Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

22.Nisan.2023'te yaptığım 1300 km.lik tur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, otoban daha heyecanlı. Kör karanlıkta kapışan, yarışan arabalarla köşe kaçmaca oynadım.
    Hiç bu açıdan bakmamıştım :D
    O kadar km gezmiş olmana özeniyorum - ki hadsizlik olmasın ama biraz da sınıra dayanmışsın sanki? - ama onu hayal ederken sonra kendimi izmir istanbul otobanında hayal ettim. orada biraz içim şişti :D
    tommygun bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yok üstadım, bana diyor o şakasına
    Valla gülücük mülücük birşey olmayınca toto lafına mı alındı da böyle birşey yazdı arkadaş acaba dedim.
    Noktalama işaretleri gibi artık önemli emojiler de.
    Afadersin @TanImsIz

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Harika bir gezi olmuş, ben de yazın benzer bir rota planlıyorum beş altı güne yayarak.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bu açıdan bakmamıştım :D
    O kadar km gezmiş olmana özeniyorum - ki hadsizlik olmasın ama biraz da sınıra dayanmışsın sanki? - ama onu hayal ederken sonra kendimi izmir istanbul otobanında hayal ettim. orada biraz içim şişti :D
    Virajlı dağ yollarının daha keyifli olduğunu elbet kabul ediyorum ama kısa zamanda bu kadar uzun km.li yolculuklarda o tip yollar biraz erken yorulmama sebep oluyor. Normalde Tekirdağ'dan Çanakkale'ye geçerken Uçmakdere üzerinden gitmek ya da İzmir'deyken Karaburun etrafında dolaşmak daha keyifli ama eve döneceğim için en kestirme yol olarak otobanı kullandım. Otoban keyifsiz ama en rahat yol.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Virajlı dağ yollarının daha keyifli olduğunu elbet kabul ediyorum ama kısa zamanda bu kadar uzun km.li yolculuklarda o tip yollar biraz erken yorulmama sebep oluyor. Normalde Tekirdağ'dan Çanakkale'ye geçerken Uçmakdere üzerinden gitmek ya da İzmir'deyken Karaburun etrafında dolaşmak daha keyifli ama eve döneceğim için en kestirme yol olarak otobanı kullandım. Otoban keyifsiz ama en rahat yol.
    tabi canım öyle dolanarak 1300 mümkün değil zaten.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kahretsin, adam tam bir gezgin çıktı rıza baba. Hunharca geziyor, akaryakıt fiyatlarıymış, bayram trafiğiymiş hiçbiri kendisini durdurmaya yetmiyor.

Adam leblebi gibi kmleri ipe diziyor, bende anca evde laptop başında çay içip motor siparişimi bekleyeyim, hey gidi hey...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kaan, hiç kusura bakma.
    Şöyle bir okudum.
    Sonra öyle bir "mannnyak" demişimki kendi kendime, evdekiler korktu noluyor diye
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan, hiç kusura bakma.
    Şöyle bir okudum.
    Sonra öyle bir "mannnyak" demişimki kendi kendime, evdekiler korktu noluyor diye
    Abi haklısın, bu sefer biraz abarttık Evdekilere selamlar.
    ufoz bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be müthiş!
    tommygun bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Tebrik ederim.

Açıkça bir günde bu kadar yol bana gelmez, ben de 22 nisanda 280 km lik, gezmeli dinlenmeli yemeli içmeli bir tur yaptım, en sonda da bostancı'da birer bira keyfi yaparak bitirdim. Açıkçası baharın ilk zamanlarını doğayı seyrederek geçirmeyi tercih ediyorum, çünkü çok kısa sürüyor.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    tommygun, Guven, Motoseverrr ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim.

Açıkça bir günde bu kadar yol bana gelmez, ben de 22 nisanda 280 km lik, gezmeli dinlenmeli yemeli içmeli bir tur yaptım, en sonda da bostancı'da birer bira keyfi yaparak bitirdim. Açıkçası baharın ilk zamanlarını doğayı seyrederek geçirmeyi tercih ediyorum, çünkü çok kısa sürüyor.

http://<a href="https://www.hizlires...8g.jpg</a></a>

http://<a href="https://www.hizlires...j.jpeg</a></a>

http://<a href="https://www.hizlires...z.jpeg</a></a>

http://<a href="https://www.hizlires...4.jpeg</a></a>

http://<a href="https://www.hizlires...u.jpeg</a></a>
    Üstat seninki de güzel gezi olmuş, ben Armutlu tarafında sürmeyi çok seviyorum. Hatta geçen sene grup sürüşü de yapmıştık o rotada. Hatta hayalim aynı gün içi Armutlu, Kapıdağ, Uçmakdere yapıp eve geri dönmek ama zor gözüküyor. Seninle beraber süremesek de Bostancı'da bira içmeye çağırırsan gelirim, geçmişte bir ara Kale'ye çok gidiyordum, hala açık mı bilemem.
    Metela ve espresso bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah simdi yandik.. Rota ciziyor suan. Biliyosun abi 2 kategoriden oluyor. 1610 ve 2000 km. Ama o iron kaan
    Kaan'ın rota çizmekle meşgul oldugunu tahmin edebiliyorum.
    2014 yılında 1660 km. ile bu sürüşü yapmıştım.

http://http://www.motosiklet.net/for...as-2014-a.html
    tommygun, Cyan ve espresso bunu beğendiler.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Üstat seninki de güzel gezi olmuş, ben Armutlu tarafında sürmeyi çok seviyorum. Hatta geçen sene grup sürüşü de yapmıştık o rotada. Hatta hayalim aynı gün içi Armutlu, Kapıdağ, Uçmakdere yapıp eve geri dönmek ama zor gözüküyor. Seninle beraber süremesek de Bostancı'da bira içmeye çağırırsan gelirim, geçmişte bir ara Kale'ye çok gidiyordum, hala açık mı bilemem.
    Biz de zaten kale de içtik Zaten benim iş çıkışı güzergahım ve çocukluk itibari ile uzun yıllar yaşadığım yer Bostancı. Bir dahakine o zaman haber edeyim. Hem de yüz yüze tanışmış oluruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Simdi 410 km lik yoldan geldim.
    Bayram trafigi ve ruzgar her zamankinden daha yorgun hissetirdi.

Ayvalik-istanbul
    İstanbul-ayvalik
    Ayvalik-istanbul

= 1300 km

Asiri korkutucu yav.

Yakit + yol masrafi+ yemek masrafi + 15.000 tl verilirse yaparim.

Kask alirim 15.000 e.asagisi kurtarmaz kesinlikle.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi 410 km lik yoldan geldim.
    Bayram trafigi ve ruzgar her zamankinden daha yorgun hissetirdi.

Ayvalik-istanbul
    İstanbul-ayvalik
    Ayvalik-istanbul

= 1300 km

Asiri korkutucu yav.

Yakit + yol masrafi+ yemek masrafi + 15.000 tl verilirse yaparim.

Kask alirim 15.000 e.asagisi kurtarmaz kesinlikle.
    Hedefi Ayvalık-İstanbul, İstanbul-Ayvalık, sonra bir daha Ayvalık-İstanbul olarak belirleseydim ben de bitiremezdim o yolu. Ben hedefimi evden çıkıp "önceden defalarca tattığım ve sevdiğim Aşkın tost evi + önceden defalarca tattığım ve sevdiğin Kalyon çöpşiş + sağ salim eve varmak" olarak belirledim.

Aynı gün içinde bu km.yi yapmak farkındayım çok zor. Lakin bir şekilde de yapılabiliyor.
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    2 buna yakın gezim oldu
    İlki Çorum-Kütahya Tavşanlı ve dönüş 1250 km
    İkincisi Çorum-Uşak Banaz ve dönüş 1040 km...
    İki kez Çorum-Fethiye-Köyceğiz 930 km.

Uzağa gideceğim zaman saat hesabı yaparım. Molalar dahil 100 km ortalama öngörürüm. Genelde toplam süreyi geçersiniz ama başlarken motivasyonu kuvvetlendirir saat hesabı, gözünüze kolay görünmesini sağlar...Mesela 1300 km 13 saat, sabah 7 de çıktın, akşam 8 de evdesin gibi...Yolda yemek yemiyorum genelde, ufak atıştırmalar, yüksek kalori abur cubur...Yoksa rehavet oluyor bende...

Bu kadar uzun yolun aslında neredeyse tek derdi kalça ağrısı. Sele sertse zaten işkence bir yerden sonra. Ped vs de kar etmez. Sele iyi olmalı...

Bende km bağımlısı olanlardanım, yani işin gezelim görelim kısmı çok cüzi dir. Motor üstünde geçirdiğim zamandır aslolan. Çorumda iken Sinopa gider, balık yer, 1 saat yürür çay içer geri dönerdim. 550 km gibi...Bazen Samsun üzerinden gider kıyıdan devam edip yolu uzatırdım...600 km gibi...

Uzun yol başka bir boyut. Yapanlara saygı duyarım herdaim...
    mertowski, erensel, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulen ben mart basinda gece 1 de yola cikip 7-10 derecede 400 km suruyorum iki like aliyorum.
    Tommy 1300 km yapiyo 17 like.

Tamam tommy nin ki bir tik daha zor olabilir ama benimkide basarili bir girisimdi lan.
    Forum uyelerinin beni kiskandigi artik çok acik.
    tommygun bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kaan bundan böyle motosiklet kullanıyorum demeye utanır olduk sayende. Aptallaştım sayende. Kıskanıyom artıkın. İnsan utanır yavu bi günde 1300 km
    tepmeye. Biz de 450 km yi yol sanıyorduk. Şakası bir yana , seni tebrik X tebrik ediyorum . Dilersen tebriğin karesi diye oku. MUHTEŞEM KAAN. Tüm bravolar senin için .
    bursevi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 buna yakın gezim oldu
    İlki Çorum-Kütahya Tavşanlı ve dönüş 1250 km
    İkincisi Çorum-Uşak Banaz ve dönüş 1040 km...
    İki kez Çorum-Fethiye-Köyceğiz 930 km.

Uzağa gideceğim zaman saat hesabı yaparım. Molalar dahil 100 km ortalama öngörürüm. Genelde toplam süreyi geçersiniz ama başlarken motivasyonu kuvvetlendirir saat hesabı, gözünüze kolay görünmesini sağlar...Mesela 1300 km 13 saat, sabah 7 de çıktın, akşam 8 de evdesin gibi...Yolda yemek yemiyorum genelde, ufak atıştırmalar, yüksek kalori abur cubur...Yoksa rehavet oluyor bende...

Bu kadar uzun yolun aslında neredeyse tek derdi kalça ağrısı. Sele sertse zaten işkence bir yerden sonra. Ped vs de kar etmez. Sele iyi olmalı...

Bende km bağımlısı olanlardanım, yani işin gezelim görelim kısmı çok cüzi dir. Motor üstünde geçirdiğim zamandır aslolan. Çorumda iken Sinopa gider, balık yer, 1 saat yürür çay içer geri dönerdim. 550 km gibi...Bazen Samsun üzerinden gider kıyıdan devam edip yolu uzatırdım...600 km gibi...

Uzun yol başka bir boyut. Yapanlara saygı duyarım herdaim...
    Saat hesabı bende de şaşıyor. Mesela bu tura çıkarken akşam 21:00'de en geç evde olurum diye hesaplamıştım, epey şaştı süre. Karanlıkta sürmeyi tercih etmeyenlerdenim. Ben de yola çıktığım zaman etraftaki doğaya, tarihi yerlere maalesef çok önem veremiyorum. Yaldır yuldur sürüyorum hatta 1-2 sene önce İğneada gezisi dönüşü bir arkadaş longoz ormanlarını sormuştu bana, Türkiye'de sadece 2-3 tane varmış, görmediğimi söyledim, meşhur Dupnisa mağarasını sordu, yine görmediğimi söyledim. O kadar bihaberim çevreden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:24 ----------

Ulen ben mart basinda gece 1 de yola cikip 7-10 derecede 400 km suruyorum iki like aliyorum.

Tamam tommy nin ki bir tik daha zor olabilir ama benimkide basarili bir girisimdi lan.
    Bence o soğukta ve gece karanlığında senin yaptığın gezi de çok önemli ve başarılıydı.
    espresso bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Valla tebrik ederim. Okurken gayri ihtiyari oha dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Africası olup da kıskanılmayan motorcu görmedim ben.
    tommygun ve Hırbonen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)