Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇİNLİ MOTOSİKLET ÜRETİCİLERİ HANGİ NOKTADA, YOKSA HANGİ MOTOSİKLET

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tamam da orada 5 dolarlık iyi piston varsa, bizim sığır satıcılarımızın olmadığı dünyanın güzide yerlerinde bu dayanıklı kaliteli çin malı motosikletleri görüyor olmamız lazım değil mi?

Kızmayın ama fiyatların sorumlusu marketlerdire benziyor biraz bu. Burdaki bayinin satıcının sorumluluğu falan... o iş öyle değil bence diyeyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da orada 5 dolarlık iyi piston varsa, bizim sığır satıcılarımızın olmadığı dünyanın güzide yerlerinde bu dayanıklı kaliteli çin malı motosikletleri görüyor olmamız lazım değil mi?

Kızmayın ama fiyatların sorumlusu marketlerdire benziyor biraz bu. Burdaki bayinin satıcının sorumluluğu falan... o iş öyle değil bence diyeyim
    İlk mesajımda belirtmiştim 1992 de halis mulis çin mali herchee ritmo scooterden.
    Kinetic hondadan kat kat kaliteli ve dolu idi.
    Üstelik bunu konu komşu değil bizzat kullanıcısı olarak ben söylüyorum.
    Aklıma geldi şimdi..
    Bir meşhur pilavcı vardı kapıda kuyruk oluşuyordu.

Gazetelere filan da haber oldu.
    Muhabir soruyor pilavın sırrı nedir?
    Satıcı cevap veriyor
    Pilav bildiğin normal pilav. Siz gerizekalısınız..

Ben yine de ne istenirse onu yapıyorlar diye düşünüyorum.
    Türk işadamından 100 ton pirinç istiyorlar.
    Pilav için değil..
    Metal .. sarı dediğimiz şey..
    Adam araştırıyor soruşturuyor alıp satacak ya..
    Çinden vana musluk v.s alıp erittirip külçe yapsa 2 katından fazla kazanacak ve yapıyor.
    Malzemeyi teslim ediyor.
    Ama malzeme geri dönüyor.
    Diyorlarki siz bu malzemeyi nereden buldunuz? Dünya üzerinde böyle bir alaşım,malzeme yok. Sadece rengi benziyor.
    Yani ucuz mal istersen 7 kavanoz balı 100 liraya alırsın.
    İşi bilmezsen aynı balın kavanozunu sana 500 liradan satarlat iyi bal aldım sanarsın.
    Sadece fiyat da belirleyemez kalitryi yani.. biraz da bilgi gerekli.
    espresso bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Geneline katılıyorum tamam da, Çinli'ye git bana R1200 GS kıvamında motor yap de, bakalım yapabiliyor mu ya da kaça çıkıyor. öyle diyeyim, örneği attım en çok hemfikir insan GS'te olur diye, bayıldığım bir motor olduğundan değil :D
    Evet çeşit çeşit kalite var, ama bunların çeşitlilik skalası çöpten müthişe kadar gitmiyor, onu demek istiyorum.

Bir de biz maalesef "çok iyi motor" denince sadece uzun ömürlü Japonları anlıyoruz, o da başka konu olsun =))
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geneline katılıyorum tamam da, Çinli'ye git bana R1200 GS kıvamında motor yap de, bakalım yapabiliyor mu ya da kaça çıkıyor. öyle diyeyim, örneği attım en çok hemfikir insan GS'te olur diye, bayıldığım bir motor olduğundan değil :D
    Evet çeşit çeşit kalite var, ama bunların çeşitlilik skalası çöpten müthişe kadar gitmiyor, onu demek istiyorum.

Bir de biz maalesef "çok iyi motor" denince sadece uzun ömürlü Japonları anlıyoruz, o da başka konu olsun =))
    Çin malı motosikletlerin kalite skalası çöp'den "eh işte" ye kadar olabilir ancak.
    BMW GS kalitesinde üretebilirler mi? Üretirler belki ama BMW'nin ürettiğinden çok daha pahalıya malolur, BMW gibi markalr yıllardır o kalitede üretimi tasarlarken nasıl olur da ucuza da üretebiliriz diye de uğraşıyorlar, bu da uzun zamanların birikimi ile olur.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bmw kalitesinde de üretirler ducati kalitesinde de üretirler sizin kalite dediğiniz şey ham madde metal plastik kullanılan malzemenin kalitesidir.. zaten bir motoru kaliteli yapan bu kısmıdır sonrası işçilik gelir zaten bu taşın altına elini koymuşsan teknoloji Allah ın emri olucak yapamıyorsan alıcaksın Bosch dan brembo dan ngk dan üst seviye teknoloji üreten firmalardan beyinleri enjektörleri fren abs sistemlerini v.b .. Netice üretirmisin üretirsin ama fiyat bmw ducati ile aynı rakama gelir hatta ducati bmw de asırlık oturmuş mühendislik teknoloji var sen birde teknolojiyi de ithal edersen maliyeti bmw ducatiyi bile geçebilir ..

Ben çinlinin her tür motoru üretebileceğine inanıyorum ama hacim yünseldikçe basınç sıkıştırma oranı artar Buda yüksek oranda üst seviye birinci kalite metal Demir Çelik plastik kalitesi demektir blokta fren sisteminde şase de v.b ..
    bu işlerede girerlerse maliyet çok artar Avrupalı Japon markalardan aşağı kalır bir fiyat farkı olmaz bence .. o zamanda aynı fiyata triumph bmw yamaha honda suzuki kawa ducati v.b varken kim gider Çin menşeili marka model alır ..

Çinli sorunsuz şöyle 60-70 bin km büyük arıza vermeden götürecek 250-300 cc motor yapsın yeterli bence .. işte görüyoruz servislerde ustalarda pek çok Çin menşeili motor 10 bin km yi görmeden motor yaptırıyor ..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı motosikletlerin kalite skalası çöp'den "eh işte" ye kadar olabilir ancak.
    BMW GS kalitesinde üretebilirler mi? Üretirler belki ama BMW'nin ürettiğinden çok daha pahalıya malolur, BMW gibi markalr yıllardır o kalitede üretimi tasarlarken nasıl olur da ucuza da üretebiliriz diye de uğraşıyorlar, bu da uzun zamanların birikimi ile olur.
    Çinlilerin içinde de Japonlar gibi kaliteli ve hatta Bmw'den de kaliteli uzun ömürlü üretim yapabilecek fabrikalar vardır muhakkak , fakat motoru sürerken hissedilen o yol tutuş , fren , viraj kabiliyeti gibi ileri seviyede mühendislik gerektiren argeyi henüz becerebileceklerini düşünmüyorum , kalite konusunda ise yaparlar yapmasınada "satamazlar" yani o fiyat bandında ürünü pazarlamak için yeterli bir markaları yok , CF motoyu GS le birebir aynı malzeme kalitesinde üretseler fiyatıda 100.000 tl ucuz olsa gider GS alırız yada Triump , Honda alırız , tercihimizin nedeni tamamen marka imajıdır yani CF bizi ikna edememişdir
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bmw'nin Çinlilere ürettirdiği motor vardı oda 650cc tek silindirli bir motor olması lazım, üreticide Loncin adlı motor üreticisiydi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw'nin Çinlilere ürettirdiği motor vardı oda 650cc tek silindirli bir motor olması lazım, üreticide Loncin adlı motor üreticisiydi.
    bahsettiğim voge, bu firmanın. acaba nasıl motorlar bunlar?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğim voge, bu firmanın. acaba nasıl motorlar bunlar?
    Yani Loncin bana göre başarılı üretici sayılır, bir zamanlar Mv Agusta ile ortaklıklarının olduğu zamanlar bile olmuş yani öyle yabana atılacak bir üretici değiller.

Motosikleti
    Ducati 797

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    650 tek silindirden kastınız eski tek silindir F650 Gs ise onu Avusturyalı Rotax firması üretiyordu. Loncin'in ürettikleri muhtemelen sonraki yıllarda üretilen çift silindirli modellerdir.
    Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 tek silindirden kastınız eski tek silindir F650 Gs ise onu Avusturyalı Rotax firması üretiyordu. Loncin'in ürettikleri muhtemelen sonraki yıllarda üretilen çift silindirli modellerdir.
    Abi biraz daha araştırdım ve Bmw'nin sitesindende alıntı yapıyorum "Eylül 2007'den bu yana Çinli üretici Loncin, BMW Motorrad için çeşitli motor bileşenleri, motosiklet parçaları ve komple motorlar üretiyor. Çin'in en büyük motosiklet ve scooter üreticilerinden biri olan şirketin şu anda 5.000'den fazla çalışanı var. Loncin ayrıca kendi araştırma ve geliştirme merkezine sahiptir. Loncin şu anda BMW F 750 GS ve F 850 ​​GS için motorlar üretiyor. Ayrıca orta boy scooterlar BMW C 400 X ve C 400 GT burada üretim hatlarından çıkar.". 650cc de yine loncinin ürettiği bloğu kullanmışlar ama 2 tip bulunuyormuş bunlarda Çin olanlar siyah blok ve gümüş blok olanlar ise Avusturya üretimi oluyormuş hatta onuda Wikipedia alıntılayım "2008'in sonlarında BMW, orijinal tek silindirli F650GS'yi Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika, Çin, Tayvan ve Avustralya'da yeni G650GS adı altında yeniden piyasaya sürdü. [1] [2] Yeni G650GS, esas olarak, bazı küçük değişikliklerle ve motorun Avusturya'da Rotax yerine Çin'de Loncin tarafından monte edildiği, ancak yine de Avrupa'da Rotax tarafından üretilen parçaların kullanıldığı, üretime geri getirilen 2007 tek silindirli F650GS'dir. [3] [4]Bitmiş motorlar, motosikletlerin monte edildiği Almanya'daki BMW'ye geri gönderilir. Çin'de monte edilmiş motorlara sahip G650GS modelleri siyaha boyanırken, daha önceki Avrupa'da monte edilmiş motorlarda gümüş kaplama yapılmıştır. 2007'de motosikletin üretimi durdurulmadan kısa bir süre önce motorlar Tayvan'da Kymco tarafından monte edildi.".
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    400 cc lik tek silindir Bmw C400 sukuteri Loncin üretiyor diye biliyorum..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 cc lik tek silindir Bmw C400 sukuteri Loncin üretiyor diye biliyorum..
    Bana bunlarla gelme, köfte rotalarıyla gel
    sallami, espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    Abi biraz daha araştırdım ve Bmw'nin sitesindende alıntı yapıyorum "Eylül 2007'den bu yana Çinli üretici Loncin, BMW Motorrad için çeşitli motor bileşenleri, motosiklet parçaları ve komple motorlar üretiyor. Çin'in en büyük motosiklet ve scooter üreticilerinden biri olan şirketin şu anda 5.000'den fazla çalışanı var. Loncin ayrıca kendi araştırma ve geliştirme merkezine sahiptir. Loncin şu anda BMW F 750 GS ve F 850 ​​GS için motorlar üretiyor. Ayrıca orta boy scooterlar BMW C 400 X ve C 400 GT burada üretim hatlarından çıkar.". 650cc de yine loncinin ürettiği bloğu kullanmışlar ama 2 tip bulunuyormuş bunlarda Çin olanlar siyah blok ve gümüş blok olanlar ise Avusturya üretimi oluyormuş hatta onuda Wikipedia alıntılayım "2008'in sonlarında BMW, orijinal tek silindirli F650GS'yi Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika, Çin, Tayvan ve Avustralya'da yeni G650GS adı altında yeniden piyasaya sürdü. [1] [2] Yeni G650GS, esas olarak, bazı küçük değişikliklerle ve motorun Avusturya'da Rotax yerine Çin'de Loncin tarafından monte edildiği, ancak yine de Avrupa'da Rotax tarafından üretilen parçaların kullanıldığı, üretime geri getirilen 2007 tek silindirli F650GS'dir. [3] [4]Bitmiş motorlar, motosikletlerin monte edildiği Almanya'daki BMW'ye geri gönderilir. Çin'de monte edilmiş motorlara sahip G650GS modelleri siyaha boyanırken, daha önceki Avrupa'da monte edilmiş motorlarda gümüş kaplama yapılmıştır. 2007'de motosikletin üretimi durdurulmadan kısa bir süre önce motorlar Tayvan'da Kymco tarafından monte edildi.".
    eline sağlık. ama montaj demişsin, bildiğimiz montaj işlemleriyse bu, bambaşka bir konu
    bu adamlar bmw desteğiyle blok geliştirmişler mi mesela? asıl merak konusu bu
    agusta ile birlikte ne geliştirdiler (tasarımdaki italyan çizgisi bunun eseri olabilir mesela)

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Olay budur, nasıl olsa bu ülkede üretim göremeyeceğiz. Önümüze ne gelirse o. Hiç olmaz ise özgürce köfteci ve çeşit seçebiliyoruz. Yaşasın köfte.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay budur, nasıl olsa bu ülkede üretim göremeyeceğiz. Önümüze ne gelirse o. Hiç olmaz ise özgürce köfteci ve çeşit seçebiliyoruz. Yaşasın köfte.
    Ahalimiz köfte delisi. Geçen gün "hele kanat yiyelim" dedim de sallayan olmadı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti

Kamp+köfte diyorum ;)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp+köfte diyorum ;)
    kamp olunca köfte yerine sucuk daha iyi olur, taşıması daha kolay, mangalda pişirmesi de kolay. Bira+buz da taşımak gerekecek.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kamp bana göre değil. Zamanında 1 gece denedim olmadı, aynı gece geri döndüm eve. Ben ya eve geri döneceğim ya da otelde kalacağım. Otel iyidir, ücreti mukabilinde battaniye servisi varsa daha da iyidir.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)