Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaz ve fabrika lastikleri!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba rs200 motosiklet aldım ve yaza girmek üzereyiz.Fabrika lastiklerini sürekli kötülerler ve ben de erkenden değiştirmek istiyordum.
    Sorum şu:Kışa kadar fabrika lastikleri idare eder mi(İdareden kastım kaydırmaması, kitlememesi)?Ya da lastik alacak olursam hangi lastikleri alayım?
    Motosikleti kış aylarında da kullanmayı düşünüyorum.İstanbulda kullanıcam hava durumunun dengesiz olması da var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Üstündeki lastikler baya kötü. Bütçe sıkıntısı yoksa pirelli varsa anlas

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arkadaşlar ne garip hap bilgiler peşindesiniz? Şahsına alınma sadece sen değil genel olarak böyle garip garip hap şeklinde acayip şeyler soruluyor.
    Üstündeki lastiklerle ben yağmurda da giderim desem ne anlam ifade edecek senin için? Üstündeki lastik yaz sonuna kadar idare eder mi? Eder tabi ona göre sürersen de.. Alabileceğin en sakız lastiği alsan sihirli bir değnek değmeyecek ki, o da kayacak o da kilitleyecek?

Konu fabrika lastiklerinin kötülenmesi mi? Bırak insanların kötülemesini. Sen o lastiklerin iyi olmadığını hissediyorsan değiştir.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuru ve güzel asfaltta kurtarır. Ancak parlak, tozlu ya da ıslak zeminde acımaz. Ben Pulsarı aldığımda hatırlıyorum da, onlarla lastik kullanmış biri olarak, üstündeki stok eurobilmemne lastikler kullandığım en kötü lastikti. Islakta düşmeden eve zor gelmiştim. Ertesi gün Mitas taktırmıştım.

Motosiklet daha elime ulaşmadığı için sordum.Bütçe ayıracağım bir kaç şey vardı lastiği de ekleyeyim mi diye sordum.Konu gereksizse cevap yazmazsanız olur biter.Sağ olun cevabınız için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Pirelli veya anlasın hangi modellerini tercih ederdiniz?Michelin pilot street de var o nasıl kullandınız mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Bir de nasıl alıntı yapacağımı bulamadım.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı yapmak istediğin mesajın sağ alt köşesinde yapmak istediğin işlemin adını taşıyan bir buton var.

Konu gereksiz falan değil, almadığın ve deneyimlemediğin şeyle ilgili "kışa kadar idare eder mi" gibi son derece muğlak bir soru soruyorsun. Ben o lastikle yaz kış gezerim bişey olmaz. Bu cevap da sana bir şey kazandırmaz zira cevabında bir şey kazanılacak bir soru değil. Bu kadar alınıyorsan sen de insanlara fikrini sorma diye de uzatabilirim, gerek de yok sanki.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    2 sıfır motor aldım 2sininde fabrika lastiklerini sonuna kadar bitirdim. Ekonomik durumum her şeyi çöpe atacak kadar iyi değil.
    BatuhanK. bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ülkemizde maalesef bazı markaların bazı modelleri hariç tüm motosikletler dandik ya da dandiğe yakın lastiklerle geliyor. İmkan yaratıp iyi bir takım lastik almak şart gibi duruyor. Size "ısınınca problem kalmıyor" diyebilirler ama unutmayalım ki bir çok kaza da lastik ısınana kadarki süreçte yaşanıyor. Sizin sorunuzun cevabına gelecek olursak belki hiçbir şey olmaz ama belki de ilk gün dandik lastik yüzünden kaza yapabilirsiniz. Yerinizde olsam risk almazdım, motosiklet yedek parçaları zaten pahalı, bozulan sağlığınızı yerine getirmek daha da pahalı.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    https://www.lastikdeposu.com.tr/baja...lsar-rs-pmk920
    Seç beğen al. O fabrika çıkış lastikleri seni motordan soğutur.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Sonuçta değiştireceksen bence bunu hemen yapmalısın.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.lastikdeposu.com.tr/baja...lsar-rs-pmk920
    Seç beğen al. O fabrika çıkış lastikleri seni motordan soğutur.
    4 mevsim kullanılabilecek olan.Hangisini önerirsiniz.

Hocam konunu gasp etmiş gibi olmayayımda motora yeni başladığım için hiç bilgim yok yapılan yorumlardan dolayıda endişelendim şimdi geçen hafta motorumu teslim aldım lastik olarak üstünde michelin city grip lastikler var bu lastikler iyi mi yağmurda yolu nasıl tutuyor?

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Vladicius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konunu gasp etmiş gibi olmayayımda motora yeni başladığım için hiç bilgim yok yapılan yorumlardan dolayıda endişelendim şimdi geçen hafta motorumu teslim aldım lastik olarak üstünde michelin city grip lastikler var bu lastikler iyi mi yağmurda yolu nasıl tutuyor?
    Dostum sen PCX almıştın değil mi..Sakın lastiklere dokunma, okşa sev o city gripleri, seni çok koruyacaklar...🙂
    Şaka bir yana City Gripler son modelde kondu PCX lere. Başkalarının stokları atıp yerine aldığı lastiklerin en başlarında gelir scooter camiasında...Her yönüyle iyidir... Ama lastik sonuçta, pilotaj başta gelir.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen PCX almıştın değil mi..Sakın lastiklere dokunma, okşa sev o city gripleri, seni çok koruyacaklar...🙂
    Şaka bir yana City Gripler son modelde kondu PCX lere. Başkalarının stokları atıp yerine aldığı lastiklerin en başlarında gelir scooter camiasında...Her yönüyle iyidir... Ama lastik sonuçta, pilotaj başta gelir.
    Evet hocam pcx kullanıyorum tamamdır hocam teşekkür ederim 😃

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Vladicius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Micheln city grip zaten piyasadaki scooterlar için en iyi lastiklerden biridir. Ben xmax'ı aldığımda da üzerinde vardı. Yalnız 3-4 yıldan sonra her lastik gibi sertleşir, tutuşu düşer. Çok km yapıyorsanız zaten 3-4 yıla kalmadan eskitmiş olursunuz ama benim gibi 5 yılda 7binkm yapınca üzerinde dişleri bile sağlamken niye tutmuyor diyordum sonra süre olayının farkına varınca değiştirttim.

Michelin city grip'lerin city grip 2 versiyonu var onlar daha da iyi, ama üzerinde city grip geldiyse eskiyene kadar 2-3 yıl kullanın sonra dğeiştirirsiniz.
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Uygun lastik ölçüleri varsa yaz/kış wintergrip2 kullandım. Cbf 150'de çok iyi performans gösterdi. Frenleme ve ıslak zeminde hiçbir sorun yaşamadım. Tek sorunum yazın 'ulan bu lastikler harbi güzel tutuyormuş' dedikten sonra gazlarken çok parlak bir asfaltta ani kontra vererek dönmeye çalıştım ve ön lastik kaydı, düştüm. O yüzden asfaltın kalitesi de tutuş konusunda önemli. Genel anlamda wintergrip2 tavsiye ederim. Benim 12 bin km oldu ve arka lastik epey yıpranmış artçılı çok gezmiştim onun da etkisi olabilir. Ortalama 10 binde bir değişmek gerekiyor bu modeli.

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    0Km aldığım Drift L motorum var cst marka lastiklerle geliyor güven vermediği için mitas mc50 ile değiştirmiştim tüm kış kar harici kullandım motoru bütçen elveriyorsa değiştirmeni tavsiye ederim resmen motorun kaderi değişiyor çıkan lastikleri de yine güzel sayılacak bir paraya satmıştım.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı İnceMemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 mevsim kullanılabilecek olan.Hangisini önerirsiniz.
    İş yoğunluğundan bakamadım foruma. Ben yaz kış mitas sport force plus, o bitince anlas viento sport takılıyorum. Karlı yolda sürmeyeceksen pirelli angel city övülen bir lastik. Yok ben karda da sürerim dersen yaz kış farklı lastik gerekir. Anlas winter grip lastikler dünya çapında övülen lastiklerdir ama yumuşak ve dişli olduğu için yaz sıcağında hızlı biter.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun lastik ölçüleri varsa yaz/kış wintergrip2 kullandım. Cbf 150'de çok iyi performans gösterdi. Frenleme ve ıslak zeminde hiçbir sorun yaşamadım. Tek sorunum yazın 'ulan bu lastikler harbi güzel tutuyormuş' dedikten sonra gazlarken çok parlak bir asfaltta ani kontra vererek dönmeye çalıştım ve ön lastik kaydı, düştüm. O yüzden asfaltın kalitesi de tutuş konusunda önemli. Genel anlamda wintergrip2 tavsiye ederim. Benim 12 bin km oldu ve arka lastik epey yıpranmış artçılı çok gezmiştim onun da etkisi olabilir. Ortalama 10 binde bir değişmek gerekiyor bu modeli.
    Bence sen yazın kışlık lastik kullandığından dolayı ön teker kaymıştır. wg2 kullanan bazı kişilerde yazıyor. Yazın fazla ısındığından kayma yapabiliyor diye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Ben ns200 ile hala fabrika lastiklerini kullanıyorum. Yazın kuru zeminde yol tutuyor ama çok maceraya girmemek lazım yoksa kayabilir.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)