Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir hata yaptım sanki ? (Yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Zazobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün iş yerindeyken motorum yağmur altında kaldı bağzı yerlerinde ufak tefek paslanma olmuştu bu yüzden wd-40 sıkıp zincir yağı sıktım….. bilmiyordum yani hiç motorcu bi arkadaşım olmadığından dolayı soracak kimsede yoktu o yüzden böyle bi yanlış yaptım
    Olabilir, geçmiş olsun. Muhtemelen bir süre freni kullanınca kendi kendine sıyrılır, yanar ama işi riske atmayın, sonuçta fren. Ben şahsen gazyağını sprey pet e doldurup iyice sıkarsanız ardından sabunla yıkarsanız yeterli olur diye düşünüyorum. Balata spreyi de iş görür ama çok çabuk uçuyor. Gazyağı gresi iyice yumuşatır, o haldeyken sabunda maximum fayda sağlar...
    Zazobey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Ben şahsen gazyağını sprey pet e doldurup iyice sıkarsanız ardından sabunla yıkarsanız yeterli olur diye düşünüyorum. Balata spreyi de iş görür ama çok çabuk uçuyor. Gazyağı gresi iyice yumuşatır...
    Bu gazyağı nereden bulunur?
    Zazobey bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gazyağı nereden bulunur?
    "Arayan bulur, inleyen ölür." - Atasözü

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Gazyağı hırdavatçılarda olur pet şişede. Hepsinde olmaz. Hani herşeyin satıldığı tipte olanlar, leğen de satar tabakta ama ingiliz anahtarıda vardır. Ne deniyordu bu tip yerlere hatırlayamadım. Nalbur muydu...😁

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gazyağı hırdavatçılarda olur pet şişede. Hepsinde olmaz. Hani herşeyin satıldığı tipte olanlar, leğen de satar tabakta ama ingiliz anahtarıda vardır. Ne deniyordu bu tip yerlere hatırlayamadım. Nalbur muydu...��
    Artık "bi milyoncu" diyorlar buralarda , bir tl ye hiçbirşey kalmasada :D gaz yağıda satıyorlarmı bilmiyorum..
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık "bi milyoncu" diyorlar buralarda , bir tl ye hiçbirşey kalmasada :D gaz yağıda satıyorlarmı bilmiyorum..
    Tam bi milyoncu gibi de değil. Küçük ilçedeyim, adamın dükkanına gidiyorsun, olta ver diyorsun veriyor. Arap sabunu ver, veriyor. Mayo ver, tmm.. Öyle bir yer yani. Gaz yağı? Üst raftan al...🙂..Peygamber gibi bir adam...

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Gaz yağı eskiden bazı benzin istasyonlarında bulunurdu ve litre ile satarlardı. Sanayideki bazı madeni yağcılar satar. Ben de geçenlerde 5lt'lik bidonunu Trendyol'dan almıştım.

Buyur linki de bu. https://www.trendyol.com/abg/gazyagi...false&sav=true
    muam bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kartal minibüs yolu Shell'de hala satılıyor İstanbul'da, yıllardır oradan pompadan 5 litre bidona alırım.

Motosikleti
    Kawasaki Z 250
    Teşekkür ediyorum sayenizde öğrendim ve öğrenmeye devam edeceğim Ankara’nın kasvetli belirsiz havasında motor zor iş hakkaten

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Zazobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün iş yerindeyken motorum yağmur altında kaldı bağzı yerlerinde ufak tefek paslanma olmuştu bu yüzden wd-40 sıkıp zincir yağı sıktım….. bilmiyordum yani hiç motorcu bi arkadaşım olmadığından dolayı soracak kimsede yoktu o yüzden böyle bi yanlış yaptım
    Kardeş keşke işlemden önce buraya konu açsaydın fren diskindeki paslanmanın kısa sürede balata tarafından fren kullandıkça temizleneceğini söylerdik sana. Neyse deneyim olmuş. Aklında bulunsun balata pası temizledikten sonra balata spreyi ile balataları temizlersen hiç bir sorun olmadan hem disk hem de balatan temizlenmiş olur.
    Zazobey bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yeni başlıyorsun olabilir. Sıkma canını. Herkese de aldırma. Böyle böyle öğreniliyor. En azından başına bir kaza gelmeden farkına varmışsın. 300-400 liraya halledersin. 1 depo az gezersin olur biter.

Temizinden halledeyim bu işi diyorsan. balataları sök. diski bir güzel temizle, (gazyağı vs.). Sonrasında eski balataları hiç takmadan, yeni balata tak. Balata zor temizlenir. Yağı emdiğinden falan bahsediliyordu galiba daha önce. Veya balataların o yüzünün alınmasından falan bahsediliyor da olabilir.
    Zazobey bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Dostum bence sen sakın ola kaliperi balatayı sökme. Zaten motora daha yeni başlamışsın, söküp takman kör uçuşu ya da video ile olacaktır. Ayrıca olaki bir hata yaptın sana dönüşü kötü olabilir. Fren işi önemli seleye benzemez, sökmeye karar verirsen illaki usta söksün. Hem o daha iyi bilir nasıl temizleyeceğini, 5 dk da halleder...
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Dostum bence sen sakın ola kaliperi balatayı sökme. Zaten motora daha yeni başlamışsın, söküp takman kör uçuşu ya da video ile olacaktır. Ayrıca olaki bir hata yaptın sana dönüşü kötü olabilir. Fren işi önemli seleye benzemez, sökmeye karar verirsen illaki usta söksün. Hem o daha iyi bilir nasıl temizleyeceğini, 5 dk da halleder...
    Bahsettiğiniz işler o kadarda zor değil, Youtube'den nasıl yapılcağına dair video izleyip bu işi yapabilir ve tecrübe sahibi olunur. Youtube çok ciddi bir platform, ben hayatımda tüm öğrendiğim şeyleri (3d çizimden tutun araba tamir etmeye kadar) Youtube sayesinde öğrendim yeterki insan kendine inansın birde ekipmanı olsun .

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kolonya benzeri bir alkol ile balataları arındırmayı denemelisin. Dışarıdan yapabileceğin fren balata spreyi sıkmak olsa da bir ustaya gidersen; usta balatanı söküp, alkol ile yağı arındırıp, hafif de zımpara atarak işi çözecektir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence hiç riske girmeyin, uğraşmayın da. Sadece diski temizleyin, yeni balata alıp takın. En azından kafanız rahat olur.
    espresso ve Karabulut bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz işler o kadarda zor değil, Youtube'den nasıl yapılcağına dair video izleyip bu işi yapabilir ve tecrübe sahibi olunur. Youtube çok ciddi bir platform, ben hayatımda tüm öğrendiğim şeyleri (3d çizimden tutun araba tamir etmeye kadar) Youtube sayesinde öğrendim yeterki insan kendine inansın birde ekipmanı olsun .
    Motorseverrr çekincem -arkadaşımızı da üzmek istemiyorum ama- yaptığı bakıma istinaden, sökmemesi konusunda ısrarcıyım. Anlayınız beni...🙂..
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motorseverrr çekincem -arkadaşımızı da üzmek istemiyorum ama- yaptığı bakıma istinaden, sökmemesi konusunda ısrarcıyım. Anlayınız beni...��..
    bende sökmesini tavsiye etmem , yani balataları gergi sekmanlarına doğru oturtamazsa yada sökükken manete dokunsa çok daha ciddi sorunlara sebep olabilir..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    3 gün önce üye olmuş hepimizi yiyor trollüyor siz de düşüyorsunuz

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sökmesini tavsiye etmem , yani balataları gergi sekmanlarına doğru oturtamazsa yada sökükken manete dokunsa çok daha ciddi sorunlara sebep olabilir..
    Yani...
    Forum ortamında kimin ne kadar beceri sahibi olduğunu bilemeyiz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E fena mı güleriz halimize hep birlikte...Umarım trollenmişizdir...🙂
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siteyi yıllardır takip eden sadece yazılanları okuyan çok kişi var , bir sorunla karşılaştıklarında derdini anlatabilmek için üye oluyorlar , öyle veya böyle hoşgelmişler belki dediğin gibi bizi trolleyenlerde vardır , bu arkadaşın üslubu bana trol gibi görünmedi dilimiz döndüğünce cevap verdik , trollendiysekte Hakan beyin dediği gibi oluversin ne var yani :D belki bir başkası okur disklere wd40 sıkmaz ;)
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)