Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kredi karti motosiklet almanin tam zamani

Motovento
    REKLAM ALANI

Hocam faiz yükseltilmiyor aksine indiriliyor.
    Politika faizinden bahsediyorum. Bankalar geçen yıl karlarını 400% nasıl arttırdı acaba?
    13% ile borçlanıp 45%’e kadar kredi kullandırdılar.
    Şuanda tüketici kredisi yıllık ortalama 33%’de buna ek olarak kkdf ve bsmv eklersen yaklaşık yıllık maliyet 40% yapar.
    Geçen 50bin 36ay kredi baktım 86bin+2bin tl toplam maliyet var.
    Enflasyon ile kıyaslarsak 2 senedir yinede çok avantajlıydı ama artık enflasyon tahmin edilemiyor, balon şişti de şişti işler terse dönebilir.
    Konutta gerileme olmaz 5milyona ev alan 3m’e satmaz ama araç gibi kura bağlı her kalemde kur gerilerse fiyatlar düşer.
    2014’de ilk aracımı 13% yıllık faiz oranıyla almıştım, şuanda 40% maliyet var daha nereye çıksın şirketler batacak işssizlik kol geziyor.
    Neyse bu konular çengel süreçlere giriyor her şey birbirini etkiliyor çok derin konu hakkımızda hayırlısı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaanim seni anlıyorum haklısın ama vatandaşı da doğru yola sevk etmek için mücadele etmek lazım. Cayir cayir para basıp millete ucuz faiz ile el arabasıyla para dağıtırsan adamlar fırsatı varken alır, stok yapar, depoya koyar her şeyi yaparlar. Hele hele bizim gibi Ortadoğu ülkelerinde işler çığırından çıkar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eyvallah siz daha doğrusunu bilirsiniz ama ben bir başkasının daha pahalıya motor almasına ya da motor bulamamasına katkıda bulunmayacağım.
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    7 kişi TOGG a girin ...🙂
    arican bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah siz daha doğrusunu bilirsiniz ama ben bir başkasının daha pahalıya motor almasına ya da motor bulamamasına katkıda bulunmayacağım.
    Şu an hükümetin amacı para arzını artırıp alışverişi canlı tutmak. Fakat millet ucuz kredi, nakit avans ve kredi kartı seçeneklerinin enflasyonu azdırdığını fark etti ve nakit parayı mal almaya ya da altın ya da dövize yatırmaya başladı. Bu bir ekonomi için çok tehlike arz eden bir durum. Hiperenflasyona girdik ve stagflasyon yani durgunluk kapımızda.

Halkın bu alışkanlıklarını durdurmak için ya faiz yükselteceğiz ya da çeşitli kısıtlamalar getirmek zorunda kalacağız. Ki hükümet onu da yapıyor mesela kredi çekerken kağıt imzaliyorsun parayi altin ya da dövize yatirmayacagim diye. Millet de şu anda mecbur mal almaya yöneldi. Bak medela hirbo bunun en güzel örneğini verdi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1 tane ev kredim var 15 gün önce şehir içinde ihtiyaç olduğundan gidip nakit avans a asılıp dio + laptop aldım aylık kazançımın yarısı krediye bağlandı 4 ay artık bana borç demeyin
    şuan hiç borçum olmasa bayilerden motosiklet alacak olsam 2 tane sıfır km dio alırım 120000 tl ye 1 yıl sonra 160 180 arası bir para birikmiş olur nakit avans ile almayı düşünürdüm hemen paraya çevrilir honda yamaha harici pek motosiklete yanaşmazdım doğrusu
    ha reis asgari ücrete bir zam daha yaparsa o zaman 1 tane de x pulse almayı düşünüyorum 3. motosiklet olarak şuan kullanmak için değil 10 yıl sonra emekli olunca afrika ağır gelebilir diye garajda tutacağım

Eskiden ben hatırlıyorum değil kredi, kredi kartı bile vermiyordu bankalar. Öyle nakit avans çekeyim, şunu alayım, bunu alayım kesinlikle yoktu. Cebinde paran var ise gidip alıyordun yok ise alamıyordun. Çok güvenilir kişilerin kefil olması şartıyla senetli satışlar oluyordu. Her ay parayı ödeyip senedi geri alıyordun.

Yani eskiden insanların olmayan paraları har vurup harman savurmalarina izin verilmiyordu.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acilen akil verin 160.000 tl ile ne aliyim ben ?
    TOGG al. Reyiz yaş yere yatmaz. İki tane birden aldığına göre vardır bir bildiği.

espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ele verir talkını kendi yutar salkımı :D Hırbocan sen değilmiydin bana alsatçı diye sitem eden ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana ne, bana ne, bize ne birader faiz oranlarından? Hayatının her anında piyasaya göre mi hareket ediyorsun da tüketici davranışlarını umursuyorsun?
    E evet ama abi.
    Kızdığın şeyi anlıyorum anlamıyor değilim haklısın da, bize ne değil abi neticede ay sonunda emeğinin karşılığını 2 somun ekmek, 1 litre bira olarak almıyorsun, para isimli enstrümanla alıyorsun. Faiz oranı denilen şey doğrudan o paranın ne değeri olduğuna etki eden bir şey. Daha önce de yazdım diye hatırlıyorum, insanları fakirliğe mahkum edersen kimse kendisi dışında bir şeyi düşünecek fırsat bulamaz.

Bunun seviyeleri var.

Fakirleştirirsen arabalara dadanır.
    Daha da fakirleştirirsin motora dadanır.
    Bir süre sonra temel ihtiyaçlara yönelir oklar. Çocuğu evde aç olan adama "niye makarna alıyorsun piyasayı yükseltiyorsun" diyemezsin mesela. Elbette çocuğun aç olmasıyla motosiklet almayı bir tutmuyorum, elbette arada fark var, sadece sebep aynı, şiddetine göre sonuç değişiyor.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ele verir talkını kendi yutar salkımı :D Hırbocan sen değilmiydin bana alsatçı diye sitem eden ?
    Oyle mi hic hatirlamiyorum

Ben al satci mi oluyorum simdi ?
    Al satci bayiden x tl ye mali alir,ertesi gun x+y ye ilana koyar.

Ben ise doviz sokundan sonra guncel liste fiyatindan ilana koyacam..haa ortada motor yoksa ve aranan bir motorsa karimi koymayi denerim

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet yatırım aracı olabilir mi? Ben olamaz diye düşünüyorum. Fakat ekonomimizde öyle garabetler var ki... Bir hesaplama yaptım. 2019 yılında satın aldığım ikinci el Burgman 200 için 2600 küsür euro karşılığı para vermişim. Şimdi 4 yıl kullandıktan sonra ikinci el satış rakamlarına baktım; 5000 euro civarı. Burada ciddi manada bir sakatlık var. Bu da sanırım bizim ekonomimizle ilgili. Keşke bir iki motor daha alıp depoda saklasaydım
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar nakit avans furyası var.
    Çevremdeki çoğu kişi taksitli nakit avans çekip döviz altın vs. alıyor.
    100 bin çekip 12 ayda 9.300 ödeyen var.
    Ercument,

Sen bu mesaji yazdiktan sonra akbank,garanti den limitleri maximuma cikardim.
    Kredi kartlarininin tamamini bosalttim.1.36 dan 12 taksit.

O da yetmedi,baktim arti para,avans hesap gibi naneler var.onlarinda limitlerini arrttirdim.ordan da 120.000 tl kaptim..yine 1.36 faiz 12 taksit.

Sonuc olarak 300.000 tl yi 1.36 faiz ile kaptim ve parayi sistemden cikardim..

Ve bu senin mesajin sayesinde oldu.

ben her zaman banka karti kullandigimdan boyle seylerden haberim yoktu.
    Allah senden razi olsun dostum

Bugun acayip keyfim yerinde.şu an döner koltukta dönüyorum.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Ercument,

Sen bu mesaji yazdiktan sonra akbank,garanti den limitleri maximuma cikardim.
    Kredi kartlarininin tamamini bosalttim.1.36 dan 12 taksit.

O da yetmedi,baktim arti para,avans hesap gibi naneler var.onlarinda limitlerini arrttirdim.ordan da 120.000 tl kaptim..yine 1.36 faiz 12 taksit.

Sonuc olarak 300.000 tl yi 1.36 faiz ile kaptim ve parayi sistemden cikardim..

Ve bu senin mesajin sayesinde oldu.

ben her zaman banka karti kullandigimdan boyle seylerden haberim yoktu.
    Allah senden razi olsun dostum

Bugun acayip keyfim yerinde.şu an döner koltukta dönüyorum.
    O üçyüz bin lirayı nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O üçyüz bin lirayı nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsun...
    En az 6 ay,dovizdeyim.portfoyun yuzde 80 i fiziki altinda.Altin dustukce takviye yapabilirim.

Şu asamada bence sende 500.000 tl yi motora baglama.
    2-3 ay beklersen,ikinci el sifir gibi bir triump i gayet uyguna alabilirsin diye dusunmekteyim

Motosikleti
    En az 6 ay,dovizdeyim.portfoyun yuzde 80 i fiziki altinda.Altin dustukce takviye yapabilirim.

Şu asamada bence sende 500.000 tl yi motora baglama.
    2-3 ay beklersen,ikinci el sifir gibi bir triump i gayet uyguna alabilirsin diye dusunmekteyim
    Valla araç, gayrimenkul altından da dövizden de fazla kazandırdı bugüne kadar. Motoru sattım o yüzden pek bekleyemiyeceğim ��

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla araç, gayrimenkul altından da dövizden de fazla kazandırdı bugüne kadar. Motoru sattım o yüzden pek bekleyemiyeceğim ��
    Kilicdar gelirse motorlar yari fiyatina
    Tayyip kalirsa millet araci yiyeyemeyeceginden yine fiyati ucuzlar, satacaklar,elleri mahkum.

bak,sifir civic alan hokahey ibibigi lastik 15.000 tl bittim ben diyor.

Sen yine guzelim nakit dovizini secimden once bozma.bi bakmisin, bambaska ihtiyaclar cikmis,motor duşunecegin son şey oluvermis mesela

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Pazartesi aldım bugün geldi. Yadea g5 elektirikli scooter heyecandan oturamıyorum aşırı zevkli bayada kaliteli 24.500 tl peşin fiyatına 10,taksit kargo bedava 150km öteden kapıma geldi

Motosikleti
    Kilicdar gelirse motorlar yari fiyatina
    Tayyip kalirsa millet araci yiyeyemeyeceginden yine fiyati ucuzlar, satacaklar,elleri mahkum.

bak,sifir civic alan hokahey ibibigi lastik 15.000 tl bittim ben diyor.

Sen yine guzelim nakit dovizini secimden once bozma.bi bakmisin, bambaska ihtiyaclar cikmis,motor duşunecegin son şey oluvermis mesela
    47 yaşındayım biçok kriz yaşadık ama fiyatı düşen bir ürün bugüne kadar görmedim. Bence enseyi o kadar karartmayalım en fazla döviz yüzde 30-40 artar biraz daha fakirleşiriz birkaç aya ona da alışırız. İş yiyecek, temel ihtiyaç sıkıntısına kadar ilerlerse emin ol cebindeki para da bir işe yaramaz zaten. hayırlısı diyelim ama ben o kadar kötümser bir tablo beklemiyorum birkaç yıl kemer sıkma politikası birkaç ek vergi bi beş sene daha ömrümüzden gider....

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Kazandırmak az kalır ihya etti.
    Şahit olmasam millet sallıyor derim.
    3 ay önce 365 e aldığı arabayı gözümün önünde 495 e sattı arkadaş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)