Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorla 3.gün-toplam 80km-İyi ki hafif scooterla başlamışım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Merhabalar, tekrardan soruma cevaplarıyla destek olan herkese teşekkür ederim.

Scooterla motor sürmeye başladık. Bazen elle ittirmemi gereken anlar olabiliyor veya trafikte dururken dengeyi sağlamak amacıyla hafif skuterle motor sürmeye başlamak benim için güzel tecrübe oldu.

Motorum 113kg. Ne çok hafif, ne ağır, başlangıç için ideal olduğunu düşünüyorum. İlerde vitesli alacağımı da düşünüyorum.
    Şimdilik trafik kurallarına genel olarak uyarak, trafikteki yerimi tecrübe ediniyorum.

Bugün kask(güneş vizörsüz, çünkü satıcının da önerdiği vizörsüzdü, güneş vizörlülerde koruma tabakası daha ince, diğerlerinde daha kalındı)+ mevsimlik mont(astarlı- yaz kış giyebileceğim söylendi astarlı(hava serinken), astarsız(sıcakken)-eldiven(yazlık)- disk kilidi
    toplamda 4750tl ye hallettik. Allah bereket versin.

80 km yi biraz aştım. Rodaj için maksimum ne kadar hız yapmalıyım vs diye motoru aldığım yere sormuştum, sıkıntı yok 60 70 vs yapabilirsin falan dedi
    Genelde 30-55 arası gitmekle beraber, maksimum 75 i denedim(mecbur kaldığım anlarda)

Trafikte bugün biri bağırdı, kaça aldın diye, hayırlı olsun dedi. Sıfır olduğu anlaşılıyor mu bilmiyorum.

Bu arada iyi ki koruma demiri taktırmışım,1500tl diyip biraz üzülmüştüm ama bugün ışıklarda arabanın yanına geçmeye çalışırken kaldırıma sürttüm biraz, Allahtan demir vardı korudu, sıkıntı yok şuan

Selamlar,
    espresso, shmowzow, freasy ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    heyecanını ve mutlulugunu buradan hıssettım. umarım daha güzellerini alır ve daima zevk alarak sürersin diyelim
    Rockstar91, ozanturk ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heyecanını ve mutlulugunu buradan hıssettım. umarım daha güzellerini alır ve daima zevk alarak sürersin diyelim
    çok teşekkürler hocam

https://www.heromotor.com.tr/kullanim-klavuzlari/

Bu siteden kullanım kılavuzunu indirirseniz, ilerde de merak ettiğiniz bir şey olursa direkt telefondan bakabilirsiniz. Merak ettiğim için kendim de indirip baktım, herhangi bir hız sınırı yazmıyor rodaj bölümünde. Klasik "ani hızlanmalardan ve ani frenlerden kaçının" yazmışlar sadece. (Vallaha 3 günde 80 km iyi yol yapmışsınız, ben de sizin gibi rodaj bitirmeye çalışıyorum , 5 günde anca 50 km yapabildim)
    Rockstar91 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne güzel heyecanlar böyle.

Sürerken yüzünüzde bir gülümseme oluyorsa hatta pişmiş kelle gibi sırıtıyorsanız daha ne olsun, çok güzel. Kazasız belasız keyifle gezin.
    Rockstar91 ve fancydriver bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı TNtflich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.heromotor.com.tr/kullanim-klavuzlari/

Bu siteden kullanım kılavuzunu indirirseniz, ilerde de merak ettiğiniz bir şey olursa direkt telefondan bakabilirsiniz. Merak ettiğim için kendim de indirip baktım, herhangi bir hız sınırı yazmıyor rodaj bölümünde. Klasik "ani hızlanmalardan ve ani frenlerden kaçının" yazmışlar sadece. (Vallaha 3 günde 80 km iyi yol yapmışsınız, ben de sizin gibi rodaj bitirmeye çalışıyorum , 5 günde anca 50 km yapabildim)
    ordan indirdim okudum hocam, basılı olarak klavuz vermediler internette var dediler indirip okudum, faydalı oluyor.
    Tekerinize taş değmesin, güle güle kullanın motor sürmesi çok keyifliymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel heyecanlar böyle.

Sürerken yüzünüzde bir gülümseme oluyorsa hatta pişmiş kelle gibi sırıtıyorsanız daha ne olsun, çok güzel. Kazasız belasız keyifle gezin.
    motor sürerken kendimi hayalet sürücüdeki adam gibi hissediyorum:D şaka bi yana, çok keyifliymiş bu velet
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Motor iyimi biraz merakımızı yenelim, yokuş performansı nasıl? Sele vs konforlu mu?
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor iyimi biraz merakımızı yenelim, yokuş performansı nasıl? Sele vs konforlu mu?
    Şuan çok memnunum, sele hem sürücü hem artçı için konforlu. Kalkışı çok güzel. Çok dengeli, tam başlangıç motoru veya Şehir içi işleri (işe git gel, vs) halledebileceğimiz uygun bir motor diye düşünüyorum.

Rodajda olduğundan çok büyük yokuşlardan kaçınıyorum ama normal yokuş için(eğim az olan yerler) bir sorun yok

75 e kadar çıktım, elde titreme vs olmadı

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan çok memnunum, sele hem sürücü hem artçı için konforlu. Kalkışı çok güzel. Çok dengeli, tam başlangıç motoru veya Şehir içi işleri (işe git gel, vs) halledebileceğimiz uygun bir motor diye düşünüyorum.

Rodajda olduğundan çok büyük yokuşlardan kaçınıyorum ama normal yokuş için(eğim az olan yerler) bir sorun yok

75 e kadar çıktım, elde titreme vs olmadı
    Keyif almana sevindim...😉
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif almana sevindim...��
    sağolun

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    içinizdeki heyecan ve mutluluk yazdıklarınıza birebir aktırmışsınız diyebilirim, size bir ömür boyu kazasız belasız gazlamak nasip olsun .

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinizdeki heyecan ve mutluluk yazdıklarınıza birebir aktırmışsınız diyebilirim, size bir ömür boyu kazasız belasız gazlamak nasip olsun .
    Çok teşekkürler hocam, hepimize nasip olur inşallah
    Motoseverrr bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Heycanınızı ta burdan hissettim hocam, tekerinize taş değmesin, hayırlı olsun.

Ekipmanlarınızda bot ve pantolon yazmamışsınız, onları da almayı ihmal etmeyin.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heycanınızı ta burdan hissettim hocam, tekerinize taş değmesin, hayırlı olsun.

Ekipmanlarınızda bot ve pantolon yazmamışsınız, onları da almayı ihmal etmeyin.
    Teşekkürler hocam, sizin tekerlere taş değmesin

Evet yeni bir soru paylaştım. Uzun yol haricinde şehir içi kısa mesafelerde pantolon değil de dizlik alayım diyorum, şuan 125cclik scooter kullanıyorum, botu da eğer daha büyük cc li scooter yada vitesli motora geçersem alırım diye düşünüyordum şimdilik.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hadi hayırlı olsun =)
    Rockstar91 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekerin düz bassın, güvenli sürüşler =)
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlı olsun =)
    teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler,

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok düz basmasın kabak olur mundar olur =)

Dursun bu konular da bu kadar kafaya takman gereken bir şey olmadığını farkettiğin zamanlarda dönüp gülersin
    Bir de dizlikle falan olmaz, git güzelce bir kevlar kot al.
    Rockstar91 bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok düz basmasın kabak olur mundar olur =)

Dursun bu konular da bu kadar kafaya takman gereken bir şey olmadığını farkettiğin zamanlarda dönüp gülersin
    Bir de dizlikle falan olmaz, git güzelce bir kevlar kot al.
    ekipmanları aldığım yerde pantolon ve bot varmış, akşamüstü gidip incelerim

internette şu hoşuma gitti: https://www.motomax.com.tr/difi-desert-ride-korumali-motosikletci-pantolonu-siyah/gri/turuncu
    ama beden bilmediğimdem almam. İnşallah ekipman aldığım yerde kaliteli uygun bir şeyler vardır

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmanları aldığım yerde pantolon ve bot varmış, akşamüstü gidip incelerim

internette şu hoşuma gitti: https://www.motomax.com.tr/difi-desert-ride-korumali-motosikletci-pantolonu-siyah/gri/turuncu
    ama beden bilmediğimdem almam. İnşallah ekipman aldığım yerde kaliteli uygun bir şeyler vardır
    Motosiklet kotu alsan günlük kullanım için daha ideal.
    Rockstar91, killingroad ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)