Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yurtdışını gezmek tozmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Next35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing
    Selam, yurtdışına gidcek olan var mı ? motorla hiç çıkmadım gidecek olan varsa açılışı beraber yapabileceğim birilerini arıyorum. Yunanistan'a bi çay içip dönmelik tadımlık tur yapabileceğim birileri varsa mükemmel olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Goldwing grupları var yahu, ya bu ay ya önümüzdeki ay bi Thassos çıkartması yaparlar kesin

Next35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goldwing grupları var yahu, ya bu ay ya önümüzdeki ay bi Thassos çıkartması yaparlar kesin
    Reyis biraz daha kendi yaşıtlarımla yaparsam bu işi daha mutlu olacağım gibi genelde goldwingçi abiler +50 yaş oluyor kafa uymayabilir ben 29 yaşındayım tura gideceğim adamların motoruda illa goldwing olacak diye bir arayışımda yok r25 olsa bile olur Açıkçası solo takılmayı seven birisiyim ama yurtdışına solo gözüm yemedi yanımda tecrübeli birileri olsun diye düşündüm. İlk açılışı yapsam bi nedir ne oluyor oralarda zaten sonrasında solo devam :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Next35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reyis biraz daha kendi yaşıtlarımla yaparsam bu işi daha mutlu olacağım gibi genelde goldwingçi abiler +50 yaş oluyor kafa uymayabilir ben 29 yaşındayım tura gideceğim adamların motoruda illa goldwing olacak diye bir arayışımda yok r25 olsa bile olur Açıkçası solo takılmayı seven birisiyim ama yurtdışına solo gözüm yemedi yanımda tecrübeli birileri olsun diye düşündüm. İlk açılışı yapsam bi nedir ne oluyor oralarda zaten sonrasında solo devam :D
    Vizeleri ve motorun sigortasını ayarlıyorsunuz, kaskonuzu yurtdışında da geçerli olması için gereken farkları vermeyi de ihmal etmeyin, Yunanistan'da GS motoru çalınan arkadaşım kasko sayesinde büyük zarardan kurtulmuştu, arada hatırlatmış olayım, yurtdışı çıkışlarda hep yeşil sigorta denen uluslararası trafik sigortası yapılıyor ama kaskoyu genişletmek ihmal ediliyor hep.

İpsala'dan çıkıyorsunuz, yarım saat sürüş sonrası Dedeağaç'da belediye kampingi süper güzle bir yer, oraya yerleşip çadırı kurup bir gece takılın hem dinlenmiş olursunuz. Çok düzenli, düzgün bir kamping. Konum linkini de eklemiş olayım: https://goo.gl/maps/jMQPqP9iMnm92SZ79

Ertesi gün yola devam edip halkidiki tarafında tam genşlerin çok eğleneceği bir kamping var oraya gidebilirsiniz: Biz ailecek arabayla gitmiştik, önceden rezervasyon yaptırmadık diye yer bulamamıştık ama zaten daha çok gençlere yönelik bir yer: https://goo.gl/maps/JnBLJpQhGSKy4wJv5

Yunanistan'da yazın kampinglerde yer bulmak zor olabiliyor, Almanlar ve kuzey ülkelerindne gelenler doldurmuş oluyor, önceden web sitelerinden mail ile ulaşıp rezervasyon yaptırmanız iyi olur.
    zihnigonen, tommygun, BOO_74 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hocam 29 yaşında niye Goldwing'e biniyorsun diyerek uzatabilirim :D

@espresso'nun ilk belirttiği kampingden 1,5km geride (TR yönünde) Περίγυρος var. Domuz yemekle ilgili derdin yoksa neymiş bu domuz döneri diye merakını da orada giderebilirsin =)

Oradan Selanik yönüne gideceksen düz refleks olarak hepimiz otobana giriyoruz. Yeni değişmediyse otobanda kart kurt falan bir şey geçmiyor, sadece cash (kuzey otobanında) Yanında bozukluk eur bulundurmanı önerebilirim ben de. Bir de Yunanistan'da otobanda benzinci olmaz, planlamayı da ona göre yapmakta fayda var.
    espresso ve BOO_74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    İlla motorla gitmek zorunda değilsin biz İtalya ya gittiğimiz de motorları orda kiraladık .. Motorun bütün arıza masraf kaza sonucu oluşacak her şeyi firma karşılıyordu senin hastane masraflarına kadar. Yunanistan Bulgaristan buralar yakın gidilrbilinir ..
    ozanturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hocam 29 yaşında niye Goldwing'e biniyorsun diyerek uzatabilirim :D

@espresso'nun ilk belirttiği kampingden 1,5km geride (TR yönünde) Περίγυρος var. Domuz yemekle ilgili derdin yoksa neymiş bu domuz döneri diye merakını da orada giderebilirsin =)

Oradan Selanik yönüne gideceksen düz refleks olarak hepimiz otobana giriyoruz. Yeni değişmediyse otobanda kart kurt falan bir şey geçmiyor, sadece cash (kuzey otobanında) Yanında bozukluk eur bulundurmanı önerebilirim ben de. Bir de Yunanistan'da otobanda benzinci olmaz, planlamayı da ona göre yapmakta fayda var.
    Konumu aradım buldum, burası sanırım. https://goo.gl/maps/Dx6pQQ982ME98dNQ8

Bu yaz yine ailecek arabayla gitme niyetimiz var, buraya da uğrarım.
    BOO_74 bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    gelirdim ama delirdim ana diyerek tepkimi dile getireyim, ekonomi müsade ederse ben de çok isterim. ist 31 \m/

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konumu aradım buldum, burası sanırım. https://goo.gl/maps/Dx6pQQ982ME98dNQ8

Bu yaz yine ailecek arabayla gitme niyetimiz var, buraya da uğrarım.
    Bingo. Selanik yönünden gelirken buraya gelmeden önce bir Lidl var, çıkışta olandan daha küçük sanırım ama yine hemen her şey var.
    Oradan dondurulmuş pizza ve lazanya alabilirsin, özellikle lazanya akıl almaz şekilde lezsetli, €4'e gayet de büyük mis gibi - fiyat 5 olmuş olabilir Soğuk çantası da ssatıyor Lidl, pizzalar lazanyalar onun içine. Sonra da dönüşe başlamadan bu büfede gyro ile kapanış.
    BOO_74 ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bir çay içip dönecekseniz Yunan adalarıda güzeldir ;) Dikili'den Midilli , Çesme'den Sakız , Bodrum'dan Kos , Marmaris'den Rodos'a günübirlik kapıda vize ile geçebilirsiniz..

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çay içip dönecekseniz Yunan adalarıda güzeldir ;) Dikili'den Midilli , Çesme'den Sakız , Bodrum'dan Kos , Marmaris'den Rodos'a günübirlik kapıda vize ile geçebilirsiniz..
    Yurtdışı çıkış haracı denen ücret yüzünden bi çay içip döneyim olayı da mantıksız oldu. Yine de yunanistan'da tatil yapmak egenin bizim tarafında tatil yapıp bizim esnafa kazıklanıp sinir olarak tatil yapmaktan daha makul. Euro arttı, pahalı ama en azından insan kendini kazıklanmış hissetmiyor oralarda. Bu yunan esnafı işi bilmiyor, kamping marketinde ya da sahil büfesinde bira fiyatı ile marketteki aynı, bizim esnaftan öğrenseler, sahilde market fiyatının 3 katı fiyat çekseler ya.
    iptaluyelik02 ve Cyan bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yurtdışı çıkış haracı denen ücret yüzünden bi çay içip döneyim olayı da mantıksız oldu. Yine de yunanistan'da tatil yapmak egenin bizim tarafında tatil yapıp bizim esnafa kazıklanıp sinir olarak tatil yapmaktan daha makul. Euro arttı, pahalı ama en azından insan kendini kazıklanmış hissetmiyor oralarda. Bu yunan esnafı işi bilmiyor, kamping marketinde ya da sahil büfesinde bira fiyatı ile marketteki aynı, bizim esnaftan öğrenseler, sahilde market fiyatının 3 katı fiyat çekseler ya.
    hocam dönüşte bir şişe yüksek alkollü içecek alsan yine kârdasın ;)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bi çay değil ama burada bir rakı balık yapalım deniyorsa basıp Alexandroupoli'de yiyip içip bir gece yatıp dönmek daha mantıklı olabilir.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Next35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, yurtdışına gidcek olan var mı ? motorla hiç çıkmadım gidecek olan varsa açılışı beraber yapabileceğim birilerini arıyorum. Yunanistan'a bi çay içip dönmelik tadımlık tur yapabileceğim birileri varsa mükemmel olur
    1. vize gerekiyor (80+20 avro) yeşil varsa sıkıntı yok
    2. yurt dışı çıkış haracı 150 tl
    3. yeşil sigorta, 15 günlük yapıyorlar en az, 37.80 avro
    4. motosiklet senin üzerine değilse noterden vekalet vermesi lazom (kaç para bilmiyom)

Bu kadar saçma masraf yapıp 1 günde döneceksen sen bilirsin. ama birileriyle gitmene gerek yok. bas tek başına git. inan çok daha iyi olur. nerde çokluk orda bokluk...
    espresso bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bi çay değil ama burada bir rakı balık yapalım deniyorsa basıp Alexandroupoli'de yiyip içip bir gece yatıp dönmek daha mantıklı olabilir.
    Bu yaz birkaç sefer yapmayı planlıyorum.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Edirne'de yaşayan kuzenim haftasonları Pazarkule kapısından çıkıp Yunanistan tarafındaki köyde rakı balık yapıp dönüyorlar aynı akşam. Hatta arabayı geçirme formaliteleri ile uğraşmamak için arabayı sınır kapısının orada parkedip yayan geçiyoruz sonrasında minibüs var demişlerdi.

İstanbul'daki fiyatları görünce bir haftasonu Dedeağaç'a gidip gece orada kampingde kalıp ertesi gün dönmek daha mantıklı hala. Vize sorunu olmayanlar için hele aşırı mantıklı. Bak yine aklıma getirdin, kalamar ızgara çekti canım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz birkaç sefer yapmayı planlıyorum.
    Arada beni de çağır. iki motor gidelim. Schengen vizesi sorunum yok ama yengen vizesi garanti değil. ;)
    Next35 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neden durduk yere kuzenine sövdürüyorsun ki =)

Ben isli uskumru yedim ilk kez orada, aklım çıktı, nefis bir şey. Yerini tam hatırlamıyorum ama selanik yönünde merkezden çıkmak üzereyken falandı. beyaz bir restoran diyeceğim de gülme geliyor =) üstelik hesap yanında tatlı ikram etmiyor bunlar, uzo ikram ediyorlar =)
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Neden durduk yere kuzenine sövdürüyorsun ki =)

Ben isli uskumru yedim ilk kez orada, aklım çıktı, nefis bir şey. Yerini tam hatırlamıyorum ama selanik yönünde merkezden çıkmak üzereyken falandı. beyaz bir restoran diyeceğim de gülme geliyor =) üstelik hesap yanında tatlı ikram etmiyor bunlar, uzo ikram ediyorlar =)
    Trakya'ya taşınma planım gerçekleşirse hafta sonları o kuzenlerime takılıcam ben de.
    Cyan ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. vize gerekiyor (80+20 avro) yeşil varsa sıkıntı yok
    2. yurt dışı çıkış haracı 150 tl
    3. yeşil sigorta, 15 günlük yapıyorlar en az, 37.80 avro
    4. motosiklet senin üzerine değilse noterden vekalet vermesi lazom (kaç para bilmiyom)

Bu kadar saçma masraf yapıp 1 günde döneceksen sen bilirsin. ama birileriyle gitmene gerek yok. bas tek başına git. inan çok daha iyi olur. nerde çokluk orda bokluk...
    Selamlar, birşey soracağım. Ben de motosiklet ile kısa bir Bulgaristan turu planlıyorum yakın zamanda. Bu belgelere ek olarak bazı web sitelerinde sağlık sigortası da zorunlu olarak bahsediliyor. Nolur nolmaz bir sağlık sigortası yaptırmayı planlıyorum ama zorunlu olup olmadığını merak ettim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, birşey soracağım. Ben de motosiklet ile kısa bir Bulgaristan turu planlıyorum yakın zamanda. Bu belgelere ek olarak bazı web sitelerinde sağlık sigortası da zorunlu olarak bahsediliyor. Nolur nolmaz bir sağlık sigortası yaptırmayı planlıyorum ama zorunlu olup olmadığını merak ettim.
    Schengen vizeniz varsa o vize ile Bulgaristan'a giriş yapabilirsiniz ekstra bir şeye ihtiyaç yok.

Not: Mestanlı'ya ( momçihlgrad'a ) gidip en azında bir kahve içmenizi tavsiye ederim. Kasabaya girmeden 5 km önce makaza diye güzel bir otel var orada da bir gece kalırsanız iyi olur.

İpsala'dan giriş Fanari'de bosfor otelde kalış oradan mestanlı ve makaza otel de konaklama kapıkuleden yurda dönüş.

temmuz ayı içinde yapmanızı tavsiye ederim. Çok sakin ve hoş bir tur olur.

Fanarinin denizi muhteşem restoranları on numara.
    BOO_74, espresso, OsaK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)