haluk23 ve Permatiq59 bunu beğendiler.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Herkese iyi gezmeler bizde motoru bekleyelim
    Şaka bir yana olsada çocuklar olduğundan bize hayal geliyor bu tür geziler ama çok iyi yapıyorsunuz 👍
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ayvalıktan geçerken yemek molası vb. vermek için çok sevdiğim arkadaşların mekanı tavsiye ederim.
    Mutfak/Sahaf Ahto adında bir mekan, yemekleri, özellikle pizzaları rüyama giriyor, yaz gelse de gidip yesem dediğim bir mekan. Fırsatınız olursa uğrayın. Kahve de var mekanda.
    https://goo.gl/maps/BBMvPWnD8VhgUU92A
    Köfteci haritamıza da eklenirse güzel olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi gezmeler bizde motoru bekleyelim
    Şaka bir yana olsada çocuklar olduğundan bize hayal geliyor bu tür geziler ama çok iyi yapıyorsunuz ��
    Çocuklar büyüyünce hep birlikte arabaya doluşup geziliyor. Bizimkiler biraz büyüyüp okula başladıklarında izcilik grubu olan bir okula yazdırmıştık, izci oldular, şimdi ben demeden onlar diyorlar gidelim kamp kuralım diye.
    Bazen onlar izci kampına giderlerken eşim arabayı kullanıyor ben motorla takılıyorum peşlerine, hem motorda eşya taşımama gerek kalmıyor arabanın bagajına atıyorum herşeyi.

Siz de az sabredin ya da çocukları şimdiden gezmeye, kampçılığa alıştırın, hep beraber gezersiniz.
    mertowski ve lordmayros bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)