Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kredi karti motosiklet almanin tam zamani

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazandırmak az kalır ihya etti.
    Şahit olmasam millet sallıyor derim.
    3 ay önce 365 e aldığı arabayı gözümün önünde 495 e sattı arkadaş.
    Al/Satçılara kazandırıyor olabilir ama araba ya da motoru binelim gezelim, ihtiyacımız var şeklinde alınca kazandırmış sayılmıyor. Bir buçuk yıl önce 180bin'e aldığım clio bugün 400bin'e satılır ama hiç de kar ettim gibi bakmıyorum, arabayı değiştirmeye kalksam bu arabayı satıp üzerine eklemem gereken miktar da aşırı yükseldi çünkü, demek ki zarardayım.
    Motor konusu daha da feci, benim xmax'ı satsam tamam yi para eder ama yerine alacağım motor için de üzerine çok para eklemem gerekir, bayilerde motor yok zaten, yine zarardayım. Sarı siteden baktığmda benim xmax gibiler 125bin liralardan fiyatlar var, 125bin lira 5800 euro eder, 2016 sonunda xmaxı sıfır alırken 4800 euro ediyordu o zamanki fiyatı ve rahat rahat alabiliyordum, şimdi fiyatı yükseldi diye karda değilim çünkü sıfır motor yok, olanlar da çok çok pahalı, aradaki fark yine çok büyüdü.

Bir de araçların yalnızca fiyatları artıyor diye sevinmeyelim, parça fiyatları da aşırı artıyor, haliyle satmaya niyeti olmayıp kullananların da zararına, bakım ücretleri arttı, bir şey bozulsa masraf arttı, kaza yapsak en ufak kırılan parça kim kaç para oldu haliyle kasko fiyatları da arttı. her türlü zarardayız, bir tek maaşlarımız o düzeyde artmadı.
    _recoo, Ercument ve ozanturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al/Satçılara kazandırıyor olabilir ama araba ya da motoru binelim gezelim, ihtiyacımız var şeklinde alınca kazandırmış sayılmıyor. Bir buçuk yıl önce 180bin'e aldığım clio bugün 400bin'e satılır ama hiç de kar ettim gibi bakmıyorum, arabayı değiştirmeye kalksam bu arabayı satıp üzerine eklemem gereken miktar da aşırı yükseldi çünkü, demek ki zarardayım.
    Motor konusu daha da feci, benim xmax'ı satsam tamam yi para eder ama yerine alacağım motor için de üzerine çok para eklemem gerekir, bayilerde motor yok zaten, yine zarardayım. Sarı siteden baktığmda benim xmax gibiler 125bin liralardan fiyatlar var, 125bin lira 5800 euro eder, 2016 sonunda xmaxı sıfır alırken 4800 euro ediyordu o zamanki fiyatı ve rahat rahat alabiliyordum, şimdi fiyatı yükseldi diye karda değilim çünkü sıfır motor yok, olanlar da çok çok pahalı, aradaki fark yine çok büyüdü.

Bir de araçların yalnızca fiyatları artıyor diye sevinmeyelim, parça fiyatları da aşırı artıyor, haliyle satmaya niyeti olmayıp kullananların da zararına, bakım ücretleri arttı, bir şey bozulsa masraf arttı, kaza yapsak en ufak kırılan parça kim kaç para oldu haliyle kasko fiyatları da arttı. her türlü zarardayız, bir tek maaşlarımız o düzeyde artmadı.
    Aldığınız aracı başka araçlarla kıyaslarsanız tabiki kar etmiş olmazsınız. Araç fiyatlarında ki yükseliş diğer yatırım enstrümanlarına göre çok daha fazla getiri sağladı. Birbuçuk sene önce 180 bin liranıza Clio almasaydınız da dolar altın vs alsaydınız bugün bir araç almak istediğiniz de çok daha fazla parayı üstüne koymanız gerekecekti.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız aracı başka araçlarla kıyaslarsanız tabiki kar etmiş olmazsınız. Araç fiyatlarında ki yükseliş diğer yatırım enstrümanlarına göre çok daha fazla getiri sağladı. Birbuçuk sene önce 180 bin liranıza Clio almasaydınız da dolar altın vs alsaydınız bugün bir araç almak istediğiniz de çok daha fazla parayı üstüne koymanız gerekecekti.
    Bir buçuk sene önce 13 yıldır kulandığım Toyota Yaris'i galericiye verip üstüne 90bin ekleyip clio'yu almıştım, 180bin'e gelmişti araba. Daha büyük bagajı olan arabaya ihtiyacım vardı diye değiştirdim, iyi ki o zaman almışım. Tamam fiyatı arttı, o zaman dolar alıp kenara koysam bu kadar değerlenmeyebilirdi ama şimdi daha yeni bir arabaya ihtiyacım olsa alamayacağım çünkü bu arabayı satınca üzerine eklemem gereken miktar da arttı. Bir yıl önce bu arabayı satıp üstüne 150-200bin ekleyip sıfır hibrit corolla alabilecekken şimdi en az 600bin eklemem gerekiyor, bu nedenler kıyaslıyorum çünkü hepsininn fiyatları arttı ama aradaki fark da çok arttı.Yani her türlü zarardayım, elimdeki arabanın fiyatı arttı diye karda değilim çünkü al-satçı değilim, ancak ihtiyacım için yerine yeni bir araba alacağım zaman satarım o zaman da aradaki fark çok olduğu için zarardayım diyorum.

Bir de parça fiyatları da çok arttı, kasko da arttı, hepsi zarar.

Al-satçı olsam bir buçuk yıl önce fazladan yani kendi kullanım ihtiyacı dışında araba almış olsam kar etmiş olurdum ama ben ticaret yapan biri değilim, ihtiyacımı karşılamak için mecburen satın almış bir kullanıcıyım.
    ozanturk bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir buçuk sene önce 13 yıldır kulandığım Toyota Yaris'i galericiye verip üstüne 90bin ekleyip clio'yu almıştım, 180bin'e gelmişti araba. Daha büyük bagajı olan arabaya ihtiyacım vardı diye değiştirdim, iyi ki o zaman almışım. Tamam fiyatı arttı, o zaman dolar alıp kenara koysam bu kadar değerlenmeyebilirdi ama şimdi daha yeni bir arabaya ihtiyacım olsa alamayacağım çünkü bu arabayı satınca üzerine eklemem gereken miktar da arttı. Bir yıl önce bu arabayı satıp üstüne 150-200bin ekleyip sıfır hibrit corolla alabilecekken şimdi en az 600bin eklemem gerekiyor, bu nedenler kıyaslıyorum çünkü hepsininn fiyatları arttı ama aradaki fark da çok arttı.Yani her türlü zarardayım, elimdeki arabanın fiyatı arttı diye karda değilim çünkü al-satçı değilim, ancak ihtiyacım için yerine yeni bir araba alacağım zaman satarım o zaman da aradaki fark çok olduğu için zarardayım diyorum.

Bir de parça fiyatları da çok arttı, kasko da arttı, hepsi zarar.

Al-satçı olsam bir buçuk yıl önce fazladan yani kendi kullanım ihtiyacı dışında araba almış olsam kar etmiş olurdum ama ben ticaret yapan biri değilim, ihtiyacımı karşılamak için mecburen satın almış bir kullanıcıyım.
    İki sene önce 150-200 bin eklemen gerekirken bugün 600 bin eklemen gerekiyor çünkü iki sene öncenin 200 bin lirasının yaptığı işi bugünün 600 bin lirası yapıyor. Al sat yapmadığım için kar etmiyorsun haklısın. Ama benim söylediğim farklı iki sene önce 180 bin lira ile araba almasaydın bugün dah fazla zararda olacaktın.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki sene önce 150-200 bin eklemen gerekirken bugün 600 bin eklemen gerekiyor çünkü iki sene öncenin 200 bin lirasının yaptığı işi bugünün 600 bin lirası yapıyor. Al sat yapmadığım için kar etmiyorsun haklısın. Ama benim söylediğim farklı iki sene önce 180 bin lira ile araba almasaydın bugün dah fazla zararda olacaktın.
    evet ama iki sene önce ihtiyacım vardı iki sene önce aldım arabayı.
    iki sene öncenn 200bin lirası şimdi 600 bin lira ediyor tamam ama benim gelirim 2 senede o kadar artmadı ki. Yani bir şeylerin fiyatları artıyorken o fiyatı artan şeylerin ticaretini yapmıyorsak kar etmiş olmuyoruz.

Bu şey gibi oldu, kenarda 100 dolarım var, dolart artınca sevineyim mi? Yoo, dolar artınca her şeye zam gelecek, gelirim dolarla değil, elimdeki az bir miktar doların değeri artıyor gibi olacak ama zaten bütün ihtiyaçlarım için daha çok para harcamak zorunda kalacağım, yani toplamda zararda olacağım yine de.
    ozanturk bunu beğendi.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahip olduğumuz bazı ürünlerin fiyatları arttı ama piyasada iğneden ipliğe ne varsa onların da fiyatları arttı, üzerine maaşlarımız bu artışın da çok gerisinde kaldı.

olaya şöyle bakın lütfen; bir iki sene evvel orta düzey maaşı olan birisi az bi birikimle, biraz eş dosttan destek alarak, krediye girerek arabayı geçtim, direk ev alabiliyordu. bugün 20.000 TL maaş bile alsanız, mesela İstanbul'da depreme dayanıklı olarak düşünebileceğimiz 0-5 yaş arası bir evi alma şansınız yok ..

bizler(genelimiz için söylüyorum) orta düzey maaşla kıt kanaat geçinme derdinde insanlarız, en çok da ev ile araba hayalimiz olur, başımızı sokacak bi ev bi araba deriz. asgari ücretli birisi için artık hayali bile kurulamayan bu süreçte, 20.000 TL maaş bile artık milyonluk evleri almamız engel, o sebeple elde bi aracımız vardı da fiyatı arttı diye sevinmek naiflikten öteye geçemez.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://m.bloomberght.com/cumhurbask...lamasi-2330271

Arkadaslar ben togg kredisi cekerim.0.99 faiz nedir ya.
    Gumushane de bayburtta oturup togg la gurur duyan akp li ,allah sizden razi olsun
    kamu bankalarini vergilerinizle fonlamasaniz bu is nasil yuruyecek degil mi ?

Allahin 60 iq lu primatlari haydi simdi ovunun togg diye.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)