Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yüksek km xmax 250 alınır mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Şahsen ben almam,

Ben 2018 de aldım motoru halen 5xxx km de,
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Size naçizane bir tavsiyede bulunayım. Sıfırından yüksek fiyat koymak yerine normal bir fiyat koyun. Aksesuarlar istenirse ücretlidir notuyla yayınlayın. Ilanınız daha ilgi çekici olur. Gönlünüzdeki motora kavuşmanızı dilerim.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek km temiz olmak kaydıyla İnazuma,dl650 ve NC alınabilir.Onun dışında alma

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Benim arkadaşımda 2019 model, 65 bin kmde vardı. Tık ses yoktu, çiçek gibiydi. Bakımları düzenli yapılıyordu. Yani diceğim o ki makine bakımlı ve diriyse alınabilir

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam konudan bağımsız olarak siz hiç gezmiyorsunuz :D
    Gezemiyorum.
    Motoru alırken her gün işe gidip geliyordum, git gel 100km yolum var diye xmax almıştım. Sele altı bagajına laptop çantamı atar işe gidip gelirim demiştim. Pandemi çıkınca işe gitmez olduk, artık yıllardır evden çalışıyorum, bazen bir hafta boyunca evden çıkmadığım bile oluyor.
    İşlerim çok yoğun, gün içinde sürekli bilgisayar başındayım. Hafta sonları da eş ve çocuklarla bir yerlere gitme mevzuları da çıkınca motorla bir yere gidemez oluyorum. Anca çok nadir kısıtlı zamanlarda Tomygun'ın peşine takılıp köfte turu yapıyorum.
    Mesela son 1 yıl içinde 3bin km yol yapabilmişim. Yağ değişimi 3bin km benim motorda ama geçen yıl bir yıl olduğu için km dolmadan yağ değiştirmiştim.

Son bir yılda benzine harcadığım para bakım için harcadığımdan daha az.

Keşke fırsat olsa da gezebilsem, önümüz yaz, yaz için en azından hafta sonları çok gezme planlarım var.
    tommygun, aLoneman ve freasy bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezemiyorum.
    Motoru alırken her gün işe gidip geliyordum, git gel 100km yolum var diye xmax almıştım. Sele altı bagajına laptop çantamı atar işe gidip gelirim demiştim. Pandemi çıkınca işe gitmez olduk, artık yıllardır evden çalışıyorum, bazen bir hafta boyunca evden çıkmadığım bile oluyor.
    İşlerim çok yoğun, gün içinde sürekli bilgisayar başındayım. Hafta sonları da eş ve çocuklarla bir yerlere gitme mevzuları da çıkınca motorla bir yere gidemez oluyorum. Anca çok nadir kısıtlı zamanlarda Tomygun'ın peşine takılıp köfte turu yapıyorum.
    Mesela son 1 yıl içinde 3bin km yol yapabilmişim. Yağ değişimi 3bin km benim motorda ama geçen yıl bir yıl olduğu için km dolmadan yağ değiştirmiştim.

Son bir yılda benzine harcadığım para bakım için harcadığımdan daha az.

Keşke fırsat olsa da gezebilsem, önümüz yaz, yaz için en azından hafta sonları çok gezme planlarım var.
    Senin motoru 100.000 km.ye getirtmek için elimden geleni yapacağım.
    espresso, aLoneman ve freasy bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    En basit hesapla bir silindir ve bir piston kaç para ona bakalım. Aşağıda link olarak ilettiklerim 11 bin tl'ye yakın bir yekün tutuyor. Daha bunun segmanları, cartı curtu, işçiliği yada ihtiyaç yaratabilecek başka parça değişimi masrafı dahil değil. Kafadan ben bu motosiklet için 20 bin tl masraf çıkartabileceğini düşünerek hesabımı öyle yapardım. Motosiklet fiyatı + 20 bin tl bu motosiklet için hala cazip bir fiyat yaratıyorsa düşünebilirsiniz.

Motosiklet bir tanıdığınızın olsa bile evveliyatı hakkında gerçekten detaylı bir bilgiye sahip olsanız bile bu masrafı da göze alarak alabilirsiniz.

Kişisel tavsiyem satın almamanız yönünde olacaktır. Bütçe durumuna göre sukuter (vitessiz) motosiklet tercihinizden dolayı SYM, Kymco gibi markaların büyük sukuterlerine yönebilirsiniz.

https://www.premiummotosiklet.shop/u...iston-standart

https://www.premiummotosiklet.shop/u...x-250-silindir
    espresso bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Yıllar içinde edindiğim tecrübe;

Motorun değil ustan iyi olacak. Ustan öyle iyi olacak ki, dostun, sırdaşın olacak bu insan. Bu insanı bulduktan sonra sana ok veriyorsa değil 80k, 180k olsa motor alınır.

İyi bir ustanız yoksa, çok km yapmış araçlardan uzak durun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 250
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar Allah razı olsun ��

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence doğru düzgün bakımlıysa alınır 80000 km çok gibi güzükebilir ama tek silindie pcx ile motor açılmadan 200000 km yapanda var ybr ile de uzun km ler yapanlar var bu motorlar aynı kullanıcı faktörü giriyor devreye adam doğru düzgün periyodik ve ağır bakımlarını aksatmadan yapıyor rastgele hart hurt gazlayıp teker yapmıyorsa çok gözüksede bence değil ÇÜNKÜ KULLANIM ÖMRÜ birçok parametreye bağlı
    işte yetkili servis bakımı burada devreye giriyor her ne kadar servisleri beğenmesekte yapıldığı belgeli oluyor
    espresso bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    olduda motoru aldınız motor yağ yaktı segman piston atılması gerekti

125 bin km dir xmax kullanıcısı olarak size önereceğim istanbul da bi usta olacak

şirinevler performans motor serkan ceylan
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olduda motoru aldınız motor yağ yaktı segman piston atılması gerekti

125 bin km dir xmax kullanıcısı olarak size önereceğim istanbul da bi usta olacak

şirinevler performans motor serkan ceylan
    İşte masraf açarsa bana uymuyor zaten kredili bu motorum şuan masrafsız kullanıyorum o da bana masraf açarsa sorun yaşarım yaptırabilecek durumun yok şuan

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    2017 model eski kasa mı yoksa yeni kasa blue core motor mu? Eski kasalarda kullanıma, bakımsızlığa bağlı olarak 20 bin kmde bile yağ yakmalar başlayabiliyor. Çok yakan ve eski teknoloji bir motor. Arkadaşların dediği gibi 20 bin tl masraf çıkar ve karşılayabilirim derseniz alın bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)