Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora yeni başlayan için Hero Dash 250i mi, Sym jet14 200i mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Bu hafta Allahın izniyle skuter alıyorum kararı verdim.
    Sadece son bir soru sormak istiyorum.
    Hero dash 125 , 112kg, 125cc 48bin tl
    Sym jet14 200i, 134kg, 169cc 81bin tl

İkisi de 9-12 taksit yapıyor. Hero dash 250 5yıl 50000km garantisi var.

Sym jet14 200i ye çıkmaya gerek var mı?
    Şimdilik amacım motor sürmeyi iyice öğrenip, sonrasında vitesli motor almak.

Hepinizi yorduğum için afedersiniz, motor alma konusuyla ilgili son sorum bu. Bu hafta motoru alacagım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hero 250’lik model mi çıkarttı diye gelmiştim heyecanlanıp Modeller hakkında bir bilgi sahibi değilim ancak eğer İstanbul’daysanız bildiğim kadarıyla Önder Motor çok başarılı servis hizmeti veriyor diye her taraftan duyuyorum. Gezici servis, 24 saat açık servis vs. olaylarını başarılı ve güven verici buluyorum açıkçası. SYM hakkında bir bilgim yok.

112kg başlangıç için güzel duyuluyor. Ancak ben olsaydım vitesliyle de devam edeceğim ve 169cc daha güzel hissettirdiği için sanırım tercihimi SYM’den yana kullanırdım. Modeller hakkında bilgili birileri daha güzel yönlendirme yapacaktır.
    Rockstar91 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    hero dash 125cc çok güzel başlangıç motoru olur bir yıla kalmaz fıtı fıtı bisiklet gibi rahat sürmeye alışırsınız sonrasında istediğiniz tarz motora geçersiniz, zaten çok pahalı sayılmaz, satarken 3-5 zarar etseniz bile çok zorlamaz gibi.

sym jet 200i de güzel görünüyor, 200cc olduğu için ara sıra şehir dışına kaçayım dediğinizde de 125cc'den daha rahat gider. şekil olarak da bir maksi scooter havası var. ama servisi falan nasıldır bilemedim.

ikisinin de mağazasına, servislerine bakın, çalışanlara, müşteri ile muhattap olanların tipine bakın hangisinin servisini gözünüz tutarsa ondan alın.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero 250’lik model mi çıkarttı diye gelmiştim heyecanlanıp Modeller hakkında bir bilgi sahibi değilim ancak eğer İstanbul’daysanız bildiğim kadarıyla Önder Motor çok başarılı servis hizmeti veriyor diye her taraftan duyuyorum. Gezici servis, 24 saat açık servis vs. olaylarını başarılı ve güven verici buluyorum açıkçası. SYM hakkında bir bilgim yok.

112kg başlangıç için güzel duyuluyor. Ancak ben olsaydım vitesliyle de devam edeceğim ve 169cc daha güzel hissettirdiği için sanırım tercihimi SYM’den yana kullanırdım. Modeller hakkında bilgili birileri daha güzel yönlendirme yapacaktır.
    afedersiniz başlığı yanlış yazmışım iki motor arasında karar vereceğim. 112kg olması çok güzel, sym 134kg ağır gelir mi acaba bilemiyorum.
    Bayiye gidip görürüm ordaki satıcıdan da bilgi alırım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sym de Symphony modelinide incele ön arka 16 inc tekere sahip çok konforlu , yol tutuşu , kombine freni harika bir üretim , diğer başlıktada yazmıştım bendeki Peugeot Tweet 125 ile ön far tasarımı hariç birebir aynı sukuterler , kesinlikle tavsiye ederim , yedek parçaları da piyasada bolca mevcut , İstanbul da Levent Beşiktaş civarı inanılmaz yoğun trafikte iki kişi arka çanta ful dolu kullandığımda bile iki litreden fazla yakmıyor..üstelik 200 cc modellerinde Abs de standart
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hero dash 125cc çok güzel başlangıç motoru olur bir yıla kalmaz fıtı fıtı bisiklet gibi rahat sürmeye alışırsınız sonrasında istediğiniz tarz motora geçersiniz, zaten çok pahalı sayılmaz, satarken 3-5 zarar etseniz bile çok zorlamaz gibi.

sym jet 200i de güzel görünüyor, 200cc olduğu için ara sıra şehir dışına kaçayım dediğinizde de 125cc'den daha rahat gider. şekil olarak da bir maksi scooter havası var. ama servisi falan nasıldır bilemedim.

ikisinin de mağazasına, servislerine bakın, çalışanlara, müşteri ile muhattap olanların tipine bakın hangisinin servisini gözünüz tutarsa ondan alın.
    hocam aslında isminde 200 yazıyor ama motor 169cc 7.5litre depo, hava soğutmalı, ön fren abs
    hero dash 250 125cc 5.5 yada 5litre depo, hava soğutmalı, ibs (abs yoktu)

burda sym ve heronun servisi aynı. Hero 112kg olduğundan ve 5 yıl 50bin km garanti sunduğundan kendilerine çok güveniyorlar galiba diyorum. Ordaki olumlu düşüncem bu,

sym ise şekli güzel ve 169cc.

motora en güzel başlangıç daha hafif motor ile yapılacaksa o zaman en mantıklısı hero dash 125 olacak.

kayseri benim şuan bulunduğum şehir ama 5 6 ay sonra başka şehre yada memlekete gidebilirim. Motoru kendim süreceksem sym belki daha mantıklı olabilir(340 km lik yol hero ile yapılmaz galiba, sym ile yapılır mı ondan da emin değilim) en kötü ihtimal kargoya verilir ama ona da masraf yapmak istemem, mecbur değilsem

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym de Symphony modelinide incelemeni tavsiye ederim ön arka 16 inc tekere sahip çok konforlu , yol tutuşu , kombine freni harika bir üretim , diğer başlıktada yazmıştım bendeki Peugeot Tweet ile ön far tasarımı hariç birebir aynı sukuterler , kesinlikle tavsiye ederim , yedek parçaları da piyasada bolca mevcut , İstanbul da Levent Beşiktaş civarı inanılmaz yoğun trafikte iki kişi arka çanta ful dolu kullandığımda bile iki litreden fazla yakmıyor..üstelik 200 cc modellerinde Abs de standart
    hocam ben cub tarzı motorları pek sevmiyorum, o yüzden symphony hiç düşünmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

tamam ya en uygunu hero dash 125. bunu alıyorum

ilk motor için daha fazla para harcamaya gerek yok, bunda tecrübe edineyim. hafif olması da tam benlik.

sürdükçe kendimi geliştiririm, zaten rahat 70 80 hıza çıkıyor çok bile bana ilk başta. Teşekkürler tekrardan
    (nefsime uymayayım yoksa nefis 250cc istiyor havalı geliyor çünkü, 250 cc vitesli.. ama önemli olan tecrübe ve sağlık, güvenlik diyip son kararımı veriyorum)
    herkese teşekkür ederim yardımcı olduğıunuz için
    espresso bunu beğendi.

amaç motor sürmeyi öğrenip farklı vitesliye geçmekse en güzel tercih bence honda dio.
    2.eli çok hızlı, motor sağlam, kullanımı çok kolay, yakıtı süper.
    75-80 sabitle dünyayı gezdirir.

diğerleri de iyi alternatifler. velhasıl kullanımda bu modellerin hiçbiri üzmez, sürpriz yapmaz.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç motor sürmeyi öğrenip farklı vitesliye geçmekse en güzel tercih bence honda dio.
    2.eli çok hızlı, motor sağlam, kullanımı çok kolay, yakıtı süper.
    75-80 sabitle dünyayı gezdirir.

diğerleri de iyi alternatifler. velhasıl kullanımda bu modellerin hiçbiri üzmez, sürpriz yapmaz.
    teşekkürler hocam, dash 125 alacağım

honda yamahaya malesef şimdilik karşıyım, gerektiğinden çok daha fazla para istiyorlar, karaborsacılık yapıyorlar. O yüzden bana hintli yeterli şimdilik.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Dash 125 inceledim beğendim, Fiyatı uygun gibi. SYM iyi bir marka zamanında alacak gibi olduğumda çok araştırmıştım. Parav varsa o motor da güzel. Ama ben KYMCO PEOPLE S'i de çok beğeniyorum. O da kaliteli bir motor. İStersen bir bak.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dash 125 inceledim beğendim, Fiyatı uygun gibi. SYM iyi bir marka zamanında alacak gibi olduğumda çok araştırmıştım. Parav varsa o motor da güzel. Ama ben KYMCO PEOPLE S'i de çok beğeniyorum. O da kaliteli bir motor. İStersen bir bak.
    Sym jet14 200 134kg ve ilk motorum olacağından düşerse vs daha çok üzülebilirim 81bin tl çünkü. O yüzden daha hafif ve daha uygun maliyeti olan dash 125 alayım diyorum.

Kymco lar çok güzel onları da araştırdım ama servisi şuan bulunduğum şehre 4 saat uzaklıkta. Her yerde servisi olmadığından kymco yu şimdilik eliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)